یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

خبرگزاری فارس: یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با حمله به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

در حمله این نیروها به منطقه "السهله" 9 فعال بحرینی بازداشت شدند، این درحالی است که در منطقه "البلاد القدیم" نیز نیروهای امنیتی آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی با یورش به چند منزل 7 فعال را بازداشت کردند.

اما ایستادگی و مقاومت ساکنان منطقه "بنی جمره" در برابر یورش نظامیان آل‌خلیفه موجب بروز درگیری‌هایی بین طرفین شد.

از سوی دیگر، ائتلاف 14 فوریه با انتشار بیانیه‌ای مردم بحرین را به شرکت در تظاهرات بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) دعوت و هدف از برگزاری این تظاهرات را اعتراض به جنایات نظامیان اشغالگر سعودی و تقدیم گل به خانواده شهید "هانی عبد العزیز" اعلام کرد که مارس سال گذشته توسط نظامیان سعودی به شهادت رسید.

این درحالی است که جریان اسلامی "الوفاء" نیز روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای ملاقات معاون سفیر آمریکا در بحرین از مجروحان نظامی رژیم آل‌خلیفه را نادیده گرفتن اقدامات سرکوب‌گرانه و جنایات این رژیم در حق مردم این کشور و بیانگر همدستی آمریکا در جنایات آل‌خلیفه برشمرد.

روز گذشته ساکنان منطقه "بنی جمره" با برگزاری تظاهراتی سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم آل‌خلیفه با حمایت اشغالگران سعودی را محکوم کردند.

روستای "ابوصیبع" نیز روز گذشته شاهد تظاهراتی گسترده جهت اعلام همبستگی با بازداشت‌شدگان مناطق "المعامیر" و "کرزکان" بود.

اما در منطقه "کرزکان" ساکنان این منطقه با برگزاری تظاهراتی خواستار  محاکمه و مجازات قاتلان معترضان بحرینی و در رأس آنها "حمد بن عیسی آل‌خلیفه"، پادشاه بحرین شدند.

ساکنان جزیره الستره نیز در تظاهرات روز گذشته خود خواستار آزادی فوری "عبد الهادی الخواجه"، فعال سیاسی برجسته بحرینی شدند که از حدود 50 روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

این در حالی است که سازمان بین المللی کار نیز از رژیم آل‌خلیفه خواست گزارش نهایی خود را درباره پرونده افراد اخراج شده از مشاغل خود به دلیل شرکت در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز ارائه دهد.

انتهای پیام/++