در ادامه سفر استانی هیئت دولت به استان البرز
احمدی‌نژاد دقایقی پیش وارد نظرآباد شد

خبرگزاری فارس: در ادامه سفرهای استانی رئیس جمهوری به استان البرز احمدی نژاد دقایقی پیش وارد شهرستان نظرآباد شد.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد دقایقی پیش وارد نظرآباد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از نظرآباد، محمود احمدی نژاد بعداز ظهر امروز وارد شهرستان نظرآباد شد و مورد استقبال گرم مردم و مسئولان قرار گفت.

مردم شهرستان نظرآباد که از ساعت‌ها پیش منتظر ورود رئیس جمهور محبوب کشور بودند دقایقی پیش موفق به دیدار با رئیس جمهور شدند.

ازدحام جمعیت در این شهرستان به گونه‌ای بود که خودروی حامل رئیس جمهور برای چندین مرتبه متوقف شد و مردم از همان بدو ورود خواستار دیدار با رئیس جمهور بودند.

رئیس جمهور به محض رسیدن در جایگاه در نظر گرفته شده سخنرانی خود را در این شهرستان و در اجتماع مردم آغاز خواهد کرد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

انتهای پیام/خ۳۰

 

 

   


نتانیاهو: بمباران غزه در نیمه راه است/طرح امنیتی در حال تدوین است

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه امروز کابینه بار دیگر با تهدید به حمله گسترده به غزه تاکید کرد که بمباران نوار غزه هنوز در نیمه راه است و به پایان نرسیده است.

خبرگزاری فارس: نتانیاهو: بمباران غزه در نیمه راه است/طرح امنیتی در حال تدوین است

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، "بنیامین نتانیاهو" در آغاز جلسه امروز کابینه گفت که بمباران نوار غزه هنوز در نیمه راه است و طرح امنیتی نیز در دست تهیه است و ما سامانه گنبد آهنین را توسعه خواهیم داد.

وی افزود: ما همچنان آماده‌باش هستیم و هر زمان که لازم باشد وارد عمل خواهیم شد.

نتانیاهو همچنین گفت که ترور"زهیر القیسی" دبیرکل کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین به دلیل آن بود که وی عملیات‌های زیادی را علیه اسرائیل طراحی کرده بود.

وی مدعی شد: القیسی علیه اسرائیل عملیاتی را طرح‌ریزی کرده و قرار بود از سینا انجام شود و به همین منظور ارتش اسرائیل همچنان در آماده‌باش کامل بسر می‌برد.

رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایات خود علیه مردم غزه از روز جمعه تا کنون 18 فلسطینی را شهید و بیش از 30 نفر دیگر را زخمی کرد.

انتهای پیام/++

   


از سوی نیروهای امنیتی
4 آمریکایی مروج ایده «سرزمین بزرگ اسرائیل"» در مصر بازداشت شدند

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی مصر چهار تبعه آمریکایی را در این کشور بازداشت کردند که مروج تفکرات صهیونیستی مانند ضرورت آغاز جنگ یهود علیه مسلمانان و اعراب و تاسیس سرزمین بزرگ اسرائیل بودند.

خبرگزاری فارس: 4 آمریکایی مروج ایده «سرزمین بزرگ اسرائیل"» در مصر بازداشت شدند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی المحیط، نیروهای امنیتی شهر شرم الشیخ مصر چهار تبعه آمریکایی را دستگیر کردند که عضو گروهی به نام "شاهدان یهوه" بودند و تلاش داشتند، ایده‌ها و افکار این گروه را میان جوانان مصری ترویج کنند.

این چهار جوان آمریکایی بروشورها و مجله‌هایی به زبان عربی بین جوانان مصری پخش می‌کردند که در آنها افکار گروه "شاهدان یهوه" ترویج می‌شد.

اکثر اعضای این گروه در ایالت "پنسیلوانیا" آمریکا مستقر هستند و یکی از مهم‌ترین افکار آنها تاکید بر ضرورت تشکیل "سرزمین بزرگ اسرائیل" و "آغاز جنگ مقدس یهود علیه اعراب و مسلمانان" است.

براساس تحقیقات صورت گرفته این چهار آمریکایی طی ماه‌های گذشته توانسته‌ بودند، ارتباط خوبی با جوانان مصری ساکن شرم الشیخ و دیگر مناطق مصر برقرار کنند و حتی به برخی از آنها کمک کرده بودند که به آمریکا مهاجرت کنند.

این گروه در غرب به johorash witesses معروف است و افکار آنها آمیزه‌ای از تفکرات مسیحیت و یهودیت است. این گروه نخستین بار در سال 1970 توسط "چارلز راسل" در آمریکا تشکیل شد و اعضای این گروه نام خود را "دانش آموزان کتاب مقدس" گذاشتند.

یهوه به زبان عبری به معنای "خدای جنگ علیه غیر یهود" است و گروه خواهان از بین رفتن تمام کشورها هستند و اعتقاد دارند، تنها کسانی که افکار و اندیشه‌های آنها را باور دارند و از آنها تبعیت می‌کنند، بر جهان حکومت خواهند کرد.

گروه شاهدان یهوه از اندیشه‌ها تفکرات صهیونیستی حمایت می‌کند و تشکیل و تاسیس رژیم صهیونیستی را نعمت و برکت یهوه می‌داند.

