حجت‌الاسلام پناهیان:
با تبلیغات تکراری نمی‌توان نماز‌خوان تربیت کرد

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر گفت: با استفاده از تبلیغات تکراری و برنامه‌ریزی‌های سطحی نمی‌توان نسلی را که در معرض تهاجمات فرهنگی متعدد قرار دارد، نماز‌خوان تربیت کرد.

خبرگزاری فارس: با تبلیغات تکراری نمی‌توان نماز‌خوان تربیت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان ظهر امروز در گردهمایی مشترک فعالین نماز در سطح مدارس استان، اظهار کرد: جامعه ما به ایجاد تعاریف جدید از معارف دینی و ایمانی نیازمند است تا به وسیله آن بتواند نیاز نسل جوان را پاسخ دهد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع نماز در تربیت دینی افراد ادامه داد: بخش مهمی از بی‌توجهی برخی کودکان نسبت به نماز به همین تعریف و تلقی ابتدایی برمی‌گردد که متاسفانه در اکثر مواقع به صورت غیرکارشناسی ارائه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر گفت: نیاز دانش‌آموزان در زمینه نماز باید با روش‌های کارشناسانه سنجیده و به آنان انتقال داده شود که این موضوع به یک برنامه‌ریزی راهبردی متفاوت از گذشته احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: با استفاده از تبلیغات تکراری و برنامه‌ریزی‌های سطحی نمی‌توان نسلی را که در معرض تهاجمات فرهنگی متعدد قرار دارد، نماز‌خوان تربیت کرد.

پناهیان گفت: باید برای دوری از سخنان تکراری ادبیات نو در انتقال مفاهیم دینی و نماز ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: با مقوله ترویج نماز نباید احساسی یا بیش از حد عارفانه برخورد کرد چراکه تمام افراد از لحاظ احساس معنوی در یک سطح نیستند و همین موضوع ممکن است سبب سرخوردگی در نوجوانان شود.

وی با تاکید بر رسالت خطیر فعالان در مدارس در ارائه تعریفی درست از نماز به دانش آموزان ابراز کرد: گاهی ارائه تعاریف عارفانه سبب ایجاد بی‌توجهی در افراد نسبت به یک فریضه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر متذکر شد: یکی از راهکارهای شیطان برای به خطا انداختن انسان‌ها مایوس کردن آنهاست که ارائه تعاریف غلط از احکام عبادی می‌تواند نسل جوان را به این نقطه برساند.

وی اظهار داشت: ارائه تعریف حداقلی از نماز به قشر دانش‌آموز نه تنها به این فریضه ضربه نمی‌زند بلکه کودک، نوجوان و جوان ما را بیشتر نسبت به نماز ترغیب می‌کند.

وی تصریح کرد: تعریف صحیح نماز رعایت ادب نسبت به مقام رب است که باید سرلوحه باشد، چراکه ماهیت نماز ادب است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر گفت: کودک از هفت سالگی قابلیت فرمان‌پذیری پیدا می‌کند و باید از همین زمان رعایت ادب در نماز را به او یاد داد، زیرا خوف از پروردگار و دوری از گناه تنها از راه ادب امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به تعریف دین ادامه داد: دین برنامه‌ای است برای مبارزه با هوای نفس که این مخالفت با دوست‌داشتنی‌ها باید در مدارس جمهوری اسلامی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

پناهیان افزود: مبارزه با دوست داشتنی‌ها نخ تسبیح فضائل است، آن زمان که فرزند و یا دانش‌آموز ما به این درک برسد، دارای روحی بلند می‌شود و می‌تواند بر خود مسلط شده و به هدف اصلی دینداری دست پیدا کند.

انتهای پیام/ی10

   


کابینه رژیم صهیونیستی حمله به غزه را بررسی می‌کند

خبرگزاری فارس: اعضای کابینه رژیم صهیونیستی فردا در نشست هفتگی خود موضوع تحولات منطقه جنوب سرزمین اشغالی و احتمال حمله به نوار غزه را بررسی می‌کند.

خبرگزاری فارس: کابینه رژیم صهیونیستی حمله به غزه را بررسی می‌کند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه "یدیعوت آحارونوت"، سه فروند موشک گراد از نوار غزه به سمت بخش شرقی شهر بئرالسبع واقع در جنوب سرزمین اشغالی اصابت کرد اما تلفاتی دربرنداشت.

بر اساس این گزارش آژیرهای خطر در شهرهای نتیفوت، بئرالسبع و النقب غربی به صدا درآمده است و جبهه داخلی از ساکنان کیبوتزها و شهرک‌های صهیونیستی مجاور نوار غزه درخواست کرده است که جانب احتیاط را رعایت کرده و در سایه احتمال افزایش حملات علیه جبهه نوار غزه هوشیار باشند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که رایزنی‌هایی بین فرماندهان منطقه جنوبی درباره تشدید حملات علیه غزه انجام خواهد شد و کابینه این رژیم نیز فردا در نشست هفتگی خود تحولات اوضاع منطقه جنوبی و نحوه پاسخ اسرائیل به شلیک موشک‌های فلسطینی را بررسی می‌کند.

در همین راستا "بنی گانتس" رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که طرح حمله به غزه آماده است و در صورت تداوم شلیک موشک‌های فلسطینی به سمت اهداف اسرائیلی این طرح را اجرا خواهیم کرد.

گانتس همچنین گفت که ارتش برای اجرای این عملیات کاملا آماده است و ممکن نیست که اجازه دهد امنیت ساکنان جنوب اسرائیل در معرض تهدید قرار گیرد.

انتهای پیام/++

   


تجمع حامیان نظام سوریه در برابر سفارت دمشق در "امان"

خبرگزاری فارس: صدها تن از حامیان نظام سوریه با تجمع در برابر سفارت این کشور در امان، بر حمایت خود از بشار اسد تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تجمع حامیان نظام سوریه در برابر سفارت دمشق در "امان"

به گزارش فارس، صدها تن از شهروندان اردنی و نیز شهروندان سوری حامی نظام این کشور، با برگزاری یک تجمع در برابر سفارت سوریه در امان، ضمن محکوم کردن توطئه ها علیه سوریه، حمایت خود را از نظام این کشور و شخص بشار اسد اعلام کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم سوریه و تصاویر بشار اسد، در حمایت از شخص بشار اسد و اصلاحات صورت گرفته در این کشور شعار دادند.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین از ارتش سوریه جهت تامین امنیت کشور و شهروندان تشکر کردند.

بر افراشتن پرچم های روسیه، چین و حزب الله توسط حامیان نظام سوریه از دیگر نکات قابل توجه در این مراسم بود.

شرکت کنندگان از روسیه و چین به دلیل مواضع انسان دوستانه شان و نیز مبارزه با توطئه های غربی علیه سوریه قدردانی کردند.

حامیان نظام سوریه اعلام کردند که تا خنثی کردن کامل توطئه ها علیه این کشور و نابودی کامل شورشیان، به حمایت خود از نظام سوریه و شخص رئیس جمهور این کشور ادامه خواهند داد.

تعداد انگشت شماری از مخالفان نظام سوریه نیز در محل تجمع حضور داشتند و سعی کردند که به حامیان نظام این کشور حمله کنند ولی نیروهای امنیتی حاضر در محل، مانع از این کار شدند.

انتهای پیام/++

   


گالری «آن» میزبان آثار منتخب جشنواره‌های دامون‌فر

خبرگزاری فارس:نمایشگاه گروهی منتخبین سه دوره جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر در گالری «آن» گشایش یافت.

خبرگزاری فارس: گالری «آن» میزبان آثار منتخب جشنواره‌های دامون‌فر

به گزارش خبرگزاری فارس، «سبکی» موضوع آثار این نمایشگاه است که با نمایشگاه گردانی «رزیتا شرف جهان» و با حضور 15 برگزیده این جشنواره در سال‌های 87،85 و 89 برگزار شده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، «روزبه پویاراد» قائم مقام جشنواره دامون‌فر در سخنانی ضمن تقدیر از حمایت‌های بی‌شائبه جامعه هنری از برنامه‌ها و رویدادهای تجسمی دامون‌فر گفت: هنر ، نیاز مبرم بشر امروز برای نائل آمدن به آرامش و بازگویی درونیاتش است و از این منظر «دامون فر» برای اشاعه هنر در سراسر ایران و در میان نسل جوان تلاش می‌کند.

روزبه پویاراد با اشاره به سختی‌های برپایی یک رویداد هنری خصوصی به صورت حرفه ای تاکید کرد: باید ساز و کارهایی را در نظر گرفت که دیگر بخش‌های خصوصی نیز برای حضور در برپایی رویدادهای هنری مشتاق شوند و انبوه مطالبات نسل رو به رشد و فهیم جوانان هنرمند پاسخی در خور دریافت کند.

در ادامه این مراسم «بهرنگ صمدزادگان » هنرمند و منقد هنری، در سخنانی حضور مستمر و هدفمند «دامون‌فر» در جامعه تجسمی را ستایش برانگیز خواند و گفت: بین جامعه هنری، جشنواره دامون فر به جشنواره فابرکاستل معروف است اما امروز بعد از گذشت تنها شش سال از حضور این رویداد ،آنقدر به کیفیت و حرفه‌ای بودن شهرت یافته است که من آن را فراتر از جشنواره، در حد یک بینال می‌بینم. نمایشگاه «سبکی » موید این ادعاست.

صمدزادگان افزود: « در خشکسالی بی سابقه عدم حضور همه نهادهای رسمی در جریان‌های هنری روز که میل به پیشرفت همگام با هنر معاصر جهان دارند، حضور شرکت‌های خصوصی نظیر دامون‌فر یک غنیمت و فرصت بی نظیر است. در نبود نهادهای رسمی، ما از هنر دولتی و هنر سفارشی فاصله گرفته‌ایم اما به طبع از امکانات فراوان آن نیز محرومیم. در چنین شرایط برهوتی ،باید از رویداد خصوصی دامون فر قدرشناسی کرد. این وظیفه تک تک اعضای جامعه هنری ایران است.

وی با اشاره به تلاش سیف الله پویا راد ،مدیر جشنواره دامون فر و اهداف خیرخواهانه او گفت: دامون فر به شایستگی جای رویدادی را گرفته که در دهه 70 با نام هنر جویان یا هنر دانشجویان در موزه هنرهای معاصر برپا می‌شد و چهره های پیشروی امروز از دل آن رویداد در آمده‌اند. دو سالانه دامون فر در این سه دوره به لطف انتخاب‌های درستش در شوراهای داوری و حضور بزرگانی نظیر آیدین آغداشلو، حسین خسروجردی، فرح اصولی، رزیتا شرف جهان و بهنام کامرانی ... توانسته به روزترین ،پیشروترین و شایسته ترین چهره های هنری جوان ایران را معرفی کند.

