فرماندار گرمه:
صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان گرمه گفت:‌ صنعت گردشگری در این شهرستان نوپا رونق یافته است.

خبرگزاری فارس: صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

منصور درتومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بر اساس آمار شمار مسافران ورودی نوروزی از شهرستان گرمه امسال نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی یافته است.

وی با اشاره به این که شهرستان گرمه با پیشینه تاریخی از مناطق مهم گردشگری استان خراسان شمالی به شمار می‌رود گفت: وجود قلعه جلال‌الدین گرمه که از آن به عنوان موزه این شهرستان استفاده شده، طی ایام نوروز پذیرای زائران و مسافران نوروزی در گرمه بود.

درتومی همچنین برپایی بازارچه صنایع دستی در دو راهی دشت شهرستان گرمه را برشمرد و افزود: این بازارچه در مسیر ورودی زائران امام هشتم (ع) از مسیر شمال قرار داشته که با استقبال چشمگیر مسافران مواجه شده است.

نماینده عالی دولت در گرمه تصریح کرد: قطعاً توسعه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان نقش بسزایی دارد و امسال با حمایت از بخش خصوصی برای توسعه هر چه بیشتر صنعت گردشگری تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، آموزش و پرورش ، شهرداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر ، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی عضویت دارند، گفت:‌ این دستگاه‌ها مشارکت خوبی را برای ارائه خدمات به مسافران به کار گرفته‌اند.

شهرستان گرمه در غرب خراسان شمالی در مسیر ورودی مسافران از استان‌های شمالی و مرکز کشور است.

گرمه در 160 کیلومتری غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

انتهای پیام/س20