معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور خبر داد
امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: بیش از 136 هزار نفر در جاده‌های اصلی و فرعی کشور امداد‌رسانی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، یوسف صنایعی گفت: امسال بیش از 2 هزار عملیات امدادرسانی در جاده‌های اصلی و فرعی کشور انجام شده و در این راستا 136 هزار و 900 نفر در حوادثی مانند تصادف، گرفتار شده در کولاک و برف امداد رسانی شده‌اند.

وی تعداد پایگاه‌ها و پست‌های امدادی فعال کشو را یک هزار پایگاه اعلام کرد و افزود: از آغاز اجرای امداد نوروزی یعنی از 28 اسفند 90 تا کنون امدادگران جمعیت هلال احمر نزدیک به 18 هزار مصدوم در محل حادثه ارائه خدمات کرده و 1361 نفر مصدوم را برای درمان به مراکز درمانی در نقاط مختلف کشور انتقال داده‌اند.

صنایعی با اشاره به اینکه در اجرای طرح امداد نوروزی بیش از 2 هزار پزشک و پیراپزشک و پرستار با جمعیت هلال احمر کشور همکاری می‌کنند گفت: در ایام نوروز تا کنون 53 هزار نفر روز امدادگر در پایگاه‌ها و پست‌های امدادی با این جمعیت همکاری کرده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: در مدت اجرای طرح نوروزی 106 هزار مسافر تاکنون توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده و 10 هزار بسته اقلام ضروری در بین آنها توزیع شده است و 14 فروند بالگرد نیز در سراسر کشور آماده خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: 23 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح استان که در مجموع از آغاز طرح تا امروز 120 مورد عملیات توسط امدادگران صورت گرفته، که در این عملیات 4137 نفر آمار نجات یافته‌گان هستند.

یحیی زینالپوردر ادامه استقرار پست بین‌المللی راهنمایی در مرز بازرگان که به ابتکار استان صورت گرفته است را از شاخص‌ترین اقدامات استان برشمرد و افزود: حضورجوانان مسلط به زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه در این پست‌ها برای راهنمایی مسافرین خارجی قابل توجه است.

انتهای پیام/س30