مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل:
اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: از ابتدای تعطیلات تا پایان روز پنجم بیش از 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس و باشگاه فرهنگیان اردبیل اسکان داده شدند.

خبرگزاری فارس: اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده صبح امروز در جریان بازدید از ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان اردبیل اظهار داشت: در همین مدت بالغ بر یک هزار و 87 خانوار فرهنگی در ستاد اسکان نوروزی استان اردبیل سکونت داده شدند.

وی افزود: در این مدت 4 هزار و 500 نفر در ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان اردبیل پذیرش شده و در بیش از 500 کلاس درس در این استان اسکان داده شده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: اغلب مسافران نوروزی این استان از جاذبه‌های توریستی چشمه‌های آبگرم این استان به ویژه شهرستان سرعین بهره‌مند شده و از این جاذبه‌ها استفاده کرده‌اند.

محمودزاده اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با آغاز هفته دوم سفرها و با مساعد شدن شرایط جوی، شاهد حضور بیشتر مسافران فرهنگی در استان اردبیل باشیم.

عضو ستاد تسهیلات سفر های نوروزی استان با بیان اینکه بهترین امکانات و شرایط برای اسکان فرهنگیان در این ایام تدارک دیده شده است گفت: با تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر مهیا کردن سفرهای آسان و ساده برای فرهنگیان، تلاش کردیم تا در استان نیز بستر این کار را مهیا کنیم.

محمودزاده گفت: بهترین مدارس، امکانات و نیروی انسانی برای این امر تدارک دیده شده و اعضای ستاد نیز با آمادگی 100 درصد شبانه‌روزی در خدمت مسافران نوروزی هستند تا به آنها خدمات ارائه کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از توزیع بسته‌های فرهنگی بین دانش‌آموزان خانوارهای فرهنگی اسکان یافته خبر داد و گفت: دانش‌آموزان در این سفرها می‌توانند خاطرات خود را از زیبایی‌های سفر به استان اردبیل و حضور در مناطق زیبا و با جاذبه‌های گردشگری متنوع نوشته و با ارسال به ستاد اسکان استان اردبیل، در مسابقه تدارک دیده شده شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این بازدید رییس اداره تعاون و رفاه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در سخنانی اظهار داشت: 972 نفر روز مسافر نوروزی از سراسر کشور در پنجمین روز فروردین سال 1391 در ستادهای اسکان فرهنگیان استان اردبیل مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته‌اند.

فراهم احمدی گفت: در پنجم فروردین 901  نفر از فرهنگیان مسافر نوروزی از استان‌های زنجان، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، مازندران، آذربایجان غربی، گیلان و کردستان تا روز چهارم فروردین امسال در قالب 293 خانوار در ستادهای اسکان استان اردبیل پذیرش شده و خدمات لازم به آنان ارائه گردید.

وی افزود: این عزیزان در ستادهای اسکان سرعین، نیر، نمین، پارس‌آباد، خلخال، نواحی یک و دو اردبیل، مشگین‌شهر و خانه‌های معلم سرعین و اردبیل مورد پذیرش قرار گرفتند و تعداد 315 پرس غذای گرم رایگان به عزیزان فرهنگی و خانواده‌های آنان توزیع گردید.

انتهای پیام/خ۱۰