معاون وزیر علوم:
آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آران و بیدگل را خوزستان آینده ی ایران قلمداد کرد.

خبرگزاری فارس: آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، سید جواد ساداتی‌نژاد بعد از ظهر امروز در سومین همایش فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: با تبیین جایگاه علم و فناوری در شهرستان آران و بیدگل آینده درخشانی در انتظار این منطقه است.

وی با بیان اینکه قدرت و شأنیت هر منطقه‌ بر اساس علم و فناوری آن منطقه مشخص می‌شود عنوان کرد: وجود منابع انسانی غیرتمند آرانی و بیدگلی از خصوصیات بارز این منطقه به شمار می‌رود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه با تأسیس یک دانشگاه دولتی مستقل در آران و بیدگل نقایص این شهرستان برطرف می‌شود تصریح کرد: اجتماع نخبگان در دانشگاه‌ها جهت رفع دردهای موجود در منطقه از فواید مؤثر تأسیس دانشگاه دولتی در آران و بیدگل است.

ساداتی‌نژاد در ادامه انرژی خورشیدی بخش کویری شهرستان آران و بیدگل را از سرمایه‌های عظیم این منطقه دانست و گفت: آران و بیدگل، خوزستان آینده ی ایران است که با به طور متوسط روزانه 10ساعت نور خورشید منبع انرژی عظیمی را در اختیار دارد.

وی درپایان از تپه‌های سیلیسی کویر آران و بیدگل، آب شور منطقه و  دریاچه ی نمک به عنوان سرمایه‌های ارزشمند این شهرستان نام برد و افزود: جذب گردشگر و گسترش صنعت توریسم، به شهرستان آران و بیدگل هویت بخشیده و شأنیت کشوری را برای آن به ارمغان آورده است.

سومین هم اندیشی فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل، به همت ستاد برگزاری نماز جمعه و همکاری دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  فرمانداری، حوزه‌های علمیه امیر‌المؤمنین(ع)، المهدی(عج)، حضرت زینب(س) خواهران، اداره تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری آران و بیدگل در کانون شهید عربیان برگزار شد.

انتهای پیام/س10