روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

خبرگزاری فارس: انتشار یک فیلم جدید از دستگیری قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی بر ادعای پلیس آمریکا مبنی بر اینکه این قتل به انگیزه دفاع شخصی صورت گرفته است، خط بطلان کشید.

خبرگزاری فارس: روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

به گزارش فارس، فیلمی که به تازگی تازه منتشر شده است باب جدیدی در پرونده «تریون مارتین»، نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی که به دست «جورج زیمرمن» به قتل رسید، گشوده است. این فیلم که شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» آن را منتشر کرده است بر ادعای «جورج زیمرمن» و پلیس فلوریدا مبنی بر اینکه انگیزه قتل این نوجوان، دفاع شخصی بوده است، خط بطلان می‌کشد.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» گزارش داد این فیلم «جورج زیمرمن» را لحظاتی بعد از قتل،  در حالی نشان می‌دهد که روی چهره و پشت سر وی اثری از خون یا کبودی دیده نمی‌شود؛

 

فیلم را اینجا مشاهده کنید
 

«جورج زیمرمن» در ۲۶ فوریه سال جاری یک نوجوان سیاه‌پوست و ۱۷ ساله آمریکایی به نام «تریون مارتین» را به خاطر اینکه به طور اتفاقی وارد ملک شخصی او شده بود با شلیک گلوله به قتل رساند.

«زیمرمن» بعد از اینکه به پلیس گفت که «تریون مارتین» با مشت به بینی او ضربه زده بود، او را نقش زمین کرده و سرش را به زمین کوبیده بود، از سوی پلیس بازداشت یا متهم نشد، چرا که به زعم پلیس حق داشته است در مقابل تهاجم نوجوان سیاه‌پوست از خودش دفاع کند.

پلیس فلوریدا نیز در گزارش‌های اولیه اعلام کرد که زیمرمن هنگام دستگیری از ناحیه سر و بینی به شدت خونریزی داشت.

متعاقب این اعلام پلیس، وکیل زیمرمن نیز به شدت اصرار داشت که بینی وی در نتیجه درگیری با «تریون مارتین» دچار شکستگی شده است.

با این وجود، فیلمی که به تازگی شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» به دست آورده نشان می‌دهد اثری از هیچ نوع جراحت، خون یا کبودی روی صورت یا پست سر «جورج زیمرمن» نیست.

قتل این نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی و تبرئه شدن «تریون مارتین» در مراحل اولیه این پرونده، موج گستره اعتراضات سراسری در آمریکا را به دنبال داشت؛ معترضان با تجمع در شهرهای مختلف آمریکا، خواستار اجرای عدالت در مورد «جورج زیمرمن» شدند که به اعتقاد آنها به خاطر «سفیدپوست بودن» با برخورد نرم و مسامحه‌کارانه پلیس روبرو شده بود.

اعتراضات گسترده مردمی، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را نیز به واکنش در خصوص این پرونده وا داشت؛ باراک اوباما جمعه هفته گذشته، ۲۳ مارس، ضمن ابراز همدردی با خانوده این نوجوان سیاه‌پوست اظهار کرد که اگر فرزند پسری داشت، بسیار شبیه «تریون مارتین» می‌بود.

تلاش‌های فعالان سیاه‌پوست آمریکایی و سایر اقشار مردم آمریکا برای کشاندن «جورج زیمرمن» پای میز محاکمه تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.

انتهای پیام/د.ص