در بخش پایانی مراسم افتتاحیه از کتاب سومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر رونمایی شد. این کتاب در 108 صفحه تمام رنگی شامل همه آثاری است که در سومین دوره این رویداد در سال گذشته به بخش مسابقه راه یافتند.

در نمایشگاه «سبکی » که تا سوم اسفند در نگارستان آن برپاست آثار نفیسه عمران، لیلا رشیدی، مهدی بابایی، ساغر دئیری، بهمن محمدی، سارا ابری، افشین چیذری، میلاد نعمتی، رزمین نبی‌زاده، مرضیه باقری، سیاوش تصاعدیان، ندا مرادی‌، سینا چوپانی‌، امید شکاری و محسن محمودی‌زاده   به تماشا در آمده است.

انتهای پیام/

   


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد
رشد 17 درصدی صادرات کالا از چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از رشد 17 درصدی صادرات کالا از این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: رشد 17 درصدی صادرات کالا از چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، رحمن کرمی بعدازظهر امروز در نشست شورای اداری صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری  اسازمان، اظهار داشت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون 122 میلیون دلار کالا از گمرک این استان به خارج از کشور کالا صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد رشد یافته است.

وی با اشاره به کالاهای صادراتی این استان، گفت: لوازم خانگی برقی، سیمان، بادام، موکت، کاشی و سرامیک به ترتیب مهم‌ترین اقلام صادراتی این استان به‌شمار می‎رود.

کرمی خاطرنشان کرد: این کالاها به کشورهای عراق، افغانستان، هندوستان، امارات متحده عربی و مالزی صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه کشور عراق را مقصد نخست صادرات کالاهای این استان عنوان کرد و گفت: در بین کشورهای واردکننده کالاهای استان، عراق با 76 میلیون دلار و هندوستان با 10 میلیون دلار رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند

وی از فعالیت 480 بنگاه زودبازده در این استان خبر داد و گفت: تاکنون افزون بر 2 هزار و 470 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‎های زودبازده این استان اعطا شده است.

کرمی ادامه داد: با ایجاد و راه‌اندازی این تعداد بنگاه زودبازده برای افزون بر 4 هزار نفر در این استان اشتغال ایجاد شده است.

وی تولید‌کنندگان را جهادگران خط مقدم جبهه اقتصادی دانست و گفت: با توجه به تحریم‌های اخیر شرایط صنعتی کشور بسیار سخت شده است، آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران به تصویب رسانده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با وجود این تحریم‌ها و مشکلات صادرات غیرنفتی کشور رشد مطلوبی داشته است.

انتهای پیام/ح20

   


آیت‌الله علوی گرگانی:
مردم در انتخابات 12 اسفند حماسه خلق خواهند کرد

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید گفت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با خلق حماسه در 12 اسفند کامل شده و پشتوانه محکمی برای نظام اسلامی و جهان تشیع ایجاد خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: مردم در انتخابات 12 اسفند حماسه خلق خواهند کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و اعضای مجمع شیعه‌شناسی اظهار داشت: خداوند بیاناتی را در کتاب‌های آسمانی نازل کرده و علت این امر را در قرآن خارج کردن مردم از ظلمات و وارد کردن به نور عنوان کرده است.

وی ادامه داد: از این مطلب متوجه می‌شویم مردم به ذات خود در ظلمت هستند و ما نباید انتظار داشته باشیم که مردم بدون وجود راهنما حقایق را درک کنند.

این مرجع تقلید ابراز داشت: خدا استعداد و ظرفیت پیروی از حق را در فطرت انسان به ودیعه نهاده است اما این موضوع به راهنمایی نیز نیاز دارد و باید کسانی باشند که بشر را در رسیدن به نور هدایت کنند.

وی گفت: مسئولیت راهنمایی مردم در درجه نخست بر سلسله جلیله انبیا(ع) است که آنها وظایف خود را انجام داده و مردم دوران خود را انذار کردند.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: درجه دوم از هدایت بشر به عهده اوصیای الهی است که آنها نیز در زمان خود وظایف خود را انجام دادند که با آغاز شدن دوران غیبت کبری، امام زمان(عج) این مسئولیت سنگین را به عهده فقها گذاشته است.

وی افزود: امام زمان(عج) در پس پرده غیبت شیعیان را یاری می‌کند اما کار هدایت به طور عمومی را به روات حدیث سپرده است.

این استاد حوزه اضافه کرد: امروز فقها در راس جامعه هستند و باید ملت را از لحاظ فکری و ایمانی پشتیبانی کرده و در این راه مقاومت نشان دهند.

وی با اشاره به چالش‌های موجود در راه تشیع در دنیای امروز گفت: کسی که حرکت می‌کند آسیب نیز می‌بیند اما انبیا به این خاطر که هدف مقدسی داشتند در این راه مقاومت کرده و همه چیز را قربانی هدف کرده‌اند.

آیت‌الله علوی گرگانی اذعان داشت: پیامبران در مسیر انجام رسالت خود سختی‌های بسیار دیده و دچار گرفتاری‌ها فراوان شدند اما یک لحظه در انجام وظایف خود درنگ نکردند.

وی ادامه داد: ما نیز در این مسیر باید از انبیا الهی درس گرفته و در مقابل استکبار و دنباله‌های آنان با قدرت ایستادگی کنیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بدبینی میان مسلمانان از شیطان نشات گرفته است، گفت: استکبار هر گاه احساس خطر از ناحیه مسلمانان می‌کند، توطئه‌های خود برای ایجاد تفرقه گسترش می‌دهد.

وی ابراز داشت: تقابل میان حق و باطل همیشه بوده و تا پایان تاریخ نیز ادامه خواهد داشت و این ما هستیم که وظیفه داریم در این راه استقامت کرده و با بروز مشکلات ناامید نشویم.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: حقیقت چون در باطن خود دارای شرف است، هیچ‌گاه از میان نمی‌رود و هر گاه عرضه شود، تازه است.

وی افزود: مسئله شیعه نیز که یکی از حساس‌ترین مسائل جهان است به دلیل حق بودن در جهان می‌درخشد، چراکه دارای پایه و اساس منطقی است.

این مرجع تقلید متذکر شد: فرقه‌های دیگر در ارائه برهان در برابر استدلالات تشیع عاجز هستند زیرا تمام علوم غیر از علوم اهل‌بیت(ع) به گمراهی ختم می‌شود.

وی افزود: کسانی که در دنیا تشیع را ترویج می‌دهند باید خود به معارف شیعی عمل کرده و این مسائل را به وسیله عمل ترویج کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی ابراز داشت: سخنی که با عمل همراه باشد تاثیرگذار است اما اگر عمل انسان با سخن او همخوانی نداشته باشد نتیجه معکوس خواهد داشت.

وی اضافه کرد: دنیا امروز در وادی ظلمت قرار دارد و به همین خاطر هر چیزی که نشانی از نور داشته باشد، در دنیا جای خود را باز خواهد کرد.

این مرجع تقلید ادامه داد: الان مسئولیت ما از سابق سنگین شده چرا که امروز ابزارها و امکانات بیشتری در اختیار ما قرار گرفته است و همان‌گونه که دشمن با استفاده از رسانه‌ها تلاش می‌کند ما را از درون تهی کند، ما نیز با استفاده از همین رسانه‌ها باید در برابر تهاجمات آنها بایستیم.

وی گفت: اگر مردم دنیا با حقیقت تشیع که مانند نوری می‌درخشد آشنا شوند، دیگر به ظلمتی که استکبار برای آنان رقم زده باز نمی‌گردند.

آیت‌الله علوی گرگانی افزود: امروز شیعه این ظرفیت را دارد که در قلب جبهه دشمن نفوذ کرده و برای مکتب اهل‌بیت(ع) تبلیغ کند.

وی یادآور شد: از چالش‌های دشمن نباید ترسید چراکه خداوند به نیکوکاران وعده نصرت داده است و این نصرت را امروز در ایستادگی ملت ایران در برابر دنیای استکبار می‌توان دید.

این استاد حوزه با بیان اینکه تحریم‌ها و تهدیدات استکبار ملت ایران را مایوس نمی‌کند، اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با خلق حماسه در 12 اسفند کامل شده و پشتوانه محکمی برای  نظام اسلامی و تشیع ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/ی10

   


رئیس امور زیربنایی مدیریت جهاد کشاورزی کاشان:
کاهش آب سلیمانیه حیات کاشان را تهدید می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره امور زیربنایی مدیریت جهاد کشاورزی کاشان گفت: کاهش آب چشمه سلیمانیه کاشان، حیات منطقه کاشان را به شدت تهدید می‌کند.

خبرگزاری فارس: کاهش آب سلیمانیه حیات کاشان را تهدید می‌کند

 به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، علی محلوجی ظهر امروز در نشست مدیران جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، امور آب و میراث فرهنگی شهرستان کاشان اظهار داشت: کار مطالعات بررسی، دلایل کاهش آب چشمه 7 هزار ساله سلیمانیه فین کاشان توسط مهندسان مشاور در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 70 درصد از مطالعات کاهش آب چشمه سلیمانیه انجام شده است، پیش‌بینی کرد: کار مطالعات کاهش آب چشمه سلیمانیه تا پایان سال جاری به پایان برسد.

رئیس اداره امور زیربنایی مدیریت جهاد کشاورزی کاشان همچنین با بیان اینکه کارشناسان، خشکسالی‌های اخیر را مهم‌ترین دلایل کاهش دبی آب چشمه سلیمانیه می‌دانند عنوان کرد: کاهش  دبی، آب چشمه 7 هزار ساله سلیمانیه فین کاشان از 360 لیتر بر ثانیه به 160 لیتر بر ثانیه در 400 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

این مسئول یادآور شد: در سه سال اخیر، به طور میانگین، کاهش دبی آب چشمه سلیمانیه فین کاشان تا 240 لیتر بر ثانیه کاهش داشته است.

محلوجی کشاورزان بهره‌بردار آب چشمه سلیمانیه را بیش از 17 هزار نفر و سطح زیر کشت کشاورزی و باغات، تحت پوشش چشمه 7 هزار ساله سلیمانیه در مناطق فین بزرگ و کوچک، حسن‌آباد و دروازه فین را بیش از یک هزار هکتار اعلام کرد و گفت: در صورت ادامه کاهش آب‌دهی چشمه سلیمانیه، بخش عظیمی از کشاورزی و باغات شهرستان کاشان، تحت تأثیر خشکسالی و نابودی کامل قرار می‌گیرد.

به گفته وی، در صورت خشک شدن چشمه 7 هزار ساله سلیمانیه کاشان، علاوه بر نابودی یک هزار هکتار از اراضی زیر کشت در مناطق فین بزرگ و کوچک، حسن‌آباد و دروازه فین، باغ تاریخی فین کاشان نیز که از طریق چشمه سلیمانیه مشروب و مصفّا می‌شود تحت تأثیر قرار گرفته و بخش گردشگری شهرستان کاشان نیز از تبعات منفی آن را حس می‌کند.

چشمه آب سلیمانیه، در جنوب باغ تاریخی فین قرار دارد و آب آن فوق‌العاده صاف است، ولی به واسطه داشتن بعضی املاح برای آشامیدن مناسب نیست.

آب چشمه فین به واسطه کیفیت‌های خاص خود مانند صافی، پاکی و روشنایی کم‌نظیر و همچنین کیفیت ثابت و تغییرناپذیرش همواره مشهور و ضرب‌المثل بوده است.

این چشمه از بین صخره‌هایی به نام کوه دندانه و شکاف تخته سنگ‌های معدن گچ و آهک واقع در شش کیلومتری غرب کاشان از زمین می‌جوشد و آب این چشمه با دمای ثابت 25 درجه، در زمستان که محیط سرد است گرم و در تابستان که محیط گرم است خنک به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/ن۲۰

   


مدیرعامل ایران‌خودرو خبر داد
صادرات ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو طی ۱۰ سال گذشته

خبرگزاری فارس: مدیرعامل ایران‌خودرو از صادرات ۲۰۰ هزار دستگاهی این شرکت طی ۱۰ سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: صادرات ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو طی ۱۰ سال گذشته

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایکوپرس، جواد نجم‌الدین گفت: حدود 99 درصد صادرات 10 سال گذشته ایران خودرو در دوره دولت های نهم و دهم محقق شده است.

وی سهم برند ملی در صادرات را پر رنگ ارزیابی کرد و اظهار داشت: در شرایطی که در سالهای 80 تا 84 برند ملی سمند 17 درصد صادرات ایران خودرو را به خود اختصاص داده بود، این رقم در نیمه دوم دهه 80 به 44 درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با ثبت رکورد صادرات 34 هزارو 144 دستگاه سمند درسال 89 ، سهم 85 درصدی خودرو ملی درصادرات سال مذکور محقق شده است.

نجم‌الدین گفت: سهم سمند در صادرات سال جاری نیز به بیش از 90 درصد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: صادرات ایران خودرو به کشورهای اسلامی از رقم 26 هزار و 846 دستگاه در سال 88 به 35 هزار و 242 دستگاه در سال 89 افزایش یافته که حاکی از رشد 31 درصدی صادرات به کشورهای اسلامی است، همچنین 80 درصد صادرات سال جاری این شرکت  نیز به کشورهای اسلامی صورت گرفته است.

نجم‌الدین خاطر نشان کرد: بر اساس پیش بینی ها با اضافه شدن دو برند ملی جدید رانا و دنا به پورتفوی صادراتی ایران خودرو آینده روشنی در انتظار صادرات این شرکت خواهد بود.

آمار صادرات 200 هزار دستگاهی ایران خودرو بر مبنای آمار تولیدات در پایگاههای جهانی تولید و نیز صادرات خودرو کامل CBU طی 10 سال گذشته است.

انتهای پیام/م

   


زنان بحرین و انقلاب خون و اشک+ فیلم

خبرگزاری فارس: زنان در انقلاب بحرین نقشی انکار نشدنی داشتند و بارها قربانی خشونت های سازمان یافته رژیم آل خلیفه شده اند.

خبرگزاری فارس: زنان بحرین و انقلاب خون و اشک+ فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، زنان بحرینی در انقلاب این کشور نقشی فعال و انکار نشدنی دارند و با وجود سرکوب‌های شدید رژیم آل خلیفه عرصه مبارزه مسالمت آمیز را ترک نکرده اند.

زنان بحرین از قربانیان اصلی خشونت های سازمان یافته رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون بوده اند و گزارش‌های متعددی از ضرب‌وشتم و شکنجه زنان بحرینی در زندان توسط نیروهای رژیم منتشر شده است.

 

نماهنگی در وصف رنج زنان مسلمان بحرین و جنایات رژیم آل خلیفه

زنان بحرینی تا قبل از انقلاب توسط حکومت در حاشیه قرار داده شده بودند، دولت منامه تلاش می‌کرد با بکارگیری وزرای فرهنگ غربگرا از میان زنان دربار آل خلیفه فرهنگ اسلامی را در میان زنان مسلمان این کشور از بین ببرد.

زنان بحرین از روزهای آغازین انقلاب در میدان اللؤلؤه حضور داشتند و تاکنون چندین زن در این انقلاب به شهادت و چند صد نفر نیز زخمی شده اند.

انتهای پیام/ق

   


به مدت 2 روز انجام شد
برگزاری همایش ملی گردشگری، اقتصاد و بازاریابی در زابل

خبرگزاری فارس: دبیر برگزاری این همایش گفت: نخستین همایش ملی گردشگری،اقتصاد و بازاریابی به مدت دو روز و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش ملی گردشگری، اقتصاد و بازاریابی در زابل

به گزارش خبرگزاری فارس از زابل به نقل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل، زهرا شریفی نیا اظهارداشت: تعداد 583 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد و پس از بررسی و داوری مقالات، تعداد 60 مقاله به صورت سخنرانی، 50 مقاله به صورت پوستر و 15مقاله به صورت چاپ چکیده انتخاب شد.

معاون پژوهشی واحد زابل در ادامه افزود: ارائه مقالات به صورت همزمان  و در سه سالن مجزا صورت گرفت.

وی بیان داشت: در پایان مقاله خانم سمیه ادیب فرهنگ با عنوان"توسعه یک مدل یک پارچه زنجیره تأمین در صنعت گردشگری با تکیه بر زیرساخت‌های آن"، مقاله وحید شفیعی پور با عنوان "تحلیل راهکارهای توسعه صنعت گردشگری کشورهای اسلامی (ایران)" و مقاله آقای رامین محبوبی با عنوان "برآورد تابع تقاضای گردشگری داخلی و سنجش حساسیت‌های قیمتی و درآمد خانوارهای گردشگر شهرستان مشهد" و مقاله آقای دکتر سیامک باقریان با عنوان "حفظ جنگل و حیات وحش با ایجاد منطقه حفاظت شده در بخش بشارت (جنوب الیگودرز)" به عنوان مقالات برتر معرفی و لوح سپاس و تندیس همایش را دریافت کردند.

وی بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و آثار هنری منطقه سیستان را که در این دانشگاه برپاشده بود و همچنین بازدید از موزه سیستان و اماکن تاریخی منطقه را از برنامه‌های جنبی این همایش برشمرد.

انت‌های پیام/صا30

   


قیمت مسکن در چین کاهش یافت

شنبه 29 بهمن 1390 نویسنده: مینا ب |

قیمت مسکن در چین کاهش یافت

خبرگزاری فارس: موسسه آمار چین در تازه ترین گزارش اعلام کرد قیمت مسکن در دو سوم شهرهای بزرگ این کشور با کاهش روبرو شده است.

خبرگزاری فارس: قیمت مسکن در چین کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ موسسه آمار چین اعلام کرد قیمت مسکن در ماه ژانویه در دو سوم شهرهای بزرگ این کشور با کاهش روبرو شده است. سیاستهای انقباضی مالی و پولی دولت چین در بخش مسکن طی ماههای گذشته تاثیر زیادی در کاهش قیمت مسکن در این کشور داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت مسکن در 48 شهر از 70 شهر بزرگ چین طی ماه ژانویه با کاهش روبرو شده است. قیمت مسکن در ماه دسامبر نیز در 52 شهر بزرگ چین با کاهش روبرو شده بود. بر این اساس قیمت مسکن در 22 شهر بزرگ چین نیز در ماه ژانویه بدون تغییر بوده است . رشد فزاینده قیمت مسکن در بازار چین طی سال گذشته تاثیر زیادی در افزایش نرخ تورم این کشور داشت و دولت پکن تصمیم گرفت با اتخاذ سیاستهای مالی و پولی با روند صعودی قیمت مسکن مقابله کند .

کارشناسان اقتصادی به شدت نگران تاثیرات منفی اتخاذ سیاستهای مالی و پولی انقباضی بر رشد اقتصادی چین هستند. رشد اقتصادی چین از 10.4 درصد در سال 2010 به کمتر از 9.2 درصد در سال 2011 رسیده است و پیش بینی می شود این رقم امسال به حدود 8 درصد کاهش یابد .

نخست وزیر چین نیز بار دیگر بر ادامه سیاستهای پولی و مالی فعلی در این کشور تاکید کرده است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی روند نزولی قیمت مسکن در چین طی ماههای آینده نیز ادامه خواهد یافت . البته اتخاذ این گونه سیاستها گر چه موجب کاهش قیمت مسکن خواهد شد ولی تاثیر منفی زیادی بر رشد و رونق اقتصادی چین طی ماههای آینده خواهد داشت . ادامه روند نزولی قیمت مسکن بی شک موجب کاهش سرمایه گذاری در این بخش خواهد شد .

انتهای پیام /

   


مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم خبر داد
راه‌اندازی دو کتابخانه سیار روستایی در قم تا سال 91

خبرگزاری فارس: مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم گفت: کتابخانه‌های سیار روستایی به منظور خدمت‌رسانی در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای استان راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی دو کتابخانه سیار روستایی در قم تا سال 91

محمد مخلصی ظهر امروز در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه یاد یار مهربان که در مدرسه امام صادق(ع) برگزار شد در گفت‌و گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در شورای آموزش و پرورش استان مصوب شد با توجه به اینکه مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از موسساتی است که به طور خاص در خدمت حوزه کودک و نوجوان است، مبلغ 50 میلیون به منظور تجهیز مراکز فرهنگی و هنری کانون اختصاص یابد.

وی ادامه داد: با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 100 میلیون تومان منابع مورد نیاز کودک و نوجوان برای مراکز کانون تامین می‌شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم بیان داشت: این میزان برای تجهیز کتابخانه‌های 9 مرکز ثابت کانون، کتابخانه پستی، دو کتابخانه سیار روستایی که از ابتدای سال 91 با آماده‌سازی تجهیزات لازم خدمت‌رسانی خود را آغاز خواهند کرد و همچنین مجتمع آفرینش‌های دینی مذهبی واقع در پردیسان اختصاص یافته است.

 

* معرفی کتاب و نمایش فیلم توسط کتابخانه‌های سیار روستایی

مخلصی در ادامه سخنان خود عنوان داشت: کتابخانه‌های سیار روستایی به منظور خدمت‌رسانی در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای استان راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: کتابخانه‌های سیار روستایی از طریق خودرویی که در اختیار مربی کانون قرار می‌گیرد، هر 15 روز یکبار به روستاهای موردنظر مراجعه کرده و کتاب‌ها را به کودکان ارائه داده و کتاب‌هایی که مطالعه شده را پس می‌گیرد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم نمایش فیلم و معرفی کتاب از جمله اموری است که توسط مربیان کتابخانه‌های سیار صورت می‌پذیرد.

مخلصی عنوان داشت: اعتبارات لازم برای تهیه و راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار برای بخش مرکزی تامین شده است و در بخش کهک نیز با تامین اعتبار این طرح اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه 100 میلیون تومان اعتبارات استانی به منظور ایجاد کتابخانه‌های سیار روستایی پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: با مساعدت‌های استانی و ملی پنج واحد کتابخانه سیار روستایی تا سال 91 راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ی20

   


همراه با داوران جشنواره فیلم فجر/4
طالبی: «فرهاد اصلانی» ۹ رای آورد/ هیئت داوران ترکیب خوبی داشت

خبرگزاری فارس: «ابوالقاسم طالبی» با بیان اینکه هیئت داوران سی‌امین جشنواره فیلم فجر ترکیب خوبی داشت، گفت: «فرهاد اصلانی» در بخش بهترین بازیگر مرد جشنواره ۹ رای آورد.

خبرگزاری فارس: طالبی: «فرهاد اصلانی» ۹ رای آورد/ هیئت داوران ترکیب خوبی داشت

«ابوالقاسم طالبی» یکی از داوران سی‌امین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در مورد نحوه داوری سی‌امین جشنواره فیلم فجر، اظهار داشت: به هر حال داوری‌ها به اتمام رسیده است و ما به اکثریت آراء قائل شدیم.

کارگردان «به کجا چنین شتابان» ادامه داد: ممکن است من با فیلمی موافق نباشم اما در مجموع در گروه 9 نفره‌ای که بودیم همه آرا را پذیرفتم.

* آثار جشنواره را باید با لطافت بیشتری دید

طالبی در ادامه در مورد اینکه سی‌امین جشنواره فیلم فجر چقدر به آرمان‌های انقلابی نزدیک بود، اظهار داشت: به هر حال ما از فتنه 88 که حادثه سختی بود گذشتیم که این حادثه یک شوکی در همه ایجاد کرد.

معاونت سینما به این نتیجه رسید که ممیزی‌ها را کنار بگذارد و در کنار آن بستری ایجاد شود تا کارگردانان بتوانند حرف‌های خود را از طریق مدیوم سینما با مردم بازگو کنند.

طالبی در ادامه در خصوص موضوع فیلم‌های جشنواره تصریح کرد: برخی فیلم‌ها در جشنواره به نقد ریاکاری پرداختند و از طرفی وقتی خاری را پیش روی مخاطب قرار می‌دهید باید گلی را هم ترسیم کرد. به نظرم من این نوع آثار را باید لطیف‌تر مورد ارزیابی قرار داد.

* با داوران مباحثه‌های طولانی داشتیم

کارگردان «عروس افغان» در ادامه در مورد نحوه داوری و اینکه از ترکیب داوران راضی بودید به فارس، گفت: با داوران مباحثه‌های خیلی طولانی داشتیم و بحث‌های اقناعی انجام می‌دادیم چرا که ۹ داور متفکر کنار هم جمع شده بودیم.

* فرهاد اصلانی ۹ رای آورد

طالبی در مورد اینکه چرا «حمید فرخ‌نژاد» جایزه را از داوران دریافت نکرد، اظهار داشت: به هر حال ۷۲ فیلم در جشنواره شرکت کردند و همه بازی‌های خوبی داشتند و می‌توانستند جایزه بهترین را از آن خود کنند اما در این میان «فرهاد اصلانی» بازی درخشانی داشت و توانست ۹ رای را از آن خود کند.

* بهترین ترکیب در هیئت داوران شکل گرفت

کارگردان «نغمه» در ادامه افزود: کمتر تا کنون پیش آمده است که آنقدر ترکیب قدرتمندی در هیئت داوران شکل بگیرد. عنوان کردند که در هیئت داوران منتقد وجود ندارد خود من ۱۵ سال در سینما ویدئو قلم زدم. عنوان کردند که فیلمنامه‌نویس وجود ندارد، خودم من تا‌کنون متن هیچ کسی را کار نکردم و «احمد‌رضا معتمدی» و «داوود میرباقری» هم نویسنده فیلمنامه‌نویس و مولف هستند. عنوان کردند تهیه‌کننده وجود نداشت پس «علیرضا رئیسیان» که عضو رسمی انجمن تهیه‌کنندگان است و همین‌طور سایرین که در کار خود استاد هستند.

* داوری جشنواره سخت و دشوار بود

«ابوالقاسم طالبی» در پایان این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: در مجموع داوری آثار سی‌امین جشنواره فیلم فجر سخت و دشوار بود و هنر می‌خواست که آثار را داوری کنیم.

انتهای پیام/ی

   


بانک جهانی به دنبال یافتن رییس جدید

خبرگزاری فارس: بانک جهانی قصد دارد رییس جدید این نهاد مالی بین المللی را در نشست اواخر آوریل انتخاب و معرفی کند.

خبرگزاری فارس: بانک جهانی به دنبال یافتن رییس جدید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتد پرس بانک جهانی اعلام کرد هیات مدیره 25 نفره این بانک رییس جدید بانک جهانی را نهایتا تا 23 مارس 2012 معرفی خواهند کرد .

بر اساس این گزارش هیات مدیره  بانک جهانی سه کاندیدا را برای مصاحبه انتخاب خواهد کرد و در نشست 20 تا 22 آوریل پس از انجام مصاحبه نظر نهایی هیات مدیره اعلام خواهد شد .

بر اساس یک سنت قدیمی رییس بانک جهانی از سوی آمریکا و رییس صندوق بین المللی پول از سوی اتحادیه اروپا معرفی می شوند. کشورهای در حال توسعه و نو ظهور جهان به این روند به شدت اعتراض دارند . بر این اساس روبرت زولیک رییس فعلی بانک جهانی روز چهار شنبه اعلام کرد در پایان دوره پنج ساله ریاست بر این بانک در 30 ژوئن از این سمت استعفا خواهد داد .

چین برزیل روسیه و هند نسبت به روند انتخاب روسای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به شدت اعتراض دارند . سال گذشته نیز کریستین لاگارد وزیر دارایی پیشین فرانسه توانست جانشین دومینیک استراس کان در صندوق بین المللی پول شود . تیموتی گیتنر وزیر دارایی آمریکا نیز تاکید کرد دولت باراک اوباما به زودی نامزد مورد نظر خود را برای احراز این پست معرفی خواهد کرد .

منابع آگاه از هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا و لاری سامرس وزیر دارایی پیشین آمریکا از گزینه های مورد نظر واشنگتن برای این پست خبر می دهند . سخنگوی کلینتون ضمن رد این مساله گفت وزیر خارجه آمریکا هیچ علاقه ای برای احراز این پست ندارد . آمریکا بیشترین حق رای را در هیات مدیره بانک جهانی در اختیار دارد .

انتهای پیام /

   


از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)
همایش ملی سبک زندگی اسلامی فراخوان شد

خبرگزاری فارس: کارشناس مسئول اداره همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از اعلام فراخوان همایش ملی سبک زندگی اسلامی خبر داد.

خبرگزاری فارس: همایش ملی سبک زندگی اسلامی فراخوان شد

هادی عرب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به همایش ملی سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: این همایش ویژه طلاب و دانشجویان بوده که زمستان سال آینده در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پنج محور اصلی برای همایش ملی سبک زندگی اسلامی انتخاب شده است، گفت: سبک زندگی در مقیاس فردی، سبک زندگی در مقیاس خانواده، سبک زندگی در مقیاس اجتماعی، سبک زندگی در مقیاس حکومت اسلامی و سبک زندگی در مقیاس بین‌الملل از محورهای فراخوان این همایش است.

کارشناس مسئول اداره همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: فرد و عبادت، فرد و قرآن، فرد و روابط خانوادگی و اجتماعی، خانواده و تعامل زوجین، خانواده و اوقات فراغت، خانواده و روابط همسایگی و خانواده و روابط خویشاوندی از جمله موضوعات زیرمجموعه این همایش است.

وی حکومت و حقوق شهروندی، حکومت و مردم، حکومت و نخبگان، حکومت و سازمان‌های غیردولتی، حکومت و آزادی بیان و عقیده، امت اسلامی و روابط بین‌المللی، جامعه و تهاجم فرهنگی، جامعه و فردگرایی، جامعه و گروه‌های ضدفرهنگی، حکومت و آزادی بیان، امت اسلامی و روابط بین‌المللی، امت اسلامی و مشکلات بین‌المللی، امت اسلامی و ملل و ادیان دیگر و امت اسلامی و تنوع فرهنگی از ریز موضوعات این فراخوان این همایش ذکر کرد.

عرب تصریح کرد: علاقه‌مندان شرکت در این همایش تا 15 شهریور سال 91 فرصت دارند، بر اساس محورهای ذکر شده مقالات خود را حداکثر در 30 صفحه 300 کلمه‌ای و از طریق پست الکترونیک hamayesh@qabas.net به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

وی با اشاره به نحوه کسب اطلاعات بیشتر درباره برگزاری این همایش عنوان داشت: متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن‌های 2909099ـ0251  و 2909022ـ0251 تماس حاصل کرده یا به پایگاه اطلاع‌رسانی www.hamayesh.iki.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ی20

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات