پیکر دانشجوی فوت شده در کوی دانشگاه تهران به زادگاهش منتقل شد

خبرگزاری فارس: دانشجوی فوت شده در کوی دانشگاه تهران برای مراسم خاک‌سپاری به زادگاهش، شهر ایلام منتقل شد.

خبرگزاری فارس: پیکر دانشجوی فوت شده در کوی دانشگاه تهران به زادگاهش منتقل شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، میلاد رشیدزاده دانشجوی جدیدالورود ساکن کوی دانشگاه تهران روز پنجشنبه 12 آبان فوت کرد.

میلاد رشیدزاده دانشجوی جدیدالورود دوره کارشناسی رشته علوم اجتماعی ساکن ساختمان 3 اتاق 13 بود.

دانشگاه تهران اعلام کرد: بنا به گزارش رسیده روز پنجشنبه ساعت نوزده و هیجده دقیقه یکی ازدانشجویان ساکن ساختمان 3 به انتظامات کوی دانشگاه مراجعه و اعلام می‌کند دانشجوی ساکن اتاق 13 از هوش رفته است که بلافاصله انتظامات کوی دانشگاه ضمن درخواست آمبولانس از مرکز بهداشت دانشگاه به محل مراجعه و این دانشجو را به بیمارستان شریعتی منتقل می‌کنند.

پزشکان بیمارستان شریعتی ضمن اعلام فوت این دانشجو علت مرگ وی را با احتمال ایست قلبی دانسته و اعلام نظر قطعی را منوط به نظر پزشکی قانونی دانسته‌اند. 

اداره کل امور خوابگاه‌ها ضمن اطلاع‌رسانی به خانواده این دانشجو، اداره آگاهی را نیز در جریان امر قرار می‌دهند و ماموران اداره آگاهی ضمن مراجعه به محل، تحقیقات خود را انجام داده‌اند.

لازم به ذکر است پیکر این دانشجو صبح روز سیزدهم آبان با حضور خانواده آن مرحوم، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مدیرکل اداره امور خوابگاه‌ها، مدیرکل حراست و معاون دانشجویی و فرهنگی اداره کل امور خوابگاه‌ها و چند تن دیگر از اعضای اداره کل امور خوابگاه‌ها و بستگان آن مرحوم به پزشکی قانونی منتقل و پس از انجام آزمایشات لازم جهت دفن در زادگاه خود به شهرستان ایلام منتقل شد.

بدیهی است علت اصلی مرگ این دانشجو پس از نتایج آزمایشات پزشکی قانونی مشخص می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000159

   


چهارشنبه جاری با بلوک 8.4 درصدی انجام می شود
دومین عرضه عمده سهام تکنوتار توسط پرجمعیت‌ترین شرکت بورسی

خبرگزاری فارس: همزمان با عرضه 31 درصد از سهام سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران توسط مهر اقتصاد ایرانیان در چهارشنبه جاری، توسعه صنعتی نیز 8.4 درصد از سهام تکنوتار را روی میز فروش می گذارد تا دومین عرضه عمده این شرکت در سال جاری رقم بخورد.

خبرگزاری فارس: دومین عرضه عمده سهام تکنوتار توسط پرجمعیت‌ترین شرکت بورسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی اعلام واگذاری و عرضه 31.86 درصد سهام سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران توسط سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان در چهارشنبه جاری ، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران نیز که با 256 هزار سهامدار، پرجمعیت ترین شرکت بورسی بشمار می رود، اقدام به عرضه سهام یکی از شرکت های بورسی می کند.

براین اساس مقرر شده ، 8.4 درصد سهام شرکت تکنوتار معادل 8 میلیون و 3 هزار و 114 سهم به قیمت پایه هر سهم 175 تومان به صورت یکجا و نقد در بازار دوم معاملات و از طریق کارگزاری اردیبهشت ایرانیان روی میز فروش گذاشته شود تا دومین عرضه بلوکی سهام تکنوتار در سال جاری رقم خورده باشد.
چرا که اوایل خردادماه 90 بود که شرکت صنایع تجهیزات 7.94 درصد از سهام تکنوتار شامل 7 میلیون و 566 هزار و 379 سهم را به قیمت پایه هر سهم 210 تومان عرضه کرده بود اما کسی حاضر به خرید این بلوک نشده بود.

شرکت 9.5 میلیارد تومانی تکنوتار در زمینه تولید انواع پمپ های توزیع سوخت و مونتاژ و تولید مخازن ذخیره گاز و دیسپنسر های گاز CNG وساخت جایگاه سیار فعالیت می کند.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000164

   


طبق آرشیو اسناد دانشگاه جورج واشنگتن: - ۱
جرج بوش درباره بمبگذاری در پرواز 455 کوبا چه می‌دانست؟

خبرگزاری فارس: اطلاعات به دست آمده از اسناد دانشگاه واشنگتن نشان می‌دهد جورج بوش در مورد حمله تروریستی به هواپیمای کوبا اطلاع داشته و احتمالا در آن نقش داشته است.

تصویری از اسناد افشا شده سازمان سیا در مورد بمب‌گذاری هواپیمای کوبا
تصویری از اسناد افشا شده سازمان سیا در مورد بمب‌گذاری هواپیمای کوبا
-------------------------------

به گزارش فارس، در 6 اکتبر 1976 پیش بینی شده بود که پرواز  CU-455  (داگلاس DC8-43  کوبا) ثبت شده به شماره ی CU-T1201)) مسیر زیر را طی کند:  گویان به ترینیداد، ترینیداد به باربادوس، باربادوس به کینگستون در جامائیکا و در پایان کینگستون به هاوانا در کوبا.
 
* تلاش خلبان برای نجات هواپیما از سقوط

در ساعت 17:24 یعنی نه دقیقه پس از برخاستن هواپیما از "فرودگاه سی ول باربادوس"، در ارتفاع 18،000 پایی، بمبی که در دستشویی های عقب هواپیما جاسازی شده بود منفجر شد. خلبان هواپیما "ویلفردو پِرِز پِرِز" این پیام رادیویی را به برج مراقبت مخابره کرد: " داخل هواپیما انفجار رخ داده است، ما به سرعت در حال فرود آمدن هستیم! ... داخل هواپیما آتش گرفته است! درخواست فرود فوری داریم! ما در موقعیتی کاملاً اضطراری قرار داریم!"
 
* تلاش ناکام خلبان برای فرود مطمئن 
 
سقوط سریع هواپیما شروع شد و این در حالی بود که خلبانان بدون هیچ نتیجه ای سعی می کردند هواپیما را به "فرودگاه سی ول" برگردانند. چند دقیقه بعد بمب دیگری منفجر شد و باعث شد هواپیما سقوط کند. به نظر می رسد خلبان که فهمیده بود فرود موفق دیگر ممکن نیست هواپیما را از ساحل دور و به سمت اقیانوس اطلس هدایت کرد و با این کار جان توریست های زیادی را نجات داد. این اتفاق در فاصله ی حدود هشت کیلومتری فرودگاه رخ داد.
 
* تمام مسافران و خدمه ی هواپیما کشته شدند
 
تمام 48 مسافر و 25 خدمه ی داخل هواپیما کشته شدند: 57 تن از کشته شدگان کوبایی، 11 نفر اهل گویان و پنج نفر اهل کره ی شمالی بودند. در میان کشته شدگان تمام 24 عضو تیم ملی شمشیربازی کوبا که به تازگی همه ی مدال های طلای مسابقات قهرمانی آمریکای مرکزی و کارائیب را به دست آورده بودند به چشم می خورد؛ بسیاری از آن ها نوجوان بودند...
 
* "جرج بوش پدر چه می دانست؟" 
 
جرج بوش درباره ی بمب گزاری در پرواز 455 کوبا چه می دانست؟ روزنامه نگار و پژوهشگر کوبایی، "رینالدو تالادرید"، در مقاله ای که مورخ 8 مه 2006 در روزنامه ی "گرانما" با همین عنوان منتشر کرد مجموعه ای از واقعیت های جالب توجه درباره ی حمله ی تروریستی انجام شده در تاریخ 6 اکتبر 1976 را ارائه کرد.
 
* 73 کشته در فاجعه آمیزترین حمله ی تروریستی تاریخ آمریکای لاتین
 
بمب گزاری هوایی در پرواز 455 که فاجعه آمیزترین حمله ی تروریستی در تاریخ آمریکای لاتین به حساب می آید جان کلیه ی 73 مسافر و خدمه را تنها چند لحظه پس از برخاستن هواپیما از فرودگاهی در باربادوس گرفت.
امروز  35 سال از وقوع این جنایت دهشتناک می‌گذرد. به منظور آشنا شدن با نقش آمریکا در این عملیات تروریستی بخشی از مقاله ی "تالادرید" را می خوانیم؛ در این مقاله آمده است:

"سیا" و "جامعه ی اطلاعاتی آمریکا" در آن زمان درباره ی این اقدام تروریستی چه می دانستند؟

* نقش بوش در این عملیلات تروریستی
 
رئیس وقت سازمان سیا (جورج بوش) به ویژه چه می دانست؟ دوازده سال بعد در تاریخ 7 سپتامبر 1988 سناتور "تام هارکین" (دی-آیووا) طی جلسه ی رسیدگی سنای آمریکا سخنان خود را با پرسیدن سؤالات زیادی از "جورج ایچ.دابلیو بوش" که در آن زمان معاون رئیس جمهور و کاندیدای ریاست جمهوری بود آغاز کرد. او پرسید:
 
* سوالات بی جواب سناتور تام هارکین از بوش
 
"آقای بوش زمانی که شما در سال 1976 رئیس سیا بودید آیا هیچ وقت نقش "پوسادا" (مظنون اصلی این حادثه که با کمک عوامل سیا فراری داده شد و هم اکنون در ایالت میامی آمریکا زندگی می‌کند)  دیگران در بمب گزاری هواپیمای مسافربری کوبا را بررسی کردید؟

* رئیس سازمان سیا و علاقه‌مندی شخصی به پیگیری موضوع  

"آقای بوش زمانی که این عملیات تخریبی رخ داد و 73 نفر جان خود را از دست دادند شما رئیس سیا بودید و شخصا علاقه داشتید این موضوع و  همچنین یک سلسله بمب گزاری های مشابه علیه کاسترو که در سال  1976 نیم کره را شوکه کرد را بررسی کنید."

* گروه مخالفان کاسترو مسئول حملات

"طبق گفته ی مقامات فدرال در میامی ائتلافی از گروه های شبه نظامی که ضد-کاسترو نامیده می شدند مسؤولیت بمب گزاری هواپیما در 1976 را به عهده گرفتند."

"آقای بوش شما به عنوان رئیس سیا، در رابطه با این موج حملات، سفری آخر هفته ای در اوایل نوامبر به میامی داشتید که در این سفر یک مأمور کارکشته ی اف بی آی همراه شما بود و ظاهرا قرار بود به تحقیق درباره ی رابطه ی کوبا با عملیات تخریبی در هواپیمای مذکور و ترور (اورلاندو) "لتلییر" در واشنگتن آمریکا بپردازید".

* مظنون اصلی عملیات تروریستی، عامل سیا بود

"با توجه به روابط قبلی "پوسادا" با سیا و آگاهی سیا از ارتباط کوبا با عملیات خرابکارانه در هواپیما و تلاش برای ترور لتلییر در 1976، سؤال اصلی این است که چرا شما به عنوان رئیس سیا در آن زمان از نقشی که "پوسادا" در این مسائل داشت اطلاعی نداشتید؟"

* عدم توجه رسانه‌ها به سوالات سناتور

هیچوقت پاسخی به سؤالات این سناتور داده نشد و حتی توجهی از سوی مطبوعات و رسانه ها دریافت نکرد.
 
* اسناد "آرشیو ملی دانشگاه جرج واشینگتن" و نقش بوش
 
حقیقت این است که امروز هم بوش پدر هنوز به این سؤالات پاسخی نداده است. با این وجود  اسنادی که اخیراً توسط "آرشیو ملی دانشگاه جرج واشینگتن" از محرمانگی درآمده و علنی شده اند ممکن است بتوانند تاحدی این مسأله را که جرج بوش پدر در آن زمان چه می دانست روشن سازند.
 
* بوش از عملیات خرابکارانه اطلاع داشت
 
همان گونه که سناتور هارکین افشا کرده قطعاً بوش در نوامبر 1976همراه با یک مأمور عالی رتبه اف بی آی به میامی سفر کرده و طبق اطلاعاتی که در اسناد مذکور فاش شده این مأمور عالی رتبه در آن زمان می دانست که پوسادا و بوش مسؤول عملیات خرابکارانه ی مذکور بوده اند.
 
* اسناد سازمان سیا
 
سندی متعلق به سیا به تاریخ 22 ژوئن 1976 که این آژانس آن را "منبع دقیق اطلاعات محرمانه" طبقه بندی/ کدگزاری کرده اطلاعات زیر را به دست می دهد:

موضوع: نقشه های احتمالی تندروهای تبعیدی کوبا برای انفجار یک هواپیمای مسافربری متعلق به هواپیمایی "کوبا"
منبع: تاجری که روابط نزدیکی با جماعت تبعیدشدگان کوبا دارد.
او معمولاً منبع موثقی است.

1.       گروهی از تبعیدیان افراطی کوبا به رهبری "اورلاندو باش" این طور برنامه ریزی کرده اند که در یکی از پروازهای خطوط هواپیمایی  Cubana de Aviacion فعال بین پاناما و هابانا بمبی کار بگذارند. طبق برنامه ی اولیه برای این عملیات نیاز بود در پرواز 467 کوبا به تاریخ 21 ژوئن 1976 دو بمب کارگذاشته شود؛ این هواپیما قرار بود در ساعت 11:15 دقیقه قبل از ظهر به وقت محلی پاناما این کشور را ترک کند.
 
 * ارتباط "اف بی آی اینتلیجنس دیویژن" آمریکا با پوسادا

سند محرمانه ی دیگر ی از سیا به تاریخ 13 اکتبر 1976 خطاب به ایالت های "اف بی آی اینتلیجنس دیویژن" تصریح می کند:
"موضوع: سرنخ هایی از افرادی که در حادثه ی خطوط هواپیمایی کوبانا که در 6 اکتبر 1976 رخ داد نقش داشتند.
1.       این آژانس درباره ی نام افرادی که تصور می شود در انفجار پرواز هواپیمایی "کوبانا د آویاسیون" نقش داشته اند پژوهشی انجام داده است.
2.       ما به این نتیجه رسیده ایم که این آژانس با شخصی که نامش در ارتباط با انفجار  مزبور آورده شده، ارتباط داشته است. کارفرمای "لوگو و لوزانو" در کاراکاس، "لوئیز پوسادا کاریلس" بود... . پوسادا عامل سابق سیا است. او در جولای 1967 بدون بروز اختلاف و خصومتی از کار برکنار شد اما در اکتبر 1967 ارتباطش را از سر گرفت ... ما برخی اوقات تماس هایی با وی داریم.

انتهای قسمت اول/ ادامه دارد...

انتهای پیام/100208/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000284

   


‌بازی آمریکا با دُم شیر به بی‌آبرویی ختم می‌شود
صورت کاخ سفید در انتظار "سیلی محکم‌تر" حسینیه امام خمینی(ره)

خبرگزاری فارس: افکار عمومی جهان در روزهای آینده منتظر 100 سندی خواهد بود که در رابطه با فعالیت‌های تروریستی آمریکا توسط تهران منتشر خواهد شد. خبر مهمی که توسط رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران اعلام شد و همه می‌دانند که سخنان ایشان تماماً به حقیقت خواهد پیوست.

خبرگزاری فارس: صورت کاخ سفید در انتظار "سیلی محکم‌تر" حسینیه امام خمینی(ره)

"همین شرورهائى که در مناطق مرزى ایران و پاکستان هستند، بعضى از آنها ما شنودهایشان را داریم؛ اینها با عناصر آمریکائى مرتبطند؛ یعنى با بیسیم با آنها حرف میزنند، دستور میگیرند."
شاید هنگامیکه مقام معظم رهبری، دو سال قبل به این جمله در خلال بیاناتشان در جمع زائران و مجاوران امام هشتم(ع) اشاره کردند، کشورهای غربی و آمریکا، آنچنان که باید و شاید، هوش توجه به این جمله مهم را نداشتند.
 
در واقع شاید دشمنان جمهوری اسلامی ایران باور نکردند که آنچه که رهبر انقلاب اسلامی در حال اشاره به آن است پیش نمایش اسنادی متقن از حرکات تروریستی آمریکا در منطقه خاورمیانه است که جمهوری اسلامی آنها را در روز مبادایی افشا خواهد کرد.
 
* و اما روز مبادا

اما این روز مبادا چه زمانی فرا می‌رسید؟ دشمنان ما پس از ماجرای شرور معدوم ریگی، که توسط سرویس‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران در مسیر دیدار با مقامات آمریکایی در بیشکک قزاقستان دستگیر شد، تصور می‌کردند که روز مبادای ایران فرا رسیده است و مقامات ایرانی با دست‌پاچگی، تمام اسنادی را که علیه مهره در حال سوختن آمریکا یعنی شرور ریگی، دارند رو می‌کنند.

شبکه تلویزیونی العربیه وابسته به آل سعود در همین زمینه طی گزارشی که ساعاتی پس از دستگیری شرور ریگی، منتشر کرد، به صورتی کاملاً شتابزده بر این نکته صحه گذشت و ریگی را "شکاری گرانبها"! برای جمهوری اسلامی ایران خواند.

خبرگزاری انگلیسی بی‌بی‌سی نیز در نخستین خبر خود از دستگیری تروریست شرق کشور توسط سرویس‌های امنیتی _ اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، به اظهارات حجت‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات در همین زمینه اشاره می‌کند و می‌گوید:
"ساعاتی پس از انتشار خبر بازداشت عبدالمالک ریگی، وزیر اطلاعات اعلام داشت که اعترافات آقای ریگی! به زودی پخش می‌شود و پیش بینی کرد که این اعترافات، ارتباط جند‌الله با آمریکا و اسرائیل را نشان خواهد داد."
روزنامه گاردین نیز در همین زمینه نوشت که ایران معتقد است آمریکا و انگلیس به تروریست‌ها کمک می‌کرده‌اند.
 
این اتفاق اگر به صورت کامل رخ می‌داد، در واقع یک ناشی‌گری امنیتی رخ داده بود و به این وسیله دشمنان ما در موضعی برتر قرار می‌گرفتند و می‌توانستند برای طراحی یک بازی جدید برنامه‌ریزی کنند.

اما این اتفاق نیفتاد.

قبل از اعدام شرور ریگی، تنها برخی از اعترافات وی از طریق رسانه‌ها منتشر شد و یک عکس از وی که توسط سرویس‌های مخفی ایران اسلامی در پایگاه نظامی آمریکا از وی گرفته شده بود، توسط وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در یک مصاحبه مطبوعاتی افشا شد.

در واقع اتفاقی را که دشمنان کم‌خرد ایران اسلامی انتظار داشتند در آن مقطع رخ دهد، هرگز از سوی مغزها و عیون امنیتی جمهوری اسلامی ایران عملی نشد و غرب در حسرت خوانش حرکت بعدی ایران ماند.
 
* دویدن با چشمان بسته

لابی‌های صهیونیستی اما سیستم اجرایی آمریکا را راحت نگذاشتند. در حالی که روش‌های جنگ اطلاعاتی اقتضا می‌کند تا گروه کنشگر به هیچ عنوان تا قبل از رصد کامل حرکت بعدی طرف مقابل دست به عملیات نزند، اما سرویس‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل با فشار صهیونیست‌ها مجبور شدند حرکات تروریستی خود را بر ضدّ ایران ادامه دهند و این در حالی بود که دست حریف را نخوانده بودند!
 
پس از وقوع فتنه عمیق سال 88 در ایران اگرچه بسترهایی برای سوء استفاده سرویس‌های امنیتی استکبار جهانی پدید آمد اما اتاق‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران علیرغم همه شدائد، باز هم راه را بر دشمن بستند. بستن راهی که دستگیری شرور معدوم ریگی، اوج آن را نشان داد و پس از آن نیز سربازان گمنام امام زمان(عج) عملیات‌های اطلاعاتی _ امنیتی بسیار دیگری که شاید به دلیل اقتضای وظایف ذاتی نهادهای امنیتی، تاریخ هیچگاه شاهد بیان آنها نباشد؛ انجام دادند و بسیاری از توطئه‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران خنثی کردند.
 
در این بین اما اتفاقات تلخی نیز رخ داد و آن ترور دو دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران یعنی شهید دکتر مسعود علیمحمدی و شهید دکتر مجید شهریاری بود که اگرچه اتفاق بسیار تکان‌دهنده‌ای برای جامعه علمی کشور به شمار می‌رفت اما خون تازه‌ای در رگ‌های جوانان بسیجی کشور برای جهاد علمی و تولید علم جاری کرد.

ترورهایی که البته نه تنها هیچکدام از عوامل آنها جان سالم به در نبردند بلکه سبب‌سازهایی شدند برای لو رفتن چندین شبکه تروریستی و جاسوسی در کشور، کشف عوامل و بسترهای ارتباطی جاسوس‌ها با بیگانگان.
 
* جنگ سایه‌ها

شهادت این دو دانشمند بسیجی کشورمان همچنین یکی از بزرگترین شکست‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل را در ماجرای پرونده "ویندوز قرمز" و "مقابله با ویروس استاکس نت" رقم زد و در واقع جمهوری اسلامی ایران اگرچه دو شهید عزیز را در این راه تقدیم کرد اما توانست به برکت خون همین شهدا پیروز نبردی باشد که عده‌ای آن را "shdows war" یا نبرد سایه‌ها نامیده بودند.

نبردی که بعدها در مجامع رسانه‌ای با مفهوم گسترده‌تری به نام نبرد سایبری شناخته شده و از آن یاد شد.

در واقع دشمنان ما و در رأس آنها آمریکا اگرچه به زعم خود با عملیات‌هایی کور توانسته بودند، در نهایت استیصال، چند عملیات تروریستی را در ایران به انجام برسانند اما همین یک، دو عملیات کافی بود تا مغزهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران شبکه‌های ارتباطی ـ جاسوسی آنها را شناسایی و چشمه‌های این ارتباطات را نیز برای همیشه بخشکاند و دست‌های دشمن را قطع کند.
 
* پازل ناتمام

اما تمام این وقایع در نگاه تحلیلگران یک قطعه گم شده داشت. حمایت‌های غیر مستقیم و مستقیم آمریکا از ترور و فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی در ایران، شناسایی و دستگیری عوامل آمریکا توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)، انجام عملیات‌های مهمی همچون "الماس فریب" در میان جبهه مخالفان خارج نشین جمهوری اسلامی ایران توسط عوامل وزارت اطلاعات و در خاتمه تمام آنها؛ بسته شدن تمام راه‌های دسترسی آمریکا برای خرابکاری در داخل ایران.
پس قطعه گم شده چه بود؟

این سؤالی بود که تعداد زیادی اساساً متوجه آن نبودند و آن اینکه سرویس‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران که حتی تا داخل پایگاه‌های نظامی آمریکا در هرجای دنیا نیز رسوخ کرده‌اند و دشمنان خود را حتی در هوا نیز به صورت زنده دستگیر می‌کنند؛ قطعاً مدارک مستدل و غیر قابل انکاری را از فعالیت‌های تروریستی سران کاخ سفید علیه ایران اسلامی به دست آورده‌اند.

آن مدارک کجا هستند و در چه زمانی افشا خواهند شد؟

و این سؤال مهمی بود که سران کاخ سفید و اندیشکده‌های استراتژیک ایالات متحده نمی‌توانستند پاسخی برای آن پیدا کنند.
 
* یدالله فوق ایدیهم

اما دست خدا بالای همه دست‌ها بود.
اتفاقی در جهان نوین شکل گرفت که ناشی از "بیداری اسلامی" بود و بیداری اسلامی لقب گرفت.
اتفاقی که در کشور تونس و با فرار نخستین دیکتاتور وابسته به غرب و آمریکا آغاز شد و گُر گرفت. و از کشورهای عربی و اسلامی به اروپا و هم‌اینک نیز به آمریکا رسیده است.
بیداری بزرگی که به جنبش نود و نه درصدی‌ها یا قیام اشغال وال‌استریت مشهور شد و از آمریکا به فیلیپین، ژاپن و اروپا بازارسال گشت.
 
* این آمریکای غافلگیر

کاخ سفید از زمان آغاز روند بیداری اسلامی در جهان غافلگیر شده و همچنان نیز در همین غافلگیری به سر می‌برد. غافلگیر شدنی که همراه شده است با بازشدن پلمب چاه‌های نفتی آمریکا برای نخستین بار، بیرون شدن سربازان ایالات متحده از خاک عراق، بحران بزرگ اقتصادی غرب و بیداری بزرگ 99 درصد از مردم آمریکا در اعتراض به حاکمیت اقلیت یک درصدی.
و نزول تمام این بلاها از کاخ سفید، حکومتی مستأصل، درمانده و بدون راه چاره ساخت.
 
* بزنگاه

و قطعه گم شده پازل جنگ اطلاعاتی _ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران و کشور آمریکا توسط ایران برملا شد.
هیئت حاکمه آمریکا و کاخ سفید، درست در مقطعی ضربه تمام خباثت‌ها و توطئه‌های خود علیه مردم ایران، محرومان آمریکا و مردم جهان را خوردند که در ضعیفترین موضع قرار داشتند.

لابی آی‌پک، هیلاری کلینتون، بنیامین نتانیاهو و باراک اوباما به هیچ وجه تصورش را هم نداشتند که درست در هنگامیکه مشغول چشیدن طعم تلخ شکست سیاست‌های خصمانه خود و بیداری بزرگ مردم جهان هستند و تمام راه‌های چاره به روی آنان بسته شده است، ضربه عظیم دیگری را دریافت کنند.

البته این ضربه و آبروریزی بزرگ برای آمریکا وجه دیگری هم داشت و آن فهم بازی با دم شیر در خاورمیانه بود.
آمریکایی‌ها ادعایی سبک و دروغین را با موضوع تهمت فعالیت تروریستی به جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند اما جمهوری اسلامی ایران با طرح افشای یکصد سند متقن فعالیت‌های تروریستی مقامات ایالات متحده، حتی همین حمله ایذائی را نیز با شدیدترین وجهی پاسخ داد.

ماهیت قطعه پنهان نبرد ایران با مقامات کاخ سفید را در کلام رهبر خردمند و فرزانه جمهوری اسلامی ایران بهتر می‌توان درک کرد.
معظم‌له هفته گذشته در دیدار با جمع کثیری از دانش‌آموزان و در آستانه فرارسیدن 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی طی سخنانی با اشاره به فعالیت‌های تروریستی آمریکا فرمودند: "ما امروز 100 سند غیر قابل خدشه در اختیار داریم که نشان می‌دهد دولت آمریکا پشت سر ترورها و تروریست‌هائى بوده است که در ایران یا در منطقه واقع شده است. ما با این 100 سند، آبروى آمریکا را در دنیا خواهیم برد؛ آبروى این مدعیان حقوق بشر و مبارزه‌ با تروریسم را در دنیا پیش افکار عمومى خواهیم ریخت؛ اگرچه امروز هم آبروئى ندارند. آمریکا شکست‌خورده است."

رسانه‌های وابسته به استکبار جهانی هم‌اکنون در سکوتی تلخ فرو رفته‌اند. دشمن نمی‌داند و نمی‌تواند پیش‌بینی کند در روزها و ماه‌های آینده چه بر سر موقعیت آمریکا در جای جای نقاط جهان خواهد آمد.
کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تا آن اندازه گویا و صریح بوده است که سران کاخ سفید از هم‌اکنون هم نتوانند وحشت خود را در خاموشی رسانه‌هایشان پنهان سازند.

وحشتی عمیق از مهابت عاشورایی مردی از تبار زهرای مرضیه(س) که یگانه علمدار اسلام ناب در عصر ظهور است و دوست و دشمن می‌داند که سخنانش تماماً به حقیقت خواهد پیوست.

افکار عمومی جهان در روزهای آینده منتظر خبرهای مهمی خواهد بود که از پایتخت جمهوری اسلامی ایران مخابره می‌شود و آبروی آمریکا را در جهان خواهد ریخت.
 
-------------------
مسعود یارضوی
-------------------
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000339

   


حسن‌زاده در گفت‌وگو با فارس:
فقط کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به پرونده نصرتی و شیث را دارد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: هیچ ارگانی به جز کمیته انضباطی فدراسیون صلاحیت رسیدگی به پرونده محمد نصرتی و شیث رضایی را ندارد.

خبرگزاری فارس: فقط کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به پرونده نصرتی و شیث را دارد

اسماعیل حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس عنوان کرد: با توجه به مصاحبه اخیر آقای علیپور دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال این تصور به وجود آمده که رسیدگی به پرونده شیث رضایی و نصرتی به این ستاد واگذار شده اما از همان روز اول مهدی تاج که رئیس این ستاد است این پرونده را به کمیته انضباطی فدراسیون واگذار کرد.

وی افزود: رسیدگی به این قضیه فقط در صلاحیت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است و چون خطا در زمین فوتبال صورت گرفته بنابراین ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال نمی تواند در این باره رسیدگی کند.

رئیس کمیته انضباطی تاکید کرد: اگر مسئله ای در این خصوص مطرح شده ناشی از عدم اطلاعات برخی در مورد قوانین بوده و اگر علیپور هم مصاحبه ای در این خصوص انجام داده نظرش را گفته است. این درحالی است که هیچ یک از ارکان فدراسیون فوتبال جز کمیته انضباطی در این خصوص نمی تواند رای صادر کند.

وی با اعلام اینکه رای را فردا صادر می کند، در پاسخ به این سؤال فارس که آیا بیانیه اعضای تیم ملی و امضای بسیاری از هالی ورزش برای تخفیف در مجازات محمد نصرتی در رای صادره تاثیر دارد یا خیر گفت: در قوانین این گونه حمایت ها می تواند تاثیرگذار باشد. در دادگستری این فرهنگ وجود دارد. وقتی اکثر جامعه فوتبالی این حرکت را بخشیده اند و یا باشگاه پرسپولیس در طول این حرکت قرار گرفته و سخت ترین مجازات را در نظر می گیرد ما باید این مسائل را لحاظ کنیم.

حسن زاده خاطرنشان کرد: اگر رای بدهیم به معنی تناسب با آن حرکت نیست بلکه به اندازه تاثراتی است که جامعه دچار آن شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000392

   


با تصویب هیئت وزیران
اعضاى جدید شوراى پول و اعتبار و مجمع عمومى بانک مرکزى تعیین شدند

خبرگزاری فارس: با موافقت دولت، وزیر جهاد کشاورزی به عنوان عضو شورای پول و اعتبار و همچنین وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان اعضای مجمع عمومى بانک مرکزى تعیین شدند.

خبرگزاری فارس: اعضاى جدید شوراى پول و اعتبار و مجمع عمومى بانک مرکزى تعیین شدند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، هیأت وزیران بنا به پیشنهاد بانک مرکزی و به استناد مواد (88) و (89) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب1389ـ با تعیین وزیر جهاد کشاورزی به عنوان یکی از وزیران عضو شورای پول و اعتبار و همچنین با انتخاب وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی موافقت کرد.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000402

   


دولت با لغو روادید یک ماهه بین ایران و موریتانى موافقت کرد

خبرگزاری فارس: دولت به منظور گسترش و توسعه روابط با کشور موریتانی، با برقراری مقررات لغو روادید سی‌روزه برای دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت بین ایران و موریتانی موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: دولت با لغو روادید یک ماهه بین ایران و موریتانى موافقت کرد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت امور خارجه و به استناد تبصره (43) قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور با برقراری مقررات لغو روادید سی‌روزه برای دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت بین ایران و موریتانی به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

موریتانی، کشوری در شمال غربی آفریقا به پایتختی نوآکشوت و بندر نواذیبو نیز دومین شهر مهم کشور است. موریتانی از سوی باختر به اقیانوس اطلس و از شمال با صحرای غربی در شمال شرقی با الجزایر از سوی خاور با مالی و در جنوب با سنگال هم مرز است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000408

   


وزارت کشور افغانستان از تدابیر شدید امنیتی در ایام عید قربان خبر داد

خبرگزاری فارس: با فرا رسیدن روزهای عید سعید قربان، فرمانده پلیس کابل از تدابیر شدید امنیتی جهت تأمین امنیت پایتخت در روزهای عید خبر داد.

خبرگزاری فارس: وزارت کشور افغانستان از تدابیر شدید امنیتی در ایام عید قربان خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، فرمانده پلیس کابل با انتشار اطلاعیه‏ای اعلام کرد: نیروهای پلیس برای تأمین امنیت شهر کابل در روزهای عید آمادگی کامل دارند تا مردم به آرامی عید را سپری کنند.

براساس این اطلاعیه، فرماندهی پلیس کابل از شهروندان کابل خواسته است تا برای تأمین امنیت در روزهای عید با پلیس همکاری کنند.

این اطلاعیه از مردم خواسته است تا به منظور سرگرمی از مواد محترقه استفاده نکنند.
براساس اعلامیه دادگاه عالی افغانستان، فردا 15 آبان عید سعید قربان اعلام شده است.

در روزهای اخیر و در آستانه عید قربان، کابل پایتخت افغانستان یک بار دیگر شاهد یک رشته انفجارهای نیرومند بود که نگرانی مردم را در پی داشته است.

عید قربانی از جمله عیدهای بزرگ مردم افغانستان و افغان‌ این عید را 3 روز جشن می‌گیرند.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000391

   


نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان

شنبه 14 آبان 1390 نویسنده: مینا ب |

مقداد مددی
نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000689

   


حامد ملک پور
نشست خبری هشتمین جشنواره سراسری تئاتر ماه

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: نشست خبری هشتمین جشنواره سراسری تئاتر ماه

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000690

   


تازه‌های وب و اینترنت؛
انتقال سرور کنترل کننده تروجان دیوکو به بلژیک

خبرگزاری فارس: هکرهای طراح تروجان مخرب دیوکو سرورهای کنترل و فرمان آن را به بلژیک منتقل کرده اند.

خبرگزاری فارس: انتقال سرور کنترل کننده تروجان دیوکو به بلژیک

به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، محققان موسسه امنیتی سمانتک می گویند هدف از این کار جلوگیری از شناسایی عوامل طراح این تروجان و دشوار کردن کنترل و بلوکه کردن فعالیت های مخرب آن است.
پیش از این بررسی کدهای تروجان دیوکو نشان می دهد این بدافزار به گونه ای پیکربندی شده که بتواند با سرور خود در هند تماس حاصل کند.
آدرس IP این سرور 77.241.93.160 است و تلاش برای شناسایی دقیق تر آن و جمع آوری اطلاعات در مورد عملکرد و ماهیت آن کماکان ادامه دارد. دیوکو کماکان از یک نقص نرم افزاری در نرم افزار Word استفاده می کند و از این طریق تلاش می کند به رایانه های کاربران نفوذ کند.
مایکروسافت روز گذشته یک وصله دستی موقتی برای نقص یاد شده عرضه کرد، اما هنوز نتوانسته مشکل یاد شده را به طور کامل رفع کند.
این شرکت اظهار امیدواری کرده در آینده نزدیک یک راه حل اساسی برای این مشکل پیدا کند. در همین حال بررسی ها نشان می دهد سرقت اطلاعات حساس تجاری و دولتی از طریق دیوکو کماکان ادامه دارد و کشورهای هدف آن اروپا و آسیا را در بر می گیرد.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000547

   


/جشنواره سینماحقیقت/
قدردانی انجمن منتقدان از مدیران جشنواره سینماحقیقت

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران طی نامه‌ای خطاب به مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، از توجه وی در دعوت از منتقدان سینما به منظور انتخاب و داوری فیلم‌های پنجمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» تقدیر کرد.

خبرگزاری فارس: قدردانی انجمن منتقدان از مدیران جشنواره سینماحقیقت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل نامه مذکور که به امضای «علی علایی» رئیس شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران رسیده، به این شرح است:
جناب آقای شفیع آقامحمدیان
مدیرعامل محترم مرکز گسترش سینمای مستند تجربی
باسلام و احترام؛
ضمن آرزوی توفیق برگزاری پنجمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بدینوسیله از دعوت آن سازمان محترم از اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، جهت حضور در هیأت‌های انتخاب و داوری جشنواره صمیمانه تشکر می‌نمایم. ضمناً این انجمن آمادگی خود را برای مشارکت در برنامه‌‌های مختلف مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام می‌دارد.
گفتنی است که در مراحل مختلف انتخاب و داوری آثار منتخب پنجمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، نویسندگان و منتقدانی چون: محمدتقی‌فهیم، محمود گبرلو، علی علایی، حسین سلطان‌محمدی، مریم پوریامین، رضا درستکار، ذبیح‌ا.. رحمانی، رضا کاظمی و زهره یزدان‌پناه، در ترکیب هیأت‌های انتخاب و داوری جشنواره حضور داشتند.
پنجمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، طی روزهای 16 تا 21 آبان‌ماه 1390 در سینما فلسطین و سینما سپیده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000572

   


زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی در اولین نشست خبری:
فعالیت‌ ستاد‌های انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان آغاز شد/ 26 آبان اولین همایش

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان با بیان اینکه فعالیت‌ ستادهای انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان از هفته قبل آغاز شده، اظهار داشت: 26 آبان ماه نیز اولین همایش جبهه متحد برگزار و سپس ستادها در تک تک استان‌ها شکل می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: فعالیت‌ ستاد‌های انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان آغاز شد/ 26 آبان اولین همایش

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی مسئول ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان در اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان گفت: دولت در نگاه اصولگرایان یک پیکره خدوم، خدمتگزار و پرتلاش دارد که در سراسر کشور در حال خدمت است. اما در درون دولت بخشی وجود دارد که موجب آسیب زدن به دولت و اصولگرایان شده و ما این دو را از یکدیگر تفکیک می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اصل خدمت دولت محفوظ است، افزود: تلاش ما بر این است که بخش خدمتگزار دولت و خدمتگزاری دولت تقویت شود اما بخشی که به دولت آسیب‌ زده و به تعبیرهای مختلف به جریان انحرافی لقب گرفته نه تنها مورد تأیید ما نیست بلکه معتقدیم این جریان، دولت و کشور را دچار خسران کرده است.

زاکانی که همراه با فدایی به دیدار آیت‌الله مصباح یزدی رفته بود نیز طی سخنانی درباره این دیدار گفت: این توفیق برای بنده بود که به محضر آیت‌الله مصباح یزدی برسیم. ما پس از ۵/۲ ساعت توفیق دیدار با ایشان گزارشی از فعالیت‌های جبهه متحد به آیت‌الله مصباح یزدی ارائه کردیم و در مقابل ایشان ۳ نکته را مطرح فرمودند.

وی افزود: آیت‌الله مصباح فرمودند، وحدت یک امر ضروری، بدیهی و ایده‌آل است و آنقدر ضرورت دارد که نیاز به استدلال ندارد.

زاکانی گفت: ‌آیت‌الله مصباح فرمودند، ممکن است کسانی وحدت را امضا کنند اما آنرا پاس ندارند که علت آن سهم متفاوت و سهم مشترک همراه با دلخواهی متفاوت است.

عضو جبهه متحد اصولگرایان با تاکید بر اینکه ‌آیت‌الله مصباح یزدی فرموده‌اند نیروهای انقلاب هیچ راهی جز وحدت ندارند، گفت:‌ ‌آیت‌الله مصباح به ما فرمودند، با دوستان خود در جبهه پایداری بنشینید و صحبت کنید.

زاکانی رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت انتخاباتی جبهه پایداری در استان‌ها گفت: فعالیت‌هایی که جبهه پایداری در استان‌‌ها انجام داده هیچ تعارضی با جبهه متحد ندارد چون در صورت پیوستن این جبهه به مجموعه اصولگرایان ظرفیت‌ها یکجا و هماهنگ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در ادامه اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی این جبهه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا شما در مصاحبه‌ای گفته‌اید که با ساکتین فتنه ائتلاف می‌کنید. آیا این استدلال توجیهی دارد یا خیر گفت: اگر کسی در جبهه انقلاب اشتباهی می‌کند نباید با او رفتار با یک فرد مخالف را داشته‌ایم چرا که باید سعی کنیم که او اصلاح شود و این کاملا با جذب حداکثری رهبر معظم انقلاب منطبق است. بنده چنین موضوعی را مطرح نکردم بلکه صحبت ما این بود که یک منطقی را رهبر معظم انقلاب مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداکثری مطرح کردند. از این رو ما نیز افرادی را که اشتباه کردند را همچنان جزء خانواده انقلاب می‌دانیم و در جهت ماندگاری آنها در درون جبهه که این بیانگر منطق ما است.


* کار ستادهای جبهه متحد اصولگرایان از هفته قبل آغاز شد
رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان در پاسخ به سؤال دیگری درباره زمان اولین همایش‌های این جبهه و نیز چگونگی مکانیزم ستادهای استانی نیز گفت: کار عملی ستاد‌های جبهه متحد اصولگرایان از هفته قبل آغاز و این هفته مجامع آن شکل گرفت و 26 آبان ماه نیز اولین همایش جبهه متحد برگزار و سپس در تک تک استان‌ها شکل می‌گیرد.

وی افزود: ساز و کار استانی ما به این گونه است که در هر استان برنامه ریزی شده تا یک هیئت اجرایی داشته باشیم که این هیئت اجرایی ستاد استان را تشکیل می‌دهد و به طبع زیر مجموعه آنها در شهرستان‌ها و شهرها شکل می‌گیرد. البته در شهرها طبق اقتضائات آن شهر ستادها نیز فعال می‌شود.

خبرنگاری از زاکانی درباره نقش و تاثیر گذاری نمایندگان لاریجانی و قالیباف در تصمیمات جبهه متحد اصولگرایان سؤال پرسید که وی پاسخ داد در جمع هیئت اجرایی جبهه متحد 3 ضلع از اضلاع اصولگرایی و 2 نفر از نمایندگان آقایان قالیباف و لاریجانی حضور دارند و در مجموعه جبهه متحد اصولگرایان که ساز و کار آن مشخص است رای، نظر و منطق حاکم است. در مجموع 8+7 اساس بر منطق است و حرکت ما جمعی به جلو می‌رود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000628

   


گزارش فارس از بازار امروز سکه و طلا؛
کاهش اختلاف نرخ بانک مرکزی با بازار/ سکه 592 هزار تومانی در صرافی‌ها

خبرگزاری فارس: اختلاف قیمت فروش سکه در بازار آزاد و رسمی امروز به کمتر از 2 هزار تومان کاهش یافته چراکه بانک مرکزی نرخ فروش سکه یک بهار آزادی را 590 هزار و 720 تومان تعیین کرد و این سکه در بازار 592 هزار تومان فروخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: کاهش اختلاف نرخ بانک مرکزی با بازار/ سکه 592 هزار تومانی در صرافی‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز 1755 تومان قیمت‌گذاری شده که با لحاظ این نرخ و همچنین دلار 1322 تومانی در بازار داخلی کشور قیمت طلا در بازار تهران 237 هزار و 700 تومان تعیین شده است.

برهمین اساس هر گرم طلای 18 عیار در بازار داخلی با نرخ 54 هزار و 873 تومان و همچنین هر گرم طلای 24 عیار با نرخ 73 هزار و 146 تومان مبادله می‌شود.

بانک مرکزی امروز نرخ فروش انواع سکه در شعب منتخب بانک ملی را افزایش داده به نحوی که هر قطعه سکه یک بهار آزادی با لحاظ مالیات برارزش افزوده با قیمت 590 هزار و 720 تومان، نیم سکه 281 هزار و 840 تومان، ربع سکه 146 هزار و 120 تومان و سکه گرمی 75 هزار و 400 تومان فروخته شد.

در بازار آزاد نیز قیمت سکه تا حدودی نزدیک قیمت‌های بانک مرکزی است چراکه سکه طرح جدید در این بخش با قیمت 592 هزار تومان،‌ طرح قدیم 605 هزار تومان،‌ نیم سکه 283 هزار تومان ، ربع سکه 147 هزار تومان و سکه گرمی 77 هزار تومان قیمت‌گذاری و فروخته می‌شود.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000936

   


در دیداری تدارکاتی
صبا به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال صبای قم در دیداری تدارکاتی به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود.

خبرگزاری فارس: صبا به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس، صبای قم که از امروز در جزیره کیش اردو زده روز سه‌شنبه در دیدار تدارکاتی به مصاف سپاهان اصفهان خواهد رفت.
صبا اکنون با ۲۵ امتیاز در رده سوم جدول است و سپاهان ۲۱ امتیازی در مکان پنجم جدول قرار دارد.
کرانچار سرمربی جدید سپاهان به تازگی جانشین لوکا بوناچیچ شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000938

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات