اتهام جنایت جنگی برای نماینده پارلمان کوزوو

خبرگزاری فارس: فرمانده سابق ارتش آزادی بخش کوزوو با اتهاماتی که به وی در خصوص جنایات جنگی در فاصله سال‌های آخر دهه ۱۹۹۰ میلادی وارد شده رو به رو بوده و در مقابل دادگاهی در مرکز این منطقه حاضر شده است.

خبرگزاری فارس: اتهام جنایت جنگی برای نماینده پارلمان کوزوو

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، "فاطمیر لیماژ"، فرمانده ارشد ارتش آزادی بخش کوزوو که اکنون نماینده پارلمان این منطقه است در دادگاهی که در پریتیشیا مرکز منطقه جدایی طلب کوزوو برگزار شد، از سوی مراجع قانونی که با جرم دستور به قتل عام در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ مواجه است وی کماکان به عنوان یک سیاست مدار پرطرفدار به حیات اجتماعی خود ادامه می‌دهد اما در شرایط شکننده‌ای قرار دارد.

این دادگاه پس از پایان جنگ مهم‌ترین پرونده رسیدگی به جنایات جنگی است که روز جمعه با حضور قاضی انگلیسی "جاناتان ولفورد کارول" انجام شد. لیماژ از سوی دادگاه با جرایمی از جمله سوءرفتار با زندانیان و اسرای جنگی و اقداماتی از این دست رو به رو است که به دوران فرماندهی اش بر ارتش آزادی بخش کوزوو زمانی که با صربها می‌جنگید باز می‌گردد.

زندان تحت فرمان وی با شرایط بدی مدیریت می‌شده و 8 تن در این دروان کشته شده‌اند. در میان کشته شدگان ۷ صرب و 1 آلبانیایی تبار دیده می شوند. مدعی العموم ایتالیایی این پرونده در مقابل دادگاه تاکید کرد: لیماژ همه مسئولیت‌های بازداشتگاه "کلسکا "را بر عهده داشته است و تمام اتفاقات این ندامتگاه به او باز می‌گردد.

آلبانیایی‌ها و صرب‌ها از شرایط وخیم و غیر انسانی کلسکا شکایت دارند و به همین جهت لیماژ برای پاسخگوی به سوالات دادگاه در مقابل مراجع قانونی ظاهر شد.

زندانیان صرب شهادت دادند که خود لیماژ در شکنجه‌های زندانیان شرکت فعالی داشته است و خواستار برخورد قانونی با وی شدند.

زندان کلسکا در فاصله 30 کیلومتری "پریشتینا" قرار دارد و لیماژ به نیروهایش دستور داده بود تا دو پلیس صرب را اعدام کنند. این نماینده پارلمان کوزوو در صورت محکومیت با 40 سال حبس رو به رو خواهد شد.
 
انتهای پیام/ف.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000467

   


مقامات مرزی افغانستان و پاکستان امروز عازم آمریکا می‌شوند

خبرگزاری فارس: مقامات گمرک و افسران نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان امروز عازم آمریکا می‌شوند.

خبرگزاری فارس: مقامات مرزی افغانستان و پاکستان امروز عازم آمریکا می‌شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، هدف از این بازدید که با همکاری وزارت کشور و بخش عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای و امنیت جهانی انجام می‌شود، گسترش همکاری‌های طرفین در امور مرزی و گسترش روابط 2 جانبه است.

طی این بازدید، این مقامات از مرکز آموزشی فدرال آمریکا و بنادر این کشور دیدار  و همچنین از عملیات گمرکی در مرز مکزیک در جنوب غربی آمریکا نیز بازدید می‌کنند.

این هیأت تا  22 نوامبر (10 روز دیگر) در آمریکا خواهد بود.

مرز 2400 کیلومتری پاکستان و افغانستان همواره کانون ناامنی‌ها و محل تردداعضای گروه‌های شبه‌نظامی بوده است.

آنچه اخیرا موجبات نگرانی مقامات آمریکایی را فراهم کرده است، عملیات‌ها علیه نظامیان خارجی در افغانستان است که به ادعای مقامات آمریکایی این حملات توسط گروه‌هایی که دارای پناهگاه‌های امنی در مناطق مرزی پاکستان می‌باشند، صورت گرفته است.

این در حالی است که اسلام‌آباد نیز مدتی است که ادعا می‌کند بسیاری از حملاتی که علیه پست‌های ارتش و مقرهای دولتی در خاک پاکستان صورت می‌گیرد، توسط شبیه نظامیانی است که از خاک افغانستان وارد این کشور شده اند.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000557

   


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه خبر داد:
رسیدگی به شکایات کار کمتر از 10 روز در شوراهای سازش

خبرگزاری فارس: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در شوراهای سازش نیز به کمتر از 10 روز کاهش یافته است.

خبرگزاری فارس: رسیدگی به شکایات کار کمتر از 10 روز در شوراهای سازش

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم نظری جلالی با تشریح فعالیت‌ها گفت: پایداری تولید در راس فعالیت‌های روابط کار قراردارد.
نظری جلالی افزود: برای اولین بار در دولت نهم و دهم کارگروه حمایت از تولید شکل گرفت و همه اختیارات در جهت پایداری تولید، حفظ اشتغال و ایجاد فرصتهای شغلی جدید به استانداران محول شد.
وی ادامه داد: بر همین اساس کمیته رسیدگی به واحدهای مشکل دار زیر نظر استانداری‌ها تشکیل شده است.
معاون روابط کار این وزارتخانه با بیان اینکه تاکنون 20 دستورالعمل در راستای اجرای بهینه قانون کار به ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استانها ابلاغ شده است، تصریح کرد: با اجرای دقیق آن، اجرای قانون کار تسهیل خواهد شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه به دیگر برنامه‌های حوزه روابط کار پرداخت و گفت: از نیمه دوم سال 84 ارزیابی فنی و تخصصی مدیران استانها آغاز شده است.
نظری جلالی با اشاره به نقش شوراهای سازش در حل و فصل اختلافات کارگری و کارفرمایی، تقویت کمی و کیفی شوراهای سازش را مورد تاکید قرارداد.
وی به نظارت مراجع حل اختلاف نیز پرداخت و گفت: زمان رسیدگی به پرونده ها در مراجع حل اختلاف از 90 روز به کمتر از 45 روز کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در شوراهای سازش نیز به کمتر از 10 روز کاهش یافته است.
نظری جلالی یکی دیگر از مهم ترین وظایف حوزه روابط کار را صیانت از نیروی کار دانست و گفت: صیانت از نیروی کار در حوزه حفاظت فنی، بهداشت کار، ایمنی کار و آموزش‌های نیروی کار است.
نظری جلالی افزود: هم اکنون 4 قطب مرکز تحقیقات بهداشت کار در استانهای خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و تهران فعال هستند که چهار تا پنج مرکز دیگر نیز در استان‌های اصفهان، گرگان، بوشهر و هرمزگان ایجاد خواهد شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه به استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و توانمندسازی ظرفیتهای این بخش اشاره کرد و گفت: در این دوره 6 ساله میزان حوادث ناشی از کار بین سالهای 83 تا 89 ، 18 درصد کاهش یافته است و بازرسیها از بنگاههای اقتصادی در این دوره 140 درصد رشد داشته است.
وی همچنین از رشد 125 درصدی تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار خبر داد و گفت: با فعالیت این کمیته ها حوادث ناشی از کار کاهش چشمگیری یافته است.
نظری جلالی به دیگر اقدامات حوزه روابط کار در افزایش نقش کانون‌های کارگری و کارفرمایی واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های قانون کار هم اکنون کانون‌های عالی انجمنهای صنفی کارگری و کارفرمایی، مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور و کانون عالی بازنشستگان نیز شکل گرفته است.
وی از تشکیل کانون‌های بازنشستگان برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: با هدفگذاری‌های انجام شده به سمت تقویت تشکل‌های صنفی و قانونی به عنوان شرکای اجتماعی دولت گام برداشته‌ایم.
معاون وزیر به بازنگری و اصلاح قانون بیمه بیکاری و همچنین تدوین پیش نویس اساسنامه صندوق بیمه بیکاری نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای اساسنامه صندوق بیمه بیکاری به وضعیت بیکاران آماده به کار کمک خواهد شد و از این طریق ضریب نفوذ بیمه بیکاری نیز افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001001

   


چهار مرگ ظرف چهار روز؛
مرگ‌های سریالی، بهانه جدید پلیس برای سرکوب قیام وال‌استریت

خبرگزاری فارس: مرگ‌های اخیر در کمپ‌های معترضین ضد سرمایه‌داری آمریکا که در چهار شهر مختلف آمریکا رخ داده است، به بهانه جدیدی برای سرکوب این قیام بدل شده است.

خبرگزاری فارس: مرگ‌های سریالی، بهانه جدید پلیس برای سرکوب قیام وال‌استریت

به گزارش فارس، مرگ‌های اخیر در کمپ‌های معترضین ضد سرمایه‌داری آمریکا که در چهار شهر مختلف آمریکا رخ داده است، به بهانه جدیدی برای سرکوب این قیام بدل شده است.
 
هر چند از بین چهار مرگ فوق، تنها یکی آن هم در شهر اوکلند قتل بوده است که فعالان قیام وال‌استریت ارتباط آن را به خود رد کرده‌اند و از سوی دیگر مرگ‌ها پراکنده بوده و در یک نقطه خاص رخ نداده است اما پلیس سعی دارد اعتراضات مردمی را عامل ناامنی نشان دهد.
 
این وقایع از روز سه‌شنبه و با یافته شدن جنازه مردی 53 ساله در یک چادر معترضین در نیواورلئان شروع شد. به نوشته روزنامه یواس‌ای تودی، جنازه این مرد دو روز پس از مرگش در چادر یافت شده است.
 
مرگ‌های دوم و سوم در روز پنج‌شنبه رخ داد. یک نفر در کمپ معترضین در اوکلند به ضرب گلوله کشته شد که معترضین ضدسرمایه‌داری تاکید کردند که این قتل هیچ ربطی به آنان ندارد. یک کهنه سرباز آمریکایی نیز در این روز در کمپ معترضین در برلینگتون در ایالت ورمونت خودکشی کرد.
 
روز جمعه نیز در کمپ معترضین "سالت لیک" شخصی در چادر خود مرده پیدا شد که گفته می‌شود دلیل مرگ وی استفاده از دستگاه گرمایشی پروپانی در فضای بسته و استنشاق گار مونوکسید کربن بوده است.
 
با این وصف پلیس نمی‌تواند ادعا کند که مرگ‌ها باعث ناامنی بوده است یا در نتیجه ناامنی ناشی از قیام وال‌استریت به وقوع پیوسته است، اما جالب اینجاست که پلیس از مرگ با گاز مونوکسید کربن و خودکشی، برای نامطلوب جلوه دادن قیام وال‌استریت از نظر امنیتی بهره می‌جوید.
 
روزنامه یواس‌ای تودی مدعی شده است که شهرداران شهرهای مختلف پس از این وقایع، تحت فشار شدیدی قرار گرفته‌اند تا کمپ‌های اعتراضی را تعطیل کنند اما مشخص نیست که این فشار جز از سوی سرمایه‌داران از سوی چه کسی وارد می‌شود؟
 
در اوکلند پلیس از معترضین خواسته است که "خودشان با سر بالا اردوگاه را ترک کنند". همچنین ادعا شده است که پلیس اوکلند به خاطر تمرکز بر اعتراضات دیگر قادر نیست در برابر جرایم در این شهر و اطراف آن بایستد.
 
شهردار اوکلند نیز به معترضین هشدار داده است که مغز خود را به کار انداخته و درک کنند که اعتراضاتشان چه ضرری به شهر می‌زند!
 
ادعا می‌شود که اردوگاه‌های معترضین به محل اجتماع خلافکاران و بیماران تبدیل شده و با این وصف رسانه‌های جریان غالب و وابسته به سرمایه‌داران در حال تخریب وجهه معترضین ضدسرمایه‌داری هستند.
 
بعید نیست که در آینده‌ای نه چندان دور از همین ابزار برای سرکوب معترضین ضد سرمایه‌داری در سطحی گسترده‌تر بهره گرفته شود و در عین حال جرایمی انجام شده و به معترضین نسبت داده شود. با این وصف باید منتظر تحولاتی جدید در قیام وال‌استریت بود.
 
انتهای پیام/ک.ص
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001165

   


نراتزوری بالاترین میانگین سنی را در لیگ قهرمانان دارد
اسنایدر: ذخیره‌ها در حد تیم اول اینتر نیستند

خبرگزاری فارس: هافبک هلندی اینتر معتقد است بازیکنان ذخیره این تیم در حد بازیکنان اصلی نیستند.

خبرگزاری فارس: اسنایدر: ذخیره‌ها در حد تیم اول اینتر نیستند

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کوریره دلا سرا، اینترمیلان اکنون در رده هفدهم جدول رده‌بندی سری آ قرار دارد و برای بالا رفتن در جدول نیاز به بردهای زیادی دارد.

وسلی اسنایدر در این مورد گفت: در حال حاضر تفاوت میان بازیکنان اصلی و اعضای ذخیره باشگاه بسیار زیاد است. ما بازیکنان خوبی در اینتر نداریم تا در مواقع آسیب دیدگی بازیکنان اصلی بتوانند جانشین مناسبی برای بازیکنان اصلی تیم باشند، مشکل اصلی اینتر در روزهای اخیر این است.

اسنایدر ادامه داد: نرآتزوری با بالاترین میانگین سنی در لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کند. این موضوع نمی‌تواند برای تیمی مانند اینتر خوب باشد. این تیم باید بازیکنان خوبی را در آکادمی باشگاهش تربیت کرده تا بتواند در آینده نیز تیم خوبی داشته باشد. البته من اطمینان دارم با بازگشت تعدادی از بازیکنان آسیب دیده به ترکیب اصلی می‌توانیم پیشرفت خوبی داشته و در جدول رده‌بندی بالا بیاییم.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001156

   


وزیر دفاع در همایش سامانه‌های ماهواره‌بر ایران:
پیشرفت و توسعه همه جانبه بدون حضور فعال در فضا امکان‌پذیر نیست

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع لازمه پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور را منوط به حضور فعال در عرصه‌های فضایی دانست.

خبرگزاری فارس: پیشرفت و توسعه همه جانبه بدون حضور فعال در فضا امکان‌پذیر نیست

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین همایش سامانه‌های ماهواره بر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با تبیین نقش و اهمیت فضا از دیدگاه دینی و علمی در توسعه و پیشرفت جهان در ابعاد مختلف گفت: امروز عصر ارتباطات و دیجیتال بواسطه حضور در فضا تحقق یافته است و اصولا تا فضا را نشناسیم نمی توانیم هستی را بشناسیم و از مزیت های آن بهره مند شویم.
 
 وحیدی افزود: برخی کشورها همان گونه که در دریا تلاش می کنند سرمایه های مشترک بشری را به یغما ببرند با ایجاد محدودیت های مختلف در حوزه فناوری فضایی و نظامی کردن آن تلاش می کنند، فضا را نیز در انحصار کامل خود قرار دهند.

 وزیر دفاع تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف بهره گیری صحیح و صلح آمیز از فضا بدنبال آنست که رازهای پنهان هستی را بشناسد و بحمدالله توانسته است با توکل بر خدا و نبوغ و استعداد فرزندان رشید ملت ایران در کوتاه ترین زمان ممکن گام های بلندی را در عرصه فناوری فضایی بردارد.

وی در ادامه گفت: بومی سازی چرخه کامل فناوری فضایی شامل ماهواره، ماهواره بر، ایستگاه پرتاب، ایستگاه هدایت و کنترل، ایستگاه های ثابت و سیار دریافت اطلاعات ماهواره و آزمایشگاه های مختلف با پرتاب ماهواره امید و رصد کاملا عملیاتی گردید که گام های نخست جمهوری اسلامی ایران در عرصه فناوری فضایی به شمار می رود.

 سردار وحیدی، پرتاب ماهواره فجر به فضا توسط ماهواره بر سفیر فجر، ماهواره نوید علم وصنعت و پرتاب ماهواره طلوع توسط ماهواره بر سیمرغ را از برنامه های سالجاری و سال 91 کشورمان در حوزه فضایی اعلام کرد و گفت: با پرتاب ماهواره طلوع بوسیله ماهواره بر سیمرغ گام نخست عملیاتی شدن نسل جدید ماهواره برهای جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهد شد.

 وزیر دفاع همکاری و مشارکت فعال دانشگاه ها و مراکز علمی کشور در این حوزه را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد و افزود: باید با سرعت زیاد و هزینه کم در یک همکاری و تعامل همه جانبه همه بخشهای مرتبط با فناوری فضایی کشور را برای تحقق سند چشم انداز بیست ساله، در این بخش فعال کنیم.

سردار وحیدی، از ماهواره بر بعنوان پیشران ورود به فضا یاد کرد و اظهار امیدواری کرد: برگزاری نخستین همایش تخصصی سامانه های ماهواره بر بتواند زمینه های علمی موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را فراهم کند تا انشاءالله بتوانیم در افق 1404 شاهد پرتاب ماهواره‌ های سنگین توسط نسل جدیدتر ماهواره برها به فضا باشیم.
 وزیر دفاع در پایان؛ بر راهبرد تجاری سازمان ماهواره ، ماهواره‌برها و سایر فناوری های فضایی تأکید کرد.
 
انتهای پیام/
 
انتهای پیام***منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001163

   


تظاهرات دانشجویان بحرینی و حمله نیروهای آل خلیفه به دانشگاه+فیلم

خبرگزاری فارس: دانشجویان بحرینی با برگزاری تظاهراتی بر مخالفت خود با رژیم حاکم تاکید کردند که این تظاهرات با حمله مزدوران آل خلیفه مواجه شد.

خبرگزاری فارس: تظاهرات دانشجویان بحرینی و حمله نیروهای آل خلیفه به دانشگاه+فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، دانشجویان بحرینی همزمان با دیگر اقشار جامعه با برگزاری تظاهرات بر نامشروع بودن رژیم آل خلیفه تاکید کردند.

تظاهرات دانشجویان بحرینی با حمله مزدوران آل خلیفه به داخل دانشگاه به خشونت کشیده شد.

دانشجویان بحرینی با شعار ملت خواستار سقوط آل خلیفه هستند به نیروهای رژیم که وارد حیات دانشگاه شده بودند پاسخ دادند.

بحرین از هفته گذشته شاهد موج جدیدی از اعتراضات بوده است و مردم با وجود سرکوب های خونین رژیم آل خلیفه با همدستی رژیم آل سعود همچنان به اعتراضات خود ادامه می دهند.

کاربران محترم می توانند در اینجا فیلم مربوطه را مشاهده کنند.

انتهای پیام/قمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001129

   


/2 خبر از ورزش جانبازان و معلولین/
قهرمانی اصفهان در لیگ شنا و یک نقره و یک برنز در نخستین روز مسابقات پینگ‌پنگ تایوان

خبرگزاری فارس: دور رفت رقابت‌های لیگ شنای جانبازان و معلولین با قهرمانی اصفهان و معرفی برترین‌ها به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: قهرمانی اصفهان در لیگ شنا و یک نقره و یک برنز در نخستین روز مسابقات پینگ‌پنگ تایوان

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، در پایان دومین دوره رقابت‌های لیگ شنا که با حضور 57 ورزشکار در قالب 11 تیم از استان‌های مختلف کشور طی یک روز در 22 ماده و 7 کلاس مختلف در استخر مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، تیم اصفهان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
در این مسابقات تیم‌های خانه شنا اصفهان، هیئت خراسان رضوی، هیئت تهران، هیئت قم، هیئت البرز، هیئت آذربایجان شرقی، هیئت کرمان، هیئت زنجان، هیئت مازندران، هیئت استان مرکزی و توابع تهران حضور داشتند که در پایان نتایج زیر حاصل شد:
1- خانه شنا اصفهان 192 امتیاز
2- هیئت خراسان رضوی 142 امتیاز
3- هیئت قم 70 امتیاز

در این رقابت‌ها 5 رکورد ملی نیز به شرح زیر جابه‌جا شد:
- 100 متر پروانه کلاس s10، رضا آذرشب (خانه شنا اصفهان) جابجایی رکورد: 00:58 ثانیه
- 150 متر مختلط انفرادی کلاس sm4 ،محمدرضا رهبری (خانه شنا اصفهان) جابجایی رکورد: 00:59 ثانیه
- 150 متر مختلط انفرادی کلاس sm5، محمد محمدی (خراسان رضوی) جابجایی رکورد: 00:9.49 ثانیه
- 200 متر مختلط انفرادی کلاس sm6، علی نیکو حسین آبادی (خانه شنا اصفهان) جابجایی رکورد: 00:21.2 ثانیه
- 200 متر مختلط انفرادی کلاس sm8، مهدی اکبری‌نژاد (خانه شنا اصفهان) جابجایی رکورد: 00:57 ثانیه
محمدحسین اقبالی، مجید نوروزی و سعید غفاری به ترتیب به عنوان سرپرست لیگ، سرپرست فنی و مسئول لیگ در این رقابت‌ها نظارت داشتند.

دور برگشت لیگ بهمن ماه به میزبانی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

* کسب یک نقره و یک برنز توسط پینگ‌پنگ‌بازان ایران در رقابت‌های تایوان
ورزشکاران اعزامی تیم پینگ‌پنگ‌ جانبازان و معلولین خراسان رضوی در اولین روز رقابت‌های تایوان موفق به کسب یک مدال نقره و برنز شدند.
در اولین روز این مسابقات در بخش انفرادی و کلاس دو، حسن جانفشان و عقیل علی مردانی به ترتیب موفق به کسب عناوین دوم و سوم شدند.
این رقابت‌ها از 18 تا 23 آبان ماه در کشور تایوان در حال برگزاری است و تیم پینگ‌پنگ‌ خراسان رضوی با 7 ورزشکار به نمایندگی از کشورمان در این رقابت‌های بین‌المللی حضور دارد.
مسابقات تیمی این رقابت‌ها امروز آغاز می‌شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000754

   


قاسمپور در گفت و گو با فارس:
منشوری‌ها با بازگشت به فوتبال به همه خندیدند

خبرگزاری فارس: سرمربی داماش گیلان گفت: بارها گفتند منشوری‌ها دیگر به فوتبال برنمی‌گردند اما آنها برگشتند و به همه پوزخند زدند.

خبرگزاری فارس: منشوری‌ها با بازگشت به فوتبال به همه خندیدند

ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد وضعیت تیم داماش گیلان گفت: می‌خواستیم در تعطیلات لیگ اردویی برگزار کنیم که شرایط مهیا نشد و در رشت ماندیم و خوشبختانه تمرینات منظمی انجام دادیم. در یک هفته صبح و عصر تمرین کردیم و از روز شنبه نیز تمرینات در یک نوبت برگزار می‌شود.

وی در مورد اینکه بازیکنان باشگاه‌های ملوان، ذوب آهن و شاهین بوشهر در اعتراض به مشکلات مالی چند روز تمرین نکردند گفت: یکی از عمده‌ترین مشکلات فوتبال ایران مشکل مالی است. فوتبال هزینه‌بر است و اکنون مشکلات مالی گریبانگیر تمام باشگاه‌ها شده است. وضعیت ما شاید بدتر از آنها هم باشد که دلیلش مشکلاتی است که برای کل مجموعه پیش آمده است.

سرمربی داماش گیلان در مورد رفتار ناشایست دو بازیکن پرسپولیس در مسابقه با این تیم گفت: اگر در گذشته با متخلفان به طور قاطعانه برخورد می‌کردیم امروز شاهد چنین اتفاقی نبودیم و ناهنجاری‌های اخلاقی اینگونه ریشه نمی‌دواند. وقتی بازیکنی ۶ ماه یا یک سال محروم شد برخی با پادرمیانی و ریش سفیدی او را به میدان بازگردانند و نتیجه‌اش همین می‌شود که امروز می‌بینیم.

قاسمپور تاکید کرد: وقتی یک بازیکن در گذشته‌ بارها مرتکب خلاف شده و نشان داده که متنبه نمی‌شود باید او را دیگر از فوتبال دور کرد. نباید با بازیکنی که بارها رفتار ناپسند داشته با فردی که شاید برای اولین بار است چنین کار زشتی را مرتکب می‌شود به یک شکل برخورد کرد. فردی که بارها مرتکب خلاف شده و نشان داده که اصلاح ناپذیر است نباید دیگر به فوتبال برگردد.

وی در مورد اینکه منظورش شیث رضایی است گفت: من از فرد خاصی نام نمی‌برم حتی من مربی هم اگر بارها خلاف کرده‌ام باید با من قاطعانه برخورد شود. البته نه به آن شوری گذشته که بازیکن مرتکب خلاف می‌شد و با ریش سفیدی او را به میدان بازمی‌گردانند و نه به این بی‌نمکی اکنون که می‌گویند باید با آنها شدید‌ترین برخوردها شود. بارها گفته شد منشوری‌ها دیگر به فوتبال باز نخواهند گشت اما دیدید که منشوری‌ها بازگشتند و به همه ما هم پوزخند زدند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900820000645

   


محیط زیست استان تهران:
شکار و صید یکی از زیرشاخه‌های صنعت گردشگری است

خبرگزاری فارس: اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کرد: شکار و صید یکی از زیرشاخه‌های صنعت گردشگری است و شکار و صید قانونمند همواره قرابت نزدیکی با مدیریت تنوع زیستی جانوری دارد.

خبرگزاری فارس: شکار و صید یکی از زیرشاخه‌های صنعت گردشگری است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، کار و صید یکی از زیرشاخه‌های صنعت گردشگری است و البته شکار و صید قانونمند همواره قرابت نزدیکی با مدیریت تنوع زیستی جانوری داشته است به‌‌گونه‌ای که از بدو شکل‌گیری سازمان حفاظت محیط زیست در ایران نیز به این موضوع توجه فنی و قانونی شده و قوانین و ضوابط شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست مشخص و معین است. 

در چارچوب این ضوابط هر ساله بر حسب شرایط زیستگاه‌ها میزان معین و مشخصی از پستانداران و پرندگان به عنوان شکار یا صید مجاز اعلام می‌شود و حتی در قانون، فروش پروانه شکار یا صید جزء درآمدهای عمومی و رسمی کشور محسوب می‌شود.

در این گزارش آمده است: از نظر مدیریت اکولوژی جانوری شکار و صید تنها ابزار قانونمند برای تعدیل و تعادل‌ گونه‌های جانوری است که به صورت گروهی زندگی می‌کنند.

این گزارش عنوان می‌کند: اینکه متأسفانه در کشور ما تعدادی اسلحه‌های غیرمجاز شکاری وجود داشته و روش‌های نامتعارف و خارج از کنترل صید توسط شکارچیان و صیادان غیرمجاز صورت می‌‌گیرد، نباید و نمی‌تواند دلیلی بر عدم توجه به این حوزه مهم باشد، به این معنا که شاخه شکار و صید را کلاً نادیده گرفته و ساز مخالف تمام عیار با این قسمت از بخش طبیعت‌گردی داشته باشیم بلکه تقویت جنبه‌های مدیریتی موضوع بسیار مهم است.

همچنین بی‌تردید تشکیل نمایشگاه شکار (نمایشگاه‌های تخصصی تجهیزات ورزشی، تیراندازی، شکار، سوارکاری و طبیعت‌گردی) فرصتی است برای سازمان حفاظت محیط زیست تا مدیریت صحیح شکار و صید در غالب کانون صنفی مشخص و شناسنامه‌دار در آید.
 
آن گونه که در گذشته در برخی از استان‌ها وجود داشت و متأسفانه به دلیل بی‌مبالاتی‌های زیادی که صورت گرفت ادامه فعالیت این کانون به فراموشی سپرده شد و از یاد نبریم که تعداد قابل توجهی از همکاران محیط‌ بان سازمان حفاظت محیط زیست که امروز از خدمات برخی از آنها یاد می‌کنیم بعضاً از دل همین کانون‌ها جذب سازمان شدند،

بنابراین سر و سامان دادن به این بخش یک ضرورت است که بی‌تردید راه آن حذف صورت مسئله نمی‌تواند باشد.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000733

   


مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
آغاز دوباره بارش‌ها از امروز در کشور

خبرگزاری فارس: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز دوباره بارش‌ها در کشور خبر داد و گفت: دمای هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر بین 3 تا 8 درجه کاهش می‌یابد و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به همین میزان افزایش دارد.

خبرگزاری فارس: آغاز دوباره بارش‌ها از امروز در کشور

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سامانه بارشی روی دریای سیاه به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی سامانه طی روزهای شنبه تا دوشنبه در نوار شمالی کشور و بخش جنوبی آن در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نوار جنوبی فعال است.

وی ادامه داد: بر این اساس شنبه 21 آبان در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و گیلان بارش متناوب باران و برف پیش‌‌بینی می‌شود و در این روز در برخی نقاط شمال خوزستان، جنوب چهار محال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران و برف گاهی با وزش باد و رعد و برق رخ خواهد داد.

امیدوار شهری افزود: یکشنبه 22 آبان در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش متناوب باران و برف و در استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده باران و برف داریم ضمن اینکه در این روز بارش در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی عنوان کرد: دوشنبه 23 آبان در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش متناوب باران و برف و در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شما خراسان رضوی بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری افزود: از عصر سه‌شنبه بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف در استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد و به تدریج این شرایط در روز چهارشنبه در مناطق فوق تشدید می‌شود.

وی تصریح کرد: از عصر شنبه ابتدا در استان گیلان و طی روز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به سبب بارش شدید باران آب‌گرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی می‌‌شود و شدت فعالیت این سامانه در روز دوشنبه به استان‌های گیلان و غرب مازندران محدود می‌شود.

امیدوار شهری گفت: از عصر شنبه تا عصر دوشنبه در استان اردبیل مناطق مرتفع البرز و برخی نقاط شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به سبب بارش باران، برف اختلال در تردد رخ خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: از عصر شنبه تا روز دوشنبه دریای خزر به سبب وزش باد مواج است و دمای هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر بین 3 تا 8 درجه کاهش می‌یابد و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به همین میزان افزایش دارد.

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در پایان گفت: دمای هوای تهران امشب به 6 درجه سانتیگراد می‌رسد و این دما یکشنبه و دوشنبه به ۴ و ۵ درجه کاهش پیدا می‌کند. 

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000854

   


کارشناس روابط عمومی تربیت بدنی سیستان‌و بلوچستان خبر داد:
راهیابی تیم کبدی سیستان‌و بلوچستان به دور نهایی لیگ برتر کشور

خبرگزاری فارس: کارشناس روابط عمومی تربیت بدنی سیستان‌و بلوچستان گفت: تیم هیات کبدی سیستان و بلوچستان بدون ستاره‌هایش به دور نهایی لیگ برتر کبدی کشور راه یافت.

خبرگزاری فارس: راهیابی تیم کبدی سیستان‌و بلوچستان به دور نهایی لیگ برتر کشور

 به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی تربیت بدنی سیستان‌و بلوچستان، شهریار شهریاری اظهار داشت: در دور برگشت مرحله انتخابی مسابقات که  19 و 20 آبان با حضور 5 تیم در سالن امام خمینی اصفهان برگزار شد تیم هیات کبدی استان به 3 برد مقابل تیم‌های خرمشهر، لرستان و نقده دست یافت و برابر راه و ترابری اصفهان شکست خورد.
وی افزود: تیم سیستان و بلوچستان در بازی‌های این دور در رده دوم قرار گرفت اما در مجموع بازی‌های رفت و برگشت پس از تیم‌های راه و ترابری اصفهان و نقده در رده سوم گروه ایستاد و جواز حضور در دور نهایی را به دست آورد.
وی ادامه داد: نماینده سیستان و بلوچستان در حالی صعود به لیگ برتر را جشن گرفت که امسال بدلیل مشکلات مالی بازیکنان ملی پوش و ستاره‌های خود را در اختیار نداشت و این کبدی کاران در قالب تیم اصفهان در مسابقات شرکت کرده بودند.
شهریاری از کسب دو مدال برای کونگ فو کاران استان در مسابقات جهانی توآ خبر داد و گفت: در نخستین دوره مسابقات جهانی کونگ فو توآ دو ورزشکار سیستان و بلوچستان موفق به کسب مدال شدند. 
کارشناس روابط عمومی تربیت بدنی سیستان‌و بلوچستان خاطرنشان کرد: این پیکارها طی روزهای 17 تا 20 آبان با حضور 43 کشور جهان به میزبانی کشورمان و در شیراز برگزار شد که  در بخش آقایان داریوش براهویی کونگ فوکار سیستان و بلوچستان و نماینده ایران در وزن منفی 70 کیلوگرم رشته دو چوب سیستانی با کسب 4 برد پیاپی به مدال خوش رنگ طلا دست یافت.
وی گفت: براهویی در این مسابقات حریفانی از کشورهای کامرون، کنیا، جزایر موریس و افغانستان را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید.
براهویی پیش از این 5 مدال کشوری و مدال نقره مسابقات بین‌المللی زاهدان را نیز کسب کرده بود و در بخش بانوان و در وزن منفی 81 کیلوگرم رشته مایانا نیز مینا میرخندان تنها نماینده استان بود که گردن آویز برنز گرفت.
انتهای پیام/خ30

منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000897

   


از طریق مطالبات و آورده‌ نقدی؛
بانک پارسیان 220 میلیارد تومان افزایش سرمایه می دهد

خبرگزاری فارس: بانک پارسیان از طریق مطالبات و آورده‌ نقدی سهامداران،220 میلیارد تومان به سرمایه 1100 میلیارد تومانی خود اضافه می کند.

خبرگزاری فارس: بانک پارسیان 220 میلیارد تومان افزایش سرمایه می دهد

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بانک پارسیان که از آذر 83 به جمع شرکت های بورسی پیوسته و سرمایه 500 میلیارد تومانی را در چند نوبت به 1100 میلیارد تومان رسانده ، در صدد اعمال افزایش سرمایه دیگری برآمده است.
براین اساس ، مقرر شده با انتشار 2 میلیارد و 200 میلیون برگ سهم 100 تومانی ، 220 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده‌ نقدی سهامداران تامین شود.
این افزایش سرمایه به منظور ایجاد ظرفیت برای گسترش عملیات بانکی، بهبود کفایت سرمایه، افزایش سقف وضعیت باز ارزی، افزایش امکان اعطای تسهیلات و امکان افزایش سرمایه گذاری و افزایش حد اموال غیرمنقول، تعداد شعب و در نتیجه بهبود ارائه خدمات و سودآوری خواهد بود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000134

   


اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان پنج‌شنبه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان با حضور شخصیت‌های برجسته اصولگرا در تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان پنج‌شنبه برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اولین همایش جبهه متحد اصولگرایان پنج‌شنبه هفته جاری(26 آبان) در تهران برگزار می‌شود.

در این همایش برخی شخصیت‌های اصولگرا درباره راهبرد جبهه اصولگرایی برای وحدت در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی سخنرانی خواهند کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000217

   


پس از تساوی مقابل بولیوی
مسی: دو امتیاز خانگی را بچه‌گانه از دست دادیم

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از تساوی تیمش مقابل بولیوی گفت: ناراحت کننده بود، دو امتیاز خانگی را بچه‌گانه از دست دادیم.

خبرگزاری فارس: مسی: دو امتیاز خانگی را بچه‌گانه از دست دادیم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، لیونل مسی بازیکنی که معمولا از سوی رسانه‌های کشورش به کم‌کاری و عدم درخشش در تیم ملی متهم می‌شود، گفت: من به تنهایی قادر به نجات کل تیم نیستم و همه باید برای تیم تلاش کنند، در مجموع بد بازی کردیم و این توقف آزار دهنده نیز نتیجه همین بازی بد بود.
مسی ادامه داد: به عنوان مثال بازیکنان در خط دفاعی توپ را از دست می‌دادند و من برای کمک به آن‌ها به سمت توپ می‌رفتم و با توهین تماشاگران مواجه می‌شدم، این بی انصافی است و باید در روزنامه‌ها حقیقت را نوشت.
مسی افزود: بازیکنان بولیوی خوب بازی کردند و اکثرشان در اسپانیا و ایتالیا شاغل هستند، این تیم هرگز دست و پا بسته نبود و ما را تحت فشار قرار داد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000142

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات