نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد
رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین

خبرگزاری فارس: به گفته مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی استان قزوین، بازدید از نمایشگاه اسباب‌بازی نسبت به سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

خبرگزاری فارس: رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین

آرش حاجی‌کریمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: از روز سوم فروردین ماه سال 91 تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از 10 هزار نفر و در مجموع بیش از 80 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده و هر یک به طور متوسط دو و نیم ساعت در نمایشگاه حضور داشتند که از این نظر یک رشد 65 درصدی در نتایج نظرسنجی‌ها به چشم می‌خورد.

حاجی کریمی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان جشنواره دوم تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه اسباب‌بازی با یک رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته به 120 هزار نفر برسد.

وی ادامه داد: در نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی که در نوروز گذشته در همین محل برگزار شد بیش از 100 هزار نفر از نمایشگاه بازدید کرده و به طور میانگین یک و نیم ساعت در محل حضور داشتند.

مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی افزود: به این ترتیب آمار بازدید از نمایشگاه تا پایان این جشنواره با یک رشد دو برابری، از 150 هزار نفرساعت در سال گذشته به 300 هزار نفرساعت در سال 91 افزایش می‌یابد.

حاجی‌کریمی علت این رشد را از دیدگاه بازدیدکنندگان، تعدد و تنوع برنامه‌ها، افزایش تعداد غرفه‌ها و نیز تبلیغات و برنامه‌ریزی دقیق و گسترده عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع 70 درصد از بازدیدکنندگان را ساکنان استان قزوین، حدود 20 درصد را ساکنان استان‌های تهران و البرز و 10 درصد باقیمانده را نیز هموطنانی از سایر استان‌ها و نیز گردشگران و دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

حاجی‌کریمی با اشاره به اینکه گردشگران و دانشجویان خارجی روزانه یک تا یک و نیم درصد از کل بازدیدکنندگان را شامل می‌شوند تصریح کرد: از میان استان‌های کشور نیز استان‌های شمالی از جمله گیلان و مازندران، استان‌های مرکزی از جمله تبریز، مازندران و اصفهان و نیز استان‌های جنوبی به ترتیب بیشترین و کم‌ترین بازدید را داشته‌اند.

وی 60 و نیم درصد از بازدیدکنندگان را مرد و 39 و نیم درصد را زن عنوان کرد و افزود: از بین تمامی بازدیدکنندگان، 27 و دو دهم درصد از طیف سنی زیر 30 سال، 48 و یک دهم درصد بین 21 تا 35 سال، 18 و نیم درصد بین 36 تا 50 سال و شش و دو دهم درصد از طیف سنی بالای 50 سال بوده‌اند.

حاجی‌کریمی با اعلام اینکه 23 و شش دهم از بازدیدکنندگان از قشر کارمند، هشت دهم از قشر کارگر، دو و نیم درصد بازنشسته و یک و هفت دهم درصد بیکار بوده‌اند تصریح کرد: 21 و نیم درصد از این افراد، محصل، 15 و دو دهم درصد دانشجو، 15 و شش دهم درصد خانه‌دار و 18 و شش دهم درصد نیز دارای شغل آزاد بوده‌اند.

دومین جشنواره بازی و اسباب‌بازی کودکان دیروز و امروز در کنار هفتمین نمایشگاه صنایع دستی استان قزوین از سوم فروردین ماه سال جاری در کاروانسرای تاریخی سعدالسلطنه آغاز شده و تا دوازدهم فروردین ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/س10