نیروهای امنیتی مصر پیشتر و طی سال‌های 2008 تا 2010 میلادی 12 تبعه آمریکایی را شناسایی و دستگیر کرده بودند که عضو گروه یهوه بودند.

انتهای پیام/++

   


محور هراز بازگشایی شد

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

به علت تغییر زمان اجرای عملیات
محور هراز بازگشایی شد

خبرگزاری فارس: محور هراز به علت تغییر در زمان اجرای عملیات، بازگشایی شد.

خبرگزاری فارس: محور هراز بازگشایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پلیس راهور نیروی انتظامی، به علت تغییر در زمان اجرای عملیات محور هراز در محدوده کیلومتر ۴۳ (خروجی تونل شماره ۲) انسداد محور هراز لغو شده و محور فوق روزهای دوشنبه و سه شنبه باز بوده و تردد در آن به صورت عادی جریان خواهد داشت.

ضمنا مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ (۱۰ خط) به‌طور شبانه‌روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور یا امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

انتهای پیام/

   


اجرای طرح‌های نوروزی/ بهره‌گیری از 160 نفر ساعت کار در سازمان پایانه

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان پایانه‌های کرج گفت: اجرای طرح‌ها و برنامه‌های این سازمان در قالب هماهنگی برای استقبال از نوروز و با 160 نفر ساعت کار پرسنل سازمان انجام شد.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح‌های نوروزی/ بهره‌گیری از 160 نفر ساعت کار در سازمان پایانه

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از سازمان پایانه‌های کرج داوود شعبانی با بیان این مطلب افزود: برنامه‌های استقبال از نوروز از دو ماه گذشته تا کنون در سازمان پایانه‌های کرج آغاز شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح اصلاح هندسی در اطراف ترمینال شهید کلانتری گفت: این اقدام با هدف جلوگیری از ترددهای بی مورد و تجمع خودروهای شخصی انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح زیرگذر محمد شهر بیان کرد: این مهم با هدف هدایت مسیر با توجه به اجرای این طرح انجام شده است.

شعبانی همچنین افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پایانه بهسازی نمازخانه ترمینال شهید کلانتری است.

وی ارائه خدمات خدمات رفاهی برای رانندگان اتوبوس‌های برون شهری را از دیگر اقدامات نوروزی سازمان پایانه‌ها ذکر و عنوان کرد:  بهسازی خوابگاه رانندگان از جمله این اقدامات است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 20 تخت برای این خوابگاه در نظر گرفته شده است.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به این که علاوه بر رانندگان کرج، رانندگانی از سایر شهرهای کشور از این مسیر تردد می‌کنند، لازم است محیط استراحت برای آنها به نحو مطلوبی مهیا شود.

شعبانی به رنگ آمیزی دیوارهای بتونی حاشیه اتوبان مقابل پایانه شهید کلانتری اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای سبز داخل ترمینال شهید کلانتری و ارائه خدمات عمومی در این ترمینال از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجموعه است.

مدیر عامل سازمان پایانه‌های کرج همچنین از ارائه خدمات عمومی در پایانه شهید کلانتری خبر داد و بیان کرد: به منظور ارائه این خدمات چک لیستی از خدمات داخلی از جمله آب، برق، گاز و تلفن تهیه شد و بر حسب آن نسبت به کنترل و تعویض این تاسیسات اقدام شد.

وی با بیان این که، سرویس‌های بهداشتی پایانه نیز به طور کامل نوسازی شده است، افزود: اجرای سیستم روشنایی و نصب دوربین‌های مدار بسته در محوطه با هدف کنترل و نظارت بیشتر از دیگر اقدامات مهم سازمان پایانه‌ها در قالب طرح‌ها و برنامه‌های نوروزی است.

انتهای پیام/خ۳۰

   


حفظ استقلال منوط به توسعه علمی است

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

رئیس دانشگاه تبریز:
حفظ استقلال منوط به توسعه علمی است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه تبریز گفت: اقتدار و عزت هر کشوری را میزان دستیابی آنان به علوم و فناوری تعیین می‌کند چرا که استقلال آنها به این امر وابسته است.

خبرگزاری فارس: حفظ استقلال منوط به توسعه علمی است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، سید محمدتقی علوی در نخستین همایش انجمن‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز با اشاره به موفقیت‌های این دانشکده در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر یکی از دانشکده‌های موفق و مهم این دانشگاه است و مسئولان این دانشکده گام‌های مهمی برای پیشرفت آن برداشته‌اند که باید الگویی برای سایر دانشکده‌ها باشد.

وی در ادامه با اشاره به رشد چشمگیر انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها افزود: در سال‌های اخیر توجه زیادی به این انجمن‌ها در دانشگاه‌ها شده است و سیاست کلی دانشگاه تبریز بر این است که به تعداد رشته‌ها در این دانشگاه انجمن‌های علمی تاسیس شود.

علوی، اقتدار و عزت کشورها و ملت‌ها را به میزان دستیابی آنان به علوم و فناوری مربوط دانست و اظهار داشت: امروز ملت و کشوری قدرتمندتر است که به دانش روز مجهز باشد چرا که استقلال آنها نیز به این امر وابسته است.

رئیس دانشکده فنی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز نیز در این آیین دانشجویان را قشر فهیم و آگاه جامعه عنوان کرد و گفت: دانشجویان در قبال جامعه خویش چه در زمان تحصیل و بعد از آن تکالیف و رسالتی بر دوش دارند که باید برای تحقق آن تلاش کنند.

ضیاءالدین دایی‌کوزه‌کنانی افزود: ما دانشگاهیان باید با توجه به رسالتی که خداوند متعال و آموزه‌های دینی برای توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه و کشورمان بر عهده ما قرار داده انجام وظیفه کرده و در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به وجود انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها گفت: وجود این انجمن‌ها زمینه شور، نشاط و ارتقای علمی دانشجویان را در عرصه‌های مختلف فراهم می‌کند که مسئولان این دانشکده برای توسعه این انجمن‌ها در حد توان تلاش خواهند کرد.

در این آیین انجمن علمی مهندسی برق، کانون کارآفرینی ایکاد، بسیج دانشجویی، شاخه دانشجویی IEEE ، شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران و انجمن علمی فناوری اطلاعات و کامپیوتر فعالیت خود را در فضایی جدید آغاز کردند.

بر پایه همین گزارش، هم اکنون یک‌هزار و 418 نفر در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند که این تعداد شامل 98 دانشجو در مقطع دکترا، 292 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و یک‌هزار و 28 دانشجو در مقطع کارشناسی می‌شود.

انتهای پیام/و۳۰

   


گرانفروشان شب عید جریمه شدند

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خبر داد
گرانفروشان شب عید جریمه شدند

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: گرانفروشان، محتکران و متخلفان اصناف همزمان با ایام نوروز جریمه شدند.

خبرگزاری فارس: گرانفروشان شب عید جریمه شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل، محمد‌جعفر عظمایی اظهار داشت: بازرسی بیش از 10 هزار واحد اقتصادی، صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی طی20 روز گذشته انجام شده و این واحد‌های صنفی متخلف 13 میلیارد و 17 میلیون ریال جریمه شدند.

وی تصریح کرد: از این مجموع یک هزار و 757 واحد متخلف به اتهام گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور صورت حساب شناسایی و با پرونده‌ای تخلف جداگانه برای صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل یادآور شد: بر اساس این گزارش در همین مدت 422 مورد گزارش مردمی و ناظرین افتخاری دریافت و پس از انجام تحقیقات تکمیلی و کارشناسی همگی مورد رسیدگی قرار گرفت.

عظمایی از شهروندان خواست برای جلوگیری از سود‌جویی متخلفان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی و حراج غیرقانونی در واحدهای صنفی مراتب را به صورت حضوری و یا با شماره تماس 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی اطلاع دهند تا این موارد به سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/ی30

 

   


فرمانده سپاه کاشان:
3200 از نفر نسل سومی‌های کاشان راهی مناطق عملیاتی می‌شوند

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه کاشان از اعزام 3 هزار و 200 نفر در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 3200 از نفر نسل سومی‌های کاشان راهی مناطق عملیاتی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، جواد نائینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال در آستانه نوروز 3 هزار و 200 نفر از رزمندگان، جانبازان، جوانان نسل سومی کاشان و خانواده‌های آنان در قالب کاروان راهیان نور راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور می‌شوند.

وی افزود: کاروان راهیان نور کاشان در هر دوره به طور متوسط با هشت دستگاه اتوبوس به مدت چهار روز رفت و برگشت به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

فرمانده سپاه کاشان خاطرنشان کرد: اعزام کاروان راهیان نور از 14 اسفند ماه آغاز شده و تا 14 فروردین ماه سال آینده ادامه داشته و در روز نخست در آبادان مستقر می‌شوند و از مناطق عملیاتی شلمچه، والفجر هشت، کربلای پنج و موزه خرمشهر بازدید می‌کنند.

نائینی حضور یک‌صد نفر از راویان آموزش دیده در مناطق جنگی به منظور بازگویی وقایع مستند دوران جنگ را از ویژگی اعزام کاروان راهیان نور دانست.

وی با اشاره به اینکه، روحانیون اعزامی ضمن ارائه سی‌دی‌هایی متناسب با مسائل جوانان، پاسخگوی شبهات و احکام شرعی جوانان نیز هستند، عنوان کرد: برگزاری نماز جماعت، مسابقات و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی از برنامه‌هایی است که در مدت چهار روز مسافرت راهیان نور تدارک دیده شده است.

فرمانده سپاه کاشان هزینه اعزام هر نفر به مناطق عملیاتی را 700 هزار ریال اعلام کرد و گفت: 400 هزار ریال از این مبلغ توسط کمک‌های ادارات و نهادهای شهرستان کاشان تأمین و 300 هزار ریال آن نیز توسط متقاضیان پرداخت می‌شود.

