آمریکا بهره برداری از ذخایر نفت خود را بررسی می کند

خبرگزاری فارس: دولت آمریکا در حال بررسی بهره برداری احتمالی از ذخایر استراتژیک نفت خام خود برای مقابله با اثر منفی قطع صادرات نفت خام ایران بر بازارهای جهانی است.

خبرگزاری فارس: آمریکا بهره برداری از ذخایر نفت خود را بررسی می کند

به گزارش خبرگزاری فارس تیموتی گیتنر وزیر دارایی آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی تاکید کرد  بهره برداری از ذخایر استراتژیک آمریکا به شرایط خاصی نیاز دارد و دولت باراک اوباما در حال بررسی دقیق آن است.

به طور مشخص قطع صادرات نفت ایران می تواند آسیب زیادی را به اقتصاد جهانی وارد کند. بر اساس این گزارش قیمت جهانی  نفت خام در بازارهای جهانی به بالاترین میزان در 9  ماه گذشته رسیده و افزایش قیمت بنزین در آمریکا را به همراه داشته است.

بر این اساس تنش بر سر برنامه اتمی ایران و قطع فروش نفت ایران به شرکت های فرانسوی و انگلیسی از علت های اصلی افزایش قیمت نفت عنوان شده است. گیتنر با اشاره به نقش منفی حذف نفت خام ایران از بازار انرژی گفت تلاش می کنیم این آسیب را به حداقل برسانیم و اطمینان حاصل کنیم که منابع جایگزینی مانند عربستان سعودی و دیگر کشورها وجود دارند تا کمبود ناشی از قطع صادرات نفت ایران را جبران کنند. این بخش مهمی از استراتژی ماست.

 همزمان با افزایش قیمت نفت و گران شدن قیمت بنزین در آمریکا جمهوری خواهان با انتقاد از اوباما سیاست های اشتباه وی در محدودیت اکتشاف منابع جدید نفت و گاز و مخالفت با احداث خط لوله نفتی کی استون اکس ال از کانادا را عامل اصلی این مساله ارزیابی کرده اند .

انتهای پیام /

   


از گلستان تا بهارستان - 135
قناعت: انتخابات 12 اسفند ماه کلیدی‎ترین انتخابات 33 سال گذشته است

خبرگزاری فارس: استاندار گلستان انتخابات 12 اسفند ماه را مهم‎ترین، حیاتی‎ترین، زیربنایی‎ترین و کلیدی‎ترین انتخابات 33 سال گذشته برای دوستداران و دشمنان نظام دانست.

خبرگزاری فارس: قناعت: انتخابات 12 اسفند ماه کلیدی‎ترین انتخابات 33 سال گذشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، جواد قناعت در همایش استانی بازرسی، سربازرسان و هیئت‎های بازرسی انتخابات استان اظهار داشت: موقعیت زمانی، مکانی و اوضاع داخلی و بین‎المللی کشور است که حساسیت این انتخابات را بالا برده است.

وی تصریح کرد: در طول 33 سال انقلاب، انتخاباتی را در کشور سراغ نداریم که درصد مشارکت مردم کمتر از 50 درصد باشد در حالی که درصد مشارکت مدعیان تاکنون بالاتر از 50 درصد نبوده است.

قناعت اذعان کرد: ملت ایران در دو بخش انقلابی‎گری و مشارکت حداکثری در انتخابات پیشکسوت است و تاکنون آن را حفظ کرده است.

استاندار گلستان افزود: رغبت مردم به سمت ولایت و رهبری از عوامل حساسیت این انتخابات است که بسیار ارزشمند است و بیانگر آن است که نظام در حال آماده‎سازی جریانات و مسایل بزرگ است.

قناعت ادامه داد: از بعد بین‎الملل نیز، راهبرد و برنامه‎های دشمن را در سه محور کاهش مشارکت، ایجاد چالش امنیتی و در نهایت ناکارآمد جلوه دادن الگوی ایرانی اسلامی می‎توان خلاصه کرد که از دلایل دیگر حساسیت این انتخابات به شمار می‎رو‎د.

وی با اشاره به اینکه در هر انتخاباتی حساسیت‎های منطقه‎ای و قومیتی وجود دارد، گفت: تنوع قومیتی استان فرصتی است که ضمن بهره‎مندی از آن باید مراقبت شود تا ایجاد اصطکاک نکند.

قناعت افزود: استکبارگران و دول غربی به دنبال آنند که از کوچک‎ترین موضوعات، استفاده و آن را تبدیل به موضوع امنیتی در کشور کنند تا در زمان خاص با نیروهای تربیت شده، نقش چالش و حساسیت را در نظام ایفا کنند.

در استان گلستان 71 نامزد روز 12 اسفند برای هفت کرسی نمایندگی رقابت می‎کنند.

انتهای پیام/آ30

   


نقدی بر سرمقاله‌ی روزنامه‌ شرق پیرامون دادگاه فساد 3000میلیاردی
آقای کشاورز! با بذر بی‌انصافی عدالت به بار می‌نشیند؟!

خبرگزاری فارس: به‌دنبال برگزاری جلسه‌ اول دادگاه پرونده‌ی فساد 3 هزار میلیارد تومانی، کسانی که پیشاپیش ادعا می‌کردند «این پرونده ماست مالی می‌شود»، به قضاوت شتاب‌زده روی آوردند؛ از جمله یادداشتی از آقای بهمن کشاورز منتشر شد...

خبرگزاری فارس: آقای کشاورز! با بذر بی‌انصافی عدالت به بار می‌نشیند؟!

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت تحلیلی برهان، اگر در آسیب‌شناسی جلسه‌ی اول دادگاه پرونده‌ی موسوم به فساد 3 هزار میلیارد تومانی، انصاف حداقلی رعایت می‌شد و انتقادها بیرون از عدالت طرح نمی‌شد، نیازی به این نوشته نبود.

حتی اگر این بی‌انصافی و بی‌عدالتی آشکار از سوی کانون‌های قدرت و ثروت و حلقه‌های انحرافی و مسأله‌دار علنی می‌شد – که شد – باز هم نیازی به پاسخ نبود.

آنچه که عزم نگارنده را جزم کرد تا در قالب یک یادداشت کوتاه و به دور از جعل صلاحیتی برای خود گفتنی‌هایی را قلمی نماید، طرح شبهات و اشکال‌تراشی‌هایی به محاکمه‌ی تاریخی 29 بهمن (جلسه‌ی اول دادگاه فساد بانکی اخیر) است که با ژست و تابلوی «حقوقدان» و «وکیل دادگستری» مطرح شده تا حقایق و دقایق با اشکال‌تراشی‌های سطحی و رنگ به رنگ و شاخه به شاخه به حاشیه برود! برای اینکه مقدمه به درازا نکشد، اجازه بدهید برویم سر اصل مطلب.

روزنامه‌ی شرق در تاریخ 30 بهمن و در سرمقاله‌ی اولین شماره‌ی خود پس از برگزاری دادگاه متهمان فساد بانکی با عنوان «آغاز محاکمه‌ی صفرهای پرشمار»، به قلم آقای بهمن کشاورز (وکیل مدافع آقای کرباسچی در آن دادگاه معروف که در حافظه‌ی تاریخی افکار عمومی باقی مانده است)، نکات پراکنده‌ای را شتاب‌آلود منتشر کرده است که ذکر نکاتی به شرح ذیل قابل توجه و تأمل است:

1. آقای کشاورز در چند بخش از نوشته‌ی یاد شده سؤالاتی را به پیش کشیده‌اند که نشان می‌دهد ایشان یا خود را به ناآگاهی زده‌اند یا با آگاهی می‌خواهند پاره‌ای از موضوعات و یا حواشی پیرامونی، به متن و محتوای اصلی دادگاه غلبه نماید.

آقای کشاورز پرسیده‌اند: «با اینکه چند بار سؤال کرده و به خاطر سپرده‌ام هنوز تعداد صفرهای این رقم را نمی‌توانم بگویم»، «آیا از این پس هم خبرهایی از این نوع خواهیم شنید؟»، «نحوه‌ی تقسیم رشوه‌ها چه بوده؟»، «چه کسانی با اشاره یا صریحاً، کتباً یا شفاهاً وقوع این ضایعه یا فاجعه را تسهیل کرده‌اند؟»، «نگران پول‌ها هستم که کجاست و چطور شده؟»، «هنوز نمی‌دانیم چه وصف و صفت مشخصی را در پیش یا پس «3 هزار میلیارد تومانی» بیاوریم» و ... . این در حالی است که اول؛ تمامی این سؤالات و سؤالاتی از این دست را خبرنگاران بارها و به کرات در جلسه‌های خبری سخنگوی دستگاه قضایی پرسیده و آقای محسن اژه‌ای توضیح داده‌اند.

کافی است آقای کشاورز به کنفرانس‌ها و نشست‌های مطبوعاتی سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه‌ها در فاصله‌ی زمانی چند ماه اخیر مراجعه نمایند و پاسخ سؤالات خود را به روشنی و بدون ابهام بیابند.

بنابراین باید گفت؛ «من جد وجد (جوینده یابنده است) و در عین حال «علیکم بالمتون لابالحواشی» دوم؛ همچین آقای کشاورز می‌توانند پاسخ مستند و مبسوط برخی از سؤال‌های خود را در کیفرخواست 220 صفحه‌ای که به دادگاه آمد ملاحظه نمایند. مشکل اینجاست که ایشان عجله و شتاب زیادی برای نوشتن مقاله‌ی یادشده داشته‌اند و بجای آنکه مطالب و محتوای دادگاه را پیگیری نمایند در همان روز برای فردای روزنامه‌ی شرق (30 بهمن) مشغول تحریر و نوشتن یادداشت بوده‌اند.

2. مهم‌ترین بخش نوشته‌ی آقای کشاورز قسمتی است که ایشان درباره اصول آیین دادرسی و حق دفاع متهمان مواردی را مطرح کرده‌اند.

بطور خلاصه و موجز آقای کشاورز 3 اشکال را بیان کرده و آورده‌اند:

الف) «به همان جهتی که هیئت عمومی دیوان عالی کشور، مرجع تجدیدنظر احکام اعدام صادره از دادگاه‌های انقلاب را از دادگاه تجدیدنظر استان به دیوان عالی کشور تبدیل کرد، این عقیده نیز قابل دفاع است که رسیدگی به جرایمی که مجازات آنها – بر مبنای کیفر خواست- می‌تواند اعدام باشد، باید در دادگاه کیفری استان و با حضور پنج قاضی صورت گیرد.»

ب) «اگر ذهنم خطا نکند در زمان آیت‌الله شاهرودی آوردن زندانیان به دادگاه با لباس زندان، به موجب بخشنامه‌ی‌ رییس قوه‌ی قضاییه منع شده بود و این منع ناشی از تبصره‌ی ماده‌ی 222 آیین نامه‌ی زندان‌هاست که به موجب آن استفاده از دست‌بند و لباس مخصوص زندان در اعزام و بدرقه‌ی الزامی نیست. مگر در موارد ضروری حسب تشخیص رییس زندان و جرایمی که به موجب دستورالعمل صادره از سوی سازمان (زندان) تعیین می‌شود.

آیا اعزام این متهمان با لباس زندان از آن موارد ضروری بوده است یا هدف این است که دل مردم خنک و رقم 3 هزار میلیارد تومان تا حدی کمرنگ شود. اگر دومی صادق باشد قابل قبول نیست»

پ) «متهم ردیف اول اظهار می‌کند 6 ماه در انفرادی بوده و هیچ یک از گزارش‌ها را نخوانده و فقط حدود 2 ساعت با وکیل صحبت کرده است. اگر این اظهارات درست باشد حقوقی که به موجب تبصره‌ی ماده‌‌ی 174 آیین‌نامه‌ی زندان‌ها برای متهم پس از شروع محاکمه مقرر شده رعایت و مآلاً حق دفاع متهم تأمین و رعایت نشده است.»

درباره‌ی این اظهارات آقای کشاورز به تفکیک موارد «الف»، «ب» و «پ» گفتنی‌هایی هست:

جناب آقای کشاورز به تبصره‌ی ماده‌ی 222 استناد نموده‌اند که کاملا آدرس غلط داده‌اند و این ماده و تبصره‌ی آن طبق آیین‌نامه‌ی اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ذیل بحث «اعطای مرخصی» به زندانیان است و ربطی به موضوع «لباس زندانیان» و «استفاده از دست‌بند برای زندانیان» ندارد. به نظر می‌رسد همان‌طور که در ابتدای قسمت «ب» آقای کشاورز احتمال داده بودند که «اگر ذهنم خطا نکند...» ذهن ایشان در این بخش دچار خطا شده است.

اول؛ پیرامون آنچه در قسمت «الف» آمد، باید گفت؛ عنوان چندتن از متهمان اصلی «افساد فی‌الارض» می‌باشد و طبق قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور مصوب 19/9/1369 با اصلاحات و الحاقات بعدی، «دادگاه انقلاب» صالح به رسیدگی است و ماده 6 قانون مار الذکر به صراحت بر این مطلب اشعار دارد. دوم؛ نظر جناب آقای کشاورز را بدون هرگونه توضیح اضافی به رأی وحدت رویه‌ی شماره 704 مورخ 24/7/1386 ردیف 85/49 هئیت عمومی دیوان عالی کشور جلب می‌نمایم:

«طبق بند اول ماده‌ی پنجم قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب 1381، به کلیه‌ی جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محاربه و یا افساد فی‌الارض در دادگاه‌های انقلاب اسلامی رسیدگی می‌گردد و رسیدگی به جرایم مذکور در بندهای مختلف ماده‌ی یک قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور نیز در صورتی که طبق ماده‌ی 2 این قانون به قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران یا به قصد مقابله با آن و یا با علم به مؤثر بودن اقدام در مقابله با نظام مزبور باشد، به لحاظ اینکه متضمن اقدام علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور است، با این دادگاه‌ها خواهد بود و در سایر موارد به علت نسخ ضمنی تبصره‌ی 6 ماده‌ی 2 قانون اخیرالذکر در این قسمت، دادگاه‌های عمومی صلاحیت رسیدگی خواهند داشت و ...»

دوم؛ درباره‌ی قسمت «ب» باید خاطر نشان کرد جناب آقای کشاورز به تبصره‌ی ماده‌ی 222 استناد نموده‌اند که کاملا آدرس غلط داده‌اند و این ماده و تبصره‌ی آن طبق آیین‌نامه‌ی اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مصوب 20/9/84 و اصلاحات بعدی (21/2/89) در ذیل بحث «اعطای مرخصی» به زندانیان است و ربطی به موضوع «لباس زندانیان» و «استفاده از دست‌بند برای زندانیان» ندارد. به نظر می‌رسد همان‌طور که در ابتدای قسمت «ب» آقای کشاورز احتمال داده بودند که «اگر ذهنم خطا نکند...» ذهن ایشان در این بخش دچار خطا شده است.

بنابراین نظر آقای کشاورز را به ماده‌ی 235 و تبصره‌ی اول آیین‌نامه‌ی اجرایی مورد اشاره ارجاع می‌دهم که اعزام متهمان به مراجع قضایی بر اساس ضوابطی است که از سوی سازمان زندان‌ها اعلام می‌شود و تبصره‌ی اول آن ماده اجازه داده است که حتی در موارد ضروری استفاده از دست‌بند مجاز است.

با این توضیح و آنچه که از جلسه‌ی تاریخی دادگاه نیز برمی‌آید اعزام متهمان با لباس زندان تنها در راستای رعایت مقررات بوده است.

ضمن این که بی‌شک آقای کشاورز انتظار داشته‌اند که متهمان با عناوین اتهامی «افساد فی‌الارض» یا دیگر عناوین متهمی سنگین را با «کراوات» و «بادی‌گارد» به دادگاه می‌آورند!

سوم؛ آقای کشاورز در قسمت «پ» نیز به تبصره‌ی ماده‌ی 174 آیین‌نامه‌ی زندانی‌ها ارجاع داده‌اند که متأسفانه باز هم دچار خطا شده‌اند و به نظر می‌رسد به آیین‌نامه‌ی اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مصوب 20/9/1384 دسترسی نداشته‌اند!

در ضمن درباره‌ی استفاده از وکیل مناسب بود آقای کشاورز همه‌ی ابعاد قانون را می‌‌گفتند و به این فقره از قانون آیین دادرسی کیفری (تبصره ماده 128) نیز اشاره می‌کردند که ؛ «در مواردی که موضوع جنبه‌ی محرمانه دارد یا حضور غیرمتهم به تشخیص قاضی موجب فساد گردد و همچنین در خصوص جرایم علیه امنیت کشور حضور وکیل در مرحله‌ی تحقیق با اجازه‌ی دادگاه خواهد بود.»

و بالاخره قطع نظر از همه‌ی موارد پیش گفته، باید گفت: آقای کشاورز! آیا برگزاری دادگاه پرونده‌ی فساد بانکی و مالی اخیر آن‌هم در شرایطی که این پرونده با 12 هزار صفحه و در 33 مجله و با کیفرخواستی 220 صفحه‌ای به دادگاه آمده هیچ نقطه قوت و مثبتی نداشت که اینچنین به اشکال‌تراشی‌های بعضا ناروا روی آورده‌اید؟

عجیب نیست که 6 ماه کار شبانه‌روزی و پرحجم مجموعه دستگاه قضا در مرحله تحقیقات مقدماتی و صدور کیفرخواست و آمدن پرونده به دادگاه توجه شما را جلب نکرده ولی لباس زندانی متهم خاطرتان را مکدر کرده است!؟

گفتنی است؛ رسانه‌های معاند و بدخواه ملت ایران علی‌رغم آن هیاهوها و شلتاق کاری‌های اولیه طی ماه‌های گذشته که ادعا می‌کردند این پرونده ماست مالی می‌شود، پس از جلسه‌ی اول دادگاه با بازتاب و انعکاس این جلسه بر عزم جدی قوه‌ی قضاییه ایران اذعان و اعتراف کردند.

هرچند گفتنی‌های فراوان دیگری وجود دارد، اما از باب «الضرورات تقدر بقدرها» به این سؤال کلیدی بسنده می‌کنیم که آیا بذر بی‌انصافی عدالت را به بار می‌نشاند؟(*)

*محمدولی خراسانی؛ کارشناس ارشد مسایل حقوقی

انتهای پیام/

   


حاشیه‌نگاری خبرنگار فارس از یک مراسم ختم/
از ادعای ابطحی در مورد vpn تا عزم موسوی خوئینی‌ برای حاشیه‌ساز نشدن

خبرگزاری فارس: امروز اصلاح‌طلبان در مسجد نور تهران گرد هم جمع شده بودند تا هم به عبدالله نوری تسلیت بگویند و هم تجدید دیداری با هم داشته باشند.

خبرگزاری فارس: از ادعای ابطحی در مورد vpn تا عزم موسوی خوئینی‌ برای حاشیه‌ساز نشدن

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مسجد نور تهران واقع در میدان فاطمی امروز عصر شاهد حضور جمعی از چهره‌های اصلاح‌طلب بود.

 

*اصلاح‌طلبان امروز به بهانه مراسم ختم پدر عبدالله نوری گرد هم جمع شده بودند تا هم تسلای خاطر نوری باشند و هم‌اینکه تجدید دیداری با هم کنند.

*سید محمد خاتمی، سعید حجاریان، عبدالواحد موسوی لاری، عبدالله ناصری، مجید انصاری، موسوی بجنوردی، علیرضا بهشتی، اسحاق جهانگیری، محمد علی ابطحی، زنگنه، هادی غفاری، حسین هاشمیان، الیاس حضرتی، حسین مرعشی، عباس عبدی، محمد عطریانفر، علی شکوری راد، موسوی خوئینی‌ها،‌محسن هاشمی، فائزه هاشمی، فخر‌السادات محتشمی‌پور، عمادالدین باقی، محمد رضا خاتمی، غلامحسین کرباسچی و احمد منتظری از جمله اصلاح‌طلبان حاضر در مراسم ختم پدر عبدالله نوری بودند.

*در حاشیه این مراسم همچون سایر مراسم‌هایی که شخصیت‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند، خبرنگاران زیادی آمده بودند تا موضع اصلاح طلبان را در مورد انتخابات بپرسند.

*وقتی خبرنگاران از عباس عبدی نظرش را در مورد حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پرسیدند، وی با لحن تند خطاب به آنها گفت که شما رسانه نیستید.

*محمد علی ابطحی ترجیح داد که صحبت نکند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت که مصاحبه خیابانی نمی‌کند و مواضعش را در وبلاگ و صفحه فیس بوکش می‌نویسد.

زمانی که یکی از خبرنگاران به ابطحی گفت ما که مثل شما vpnنداریم، گفت: یکی شما vpn ندارید یکی من.

*عمادالدین باقی هم در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای مصاحبه گفت که حوزه کاری‌ام این نیست.

*زنگنه مثل همیشه ترجیح داد سکوت کند و در پاسخ به خبرنگاران به گفتن جمله مصاحبه نمی‌کنم بسنده کرد.

*موسوی خوئینی‌ها که برای فاتحه خوانی در مراسم حاضر شده بود، ترجیح داد این بار حاشیه ساز نشود و سکوت کند؛ موسوی خوئینی‌ها در پاسخ به خیل انبوه سوالات خبرنگاران حتی یک کلمه هم از دهانش بیرون نیامد و تصمیم گرفت روزه سکوتش را ادامه دهد.

*البته سید محمد خاتمی هم که چند وقت پیش موضع‌گیری متناقضش در کمتر از یک ساعت سوژه رسانه‌ها شده بود، این بار در پاسخ به سؤال خبرنگاران فقط می‌گفت که مخلص همه شما هستم. برخی سایت ها اخیرا از نگرانی خاتمی درباره انگ تحریم خبر داده بودند.

*هادی غفاری هیوندای سفید رنگش را کنار مسجد پارک کرده بود؛ وی پاسخی به سؤال خبرنگاران نداد و وقتی که یکی از خبرنگاران از وی پرسید که آیا شما به انتخابات هم میخندید، با عصبانیت درب ماشینش را بست؛ هادی غفاری چند وقت پیش گفته بود که به همه چیز می‌خندد حتی به خودش هم می‌خندد.

* فائزه هاشمی دخترحاشیه‌ساز، رئیس مجمع تشخیص مصلحت هم امروز در مسجد نور حاضر شد. هر چند که فائزه تصمیم داشت تا از نگاه خبرنگاران دور بماند ولی وقتی برای عرض تسلیت پیش عبدالله نوری رفت، نتوانست از لنز عکاسان در امان باشد.

*حسین مرعشی به خبرنگاران گفت که از فعالیت سیاسی منع شده و به همین دلیل نمی‌داند که آیا در انتخابات هم می‌تواند شرکت کند یا نه؛ جالب آنجا بود که مرعشی فقط می‌گفت منتظر است احمدی‌نژاد نظرش را بدهد و بعد تصمیمش را در خصوص انتخابات بدهد.

* فخرالسادات محتشمی‌پور همسر تاج‌زاده که به دلیل اتهاماتش این روزها در زندان به سر می‌برد، در حاشیه این مراسم بعد از عرض تسلیت به عبدالله نوری گفت که تاج‌زاده در زندان مطالعه می‌کند. جالب اینجا بود که محتشمی‌پور هنوز در حال‌و هوای انتخابات ۸۸ به سر می‌برد. 

*وقتی که محتشمی‌پور دید که سؤالات خبرنگاران سمت و سوی انتخاباتی پیدا کرده، اظهار داشت ما برای فاتحه خوانی آمده‌ایم و گفت فاتحه مع الصلوات.

 

حاشیه‌نگاری از مقداد ذکی‌زاده

انتهای پیام/

   


نشست گروه 20 در باره بحران بدهی منطقه یورو

خبرگزاری فارس: وزیران دارایی کشورهای عضو گروه 20 متشکل از بیست کشور صنعتی جهان در مکزیک در خصوص بحران بدهی ها در کشورهای اروپایی حوزه یورو مذاکره کردند.

خبرگزاری فارس: نشست  گروه 20 در باره بحران بدهی منطقه یورو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ رهبران اروپایی خواستار افزایش منابع مالی صندوق بین المللی پول برای کمک به حل بحران مالی منطقه یورو هستند.

  صندوق بین المللی پول ماه گذشته رسما درخواست خود مبنی بر افزایش 500 میلیارد دلاری منابع مالی این نهاد را اعلام کرده است ولی آمریکا به شدت با این مساله مخالفت کرده است.

بر اساس این گزارش کانادا نیز در اقدامی مشابه با آمریکا اعلام کرد حداقل در کوتاه مدت با افزایش منابع مالی صندوق بین المللی پول موافقت نخواهد کرد.  آمریکا و کانادا اعلام کردند اتحادیه اروپا و کشورهای بحران زده منطقه یورو ابتدا خود باید گامهای موثر و اساسی را برای مدیریت بحران بدهی و کسری بودجه خود بردارند .

گیدو مانتگا وزیر دارایی برزیل در این باره تاکید کرد بازارهای کشورهای در حال توسعه فقط به دو شرط می توانند کمک خود را به صندوق بین المللی پول ارائه دهند. اول تقویت روابط خود با صندوق ثبات اروپا و دوم انجام اصلاحات در صندوق بین المللی پول . 

وام 130 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به یونان نیز تا کنون  نتوانسته شرکای این اتحادیه را در حل معضل یورو متقاعد کند  . تیموتی گیتنر وزیر دارایی آمریکا ضمن درخواست از کشورهای اروپایی برای جلوگیری از بروز فاجعه در منطقه یورو به این کشورها هشدار داد هنوز کارهای زیادی را باید در این زمینه انجام دهند .

انتهای پیام /

   


مدیرکل بهزیستی گیلان:
خانواده بزرگ بهزیستی گیلان آماده شرکت در انتخابات است

خبرگزاری فارس: مدیرکل بهزیستی گیلان از آمادگی حضور یکپارچه تمام کارکنان، پرسنل و روسای بهزیستی استان در انتخابات 12 اسفند خبر داد.

خبرگزاری فارس: خانواده بزرگ بهزیستی گیلان آماده شرکت در انتخابات است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کیانوش کوچکی‌نژاد عصر امروز در جلسه بهزیستی استان اظهار داشت: تمام کارکنان، پرسنل و روسای بهزیستی گیلان برای حضوری گسترده در انتخابات 12 اسفند آماده هستند.

وی با بیان اینکه از مدت‌ها قبل بهزیستی گیلان آماده حضور و برگزاری انتخابات مجلس است، افزود: تمام کارکنان و روسای بهزیستی استان برای شرکت در انتخابات آماده هستند و به آنها تاکید شده که از هرگونه اقدام به نفع کاندیدای خاص خودداری کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه بهزیستی گیلان بالغ بر یک‌هزار مرکز غیردولتی را زیر نظارت خود دارد، بیان داشت: این امر بستر مناسبی برای تبلیغات انتخاباتی است.

وی ادامه داد: به تمام مراکز توصیه می‌شود که فعالانه و پرشور در عرصه تعیین سرنوشت قانونگذاری و انتخابات شرکت کنند.

کوچکی‌نژاد با تصریح بر اینکه این مراکز نباید میدان تبلیغات علیه و یا له کسی باشد، تصریح کرد: تمام کاندیداها به طور مساوی از این ظرفیت بهزیستی استان می‌توانند به صورت سالم و در چارچوب قوانین بهره‌گیری کنند.

وی، خاطرنشان کرد: تمام اداره‌های بهزیستی موظف شده‌اند تا همکاری همه‌جانبه با ستاد برگزاری انتخابات را داشته باشند و در صورت نیاز ستاد انتخابات به عنوان حوزه اخذ رأی فعالیت کنند و در این راستا نیز نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز ستاد را تامین کنند.

مدیرکل بهزیستی گیلان از تمام اداره‌ها، مراکز، مجتمع‌ها، کارکنان و اقشار زیرپوشش بهزیستی استان خواست تا با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رٱی بار دیگر موجب ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی شوند.

انتهای پیام/آ20

   


کی اف سی دایر کردن شعبه در ایران را رد کرد

خبرگزاری فارس: اغذیه فروشی زنجیره ای کی اف سی افتتاح هرگونه شعبه ای از رستوران های خود در ایران را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: کی اف سی دایر کردن شعبه در ایران را رد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بی بی سی شرکت کی اف سی طی بیانیه ای اعلام کرد این شرکت آمریکایی هیچ طرح و برنامه ای برای افتتاح شعبه ای از رستوران های خود در ایران ندارد و علیه هر شرکت و گروه اقتصادی که بخواهد از نام و نشان این شرکت در ایران استفاده کند اقدام قانونی خواهد کرد.

پیش از این اخباری در خصوص  افتتاح نخستین شعبه رستوران کی اف سی در شهر کرج منتشر شده بود .

انتهای پیام /

   


گزارش نشریه آمریکایی «گلوبال ریسرچ» از دخالت غرب در سوریه
چرا حضور تک‌تیراندازان سازمان سیا و ناتو سانسور می‌شود؟

خبرگزاری فارس: در ماه ژانویه گزارش شد که MI۶ و سازمان سیا و سرویس‌های جاسوسی بریتانیا در حال آموزش مخالفان بشار اسد از جمله ارتش آزاد سوریه و شورای ملی سوریه برای سرنگونی دولت بشار اسد هستند.

خبرگزاری فارس: چرا حضور تک‌تیراندازان سازمان سیا و ناتو سانسور می‌شود؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از فردا، «کورت نیمو» روزنامه نگار مستقل در مجله گلوبال ریسرچ در تازه‌ترین یاداشت خود از بازی رسانه‌ها و تلاش دولتهای غربی برای راه اندازی جنگی جدید در خاورمیانه می‌نویسد. وی معتقد است که رسانه‌های غربی در تمام این مدت سعی کرده‌اند که تحولات درون سوریه را در ادامه بهار عربی تحلیل کنند و گزارشات اتحادیه عرب را در زمینه کشتار ارتش آزاد سوریه را نادیده بگیرند.

اکنون غرب در حال تلاش برای راه اندازی جنگی جدید در خاورمیانه با عنوان پرطمطراق «کمک‌های انسان دوستانه» در سوریه است. جنگی که هزاران نفر را در لیبی به کام مرگ فرو برد و هزاران نفر لیبیایی را راهی کشورهای همسایه کرده است.

به تازگی شبکه خبری CNNگزارش داده است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب در حال طرح ریزی برای ارائه کمک‌های انسان دوستانه به مخالفان بشار اسد در زیر پرچم «دوستان سوریه» هستند.

در پنج شنبه گذشته هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که وی در مجهز کردن ارتش آزادسوریه بیش از پیش کمک خواهد کرد. شبکه خبری CNN تلاش کرد کلام مرگ آور «هیلاری کلینتون» را در رابطه با به راه اندازی دور جدیدی از ترور و قتل اندکی نرم سازد. CNN اینچنین گزارش می‌دهد «مخالفان مشتاقانه به دنبال منابع و مهمات نظامی هستند تا بدین وسیله در برابر حمله رژیم بشار اسد که منجر به کشته شدن هزاران نفر شده است، مقابله کنند» و درادامه چنین اضافه می‌کند: «کلینتون اشاره کرده است که این کمک‌ها می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای نیروهای مخالف را توانا سازد.»

رسانه‌های بزرگ غربی در تمام این مدت در تلاش برای تحمیل یک نظم جدید سیاسی در سوریه بوده‌اند به طوری که در تمام این مدت اینگونه نشان داده‌اند که اتفاقاتی که در سوریه جاری است در ادامه بهار عربی است. رسانه‌های غربی گزارش‌های منتشر شده از منابع رسمی را که تک تیراندازان سازمان سیا و ناتو مردم بی‌دفاع را در سوریه نشانه رفته‌اند را نادیده گرفته‌اند و در تمام این مدت تلاشی هماهنگ در راستای به تصویر کشیدن رژیم بشار اسد به عنوان قاتل مردمان خویش داشته‌اند.

گزارشی که اتحادیه عرب در اوایل ماه صادر کرد نشان داد که ارتش آزاد سوریه و دیگر گروههای مخالف نظامی دولت سوریه متهم به کشتن بسیاری از شهروندان و نیروهای پلیس هستند.

در ماه ژانویه گزارش شد که MI۶ و سازمان سیا و سرویس‌های جاسوسی بریتانیا در حال آموزش مخالفان بشار اسد از جمله ارتش آزاد سوریه و شورای ملی سوریه برای سرنگونی دولت بشار اسد هستند. ارتش آزاد سوریه به طور گسترده‌ای به عنوان نیروی ساخته و پرداخته ناتو به رسمیت شناخته شده شده است. ارتش آزاد سوریه به طور وسیعی از شبه نظامیان تندرو تشکیل شده که بازوی سازمان امنیت بریتانیا است و از طرف ایالات متحده و اسرائیل تامین مالی می‌شود.

یک مقام سابق FBI و یک مقام سابق سازمان سیا به نام «فیلیپ گیرالدی» و تعداد انگشت شمار دیگری گزارش داده‌اند که ناتو و ایالات متحده و سازمان سیا کمپین جنگی را علیه دولت بشار اسد به راه انداخته‌اند تا این دولت را ضعیف کنند و در ‌‌نهایت با به راه انداختن حمام خون حکومت وی را عزل کنند.

در پیش نویسی که با عنوان «دوستان سوریه» تنظیم شده، از دولت بشار اسد خواسته شده است که سریعا آتش بس اعلام کند در غیر این صورت با جامعه جهانی مواجه خواهد شد. در ادامه نیز آمده است که «دوستان سوریه» شورای ملی سوریه را به عنوان نماینده معتبر مردم سوریه به رسمیت می‌شناسند.

شورای ملی سوریه از طرف اخوان المسلمین که توسط شورشیان القاعده که اکنون در لیبی بر سر کار هستند حمایت می‌شوند با هدف اینکه سوریه نیز به مانند برخی دیگر از کشورهای عربی به بدهکاران همیشگی صندوق بین المللی پول تبدیل شود.

انتهای پیام/

   


درآمد بانک لویدز انگلیس کاهش یافت

یکشنبه 7 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

در سال 2011:
درآمد بانک لویدز انگلیس کاهش یافت

خبرگزار فارس: بانک لویدز انگلیس اعلام کرد در سال 2011 میلادی با کاهش 4.4 میلیارد دلار از درآمد خود روبرو شده است.

خبرگزاری فارس: درآمد بانک لویدز انگلیس کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس پیش از این کاهش سود بانک لویدز مقامهای ارشد این بانک را مجبور به اخراج بیش از 42 هزار نفر از کارمندان آن کرده است .

بر اساس این گزارش بیش از چهل و یک درصد از سهام بانک لویدز در تصاحب دولت انگلیس است. بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی شدیدی بر عملکرد مالی سیستم بانکی اروپا به خصوص بانکهای انگلیسی و فرانسوی داشته است.

انتهای پیام /

   


عباس سلیمی:
حضرت عبدالعظیم (ع) یک اسوه حسنه و یک الگو ممتاز است

خبرگزاری فارس: معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با اشاره به ویژگی‌های شاخص حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: حضرت عبدالعظیم (ع) یک اسوه حسنه و یک الگو ممتاز است.

خبرگزاری فارس: حضرت عبدالعظیم (ع) یک اسوه حسنه و یک الگو ممتاز است

عباس سلیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) را از ستارگان درخشان آسمان ولایت خواند و گفت: سیادت و شرافت حضرت عبدالعظیم (ع) صرفا به انتصاب ایشان به خاندان اهل بیت علیهم‌السلام و امام حسنی مجتبی (ع) نمی‌شود.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) افزود: اگر چه خود این به تنهایی یک ظرافت بسیار باعظمتی است اما حضرت عبدالعظیم (ع) علاوه بر این انتصاب به خاندان وحی از ویژگی‌های شاخص فراوانی برخوردار بودند.

وی در ادامه فقیه و عالم بودن حضرت عبدالعظیم (ع) را یکی از ویژگی‌های معظم‌له دانست و تاکید کرد: حضرت عبدالعظیم (ع) به عنوان یک محدث بزرگوار و امین توفیق روایت حدیث از جانب ائمه معصومین علیهم‌السلام را داشتند که به لطف خدا با اهتمامی که طی سال‌های اخیر شد این مراتب در کنگره بین‌المللی حضرت عبدالعظیم (ع) و با انتشار مسند حضرت عبدالعظیم (ع) و بیش از 30 مجلد کتاب مرتبت با این موضوع بخشی از شخصیت حضرت در بعد علمی، به جامعه معرفی شد.

سلیمی عنوان کرد: از برکت این محدث بزرگوار است که امروز موسسه علمی‌ ـ فرهنگی دارالحدیث در قم و دانشکده‌های مربوطه در تهران و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم (ع) می‌درخشد و مرکز نورافشانی معارف اهل بیت علیهم‌السلام است.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل و مدیر مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) روحیه جهادی را از دیگر ویژگی‌های آن حضرت دانست و خاطرنشان کرد: بعضی از اشخاص ممکن است در زمینه زهد، علم و تقوا ویژگی‌های قابل تحسینی داشته باشند اما لزوما در زمینه مبارزه به ظلم و ستمگران ممکن است توفیقاتی نداشته باشند اما حضرت عبدالعظیم (ع) علاوه بر اینکه در زمینه علم و تقوا سرآمد بودند در زمینه مبارزه با ستمگران عباسی نیز از مجاهدین دوران خود بودند و به عنوان نماینده امام هادی (ع) هجرت گزیدند و در خطه ری مامن و ملجا شیعیان و مردم شدند.

وی ادامه داد: امروز پس از گذشت قرن‌ها شاهد برکات و آثار وجودی آن مرد بزرگوار هستیم.

سلیمی ولایت‌مداری را از ویژگی‌های شاخص حضرت عبدالعظیم (ع) برشمرد و تاکید کرد: یکی دیگر از شاخصه‌های حضرت که به‌ویژه برای مقطع کنونی ما می‌تواند متضمن پیام بسیار مهمی باشد بحث ولایت‌مداری آن حضرت است.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار داشت: حضرت عبدالعظیم (ع) در نهایت خضوع، فروتنی و تواضع بر کنار ساحل ولایت امام معصوم علیهم‌السلام نشست،‌از محضر آنان تلمذ کرد و همواره گوش به فرمان ولایت و ولی امر خود بود.

خادم‌القرآن سلیمی تاکید کرد: این‌که امام معصوم (ع) خطاب به حضرت عبدالعظیم (ع) بفرمایند «مرحبا بک یا ابالقاسم انت ولینا حقا» مدال درخشانی است که تنها بر سینه این امامزاده می‌درخشد.

وی اضافه کرد: در بیان عظمت و اوصاف حضرت عبدالعظیم (ع) همین بس که بگوییم در میان تمام امامزادگان که ما به آنها ارادت داریم تنها در مورد این بزرگوار از ناحیه امام معصوم (ع) عنوان شده است «آن‌کس که حضرت عبدالعظیم (ع) را در ری زیارت کند مانند آن است که حسین بن علی (ع) را در کربلا زیارت کرده باشد.

 

حضرت عبدالعظیم (ع) یک اسوه حسنه و یک الگو ممتاز است

سلیمی عنوان کرد: اگر به این ویژگی‌‌ها که برخی از آنها را ذکر کردیم در مورد شخصیت حضرت عبدالعظیم (ع) توجه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که باید حضرت را به عنوان یک اسوه حسنه و یک الگو ممتاز در زندگی علمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حماسی به جامعه معرفی کرد.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) بیان داشت: بی‌جهت نیست مقام معظم رهبری در پیامی که به مناسبت برگزاری کنگره بین‌المللی حضرت عبدالعظیم (ع) مطرح شد، فرمودند «با توجه به اوصافی که حضرت عبدالعظیم (ع) دارد، سزاوار است و جز این انتظار نمی‌رود که مردم خطه ری در تمام زمینه‌های زهد، تقوا، علم و حماسه‌سازی سرآمد مردم و الگو و نمونه‌ای برای ملت باشند.

وی تاکید کرد: این مضمون فرمایش مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که باید همه متولیان امر، مسئولان فرهنگی کشور به‌ویژه مسئولان فرهنگی منطقه درصدد معرفی سیمای تابناک حضرت عبدالعظیم (ع) باشد و و خدمت‌گذاران این آستان نیز وظیفه دارند تا با استفاده از حداکثر ظرفیت فرهنگی و وجودی این آستان مقدس موجب جذب جوانان، نوجوانان و همه علاقمندان و ارادتمندان به اهل بیت علیهم‌السلام بشوند.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در پایان ابراز تصریح کرد: امیدوارم همه ما از شفاعت حضرت عبدالعظیم (ع) و اجداد طاهرینش در روز قیامت بهره‌مند و برخوردار باشیم.

انتهای پیام/ی20

   


کلینتون: تظاهرات افغان‌ها در اعتراض به اهانت به قرآن باید متوقف شود

خبرگزاری فارس: در حالی که مردم افغانستان همچنان به تظاهرات علیه اقدام اهانت آمیز نظامیان آمریکایی به قرآن ادامه می دهند، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این تظاهرات باید متوقف شود.

خبرگزاری فارس: کلینتون: تظاهرات افغان‌ها در اعتراض به اهانت به قرآن باید متوقف شود

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا یکشنبه گفت که تظاهرات گسترده شهروندان افغان در اعتراض به آتش کشیده شدن قرآن توسط نظامیان آمریکا "باید متوقف شود".

 

وی که در کنفرانس مطبوعاتی در "رباط" پایتخت مراکش صحبت می‌کرد، افزود:  ما عمیقا از این حادثه که به این تظاهرات منجر شده متاسف هستیم اما معتقدیم که خشونت‌ها باید متوقف شود و کار سخت برای ساختن افغانستانی امن و صلح آمیز باید ادامه یابد.

 

نظامیان آمریکایی چند روز پیش در پایگاه هوایی "بگرام" در شمال کابل با اهانت به کتاب مقدس مسلمانان اقدام به آتش زدن قرآن کردند.

 

طی شش گذشته و در اعتراض به این اقدام نظامیان آمریکایی، دست کم 30 مفر کشته شدند.

 

امروز نیز در اعتراض به این اقدام نظامیان آمریکایی، یک تظاهرات کننده کشته شد و 7 نظامی آمریکایی در حملات نارنجکی به پایگاه‌هایشان مجروح شدند.

 

انتهای پیام/.

   


مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) - قم
عبدولی به نشان طلای 74 کیلو رسید/ محمدی و حسن زاده برنز گرفتند

خبرگزاری فارس: سعید عبدولی نشان طلای وزن 74 کیلوگرم رقابت های بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) را به خود اختصاص داد.

خبرگزاری فارس: عبدولی به نشان طلای 74 کیلو رسید/ محمدی و حسن زاده برنز گرفتند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در ادامه رقابت های 4 وزن دوم مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) سعید عبدولی با پیروزی مقابل آسخات دیلموخامدوف از قزاقستان در دیدار فینال وزن 74 کیلوگرم نشان طلای این رقابت ها را بر گردن آویخت.

عبدولی، دارنده نشان طلای وزن 66 کیلوگرم مسابقات جهانی 2011 استانبول ترکیه پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در دو تایم و با نتایج مشابه 3 بر صفر هادی حسن نژاد را مغلوب کرد و راهی یک چهارم نهایی شد. عبدولی در این مرحله نیز در در دو تایم و با نتایج یک بر صفر و 4 بر صفر سیروان فقیه سلیمانی از ایران را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

وی با برتری مقابل امین احمداف از آذربایجان فینالیست شد.

عبدولی در دیدار پایانی نیز در دو تایم و با نتایج مشابه یک بر صفر از سد آسخات دیلموخامدوف از قزاقستان گذشت و نشان طلای این رقابت ها را بر گردن آویخت.

رده بندی وزن 74 کیلوگرم به شرح زیر است:

1- سعید عبدولی (ایران) 2- آسخات دیلموخامدوف (قزاقستان) 3- مهدی محمدی (ایران) و امین احمداف (آذربایجان) 5- هادی حسن زاده (ایران) و اشماگی گولیاشویلی (گرجستان)

انتهای پیام/م

   


میزگرد "انتخاب اصلح" در خبرگزاری فارس - 4
شخصیت زن مقدس است/ باید موازین اخلاقی و شرعی در بیمارستان‌ها رعایت شود

خبرگزاری فارس: نامزد جبهه پایداری در تهران با تاکید بر اینکه بر اینکه شخصیت زن مقدس است، گفت که مجلس باید به رعایت موازین شرعی و اخلاقی در بیمارستان‌ها نظارت بیشتری داشته باشد

خبرگزاری فارس: شخصیت زن مقدس است/ باید موازین اخلاقی و شرعی در بیمارستان‌ها رعایت شود

بتول نامجو عضو جبهه پایداری با حضور در میزگرد انتخاباتی "انتخاب اصلح" که در این خبرگزاری ‌برگزار شد، با بیان اینکه اصولگرایی تنها شعار نیست بلکه یک عمل است، اظهار داشت: جبهه پایداری از این دید به اصولگرایی نگاه می‌کند که تعریفی ناب از اصولگرایی داشته باشد.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه جدایی جبهه پایداری بر اساس اختلاف نیست، یادآور شد:‌ هر جدایی اختلاف نیست و یک نوع رقابت است و یک نوع نگاه اصولی‌تر و ناب‌تر به اصولگرایی است.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات رقابتی باشد، افزود: ما در اصل موضوع با هم توافق و اشتراک داریم؛ از این رو در حال حاضر باید بیشتر درباره مشارکت مردم صحبت کرد، وقتی مردم با افراد، اندیشه‌ها و تفکرات جدید وارد میدان می‌شوند مطمئنا حضور مردم هم پرشورتر خواهد بود.

نامجو ادامه داد: جایی که صلاح است رقابت باشد بهتر است که به وجود آید و  اگر برای باقی ماندن اصول و آرمان‌ها جدایی صورت گیرد ارزشش را دارد؛ امیدواریم افراد صالح و مدنظر مقام معظم رهبری وارد مجلس شوند و بتوانند تا آخرین لحظه به این آرمان و ارزش‌ها پایبند باشند چراکه این مهمترین مسئله است.

عضو جبهه پایداری با تأکید بر اینکه ساکتین فتنه حتما بوده و هستند، افزود: در جریان فتنه سه گروه مشخص شده‌اند عده‌ای که عمارگونه وارد میدان شده و رهبر خود را حمایت کردند و طبق فرمایش رهبری که "ساکت ننشیند و ابعاد فتنه را برای مردم تشریح کنید." عمل کردند؛ گروه دوم مردودین بودند که آب به آسیاب دشمن ریخته و فتنه را انجام دادند؛ اما عده‌ای دیدند و سکوت کردند و در این جای شک نیست، مگر تا زمان واقعه‌ای که در روز عاشورا رخ داد که بسیار دیر بود.

وی با بیان اینکه متأسفانه یک جریان حاشیه سازی در کنار دولت به نام جریان انحرافی پیش آمد که ما هم خود را از این گروه جدا می‌کنیم، گفت: هرچند در زمان انتخابات تخریب‌های زیادی علیه ما شکل گرفت و ما را وابسته به این گروه‌ها کردند؛ در رابطه با دولت باید گفت آیا دولت هیچ کار مثبتی نکرده است؟

نامجو با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری همواره در دوره نهم ریاست جمهوری از دولت تعریف کرده‌اند، اظهار داشت: البته در دولت دهم باتوجه به مسائل حاشیه سازی قضیه‌اش متفاوت است اما در همان دولت دهم هم آقا گفتند که منصفانه دولت را نقد کنید نه اینکه فقط انتقاداتی که به دولت وارد است گفته شود.

*دو طیفی کردن اصولگرایان یکی از خیانت‌های جریان انحرافی است

عضو جبهه پایداری یادآور شد: ۱۱روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد و حضور جریان انحرافی هم برای ما قابل قبول نیست و خود را از آنها جدا می‌کنیم؛اما مقام معظم رهبری فرمودند مسئله انحرافی را به عنوان اصل موضوع قرار ندهید و موضوع فرعی باشد اما برخی از اصولگرایان که برچسب اصولگرایی دارند مسئله انحراف را بسیار پررنگ کردند که این یکی از اهداف جریان انحرافی بود از این رو یکی از خیانت‌های این جریان دو طیفی کردن اصولگرایان بود.

وی بر همین اساس به تبیین حضور جریان انحرافی در مجلس اشاره و تصریح کرد: مردم باید عملکرد افراد را ببینند و با بصیرتی که مقام معظم بر آن تأکید کردند، رأی دهند.

نامجو یادآور شد: اکثریت اعضای جبهه پایداری حضور در مجلس را از روی تکلیف پذیرفته‌اند و اینکه رأی‌ بیاورند یا نه برای آنها اهمیت ندارد.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه تخصصم بیشتر در حوزه بهداشت و درمان است، گفت: به دلیل اینکه در شورای زنان مشغول به کار هستم با مسائل زنان و خانواده آشنایی دارم؛ مقام معظم رهبری نیز در سومین نشست راهبردی زنان و خانواده به خوبی مسئله زن و خانواده را ترسیم کردند.

وی یا تأکید بر اینکه به شخصیت مقدس زن به عنوان اصلی‌ترین مسئله کشور باید پرداخته شود، گفت: مقام معظم رهبری در بحث اشتغال زنان فرمودند "با اشتغال زنان موافقیم مگر اینکه دو شرط رعایت شود یکی به خانواده لطمه وارد نشود و دوم بحث ارتباط محرم و نامحرم کاملا رعایت و حفظ شود." از این رو باید قوانینی در جهت حمایت از خانمی که نقش مادری و همسری خود را دارد، وجود داشته باشد.

نامجو بر همین اساس به دانشگاه خاص زنان که مقام معظم رهبری در سال 71 بحث آن را مطرح کردند اشاره و اضافه کرد: یکی از مواردی که در فرمایشات مقام معظم رهبری بوده بحث اجرای طرح قانون انطباق در بیمارستان‌ها است و این یک مسئله بسیار مهم است که در سال ۷۵ تصویب شد اما تاکنون اجرا نشده است.

عضو جبهه پایداری ادامه داد: در کشورهای غربی اگر صحبتی غیر از مسئله بیماری صورت گیرد افراد دچار کسر حقوق می‌شوند؛ رعایت نکردن موازین شرعی و اسلامی بین پزشکان و پرستاران و در ارتباط با بیماران مهم است که مجلس باید به آن نظارت کند.

نامجو وزارت بهداشت را مسئول اجرای این طرح دانست و افزود:‌ بحث دیگر تأسیس بیمارستان خاص زنان است؛ باتوجه به پیشرفت خانم‌ها و حضور آنها در تمام زمینه‌ها اما متأسفانه در برخی بیمارستان‌ها معاینه بیماران تداخل دارد.

عضو جبهه پایداری ادامه داد: جذب متخصصان زن یکی دیگر از دلایل تأسیس بیمارستان زنان است، زنان در این شرایط با دغدغه کمتری می‌توانند کار کنند و این امر در تشخیص زودرس بیماری زنان مؤثر است.

انتهای پیام/

   


مدیرعامل پارس جنوبی خبر داد
اجرای ممیزی داخلی سیستم یکپارچه مدیریت در پارس جنوبی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل پارس جنوبی از اجرای ممیزی داخلی سیستم یکپارچه مدیریت (IMS) منطقه ویژه پارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای ممیزی داخلی سیستم یکپارچه مدیریت در پارس جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، مدیرعامل منطقه ویژه پارس عصر امروز در نشست هماهنگی این ممیزی اظهار داشت: ممیزی داخلی سیستم یکپارچه مدیریت (IMS) بر اساس استانداردهای ISO9001، ISO14001 و OHSAS8001 به مدت سه روز (روزهای 8، 9 و 10 اسفند) در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا می‌شود.

مسعود نصوری تصریح کرد: نتیجه ناشی از انجام ممیزی داخلی برای سازمان بسیار پر اهمیت است؛ به گونه‌ای که اجرا و استقرار آن به نوعی خود اظهاری، خودارزیابی و خود کنترلی است.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم این سیستم، با تعریف و ارائه برنامه زمانی و شتاب اجرای فعالیت‌ها‌ و کاربرد مستندات و فرایندها، نتایج پر ثمر داشته باشد و اجرای سایر سیستم‌های مدیریتی و تعالی سازمانی را فراهم کند.

مدیرعامل پارس جنوبی بیان کرد: باید از تمام ظرفیت و توان موجود برای رشد و تعالی سازمان منطقه ویژه بهره ببریم و هیچ فرصتی را نباید هدر دهیم.

مدیر کیفیت و استانداردهای سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این نشست به عنوان نماینده مدیرعامل در سیستم‌های مدیریتی، فرآیندهای اجرایی کار و کیفی‌سازی سازمان با اعمال سیستم‌های مدیریت و تلاش‌های انجام شده در این راستا در منطقه ویژه پارس را بیان کرد.

محی‌الدین جعفری افزود: امروز سمینار عمومی آشنایی با سیستم یکپارچه مدیریت (IMS) ویژه کارکنان در سالن آمفی تئاتر سازمان برگزار شد و مفاهیم IMS در آن تشریح شد.

وی گفت: پارس جنوبی در سال جهاد اقتصادی در مسیر موفقیت و رشد گام برداشته و اقدامات مهمی در توسعه منطقه صورت گرفته است.

انتهای پیام/ی30

   


24 اسفند ماه صورت می‌گیرد
برگزاری جشن پایان سال مهد و پیش دبستانی‌های شهرری

خبرگزاری فارس: جشن پایان سال مهد و پیش دبستانی‌های شهرری در مجتمع علوم و فنون شهید رحیمی (ره) 24 اسفند ماه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشن پایان سال مهد و پیش دبستانی‌های شهرری

 به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به نقل از اداره بهزیستی شهرستان ری، جشن پایان سال مهد و پیش دبستانی‌های شهرری در مجتمع علوم و فنون شهید رحیمی (ره) 24 اسفند ماه برگزار می‌شود.

این جشن با برگزاری برنامه‌های مختلفی نظیر مسابقه، نمایش عروسکی همراه خواهد بود که حدود 300 نوآموز در هر کدام از این برنامه‌ها شرکت می‌کنند.

این مراسم 24 اسفند ماه از ساعت 10 تا 12 ویژه نوآموزان مجتمع علوم و فنون شهید رحیمی(ره) و بعد از ظهر ویژه نوآموزان محله 13 آبان برگزار می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به مجتمع علوم و فنون شهید رحیمی واقع در شهرری، شهرک 13 آبان، مراجعه کنند.

انتهای پیام/ی30

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic