یادداشت/
فکه سکوتی غریب دارد

خبرگزاری فارس: فکه سکوتی غریب دارد تشنه‌ام اما نمی‌خواهم آبی بنوشم مانند 120 شهیدی که در فکه با زبان تشنه شهید شدند و سال‌ها بعد پیکرشان تفحص شد.

خبرگزاری فارس: فکه سکوتی غریب دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، راه می‌افتم هوا گرم و سرزمین رملی‌است، وارد منطقه می‌شویم از تابلوی یادمان عبور می‌کنیم دالانی و معبری دیده می‌شود در دو طرف معبر سبزه‌های تازه روییده خودنمایی می‌کنند راه رفتن در بین رمل‌ها سخت است جلو می‌رویم شیشه‌ای خودنمایی می‌کند و در کنار آن قاب عکسی، قابی که در عین سادگی در زیر شیشه خود گوهری گران‌سنگ دارد، اینجا مقتل سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی و نام این سرزمین فکه است.

زبانم از تشنگی خشک شده اما دلم نمی‌خواهد آب بنوشم انگار می‌خواهم خودم را برای لحظه‌ای پاک کنم مانند 120 شهیدی که در فکه با زبان تشنه شهید شدند و سال‌ها بعد پیکرشان تفحص شد.

سکوتی غریب منطقه را در خود فرا گرفته انگار زمین هنوز شرمگین پاکانی است که خونشان بر او ریخته است.

گام بر می‌دارم کمی که جلوتر می‌روم صدایی توجهم را به خود جلب می‌کند پرنده‌ای آواز می‌خواند سرم را بلند می‌کنم، آواز پرنده دلرباست لحظه‌ای می‌اندیشم دلم باز می‌شود تازه متوجه می‌شوم در این سرزمین چه می‌گذرد.

آری شهدا در پیشگاه مولا و مقتدای خویش سرخوش و دلشادند و شاید پرنده هم به همین دلیل ترب‌ناک می‌خواند گویا ماموریت یافته تا وصفی از آن مجلس آسمانی را به گوش ما زمینیان در راه مانده برساند.

باز می‌گردم با یک دنیا عشق و در دل از شهدا می‌خواهم چراغ هدایتم در زندگی و به روز حساب شفیعم باشند.

انتهای پیام/خ۲۰