نائینی با بیان اینکه، 400 میلیون ریال از طریق ادارات و نهادهای شهرستان کمک شده تصریح کرد: علاوه بر تعهد 40 دستگاه اتوبوس توسط مسئولان ادارات، نهادها و ارگان‌ها، آمبولانس، خودور و امکانات تغدیه نیز در اختیار راهیان نور قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به اعزام 3 هزار و 200 نفر از راهیان نور این شهرستان در سال گذشته، از افزایش 100 درصدی اعزام‌های راهیان نور این شهرستان کاشان در مقطع زمان جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 200 نفر از دانش‌آموزان کاشان برای سپری کردن دروس عملی آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شده‌اند و در تعطیلات نوروز امسال نیز 3 هزار و 200 نفر دیگر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

نائینی در ادامه از اعزام 70 نفر از راهیان نور این شهرستان به مناطق عملیاتی سرپل ذهاب، سنندج و سایر مناطق در مناطق عملیاتی غرب کشور در سال جاری خبر داد.

فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه کاشان، همچنین از کسب رتبه نخست اعزام راهیان نور شهرستان کاشان در استان اصفهان در سال جاری خبر داد.

وی بر تأمین امنیت کاروان‌های راهیان نور به ویژه در ایام تعطیلات نوروز و افزایش مسافرت‌های نوروزی تأکید کرد و گفت: شهرستان کاشان در اعزام کاروان‌های راهیان نور، یکی از شهرستان‌هایی است که با رعایت تمامی قوانین و مقرارت راهنمایی، رانندگی و امنیتی تاکنون هیچ‌ گونه حادثه‌ای نداشته است.

نائینی خرید مایحتاج عمومی و تهیه امکانات و تجهیزات کاروان‌های راهیان نور شهرستان کاشان در آبادان و تعامل با مردم این خطه را یادآور شد و گفت: آموزش و پرورش آبادان نیز با در اختیار گذاشتن یک باب دبیرستان نوساز و دو طبقه با تمام امکانات، همکاری خوبی را ما با داشته است.

وی انتقال فرهنگ جبهه و شهادت و ولایت، حفظ آرمان‌های شهدا، ارتقای بصیرت و آگاهی از فتنه‌های دشمنان و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان را از جمله مهم‌ترین اهداف اعزام راهیان نور برشمرد و متذکر شد: اجرای برنامه‌های راهیان نور و مشاهده مجموعه فعالیت‌های انجام گرفته توسط رزمندگان اسلام در هشت سال دوران دفاع مقدس یکی از راه‌های اساسی انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان است.

این مسئول متذکر شد: مرز یک‌هزار و 336 کیلومتری ایران با عراق می‌تواند منبع خوبی به لحاظ فکری و اعتقادی برای نسل جوان باشد. 

انتهای پیام/ن10/ژ1001

   


نمایشگاه «سنگرسازان بی‌سنگر» در منطقه عملیاتی والفجر 8 افتتاح شد

خبرگزاری فارس: نمایشگاه «سنگرسازان بی‌سنگر»، به یاد حماسه جهادسازندگی در عملیات والفجر هشت و ساخت پل اعجاب انگیز بعثت بر روی رودخانه خروشان اروند و با محوریت توضیح و تبیین نحوه انجام این پروژه راه اندازی شده است.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه «سنگرسازان بی‌سنگر» در منطقه عملیاتی والفجر 8 افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، نمایشگاه «سنگرسازان بی سنگر» به همت وزارت جهادکشاورزی و به یاد حماسه نیروهای جهاد سازندگی در عملیات «والفجر 8»، با حضور سرهنگ آقایی پور فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور، سرهنگ کرامتی و سرهنگ موحدی نمایندگان نیروی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران در قرارگاه مشترک راهیان نور جنوب و نیز نماینده وزارت جهادکشاورزی در اروند کنار افتتاح شد.

سرهنگ آقایی پور طی سخنانی در این مراسم، حضور زائران راهیان نور در مناطق عملیاتی ۸ سال دفع مقدس را بهترین فرصت برای نمایش توانمندی و ابتکارات ارزشمند رزمندگان اسلام و انتقال آن به نسل‌های بعد از جنگ دانست و اظهار کرد: دانستن این مسائل اعتماد به نفس این نسل را در مواجه با تهدیدات دشمنان و مسائلی همچون تحریم‌های اقتصادی افزایش می‌دهد و موجب خود باوری می شود. چرا که همان طور که در دوران جنگ توانستیم با قدرت ایمان و تکیه بر خلاقیت و استعدادهای فرماندهان جوان بر دشمن غلبه کنیم،، اکنون نیز به فضل الهی می‌توانیم بر مشکلات و دشمنی‌ها فائق آییم.

نمایشگاه سنگرسازان بی سنگر، روایتی است از حضور جهادگران جهاد سازندگی وقت در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل و بر عهده گرفتن مسولیت سازندگی در جنگ. در این نمایشگاه ضمن گرامی داشت یاد و نام شهدای جهادسازندگی، زائران راهیان نور با خدمات مختلف جهاد سازندگی در دفاع مقدس آشنا خواهند شد.

این نمایشگاه با هدف انتقال دست آوردهای جهادسازندگی در راه تسهیل دفاع از میهن اسلامی در جنگ هشت ساله و سپس حضور در عرصه عمران و آبادانی کشور، تا پایان برگزاری اردوهای راهیان نور امسال در یادمان اروند کنار برپا خواهد بود.

پل بعثت، تشکیل شده از پنج هزار لوله ۱۲ متری، به قطر ۱۴۲ سانتی‌متر و ضخامت ۱۶ میلی‌متر از جنس فولاد بود که در عمق دوازده متری رودخانه‌ خروشان اروند که ارتفاع جزر و مدش از پنج متر هم بالاتر می‌رفت در مدت شش ماه ساخته شد. این پل شاهکار مهندسی ـ رزمی تاریخ دفاع مقدس است و طراح این شاهکار بزرگ،‌ مهندس بهروز پورشریفی از برادران جهاد سازندگی بود. امروز نیز طراحی این پل با همین عنوان در دانشگاه مهندسی دافوس، تدریس می‌شود.

لازم به ذکر است برخی از قطعات این پل، امروز در گلزار شهدای خرمشهر است و برخی دیگر، همانجا کنار اروند، به تماشا نشسته است. تماشای همت شیرمردانی که او را خلق کردند و از روی او گذشتند و سندی بر هنر و اراده جوانان این مرز و بوم افزودند.

انتهای پیام/

   


فرماندار اردبیل خبر داد
اردبیل آماده برگزاری مرحله دوم انتخابات

خبرگزاری فارس: فرماندار اردبیل گفت: با توجه به راهیابی دو نامزد انتخاباتی به مرحله دوم انتخابات اردبیل از هم اکنون آماده برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس است.

خبرگزاری فارس: اردبیل آماده برگزاری مرحله دوم انتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یوسف اکبری بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه انتخاباتی در اردبیل اظهار داشت: به احتمال زیاد انتخابات مرحله دوم هفته اول اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و ما سعی خواهیم کرد بعد از تعطیلات نوروزی تمهیدات لازم را برای برگزاری باشکوه مرحله دوم مهیا کنیم.

وی با یادآوری اینکه در یک حرکت بی‌سابقه در مرحله اول انتخابات 360 مورد سخنرانی در 12 نقطه حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین به صورت همزمان و عادلانه برگزار شد خاطرنشان کرد: در این ایام هر چند برخی کاندیداها حرمت میزبان و مجریان انتخابات را با تهمت و افترا و برخی اعمال وانفسای روزگار شکستند اما ما در مقام اجرا و عمل هیچ بی‌ادبی نسبت به آنها روا نداشته و با تعظیم و تکریم در صحنه انتخابات از آرا و اندیشه مردم صیانت کردیم.

رئیس ستاد حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به اینکه ماه‌ها قبل بدخواهان ملت و دشمنان عنود این نظام در حوزه‌های مختلف سعی داشتند ابهت انتخابات را بشکنند اضافه کرد: آنها سعی در مشارکت حداقلی مردم، ایجاد یاس و تردید و بی‌اعتمادی در اراده مردم و بحران‌آفرینی داشتند تا با سوءاستفاده از فضای انتخاباتی اهداف خود را محقق کنند.

اکبری بیان داشت: تلاش کردیم در حد وسع و توان خود امنیت و آرامش جامعه را حفظ کنیم و حضور حداکثری حاصل نمی‌شد مگر با تدبیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و حضور تکلیف‌مدارانه مردم در صحنه.

وی در ادامه سخنان خود موقعیت‌شناسی و زمان‌شناسی ملت ایران را در خلق حماسه عظیم یوم‌الله 12 اسفند ستود و گفت: پیروز واقعی ولایت و امت وفادار بود که ملت توانست وفاداری خود را به نظام و آرمان ولایت نشان داده و ثابت کند که نگهبان انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای تامین شهرستان اردبیل در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیروز اصلی انتخابات تمام نامزدها بودند چه آنهایی که مورد اقبال مردمی قرار گرفتند و چه آنهایی که در این مسیر همراهی مردم قرین آنها نبود که سعی کردند حرمت و عزت مردم و نظام اسلامی را رعایت کنند.

اکبری شکست‌خوردگان اصلی انتخابات را نیز دشمنان بدخواه و دسیسه‌گران اصلی توصیف کرد و افزود: حضور ملت تمام نقشه‌های آنان را مبدل به تلخ‌کامی کرد و برای همیشه بساط آنها را برچید.

وی اظهار داشت: در عرصه انتخابات بازنده و برنده بی‌معناست چرا که همه به میدان آمدند تا از مصالح عمومی و منافع اجتماعی دفاع کنند.

مجری انتخابات نهم در اردبیل به دو خواهش خود از کاندیداها قبل از انتخابات اشاره کرد و اذعان داشت: ما از کاندیداها خواستیم که ظرفیت پیروزی را در خود تقویت کرده و آستانه تحمل در صورت شکست را در خود افزایش دهند تا مبادا جوگیر شده و رفتار قانونی، سعه صدر، اخلاق شایسته و تمکین در برابر اراده ملت را زیرپا گذارند.

اکبری رقابت شکل گرفته را رقابتی سالم و قابل اطمینان توصیف کرد و ابراز داشت: همه ما تسلیم تصمیم مردم شدیم و به عنوان اولین فرد بعد از اتمام شمارش آرا تبریک خود را به منتخبان استانی و حوزه انتخابیه اردبیل اعلام کردم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار فراموشی فضای رقابت و ایجاد فضای دوستی و رفاقت شد و افزود: قبل از انتخابات از خدا خواستیم که به ما و تمام مجریان انتخابات صبر و سعه صدر و امانتداری عنایت کند تا بتوانیم حرمت‌ها و اخلاق را نبازیم.

فرماندار اردبیل به خط و نشان کشیدن‌های مختلف و برخی تهدیدات ایام تبلیغات نیز اشاره کرد و گفت: آنهایی که ادعا می‌کردند حیات و ممات و شیشه عمر دیگران در دستشان است باید به این حقیقت واقف باشند که عزت و ذلت همه ما دست خداست و بنده تا جائی که در توان داشتم نه اهل تطمیع بودم و نه اهل تهدید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبری در ادامه به تلاش‌های انجام شده در روز انتخابات و مراقبت از رای مردم اشاره کرد و اظهار داشت: عده‌ای با به راه انداختن عملیات و جنگ روانی سعی کردند آرامش جامعه را ملتهب کنند در حالی که این حرکت‌ها نتیجه عکس داشته و مردم بسیاری از حقایق را به خوبی مشاهده کردند.

وی بدترین چهره انتخابات را وارد کردن تهمت و افترا در مدار بی‌منطقی توصیف کرد و بیان داشت: بدون کوچکترین واکنش با هدف حفظ آرامش سعی کردیم در برابر تمام اتهامات سکوت کنیم اما در نهایت بی‌حرمتی برخی‌ها سعی کردند با دروغ‌پردازی‌ها و افترا و تهمت‌های مختلف سلامت انتخابات را زیر سوال ببرند.

رئیس ستاد حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین پشت پرده فضاسازی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های یک هفته گذشته را یادآور شد و خاطرنشان کرد: آنهایی که نمی‌خواهند مدیریتی سالم‌، خلاقانه و توفیقات فرمانداری اردبیل را در این انتخابات با افزایش مشارکت 18 درصدی نگاه کنند به دستاویز شایعه و اهانت متوسل شده‌اند در حالی که انتخابات مجلس ثمرات خوبی داشت که نباید از آن غفلت کنیم.

 

عمده تخلفات نصب اقلام تبلیغاتی خارج از قاعده بود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار اردبیل در ادامه سخنان خود با اشاره به آرامش برقرار شده در هسته مرکزی شهر در ایام تبلیغات انتخاباتی اظهار داشت: این رضایت مردم به همراه توصیف زیبای مقام معظم رهبری بهترین مزدی است که ما در این ایام دریافت کردیم.

اکبری ماندنی‌ترین جایگاه را در نظام اسلامی مربوط به جایگاه ولایت دانست و اضافه کرد: تمام مسئولیت‌ها آمدنی و رفتنی است و آنچه که از خدمتگزار به عنوان یک امانت و اعتبار باقی می‌ماند نام نیکی است که در اذهان عمومی همیشگی و جاودانه است.

وی به برخی از تخلفات انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت: عمده تخلف در نصب اقلام تبلیغاتی خارج از تعریف مشخص بود که سعی شد در حد توان جلوی نصب و انتشار آن گرفته شود.

رئیس شورای تامین شهرستان اردبیل ادامه داد: بیشترین تخلفات در حوزه تبلیغاتی میدان شریعتی به سمت ایستگاه سرعین اتفاق افتاد اما آنچه که بسیار زننده و زشت بود دیوارنویسی‌ها و چسباندن عکس‌ها و پوسترهای کاندیداهای مختلف بود که به چهره شهر نازیبایی را بخشید.

اکبری در پایان سخنان خود تعداد صندوق‌های سیار را در انتخابات 12 اسفند سه مورد اعلام کرد و گفت: از 279 صندوق و شعبه اخذ رای در شهر اردبیل تنها سه صندوق سیار بود که به عنوان اولین صندوق شمارش شده و 205 رای از این سه صندوق بیرون آمد.

انتهای پیام/ی10

   


مدیر آموزش و پرورش نمین:
پذیرش میهمانان غیر‌فرهنگی با استعلام ظرفیت انجام می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس آموزش و پرورش شهرستان نمین گفت: پذیریش میهمانان غیر فرهنگی منوط به اسکان تمام میهمانان فرهنگی در مدارس است.

خبرگزاری فارس: پذیرش میهمانان غیر‌فرهنگی با استعلام ظرفیت انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد قاسم‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اسکان آموزش و پرورش نمین اظهار داشت: اولویت پذیرش ما میهمانان فرهنگی است اما در صورت وجود ظرفیت پس از پذیرش فرهنگیان میهمانان غیر فرهنگی می‌توانند در مدارس و مراکز مشخص شده اسکان یابند.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش میهمان در ستاد اسکان شهرستان نمین به صورت آنلاین و کاملاً اینترنتی بوده و با دریافت کارت شناسایی معتبر انجام می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نمین با اشاره به اینکه پذیرش میهمانان نوروزی از 28 اسفند تا 12 فروردین سال آینده ادامه می یابد، یادآور شد: اولویت اول پذیرش‌ها با میهمانان فرهنگی و بستگان درجه اول آنها خواهد بود و در صورت استقبال فرهنگیان ما آماده‌ایم ظرفیت پذیرش مراکز را تا دو برابر هم افزایش دهیم.

قاسم‌زاده بیان داشت: این مراکز به اتاق‌های مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک‌‌کننده و گرمازا، یخچال، تلویزیون، سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه تجهیز شده‌اند.

این مسئول همچنین از قرار گرفتن امکانات ورزشی و تفریحی در اختیار میهمانان این مراکز خبر داد و افزود: در ایام پذیرایی از میهمانان در این مراکز مسابقات خاطره‌نویسی و نقاشی هم بین میهمانان برگزار و به نفرات برتر هدایایی اهدا خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان نمین ادامه داد: گروه بازرسی ستاد اسکان هم به صورت شبانه‌روزی فعال بوده و نسبت به رفع نقایص احتمالی در این ستاد اقدام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قاسم‌زاده در پایان سخنان خود از شهرداری خوست با آماده‌سازی محیط، پاکسازی شهری و رسیدگی به سرویس‌های خدماتی مورد نیاز میهمانان زمینه یک اسکان خاطره‌انگیز را برای میهمانان نوروزی فراهم آورند.

انتهای پیام/ی20

 

   


دارایی زیاد کار دست مرد میلیاردر داد

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

دارایی زیاد کار دست مرد میلیاردر داد

خبرگزاری فارس: زنی به دادگاه خانواده آمد و مهریه‌ 390 سکه‌ای و هزار و 66 شاخه گل رز را از شوهر میلیاردرش طلب کرد.

خبرگزاری فارس: دارایی زیاد کار دست مرد میلیاردر داد

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست مهریه خود را به قاضی فریبرز مردانی رئیس شعبه 271 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این زن در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه بیش از 10 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، اظهار داشت: مهریه‌ام که 390 سکه بهار آزادی و هزار و 66 گل رز بوده را از شوهرم می‌خواهم.

وی با اشاره به اینکه 2 فرزند دارد، ادامه داد: شوهرم در بهترین نقاط شهر فست‌فودی داشته و یک مجتمع تجاری بزرگ نیز دارد، بنابراین می‌تواند به راحتی مهریه‌ام را بپردازد.

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان اینکه تصور نمی‌کردم همسرم تا این حد خودخواه و به فکر مهریه‌اش باشد، گفت: او برای رسیدن به خواسته‌اش حتی با آبروی من بازی می‌کند.

وی ادامه داد: می‌توانم مهریه همسرم را بپردازم با اینکه دلم نمی‌خواست آن را پرداخت کنم ولی با این تفاسیر باید کوتاه آمده و مهریه همسرم را بپردازم. 

زن بار دیگر در حضور قاضی با بیان اینکه طی 10 سال مهریه‌ام را نخواسته‌ام، افزود: در حال حاضر در خصوص دادخواستم گذشت نداشته و منصرف نخواهم شد.

وی با اشاره به اینکه شوهرم باید مهریه‌ام را بدون وقفه بپردازد، گفت: شوهرم وضع مالی بسیار خوبی دارد پس به این دلیل که پولدار است، باید مهریه‌ام را بپردازد چون از عهده پرداخت آن بر می‌آید.

قاضی مردانی رئیس شعبه 271 مجتمع قضایی خانواده بعد از شنیدن اظهارات طرفین (زن و مرد)، با توجه به اموال مرد، او را محکوم به پرداخت مهریه زن کرده و جلسه را پایان داد.

انتهای پیام/

   


3 شهرک صنعتی مازندران سبز می‌شوند

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران:
3 شهرک صنعتی مازندران سبز می‌شوند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: برای تجهیز فضای سبز، سه شهرک صنعتی مازندران به ‌عنوان پایلوت انتخاب و مبلغ 700 میلیون ریال برای این امر اختصاص داده شده است.

خبرگزاری فارس: 3 شهرک صنعتی مازندران سبز می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، با حضور عباسعلی وفایی‌نژاد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، معصومی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری، اعضای هیئت امنا و جمعی از صنعتگران، مراسم درختکاری در شهرک صنعتی سردار شهید نظری نکا برگزار شد. 

عباسعلی وفایی‌نژاد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در این مراسم گفت: بحث درختکاری یک سنت بسیار دیرینه‌ای است که ریشه در فرهنگ و مذهب ما دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ابراز داشت: یکی از مباحثی که در طول سالیان گذشته آسیب بزرگی به استان وارد کرده، بحث جدایی صنعت و منابع طبیعی در مازندران بوده که با تلاش مسئولان استان، به ویژه در دولت‌های نهم و دهم و در ادامه روند فعالیت صنعت، ممنوعیت استفاده از صنایع مادر از مازندران برداشته شده است.

وفایی‌نژاد افزود: بحث منابع طبیعی در شهرک‌های صنعتی باید به‌عنوان یک اصل مهم و تکمیل‌کننده صنعت درنظر گرفته شود.

وی بیان داشت: در حال حاضر حدود یک‌صد هکتار از زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان به فضای سبز اختصاص داده شده و در تلاش هستیم تا 10 درصد از فضاهای صنعتی را به این امر تخصیص دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران تصریح کرد: با ایجاد فضای سبز و محیط زیست، نشاط و رغبت بیشتری برای کار صنعتی فراهم خواهد شد، به‌همین منظور برای تجهیز فضای سبز، سه شهرک صنعتی به‌عنوان پایلوت انتخاب و مبلغ 700 میلیون ریال از اعتبارات داخلی شرکت برای آماده‌سازی فضای سبز مناسب در این شهرک‌های صنعتی اختصاص داده شده است.

محمد معصومی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری نیز در این مراسم با اعلام این مطلب که استان مازندران به‌لحاظ وجود منابع طبیعی و قدمت آن دارای ارزش‌های فراوانی است، گفت: با توجه به این ارزش‌ها، مدیریت بسیار خاصی را طلب می‌کند و با وجود جنگل‌های شمال، صنایع مختلف مرتبط با این مواهب طبیعی نیز دایر شده که نیاز این صنایع به‌طور سالانه، مقدار ۲ میلیون متر مکعب چوب بوده که حدود 25 درصد آن از منابع جنگلی برداشت می‌شود.

برای ایجاد فضای سبز در شهرک صنعتی سردار شهید نظری نکا (فاز یک)، مساحتی حدود 2.4 هکتار درنظر گرفته شده که شامل معابر و میادین است و انواع مختلف نهال همچون کامسی، پاریس، اقاقیا پیوندی و کاج موگو در این شهرک صنعتی غرس شده است.

انتهای پیام/ن۳۰

   


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:
اصحاب رسانه نقش مهمی در توسعه فرهنگ دارند

خبرگزاری فارس: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در توسعه فرهنگ دارند.

خبرگزاری فارس: اصحاب رسانه نقش مهمی در توسعه فرهنگ دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی سهندی ظهر امروز در دیدار امام جمعه زنجان با خبرنگاران و اصحاب مطبوعات اظهار کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و توسعه دینی کشور و به ویژه استان زنجان دارند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ زیربنای توسعه یک حکومت محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: خبرنگاران و صاحبان قلم در توسعه یا انقراض حکومت‌ها تاثیر بسیار زیادی دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه نامگذاری استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی و غواصان دریا دل ثمره تلاش اصحاب رسانه و مطبوعات است، اضافه کرد: در حال حاضر نیز خبرنگاران استان زنجان برای توسعه فرهنگی استان و معرفی غنای دینی و فرهنگی گام برمی‌دارند.

وی با تاکید بر اینکه دیدار نماینده خبرنگاران با امام جمعه و استفاده از رهنمودهای ایشان در ارتقای فرهنگ استان زنجان موثر است، ادامه داد: ارائه رهنمودها و نقشه‌های فرهنگی امام جمعه موجب ثابت قدم شدن خبرنگاران نیز می‌شود.

انتهای پیام/س20

   


معاون آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد
برگزاری جشنواره تجارب و نو‌آوری‌های انجمن اولیا و مربیان

خبرگزاری فارس: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از برگزاری جشنواره تجارب و نو‌آوری‌های انجمن اولیا و مربیان در اردبیل خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشنواره تجارب و نو‌آوری‌های انجمن اولیا و مربیان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رویا محمد‌حسینی پیش از ظهر امروز در گردهمایی کارشناسان انجمن اولیا و مربیان نواحی و مناطق استان اردبیل اظهار داشت: این جشنواره از اول اسفند ماه آغاز شده و تا آخر خرداد ماه 91 جمع بندی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این گردهمایی به منظور آموزش خانواده در راستای اجرای طرح 3-3-6، جشنواره تجارب و نوآوری های انجمن اولیا و مربیان و برنامه‌های اجرایی گروه انجمن اولیا و مربیان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: امسال جشنواره تجارب و نوآوری‌های انجمن‌های اولیا و مربیان در استان در دو قطب شمال به مرکزیت شهرستان پارس‌آباد و جنوب و مرکز استان به مرکزیت ناحیه 2 اردبیل برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد‌حسینی به تبیین طرح 3-3- 6  و اجرای آن در آموزش و پرورش استان اردبیل پرداخت و توجیه اولیا در کلاس‌های آموزش خانواده را از ضروریات اجرای موفق این طرح خواند.

این مسئول با بیان اینکه بیشترین تغییر در سال تحصیلی آینده در پایه ابتدایی اتفاق می‌افتد تصریح کرد: قرار است در پایه اول، دوم کتب درسی تغییرات اساسی پیدا کرده و پایه ششم نیز بری اولین بار شکل بگیرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: هدف‌‌گذاری آموزش و پرورش از تغییر در نظام آموزش و پرورش و تدوین سند تحولی توجه به تربیت شایسته نسل آینده است که بنیه‌های آن در مقطع ابتدایی شکل می‌گیرد.

محمد‌حسینی بیان داشت: چالش بزرگی که امروز در نظام آموزش و پرورش بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته بی توجهی به مقطع ابتدایی در سال‌های دور بوده که سبب شده برخی غفلت‌های تربیتی و آموزشی را امروز شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه در استان تمام تمهیدات لازم برای اجرای این طرح تدارک دیده شده و از نظر نیروی انسانی و فضاهای آموزشی مشکلی وجود ندارد خواستار همکاری و همراهی اولیا در این طرح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، توجیه ارزیابی از انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس، نحوه جمع‌بندی کلاس‌های آموزش خانواده، ارزیابی کارشناسان انجمن اولیا و مربیان و برنامه‌های در حال اجرای انجمن اولیا و مربیان از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بود.

انتهای پیام/ی20

 

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic