/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-314
محمدی: کسانی که دلشان برای نظام می‌تپد در انتخابات حضور دارند

خبرگزاری فارس: امام جمعه سربیشه ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضور دشمن‌شکن در انتخابات مجلس گفت: کسانی که دلشان برای نظام می‌تپد باید با جان و دل و با نیت قرب به خدا در انتخابات شرکت کنند.

خبرگزاری فارس: محمدی: کسانی که دلشان برای نظام می‌تپد در انتخابات حضور دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن محمدی ظهر امروز در ادامه نشست‌های انتخاباتی خبرگزاری فارس در خراسان‌جنوبی اظهار داشت:‌ حمایت از نظام وظیفه آحاد مردم است و حضور در انتخابات حمایت از نظام است.

وی ادامه داد: دشمنان داخلی و خارجی در راستای تضعیف روحیه مردم و ایجاد ناامیدی در بین اقشار مختلف مردم در این چند وقت اخیر سرمایه‌گذاری‌های زیادی را انجام داده است اما مردم همیشه در صحنه ایران فردا نشان می‌دهند که تمام تیرهای معاندان نظام به سنگ خورده است.

امام جمعه سربیشه تصریح کرد:‌ این نظام ارزان به دست نیامده است و خون‌های زیادی پای این انقلاب ریخته شده و اگر کسی امروز در حمایت از نظام و در راه رسیدن به اهداف امام (ره) و شهدا کوتاهی کند مدیون است و این دین باید با حضور پرشور در انتخابات ادا شود.

*انتخاب تنها نباید بر اساس خواسته‌های شخصی باشد

محمدی گفت:‌ مردم علاوه بر حضور در انتخابات باید در راستای انتخاب فرد اصلح نیز هوشیارانه عمل کنند و این انتخاب نباید با خواسته‌های شخصی صرف انجام شود و مردم باید کسی را راهی مجلس کنند که پشت سر ولایت فقیه حرکت و منافع کشور و نظام را به منافع شخصی خود ترجیح دهد.

امام جمعه سربیشه گفت:‌ حضور در انتخابات به منزله حمایت از نظام است و باید همه مردم به این تکلیف شرعی خود عمل کنند.

محمدی افزود: دشمنان از روی جهل و نادانی خود کارهایی را انجام می‌دهند که مردم را برای حضور در صحنه ترغیب و تشویق کردند و امروز شاهد این هستیم که موج تبلیغات فراوان دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم توسط گروهک‌ها و جریانات مختلف آغاز شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این وظیفه علما و روحانیت است که به بیان جنبه شرعی حضور مردم در پای صندوق‌های رأی بپردازند و منافع حضور آنها هم از نظر تکلیف شرعی که بر اساس فتوای مراجع است و از طرف دیگر فرمایشات رهبری برای همه یک حکم است، برای همه مردم تبیین شود.

انتهای پیام/ح20

   


انتخابات ریاست جمهوری مصر دوم و سوم خرداد سال آینده برگزار می شود

خبرگزاری فارس: کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور طی روزهای دوم و سوم خرداد سال آینده برگزار می شود.

خبرگزاری فارس: انتخابات ریاست جمهوری مصر دوم و سوم خرداد سال آینده برگزار می شود

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر زمان برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری این کشور پس از پیروزی انقلاب شکوهمند مصر را روزهای 23 و 24 ماه مه برابر با دوم و سوم خرداد سال آینده اعلام کرد.

کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر همچنین درباره زمان اعلام نتیجه نهایی این انتخابات تاکید کرد که نتیجه نهایی این انتخابات اواخر همان ماه میلادی اعلام خواهد شد.

زمان برگزاری دقیق انتخابات ریاست جمهوری مصر 10 روز پیش مشخص شود، اما کمیته عالی انتخابات اعلام زمان دقیق این انتخابات را به بهانه مشخص شدن نحوه رای گیری از اتباع مصر مقیم خارج از کشور به تعویق انداخت.

شورای عالی نظامی حاکم بر مصر وعده داده حداکثر تا پایان ماه ژوئن آینده قدرت را به غیرنظامیان در این کشور تحویل دهد.

انتهای پیام/.

   


برای نخستین ‌بار در حوزه صادرات
اعزام نیروی کار دارای ضرایب حمایتی صادرات شد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با ابلاغ دستورالعمل ضرایب حمایتی، برای نخستین بار در صادرات برای اعزام نیروی کار نیز ضرایب حمایتی در نظر گرفته شد.

خبرگزاری فارس: اعزام نیروی کار دارای ضرایب حمایتی صادرات شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی صفرزاده اظهار داشت: این ضرایب حمایتی برای کشورهای مختلف متفاوت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این دستورالعمل بیشتر در ارتباط با کالاهای زیر مجموعه صنایع غذایی است که دارای ضریب حمایتی هستند.

وی از ابلاغ دستورالعمل ضرایب حمایتی 25 گروه کالا و خدمات به منظور محاسبه و پرداخت جوایز صادراتی سال 89 خبر داد.

صفرزاده افزود: شیر پاستوریزه در هر نوع بسته‌بندی، قند و شکر در بسته‌بندی بیش از 2 کیلوگرم، آرد و غلات، عسل در بسته‌بندی بیش از 10 کیلوگرم و روغن نباتی جامد و مایع در بسته‌بندی بین 5 تا 20 کیلوگرم از جمله این کالاها هستند.

صفرزاده با اشاره به اینکه ضرایب حمایتی انواع میوه تازه، سبزی و گل و گیاه نسبت به سال 88 تعدیل شده است تصریح کرد: در این گروه سبزی تازه و صیفی در بسته‌بندی بیش از 30 کیلوگرم، پیاز فله و در بسته‌بندی بیش از 25 کیلوگرم، هندوانه و خربزه (فله) و میوه تازه در بسته‌بندی بیش از 20 کیلوگرم مشمول دریافت جایزه صادراتی نمی‌شود.

صفرزاده با اشاره به اینکه براساس این دستورالعمل، برای نخستین بار صادرات اعزام نیروی کار نیز ضرایب حمایتی در نظر گرفته شده است، افزود: این ضرایب حمایتی برای کشورهای مختلف متفاوت است.

وی تصریح کرد: بر اساس این ابلاغیه، سقف پرداخت جایزه صادراتی به یک پروژه صادرات خدمات فنی و مهندسی 2 میلیون تومان و سقف پرداخت جایزه صادراتی به پروژه‌های صادرات خدمات فرهنگی و سینمایی 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که پروژه های فرهنگی در سال 88 بدون جایزه بوده‌اند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: ضرایب حمایتی خدمات گردشگری نیز به ازای ورود هر گردشگر تا 200 درصد افزایش دارد.

صفرزاده تاکید کرد: بر اساس این دستورالعمل که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است به صادرکنندگانی که یارانه صادراتی پرداخت می‌شود در دوره زمانی مشمول یارانه و جایزه صادراتی پرداخت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این به صادرکنندگانی که کالاهای مشمول عوارض صادراتی را صادر نموده‌اند در طول دوره مشمول عوارض، جایزه و یارانه صادراتی تعلق نمی‌گیرد. 

انتهای پیام/آ30

   


فرماندار خرمشهر خبر داد
انصراف یکی از نامزدهای انتخاباتی در حوزه خرمشهر

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمشهر از انصراف تنها یکی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه انتخابی خبر داد.

خبرگزاری فارس: انصراف یکی از نامزدهای انتخاباتی در حوزه خرمشهر

عبدالله حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: از میان نامزدهای انتخاباتی در شهرستان خرمشهر تنها یک نفر تاکنون انصراف خود را اعلام کرده‌است.

وی افزود: محمدرضا تمیمی در حوزه انتخابی شهرستان خرمشهر از ادامه رقابت انصراف داده و اسم وی از لیست اسامی نامزدها حذف شد.

فرماندار خرمشهر با اعلام اینکه به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی برای رأی دادن الزامی است خاطر نشان کرد: همه افرادی که در روز جمعه برای رأی دادن در شعب اخذ رأی حاضر می‌شوند باید شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.

حسینی در خصوص افرادی که فاقد کارت ملی هستند تصریح کرد: افرادی که کارت ملی ندارند می‌توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال شهرستان یک گواهی حاوی کارت ملی را از این اداره دریافت کرده و در زمان حضور در شعبه اخذ رأی آن راه به همراه داشته باشند.

وی در پایان با دعوت از شهروندان خرمشهری برای حضور حداکثری در انتخابات روز جمعه گفت: امیدواریم شهروندان ما در شهرستان خرمشهر با حضور پرشور خود در انتخابات بار دیگر افتخارآفرینی کرده و نام خرمشهر را در میهن اسلامی ما بدرخشانند.

انتهای پیام/ش30/ژ1001

   


حفظ سلامت انتخابات اولویت مجلس نهم است

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

امام جمعه خوی:
حفظ سلامت انتخابات اولویت مجلس نهم است

خبرگزاری فارس: امام جمعه خوی گفت: حفظ سلامت انتخابات اولویت اصلی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

خبرگزاری فارس: حفظ سلامت انتخابات اولویت مجلس نهم است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام سید رضی شکوری ظهر امروز در جمع اعضای هیئت‌های بازرسی حوزه انتخابیه شهرستان‌های خوی و چایپاره اظهار داشت: حضور یکپارچه مردم در انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی دشمنان و انقلاب انقلاب اسلامی و بدخواهان نظام را مایوس خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت کار نظارت و بازرسی افزود: دین اسلام نسبت به نظارت و بازرسی در امورات اجتماعی، نظام مدیریتی و سیاسی در جامعه اسلامی تاکید کرده و دولت‌ها را مکلف کرده تا در این زمینه اشراف و تسلط کامل داشته باشند.

شکوری ادامه داد: از سوی دیگر ابراز عقیده از نظر اسلام آزاد است، ولی کنجکاوی، تجسس در امور دیگران و تفتیش عقاید را مورد نکوهش قرار داده است.

این مسئول با بیان اینکه ریشه نظام اطلاعات به صدر اسلام و زمان پیامبر اکرم (ص) باز می‌گردد گفت: بر اساس مستندات تاریخی رسول اکرم (ص) در جنگ‌‌ها برای کسب اطلاع از تحرکات و نقشه‌های دشمنان از اشخاص و گروه‌‌های متعدد برای این امر استفاده می‌کردند.

شکوری در ادامه با تاکید بر مراقبت و رصد کردن حرکات دشمن تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی مراقبت و رصد کردن حرکات و اقدامات دشمن برای به دست آوردن اطلاعات دقیق، اشراف بر جامعه برای جلوگیری از نفوذ سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی دشمن و مراقبت و نظارت بر حسن اجرای امور کشور از اهداف اصلی نظارت و بازرسی است از این رو بازرسان و ناظران در انتخابات نیز این امور را وظیفه مهم خود بدانند و در این راستا تلاش کنند.

امام جمعه خوی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خاطرنشان کرد: گزینش افراد کارشناس، مدیر، مدبر، دلسوز و آگاه و به عبارت دیگر اصلح و حفظ سلامت انتخابات مهمترین اولویت این دوره از انتخابات مجلس است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


نگرانی صدر اعظم اسبق آلمان از فروپاشی منطقه یورو

خبرگزاری فارس:صدر اعظم اسبق آلمان نسبت به گذار از اروپای واحد و منطقه یورو به علت تشدید بحران اقتصادی هشدار داد.

خبرگزاری فارس: نگرانی صدر اعظم اسبق  آلمان از فروپاشی منطقه یورو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه Bild، صدر اعظم اسبق آلمان با انتشار مقاله‌‌ای در این روزنامه نسبت به مباحث مطرح شده در خصوص به پایان رسیدن عمر اروپای واحد هشدار داده و خواستار حفظ این مجموعه شده است."هلموت کهل"در این خصوص می گوید:

"ما گزینه‌ای جایگزین اروپای واحد نداریم. باید نسبت به بحران اقتصادی اخیر اروپا به عنوان یک فرصت بنگریم‌. مسلماً اروپای واحد پس از گذراندن این بحران قوی تر می شود و به راه خود ادامه خواهد داد‌."

صدر اعظم اسبق آلمان تاکید کرده است که افراد زیادی برای برپایی منطقه یورو تلاش کرده‌اند و در برهه فعلی خوش‌بینی نسبت به آینده پیش رو باید جایگزینی بدبینی نسبت به وضعیت فعلی شود.

صدر‌اعظم اسبق آلمان در این مقاله که با لحنی احساسی نگاشته شده است، اروپای واحد را آینده خود و سایر شهروندان اروپا دانسته و خواستار تمرکز بر نام اروپای واحد در برهه حساس فعلی شده است.

جملاتی که صدر اعظم اسبق آلمان بیان نکرد!

هلموت کهل در مقاله کوتاه خود سعی کرده است صرفا شهروندان کشورهای بحران زده اروپایی را نسبت به حل و فصل بحران یورو و مقاومت در برابر شرایطز سخت فعلی ترغیب کند. اما صدر اعظم اسبق آلمان کمترین اشاره‌ای به بانیان اصلی تشدید بحران یورو و تنزل جایگاه اروپای واحد نکرده است‌! شاید بهتر باشد در این خصوص به جملاتی از خود هلموت کهل اشاره کنیم. جملاتی که این شخصیت سیاسی آلمانی در جولای سال 2011 میلادی در خصوص بی تدبیری و ناتوانی آنگلا مرکل در حل بحران یورو بر زبان آورده است :

"سیاستهای مرکل در اتحادیه اروپا بسیار خطرناک و نگران کننده است‌. مرکل تاکنون نتوانسته است در اروپا وجهه خوبی از خود به نمایش بگذارد.بهتر است مرکل مواضعی شفاف در خصوص بحران مالی اروپا اتخاذ کند‌."

واقعیت امر این است که صدر اعظم اسبق آلمان با وجود وابستگی به حزب دموکرات مسیحی، یعنی همان حزب متبوع مرکل از اصلی ترین منتقدان مدیریت بحران یورو توسط آنگلا مرکل محسوب می شود. کهل مانند بسیاری از سیاستمداران کهنه کار اروپایی دیگر معتقد است که مسیر اتخاذ شده توسط مرکل و تکروی های صدر اعظم آلمان در حل بحران یورو منجر به وخامت اوضاع می شود. هم اکنون کهل ترجیح داده است در خصوص سوء مدیریت مرکل در حل بحران یورو سخنی به میان نیاورد و صرفا شهروندان اروپایی را نسبت به خطری بزرگ تر به نام فروپاشی یورو آگاه سازد. کهل اروپای واحد را همه سرمایه اروپاییان می‌داند و از آنها مصرانه خواسته است تا در برابر بحران اقتصادی مقاومت کنند.

آیا اروپای واحد در سایه ایده آل گرایی غربی حفظ می شود؟!

صدر اعظم اسبق آلمان در مقاله خود عملا نوعی آرمانگرایی  را در راستای مواجهه با بحران یورو ترسیم کرده است. او از شهروندانی که غرق در بحران اقتصادی بوده و خود ار برای اعتصاب در سال 2012 آماده می کنند خواسته است تا با دیده خوش بینی به بحران موجود نگریسته و آن را برای خود به یک فرصت تبدیل کنند! همچنین کهل بدون توجه به اینکه اساسا منفعت گرایی کشورهای اروپایی در راستای تبدیل شدن به قطب اقتصادی اصلی جهان مبنای تشکیل منطقه یورو بوده است سعی دارد ماهیت رئالیستی منطقه یورو را به ماهیتی ایده آل گرایانه تبدیل کند!بدون شک این اقدام  کهل واکنشی درونی و عجولانه به علت نگرانی از سقوط اتحادیه اروپاست.کهل هم اکنون خطر فروپاشی منطقه یورو را بیش از پیش حس می کند.بخشی از این فروپاشی به دلیل شرایط بحرانی در منطقه یورو و بخشی دیگر به علت فقدان رهبری موثر در اتحادیه اروپاست.کهل خود به خوبی می داند که اروپای واحد در مسیر درستی گام بر نمی دارد و سیاستهای مرکل نمی تواند منجر به تثبیت اوضاع اقتصادی و مالی اروپا شود.در چنین شرایطی سخن گفتن از نگاه آرمان‌گرایانه به اروپای واحد چندان منطقی به نظر نمی رسد!

کهل تنها سیاستمدار کهنه کار آلمانی نیست که در عین نگرانی از فروپاشی منطقه یورو مخالف سیاستهای مرکل است. هلموت اشمیت دیگر صدر اعظم اسبق آلمان نیز از اصلی ترین مخالفان و منتقدان خط مشی اقتصادی و سیاسی آنگلا مرکل در قبال بحران یورو محسوب می شود. هلموت اشمیت سال گذشته یکی از سخت ترین انتقادات ممکن را به مرکل و سارکوزی وارد کرد.

هلموت اشمیت معتقد است که  تامل و درنگ آنگلا مرکل و نیکولا سارکوزی  در حل مسئله یونان علت ایجاد بحران مالی در اروپا بوده است.بر اساس اظهارات هلموت اشمیت، رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم آلمان حداقل از ژانویه 2010 از بحران مالی یونان آگاهی داشتند، اما همچنان دست روی دست گذاشتند. به این ترتیب در عرض چند هفته بحران یونان به یک بحران ارزی مشترک در اتحادیه اروپا تبدیل شد. اشمیت فقدان رهبری در اروپای واحد را اصلی ترین نقطه آسیب برای این مجموعه می داند.

در هر حال هشدارهای مربوط به فروپاشی منطقه یورو هر روز جدی تر می شود.در این میان سیاستمداران اروپایی سعی دارند به هر نحو ممکن نسبت به فروپاشی یورو و عواقب و تبعات آن برای شهروندان اروپایی هشدار دهند. با  این وجود هلموت کهل صدر اعظم اسبق آلمان و دیگر مقامات اروپایی نمی توانند شرایط سختی که سوء مدیریت مقامات اروپای واحد،مخصوصا مرکل و سارکوزی برای شهروندان اروپایی ایجاد کرده است را نادیده بگیرند. بحران یورو طی سال گذشته میلادی به شدت گسترش پیدا کرد و پیش بینی می شود در سال 2012 میلادی نیز این بحران به بخش‌های مختلف اروپای واحد تسری پیدا کند.آیا در چنین شرایطی می توان نسبت به این بحران فراگیر نگاهی فرصت محور داشت؟

انتهای پیام/غ

 

   


برگزاری نخستین همایش بزرگ داستان نویسان در بوشهر

خبرگزاری فارس: مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و هنری پیشرو اندیشه موفق پردیس بوشهر از برگزاری همایش بزرگ داستان نویسان استان بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین همایش بزرگ داستان نویسان در بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، ابوالقاسم صیادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش بزرگ داستان نویسان استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این همایش به همت مؤسسه فرهنگی و هنری پیشرو اندیشه موفق پردیس و با همکاری اداره کل فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و حمایت بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان در سالن اجتماعات سینما کانون شهرستان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و هنری پیشرو اندیشه موفق پردیس در ادامه افزود: این جشنواره با هدف کشف و پرورش و حمایت از داستان نویسان استان، حمایت معنوی و مادی از آثار داستانی برتر، ایجاد انگیزه و روحیه نشاط و تعالی بین نوجوانان و جوانان داستان‌نویس، ایجاد بستر مناسب رقابت و ایجاد انگیزه در سه بخش تخصصی و عمومی و قصه گویی برگزار می‌شود.

صیادی گفت: آثار داستان‌نویسان ارسال شده به نخستین همایش داستان نویسی با موضوعات آزاد به دبیر خانه جشنواره ارسال شدند.

وی افزود: محورهای همایش آشنایی و انتقال فرهنگ گذشته به نسل جوان و کتبی شدن فرهنگ شفاهی داستان نویسی و قصه گویی است.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و هنری پیشرو اندیشه موفق پردیس گفت: این همایش با حضور نویسندگان مطرح کشوری و دعوت بیش از 100 داستان نویس استان و برجسته حوزه ادبیات داستانی در بوشهر 21 اسفند 90  ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

صیادی پایان گفت: داستان نویسان بوشهری که مایل به شرکت در این همایش هستند برای کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی و دبیرخانه همایش 2532660 0771 تماس بگیرند. 

انتهای پیام/ح20

   


معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه:
آیت‌الله خامنه‌ای معلم بزرگ بیداری اسلامی است

خبرگزاری فارس: معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری در کنفرانس بیداری اسلامی، کلاس درس بزرگی برای اندیشمندان مسلمان بود.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله خامنه‌ای معلم بزرگ بیداری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام  محمد حسن زمانی در همایش «بحرین؛ غرق در خون» که پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های مدرسه دارالشفای قم برگزار شد اظهار کرد: تنها جرم مردم مظلوم بحرین، عدالت خواهی و فریاد استقلال است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) تنها مربوط به ایران نمی‌شد، زیرا هدف نخست امام راحل استقرار نظام اسلامی در داخل کشور بوده و هدف دوم ایشان در زمان حیاتشان محقق نشد، اما روح ایشان همچنان منتظر است و آن هدف، صدور انقلاب به معنای عرضه فرهنگ ناب و آموزه‌های اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه تنها متولیان صدور انقلاب با این معنا را حوزه‌های علمیه دانست و تاکید کرد: طلاب و روحانیون باید این مسئله را تحقق بخشند.

وی با اشاره به رهبری بی‌نظیر آیت‌الله خامنه‌ای و پرچم داری انقلاب اسلامی توسط ایشان گفت: شرایط کنونی، دومین دوره بیداری اسلامی است ضمن اینکه نخستین دوره آن در دو کشور همسایه ایران رخ داد و این دو کشور همان‌هایی هستند که آمریکا به خیال خود قصد ایجاد پایگاه نظامی در آنها داشت.

زمانی خاطرنشان کرد: بارقه‌های بیداری اسلامی در حکومت اسلامی عراق و تغییرات فرهنگی صورت گرفته در افغانستان مشاهده می‌شود و این دو کشور به سوی اسلامیت بیشتر در حال حرکت هستند.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بیداری اسلامی در مرحله دوم در پنج کشور دیگر رخ داده است افزود: نگاه واقع بینانه این است که حکومت‌های تقریبا اسلامی در این کشورها بر سر کار بیایند زیرا ما انتظار نداریم که حکومت‌های صد در صد اسلامی مانند ایران در آنها به وجود آید زیرا دارای تفاوت‌های اساسی با ملت ایران بوده و پیشوایان بزرگی چون امام خمینی(ره) در آن مناطق وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بین روحانیون و غیر روحانیون کشورهایی نظیر مصر یا تونس، شخصی نظیر امام خمینی(ره) وجود ندارد و فقدان رهبری صالح در این مناطق کاملا احساس می‌شود.

زمانی خواستار برپایی همایشی برای تحلیل بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شد و ابراز کرد: این پنج کشور دارای مشترکات و تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند اما حکومت‌های تقریبا اسلامی در آنها به وجود آمده و خواهد آمد.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه مرحله سوم بیداری اسلامی را شامل کشورهایی دانست که بذر معارف اسلام ناب در آنها پاشیده شده و افزود: مردم این مناطق به انقلاب و جمهوری اسلامی علاقمند بوده و تصاویر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را در منازل خود نصب می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کشورها در حال آماده ساختن خود برای بیداری اسلامی هستند گفت: دشمنان تلاش زیادی می‌کنند تا بیداری اسلامی به دیگر کشورها سرایت نکند.

زمانی بیداری اسلامی را دارای مرحله چهارمی دانست و تاکید کرد: هنگامی که فرهنگ اسلامی در سراسر جهان گسترش یافته و تمام طاغوت‌ها سرنگون شوند این مرحله آغاز شده و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) تحقق می‌یابد.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه با اشاره به تحقق حکومت مهدوی گفت: این امر موجب می‌شود که مردم مسلمان و به خصوص شیعیان هیچ هراسی از دشمنان نداشته و بر اساس وعده‌های الهی، منتظر آن امر بزرگ هستند.

وی ادامه داد: نقش روحانیون در این میان بسیار با اهمیت بوده و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در این میان تلاش زیادی کرده‌اند.

زمانی با بیان اینکه ممکن است حوزه‌های علمیه برنامه مدون و جامعی برای تحلیل بیداری اسلامی نداشته باشند گفت: سئوال اساسی این است که تا چه میزان تالیفات و آثار علمی و آموزشی برای تربیت طلاب در این زمینه تولید شده است.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه افزود: به نظر می‌رسد غفلت‌هایی در این خصوص توسط حوزه‌های علمیه صورت گرفته است بنابر این توصیه می‌شود که همه طلاب و فضلا در حوزه اختیارات و توانمندی‌های خود برنامه ریزی کنند تا ببینند چگونه می‌توان با استفاده از کتب فقهی و روایات اهل بیت(ع)، مقالات و کتاب‌های گوناگون در حوزه تصویر صحیح و جامع مسئله بیداری اسلامی تولید کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 600 نفر از متفکران مسلمان در پای درس رهبر معظم انقلاب در کنفرانس بیداری اسلامی نشستند گفت: تاکنون در دنیای اسلام چنین کلاس درسی برگزار نشده بود به طوری که ولی فقیه مسلمین برای اندیشمندان مسلمان، مسئله بیداری اسلامی را به خوبی تشریح کرد.

انتهای پیام/ش10

   


فرماندار زاوه:
43 هزار نفر در زاوه واجد شرایط رای دادن هستند

خبرگزاری فارس: فرماندار زاوه از آمادگی کامل این شهرستان برای برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و به دور از هرگونه شائبه خبر داد و گفت: 43 هزار نفر در شهرستان زاوه واجد شرایط رای دادن هستند.

خبرگزاری فارس: 43 هزار نفر در زاوه واجد شرایط رای دادن هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد اسماعیل یعقوب‌زاده اظهار داشت: یک‌هزار و 200 نفر در بخش‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی و نظارتی برای تحقق این امر تلاش می‌کنند.

 ندار زاوه تعداد واجدان شرایط رای دادن در شهرستان را بالغ بر 43 هزار نفر عنوان کرد و افزود: با بسترسازی‌های صورت گرفته و نیز اثبات وظیفه شناسی مردم شهرستان در عرصه‌های گوناگون حضور آنان در پای صندوق‌های رای پرشور پیش‌بینی می‌شود.

یعقوب‌زاده در مورد تعداد شعب اخذ رای در نظر گرفته شده برای شهرستان زاوه گفت: از مجموع 57 شعبه، 29 شعبه به صورت ثابت و 28 شعبه به شکل سیار آرای مردم را اخذ می‌کنند.

فرماندار زاوه اظهار داشت: مردم ولایتمدار شهرستان زاوه با تکرار حماسه 22 بهمن در انتخابات 12 اسفند، یکبار دیگر بصیرت و وحدت خود را به رخ دنیا می‌کشند.

انتهای پیام/آ30

   


مسئول نمایندگی ولی فقیه تیپ مکانیزه امام زمان سپاه:
ملت ایران برای رسیدن به آرمان‌ها خود خسته نمی‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه تیپ مکانیزه امام زمان(عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: برای رسیدن به آرمان‌ها خسته نمی‌شود و دارای بصیرت بوده و در هر زمان و مکان بهترین تصمیم را می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: ملت ایران برای رسیدن به آرمان‌ها خود خسته نمی‌شود

حجت الاسلام احمد امینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شبستر  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را که ثمره خونشان و زحماتشان امروز عزت و عظمت اسلام مسلمین را به رخ استکبار کشانده است، اظهار کرد: پیام حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای پیام ایستادگی مردم برای صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را دارد و مردم با این حضور  وفاداری خود را نسبت به امام و شهیدان والا مقام اعلام داشته و ولایت‌مداری خود را به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: حضور حداکثری مردم مایوس کننده دشمن و عامل تسریع در پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همچنین حضور حداکثری نور امید را در دل مسلمانانی که چشم به این ملت دوخته‌اند را تابنده‌تر می‌کند.

امینی تصریح کرد:‌ دشمنان اسلام پس از ناکامی‌های زیاد به این نتیجه رسیده‌اند که علت شکست و به زانو در آمدن در مقابل این ملت و این نظام مقدس التزام عملی این ملت و عشق این ملت به ولایت فقیه است.

وی تاکید کرد: ولایت فقیه، علم(پرچم) بصیرت است و همچنین شاخص میزان حق و باطل بوده و موضوع ولایت فقیه ریشه در اصول دین و اصل امامت دارد و یک موضوع اعتقادی و کلامی است، پس همه هجمه‌های دشمن به سوی ولایت فقیه است که مردم ولایت‌مدار به کوری دشمنان پشتیبان ولی فقیه خواهند بود.

امینی همچنین اظهار کرد: هدف دشمنان ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و القا دلسردی و جدایی ملت از نظام و در نتیجه ناامید کردن مسلمانان در بیداری اسلامی که امیدشان از این ملت و نظام سرچشمه گرفته است، پس  شرکت در انتخابات خنثی کننده توطئه‌های دشمنان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های کاندیدای اصلح همان شاخص‌های این ملت است که با آن شناخته شده‌اند و این ملت مومن، متقی، ولایت مدار، عاشورایی بوده و تن به ذلت نمی‌دهد و برای رسیدن به آرمان‌ها خسته نمی‌شود و دارای بصیرت بوده و در هر زمان و مکان بهترین تصمیم را می‌گیرد.

امینی افزود: نماینده مجلس شورای اسلامی آیینه تمام نمای این ملت بوده و  باید این شاخص‌ها را دارا  باشد و همچنین نماینده مجلس باید پاسدار انقلاب و دستاوردهای آن باشد و خدمتگذار ملت بوده و از تکیه به پایگاه‌های قدرت و ثروت اجتناب کنند.

انتهای پیام/ح20

   


سایت شورای امنیت ملی افغانستان هک شد

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

سایت شورای امنیت ملی افغانستان هک شد

خبرگزاری فارس: پایگاه اینترنتی شورای امنیت ملی افغانستان توسط هکرهایی که خود را وابسته به شبکه القاعده خوانده‌اند، هک شد.

خبرگزاری فارس: سایت شورای امنیت ملی افغانستان هک شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، از نیمه‎ شب گذشته سایت شورای امنیت ملی افغانستان قابل دسترسی نیست و پیامی به زبان انگلیسی بر روی آن دیده می‌شود که نشان می‌دهد توسط گروهی وابسته به القاعده هک شده است.

فردی به نام "مروان النعیمی" پیامی در این صفحه همراه با تصویری از اسامه بن لادن به جا گذاشته است.

محتوای این پیام‎ها موضوعاتی است که به حمایت از شبکه القاعده می‌پردازد.

در بخش دیگری از سایت پیام‎هایی بر علیه مسیحیان، یهودیان و شیعیان درج شده است.

هکرها پس از تسلط بر این سایت نوشته‌اند که این اقدام مربوط به شاخه القاعده "عراق" است و خود را مربوط به "دولت اسلامی عراق" خوانده‌اند.

هکرها در این سایت از "ملاعمر" رهبر گروه طالبان به نیکی یاد کرده و هشدار داده‌اند که طالبان و سایر مسلمانان به صورت متحد در برابر غربی‎ها می‌جنگند.

این در حالی است که مقامات دولتی افغانستان تاکنون در این رابطه اظهار نظری نکرده‌اند.

این نخستین بار است که هکرها یک سایت ارگان مهم دولتی افغانستان را هک می‌کنند.

انتهای پیام/ق

   


مدیرعامل اتحادیه بارفروشان در گفت‌وگو با فارس خبر داد
انحصار توزیع میوه تهران در دست ۳۰ غرفه/فضای دونرخی همچنان حاکم است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل اتحادیه بارفروشان گفت: به رغم صورت‌جلسه 9 اسفند سال جاری همچنان عرضه میوه‌های دو نرخی در میادین تره بار مرکزی تهران متوقف نشده و خرید برای توزیع در شهر از 30 غرفه انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: انحصار توزیع میوه تهران در دست ۳۰ غرفه/فضای دونرخی همچنان حاکم است

علی حاج فتحعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در حال حاضر عرضه میوه‌های دو نرخی در میادین ادامه دارد و سازمان میادین تره‌بار سامانه‌ای را طراحی کرده که آنها میوه‌های خود را تنها از 30 غرفه خریداری می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه بارفروشان تهران افزود: 9 اسفند سال جاری صورتجلسه‌ای با امضای مدیرعامل سازمان میادین، دبیر اتحادیه بارفروشان و اعضای صنف مبنی بر توقف عرضه میوه‌های دو نرخی و عدم خرید انحصاری از برخی غرف به امضا رسید، اما متأسفانه این صورت جلسه اجرا نمی‌شود.

وی افزود: عرضه محصولات دو نرخی با بهانه کیفی بودن قبلا انجام می‌شد،اما تنها عاملی برای افزایش قیمت بود و تأثیری در تفکیک محصولات با کیفیت و کم کیفیت نداشت.

حاج فتحعلی تصریح کرد: از سوی دیگر اقدام سازمان میادین و تره‌بار در خرید انحصاری تنها از 30 غرفه، اجحاف در حق سایر غرفه‌داران است که مورد اعتراض آنها قرار گرفته است.

 

مدیرعامل اتحادیه بارفروشان تهران تصریح کرد: امروز برخی غرفه‌داران در اعتراض به این موضوع قصد تجمع داشتند.

انتهای پیام/م

   


در مشهد برگزار شد
نخستین کنگره تخصصی رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی ایران

خبرگزاری فارس: برای نخستین بار کنگره تخصصی رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی ایران در سطح ملی در مشهد برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نخستین کنگره تخصصی رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد صبح امروز نخستین کنگره تخصصی رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی ایران با حضور محققان، پژوهشگران و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد به مناسبت سی‌امین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مجموعه فرهنگی مجتمع آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

این کنگره علمی به همت گروه زمین‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در راستای توسعه و تبادل نظر و ارائه آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی مربوط به رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی به مدت دو روز برگزار می‌شود.

در نخستین کنگره تخصصی رسوب‌شناسی و چینه‌شناسی ایران پژوهشگران در ارتباط با موضوعات رسوب‌شناسی، رخساره‌های رسوبی، زمین‌شناسی نفت، چینه‌نگاری، ژئوشیمی رسوبی، تکونیک و رسوب‌گذاری کانسارهای رسوبی، زمین شناسی دریایی، ارزیابی سازندها، ایکنولوژی، دیرینه شناسی، انقراض و عوامل کنترل کننده آن به ارائه مقاله می‌پردازند.

انتهای پیام/آ30

   


فرماندار کنگان:
4 هزار نفر انتخابات را در دیر، کنگان و جم برگزار می‌کنند

خبرگزاری فارس: فرماندار کنگان گفت: 4 هزار نفر انتخابات را در دیر، کنگان و جم برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 4 هزار نفر انتخابات را در دیر، کنگان و جم برگزار می‌کنند

تیمور یزدانشناس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کنگان اظهار داشت: فضای بسیار خوبی بر شهرستان‌های جنوب استان حاکم است و شور و شوق انتخاباتی وجود دارد.

وی افزود: کاندیداها در مهلت قانونی تبلیغات به معرفی خود و برنامه‌های خود پرداختند و در مجموع شاهد فضای سالمی در این دوره از تبلیغات بودیم و تخلفات بسیار جزیی که ناشی از ناآگاهی از شیوه‌های تبلیغاتی بود مشاهده شد و در مجموع تاکنون مشکلی نداشته‌ایم.

فرماندار کنگان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد 6 نامزد انتخابات در عرصه حضور دارند و مردم از صبح روز جمعه می‌توانند پای صندوق‌های رای بروند و آرای خود را در صندوق بیاندازند.

یزدان‌شناس تصریح کرد: بیش از 4000 نفر انتخابات مجلس در شهرستان‌های دیر و کنگان و جم را برگزار می‌کنند و امیدوار هستیم همانند روزهای گذشته بتوانیم فضای سالمی را مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه برآورد می‌کنیم بیش از 70 درصد در انتخابات مشارکت کنند گفت: در دوره گذشته 68 درصد مردم جنوب استان پای صندوق رای آمدند و برآورد ما از فضای کنونی تبلیغات، مشارکت بالغ بر70 درصد در این انتخابات است.

فرماندار کنگان بیان کرد: از نامزدها و طرفداران آنها می‌خواهیم به رای مردم احترام بگذارند و در انتهای رقابت انتخاباتی با دوستی و وحدت و با تبدیل رقابت به رفاقت، فضا را برای رشد و توسعه شهرستان آماده کنند.

انتهای پیام/ح20

   


اخبار کوتاه افغانستان
سخنگوی کاخ سفید: آمریکا نمی‌تواند امنیت هر وجب از خاک افغانستان را تأمین کند

خبرگزاری فارس: اظهارات سخنگوی کاخ سفید در خصوص ناتوانی آمریکا در تأمین امنیت افغانستان، آغاز بکار مجدد مشاوران خارجی در افغانستان و رایزنی حامد کرزی با نماینده ژاپن درباره نشست "توکیو"، از اخبار کوتاه افغانستان هستند.

خبرگزاری فارس: سخنگوی کاخ سفید: آمریکا نمی‌تواند امنیت هر وجب از خاک افغانستان را تأمین کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل به نقل از رسانه‌های افغانستان "جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: آمریکا برای مأموریت ویژه به افغانستان آمده است و توان این را ندارد که امنیت هر وجب از خاک افغانستان را تأمین کند.

وی گفت: آمریکا به منظور شکست القاعده به افغانستان آمده است تا این شبکه نتواند امنیت آمریکا و متحدان آن را تهدید کند.

وی با اشاره به این که شبکه القاعده تاکنون به طور کلی از بین نرفته است، تصریح کرد: آمریکا تا زمانی در افغانستان باقی خواهد ماند که این شبکه دیگر تهدیدی برای این کشور و متحدان آن محسوب نشود.

کارنی درباره نشست سران ناتو در "شیگاگو" آمریکا، گفت: در این نشست که در ماه می برگزار می شود، موضوع آموزش نیروهای امنیتی افغان به بحث گرفته خواهد شد تا این نیروها بتوانند تا سال 2014 میلادی، از کشورشان دفاع کنند.

 

جنگ افغانستان 1777 کشته روی دست آمریکا گذاشت

 

بر اساس گزارش خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، تعداد تلفات نظامیان آمریکایی در افغانستان تا روز سه شنبه 9 اسفندماه به 1777 تن رسید اما ارقام رسمی وزارت دفاع آمریکا شش نفر بیشتر از این رقم را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، از زمان آغاز عملیات نظامی آمریکا در افغانستان 15 هزار 415 سرباز این کشور نیز زخمی شده اند.

 

ژاپن 20 میلیون دلار به "کمیساریای عالی سازمان ملل" در امور پناهندگان کمک کرد

 

ژاپن 20 میلیون دلار را به منظور حمایت از برنامه بازگشت مهاجران افغان از کشورهای همسایه به افغانستان، به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان کمک کرد.

"نادر فرهاد" سخنگوی اداره کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در افغانستان، در گفت‌وگو با رسانه‌ها بیان داشت: این اداره در نظر دارد از این کمک، در زمینه احداث واحدهای مسکونی و اشتغال‌زایی برای مهاجرانی که به افغانستان باز می‌گردند، استفاده کند.

وی تصریح کرد: به هر تبعه افغان که به صورت داوطلبانه از کشورهای همسایه به افغانستان باز می‌گردد، 150 دلار پرداخت می‌شود.

 

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان: اعتراضات اخیر در افغانستان "شکست" ناتو بود

 

"جان آلن" فرمانده نیروی‌های ناتو در افغانستان به بی بی سی گفت: اعتراضات اخیر در افغانستان که در پی سوزاندن قرآن توسط نظامیان آمریکایی صورت گرفت، شکستی برای ناتو بود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا عامل سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن در پایگاه بگرام، مجازات خواهد شد؟ گفت: بگذارید ابتدا تحقیقات به پایان برسد، اگر نیازی به مجازات باشد من توصیه خواهم کرد که چنین امری محقق شود.

تظاهرات شهروندان افغانستان در اعتراض به هتک حرمت قرآن توسط نظامیان آمریکایی در پایگاه بگرام، حدود 30 کشته و نزدیک به 200 زخمی برجای گذاشت.

 

حامد کرزی و نماینده ویژه ژاپن در امور افغانستان درباره نشست توکیو رایزنی کردند

 

حامد کرزی ضمن دیدار با نماینده ویژه ژاپن در امور افغانستان، درباره نشست توکیو که با هدف جلب کمک های اقتصادی جامعه جهانی برای بازسازی افغانستان برگزار می‌شود، گفت‌وگو کرد.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: حامد کرزی در این دیدار که عصر روز گذشته در کاخ ریاست جمهوری صورت گرفت، از ژاپن به خاطر میزبانی کنفرانس توکیو، تشکر کرد.

سپس "ماموتو" نماینده ویژه ژاپن در امور افغانستان، اظهار داشت: قرار است قبل از کنفرانس توکیو نشستی در کابل با هدف آمادگی برای کنفرانس توکیو برگزار شود.

وی اظهار امیدواری کرد تا کنفرانس توکیو بتواند نظر بیشتر جامعه جهانی را در زمینه کمک‌های اقتصادی به افغانستان جلب کند.

کنفرانس توکیو در ماه ژوئیه سال جاری میلادی با شرکت نمایندگان بیش از 40 کشور جهان در شهر توکیو ژاپن برگزار می‌شود.

 

حضور مجدد مشاوران خارجی در نهادهای دولتی افغانستان

 

مشاوران خارجی شاغل در ادارات دولتی افغانستان پس از پنج روز اعتصاب کاری، امروز به این اعتصاب پایان دادند و دوباره به کار خود آغاز کردند.

اعتصاب کاری این مشاوران خارجی روز شنبه پس از آن آغاز شد که 2 مشاور آمریکایی در وزارت کشور افغانستان در یک حادثه مرموز کشته شدند.

انتهای پیام/ق

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic