محدثی خراسانی در گفت‌وگو با فارس:
«شعر» حماسه حسینی را در دل مخاطب عمق می‌بخشد

خبرگزاری فارس: یک شاعر آیینی با اشاره به تأثیرگذاری اشعار آیینی در دل و نهاد مخاطبان گفت: این مهم وقتی حاصل می‌شود که نگاه شاعر نسبت به این واقعه، نگاهی فراتر از بیان احساس و روایت تاریخی صرف و ذهنش معطوف به اعماق فلسفه قیام امام حسین باشد.

خبرگزاری فارس: «شعر» حماسه حسینی را در دل مخاطب عمق می‌بخشد

«مصطفی محدثی خراسانی» در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره واقعه عاشورا و نگاه شاعران نسبت به این واقعه بیان کرد: نگاه به حماسه حسینی از منظرهای مختلفی می‌تواند تحقق پیدا کند که اگر نگاه شاعر به این واقعه جامع نباشد، طبیعتاً نمی‌تواند حق این مطلب را ادا کند و رسالت شاعرانگی خودش را در این رابطه به انجام برساند.
وی با اشاره به اینکه شاعران از جهات مختلفی حماسه عاشورا را در شعرشان وارد می‌کنند، گفت: برخی شاعران صرفاً به بیان و توصیف بُعد مصیبت حماسه حسینی در شعرشان می‌پردازند، از طرفی دیگر برخی شاعران هستند که صرفاً به روایت واقعه پرداختند و تلاش کردند تاریخ عاشورا را منظوم کنند؛ اما به نظر من شاعرانی در شعر عاشورایی توفیق پیدا کردند که ذهن شان معطوف به همه این قالب‌ها و جوانب بوده است.
این شاعر آیینی با بیان اینکه شاعرانی که همه جوانب را در نظر می‌گیرند، ذهن شان به فلسفه قیام امام حسین (ع) و چرایی این حماسه نیز معطوف بوده، توضیح داد: این شاعران با وجود اینکه مستندات تاریخی واقعه را در کارشان وارد کردند، تلاش داشتند عاطفه و احساس خودشان را این رابطه بیان کنند. ضمن اینکه ذهنشان به فلسفه قیام امام حسین (ع) و چرایی این حماسه نیز معطوف بوده است و ابعاد عرفانی و حماسی عاشورا را نیز مدنظر داشتند، در نهایت تلاش کردند در شعرشان جایگاه حماسه حسینی را در شکل گیری هویت مذهبی مسلمانان و نقشی که این حماسه در جامعه امروز و افق فراروی ما دارد، به تصویر بکشند.
محدثی خراسانی تاکید کرد: باید سطح شعرهایی که در محافل عزاداری در مساجد و تکایا که بیشتر هم محور آن، مداحان و مرثیه سرایان هستند، ارتقا یابد و پیوند مداحان با شاعران توانمند و با شعر عاشورایی نزدیک تر و مستحکم‌تر شود.
وی با بیان اینکه وظیفه زدودن شبهات در این زمینه، چندان بر عهده شاعران و شعرهایشان نیست، اضافه کرد: اما شعر می‌‌تواند با بیان تاثیرگذار و استفاده از تاثیرگذاری عاطفی خودش به گسترش و عمق بخشیدن نسبت به حماسه امام حسین (ع) و حماسه حسینی در دل مخاطبان اثر گذارد. این مهم وقتی حاصل می شود که نگاه شاعر نسبت به این واقعه، نگاهی فراتر از بیان احساس و روایت تاریخی صرف و ذهنش معطوف به اعماق فلسفه قیام امام حسین(ع) باشد.

* ویژه‌نامه محرم و صفر خبرگزاری فارس/91


انتهای پیام/ک

   


حمایت "روباه پیر" از طرح شکست‌خورده تحریم نفتی ایران

خبرگزاری فارس: منابع آگاه دیپلماتیک از حمایت دولت انگلیس از طرح تحریم نفتی ایران خبر می دهند

خبرگزاری فارس: حمایت "روباه پیر" از طرح شکست‌خورده تحریم نفتی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند با توجه به تنشهای سیاسی اخیر در روابط ایران و انگلیس دولت لندن قصد دارد با همکاری سایر متحدان اروپایی خود طرح تحریم نفت ایران را اجرا کند.
 بر اساس این گزارش منابع دیپلماتیک آگاه افزودند لندن نه تنها قصد دارد تحریم های بیشتری را بر ضد ایران اجرا کند بلکه تحریم نفت ایران از سوی اروپا را به طور جدی دنبال خواهد کرد و احتمال دارد به صورت یک جانبه با همکاری آلمان و فرانسه تحریم نفتی ایران را آغاز کند .
فرانسه نیز پیش از این خواستار همکاری کشورهای اروپایی برای تحریم نفت ایران شده بود . تا کنون برخی از کشورهای اروپایی با طرح تحریم نفت ایران مخالفت کرده اند . بر اساس آمارهای سازمان بین المللی انرژی ایران هیچ نفتی به انگلیس صادر نمی کند ولی فرانسه و آلمان مشتریان نفت ایران هستند .
ایران روزانه 450 هزار بشکه نفت به اروپا صادر می کند که ایتالیا با 183 هزار بشکه بزرگترین وارد کننده نفت از ایران در اروپا است . اسپانیا هم روزانه 137 هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کند فرانسه نیز روزانه 49 هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند . اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز اعلام کرد از کل صادرات نفت ایران در سال 2010 بیش از 18 درصد به بازارهای اروپایی بوده است .
انتهای پیام/ح

   


رئیس شورای اسلامی شهر سنندج خبر داد:
بهره‌برداری از پروژه بلوار میدان تأمین‌اجتماعی سنندج

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: پروژه احداث و بهسازی بلوار تأمین اجتماعی سنندج در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری فارس: بهره‌برداری از پروژه بلوار میدان تأمین‌اجتماعی سنندج

 محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: این پروژه در مسیر شهرک زاگرس به جاده ساحلی و حد فاصل بلوار پاسداران تا ورودی شهرک زاگرس از مقابل درب ورودی دانشگاه کردستان و بیمارستان تأمین اجتماعی سنندج به طول 1.2 کیلومتر است.
وی با بیان اینکه این بلوار با عرض 36 متر و طول یک‌هزار و 100 متر دارای دو باند سواره‌رو 10 متری و دو پیاده‌روی پنج متری است به اعتبارات این پروژه اشاره کرد و گفت: برای فاز اول مبلغ 6 میلیارد و 38 میلیون ریال و فاز دوم قریب به 22 میلیارد و 280 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته است.
رئیس شورای شهر سنندج در مورد مزایای این پروژه، گفت: این پروژه ضمن اصلاح مشخصات بهسازی وضعیت مسیر موجود موجب ارتباط بهتر و دسترسی آسان‌تر ساکنان شهرک زاگرس و بخش عمده‌ای از ساکنین شهرک بهاران به بلوار پاسداران در مرکز شهر و دسترسی مراجعین به بیمارستان تأمین اجتماعی می‌شود.
محمدی افزود: در این پروژه علاوه بر روانسازی عبور و مرور و کاهش ترافیک در طرح مسیر پروژه، اصلاح تقاطع‌ها و گردش‌ها، مسئله هدایت آب‌های سطحی به صورت کامل بررسی و در طرح نهایی لحاظ شده است.
وی به احجام کارهای انجام شده این پروژه‌ها اشاره کرد و افزود: عملیات خاکبرداری 18 هزار مترمکعب، دیوار چینی2 هزار و 100 متر، جدول‌گذاری 3 هزار متر، زیر اساس 2 هزار و 250 متر، اساس 900 متر و آسفالت 9 هزار مترمربع حجم کارهای اجرایی این پروژه است.
انتهای پیام/غ20

   


خصومت بی پایان انگلیس با ایران

پنجشنبه 10 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

نگاهی به برخی رفتارهای خصمانه انگلیس در قبال ایران؛
خصومت بی پایان انگلیس با ایران

خبرگزاری فارس: انگلیس نشان داده است که تنها به براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران می اندیشد و در این میان حاضر است شدیدترین حملات نظامی علیه مردم ایران را نیز انجام دهد . اما مقامات انگلیسی باید بدانند که دوره استعمارگری به پایان رسیده است و حداقل در برابر جمهوری اسلامی ایران حرفی برای گفتن ندارند .

خبرگزاری فارس: خصومت بی پایان انگلیس با ایران

انگلیس در تاریخ ایران همواره نمادی از خباثت بوده است و در سه دهه ای که از پیروزی انقلاب نیز می گذرد انگلیس همواره در برابر ملت ما قرار گرفته است و سعی در سنگ اندازی در مسیر پیشرفت های ایران داشته است.
    
    حمایت از سلمان رشدی مرتد ، فروش گازهای سمی به صدام ،جاسوسی در ایران ،همراهی با آمریکا در تحریم ایران ، تحریک گروهک های معاند و همکاری با گروه های تروریستی، دخالت آشکار در فتنه 88 و ارتباط با سران جریان فتنه و انحرافی و گسترش جنگ نرم علیه ایران از جمله اقدامات منفی دولت انگلیس علیه ملت ایران است که با اخراج سفیر انگلیس به آن پاسخ داده شد و همان گونه که رئیس مجلس نیز گفت این تنها آغاز راه است و در صورت عدم تغییر رفتار انگلیس بدون شک موضوع قطع کامل روابط نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
    
    در ذیل بخشی از موارد خصومت دولت انگلیس با ایران را با هم مرور می کنیم:

درپی صدور حکم کشتن سلمان رشدی توسط امام خمینی (ره) و اعلام آمادگی برخی مسلمانان در نقاط مختلف جهان، وزارت کشور انگلستان مسئولیت حمایت از سلمان رشدی که شهروندی و اقامت انگلستان را داشت، برعهده گرفت و با گماردن محافظان دولتی از وی حمایت کرد.وی در ژوئن سال 2007، از الیزابت دوم، ملکه پادشاهی متحده، به پاس خدماتش به عالم ادبیات، لقب شوالیه دریافت کرد!این اقدام باعث واکنش های گسترده مثبت و منفی در کشورهای مختلف ازجمله در برخی محافل داخلی انگلیس شد.در همین ارتباطات سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن این اقدام، در کنفرانسی خبری در تهران گقت: «مدال دادن به یکی از منفورترین چهره ها در جهان اسلام، نمونه بارزی از ضدیت با اسلام در میان مقامات ارشد بریتانیاست».
    
    گفتنی است در پی صدور حکم امام خمینی (ره) خاندان سلطنتی انگلیس سالانه 10 میلیون پوند را برای محافظت از این نویسنده کتاب موهن در مکان های نامشخص صرف کرد و شاهزاده « چارلز» ولیعهد انگلیس از سلمان رشدی به عنوان سرباری پرخرج برای مالیات دهندگان بریتانیایی یاده کرده است. در هر صورت سردی و قطع روابط دو کشور در دوران 8ساله جنگ تحمیلی انگلستان را به عنوان یکی از حامیان اصلی صدام و اقدامات جنایتکارانه او قرار داده است.یکی از مصادیق همکاری دولت انگلیس با صدام در طول جنگ ارائه خدمات جاسوسی از خریدهای تسلیحاتی ایران در اروپا به رژیم صدام بود.این روابط خاص و پنهان و فروش اطلاعات محرمانه به همین جا ختم نمی شد.
    
    از خدمات بسیار ارزشمند دولت انگلستان به صدام در طول جنگ، سرویس خدمات هوایی ویژه (S.A.A)بوده که در یک قرارداد محرمانه با برزان التکریتی متعهد شد تا واحدهای ویژه هوابرد عراق را در پایگاه فوق سری جزیره ای در رودخانه دجله آموزش دهد.
    
    البته مساعدت انگلیس به صدام در جنگ تحمیلی فقط در حوزه مسائل امنیتی و آموزشی خلاصه نمی شود بلکه لندن در تجهیز این دیکتاتور از هیچ چیز مضایقه نداشت به طوری که خبرگزاری یونایتدپرس در همان اوایل جنگ در گزارشی از اوضاع منطقه و تحول در ارتباطات کشورها نسبت به دولت عراق می نویسد: «دولت انگلیس اخیرا یک قرارداد سری دیگری برای تحویل تانک های چیفتن با رژیم عراق منعقد ساخته است»همین خبرگزاری در اواخر اسفند سال60 از لندن چنین گزارش می دهد.«مقامات رسمی دولت محافظه کار انگلیس رسما فروش هواپیماهای جنگنده » هاوک« و تحویل قطعات یدکی تانک به رژیم حاکم بر عراق را مورد تایید قرار داده اند، این مقامات ضمنا اعلام داشتند که دولت عراق تلاش دارد از جت های جنگنده »آلفا« نیز که محصول مشترک فرانسه و انگلیس می باشد خریداری نماید.
    
    »لندن در آبان ماه 1362اعتباری به مبلغ 375میلیون دلار به دولت عراق تسلیم نمود. در مارس 1982موافقت خود را جهت تحویل تانک به عراق به قیمت یک میلیارد دلار اعلام نموده و در قرارداد دیگری قرار نمود که تعداد 300هواپیمای «هاوک» را به مبلغ 2میلیارد دلار از سر گیرد (منبع: کتاب جنگ تجاوز، دفتر سیاسی سپاه پاسداران ص 26)جیووانی دی استفانو وکیل ایتالیایی صدام که از کمک شرکتهای اروپایی به رژیم صدام برای به دست آوردن مواد شیمیایی پرده برداشت گفته است: «به طور مشخص شرکت هایی از انگلیس، آلمان، ایتالیا، هلند و فرانسه در چهارچوب تضمین مالی آمریکا به عراق کمک کردند.»
    
    همچنین انگلیس در تحریم ها علیه ایران نیز مشارکت فعالی داشته است و حتی اخیراً و در حالی که کاخ سفید بانک مرکزی ایران را تحریم نکرد لندن در اقدامی قابل توجه به تحریم بانک مرکزی کشورمان پرداخته است. دولت انگلیس در ژوئن 2008اعلام کرد که در ادامه سیاست تحریم علیه ایران، داراییهای بزرگترین بانک ایران، بانک ملی ایران را ضبط و تحریم کرد. بانک بارکلیز (Barclays) نیز یکی از بزرگترین بانکهای انگلستان حسابهای ایرانیان از جمله بانک صادرات و بانک ملی ایران را مسدود کرد. اقدام بانک بارکلیز در پی تصمیم دفتر کنترل داراییهای خارجی در وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا برای قرار دادن بانکهای صادرات و ملی در لیست سیاه تحریمهای بین المللی صورت گرفت. این محدودیتها شامل مدیران و کارکنان این بانکها نیز شد.لذا در نهایت باید گفت کارنامه رژیم سلطنتی انگلیس در عناد علیه ایران بسیار سیاه است.
    
    انگلیس نشان داده است که تنها به براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران می اندیشد و در این میان حاضر است شدیدترین حملات نظامی علیه مردم ایران را نیز انجام دهد . اما مقامات انگلیسی باید بدانند که دوره استعمارگری به پایان رسیده است و حداقل در برابر جمهوری اسلامی ایران حرفی برای گفتن ندارند .
    
  
نویسنده: مجتبی حدادی

انتهای پیام/

   


برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری قرقیزستان + عکس

خبرگزاری فارس: دقایقی قبل مراسم تحلیف "الماس بیک اتمبایف" رئیس جمهور منتخب مردم قرقیزستان با حضور سران و شخصیت‌های سیاسی کشورهای منطقه برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری قرقیزستان + عکس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، در این مراسم، اتمبایف در سخنانی همکاری تنگاتنگ با روسیه و مبارزه با فساد مالی و افراط‌گرایان را از اهداف اصلی دوره ریاست جمهوری خود برشمرد.
 
وی اظهار داشت، من در برابر خدا و ملت سوگند یاد می‌کنم که عدالت و دفاع از حقوق بشر را بر اساس قانون اساسی رعایت نموده و با تمام وجود از تمامیت ارضی و امنیت کشور محافظت و از وحدت ملی نیز دفاع نمایم.
 
وی در ادامه ضمن تشکر از "رزا آتونبایوا" که شرایط کاری سختی را طی دوره ریاست جمهوری خود پشت سر گذاشته بود، با قدردانی از مردم به خاطر اعتمادشان و شرکت در انتخابات گفت: اکنون ما مردمی آزادیخواه هستیم و به خاطر عدالت حاضریم جان خود را فدا نماییم و این مهم را در حوادث آوریل سال 2010 نشان دادیم.
 
وی ادامه داد، اکنون قرقیزستان وارد مرحله جدیدی از تاریخ شده و همه چیز برای یک زندگی خوب فراهم است.
 
وی خاطر نشان کرد که هدف اصلی این است که امید مردم به ثمر بنشیند. همه ارگان‌های وابسته به دولت باید صادقانه کار کنند و دادگاه‌های ما عدالت را پیشه کنند و نمایندگان ما نیز در چارچوب قانون عمل نمایند. 
 
وی در رابطه با همکاری با روسیه گفت: اصلی ترین همکار ما در سیاست خارجی روسیه است ما به اتحاد گمرکی وارد می‌شویم، سیاست خارجی ما باید بر اساس منافع ملت ما باشد.
 
وی همچنین با تشکر از کشورهای همسایه و دیگر کشورها که در شرایط سخت قرقیزستان را یاری کردند ادامه همکاری با آنها را خواستار شد.
 
در مراسم امروز، ده‌ها تن از مقامات کشورهای مختلف همچون رئیس جمهور ترکیه، نخست وزیران کشورهای تاجیکستان و گرجستان و آذربایجان و مغولستان و نماینده سازمان همکاری‌های اروپا و..... حضور داشتند.
 
قرار است پس از مراسم تحلیف، الماس بیک اتومبایف از نیروهای ارتش و امنیتی و دیگر ارگان‌ها سان خواهد دید.
 
یک ماه پیش، اتمبایف توانست در انتخاباتی آزاد، با کسب 65 درصد مجموع آرا، به عنوان اولین رئیس جمهور منتخب مردم پس از انقلاب هفتم آوریل سال 2010 میلادی دست یابد.
 
انتهای پیام/م

   


سفارتخانه ای در کنار معاندان

پنجشنبه 10 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

نگاهی به عملکرد انگلیس در فتنه 88 ؛
سفارتخانه ای در کنار معاندان

خبرگزاری فارس: انگلیس دخالت ها و دشمنی های خود با ایران را پس از وقایع سال 88 علنی تر کرده است. سفارت این کشور در تهران که نقش بسیار عمده ای در سازماندهی و راه اندازی اغتشاشات پس از انتخابات داشت، طرح های خود را برای راه اندازی انقلاب رنگی در ایران از سال 87 با تشکیل کلاس های خبرنگاری و همچنین شناسایی NGO های فعال در داخل ایران و آموزش آنها برای روز موعود آغاز کرد.

خبرگزاری فارس: سفارتخانه ای در کنار معاندان

یکی از صحنه های بارز دشمنی انگلیس با جمهوری اسلامی ایران را باید در قضایای فتنه 88 دانست . در حالی که یک اعتراض کاملامشروع در چارچوب نظام پدید آمده بود دشمنان با سوء استفاده از این فرصت و با فعال کردن نیروهای جاسوسی خود به دنبال اغتشاش در خیابان های تهران برآمدند. البته این فتنه در نهایت با حماسه 9 دی و 22 بهمن 88 در هم کوبیده شد اما نگاهی به شواهد دخالت انگلیس در فتنه 88 قابل تامل است.در فتنه 88 انگلیسی ها سفیر خودشان را به خیابان ها گسیل داشتند تا به امور اشراف پیدا کنند و بعد بتوانند اعمال غیر انسانی خودشان را علیه جمهوری اسلامی ایران اجرایی کنند.
    شاید بتوان به صراحت این گونه گفت که انگلیس دخالت ها و دشمنی های خود با ایران را پس از وقایع سال 88 علنی تر کرده است. این سفارت که نقش بسیار عمده ای در سازماندهی و راه اندازی اغتشاشات پس از انتخابات داشت، طرح های خود را برای راه اندازی انقلاب رنگی در ایران از سال 87 با تشکیل کلاس های خبرنگاری و همچنین شناسایی NGO های فعال در داخل ایران و آموزش آنها برای روز موعود آغاز کرد. دیپلماتهای سفارت همچنین در ایام تبلیغات انتخاباتی نیز ملاقات های مستمری با اعضای فعال ستادهای موسوی و کروبی داشته اند. پس از روشن شدن آتش درگیری ها در تهران، کارکنان سفارت بریتانیا در نقش رهبران آشوب های خیابانی ظاهر شدند و اقدام به تحریک و هدایت
    شرکت کنندگان در این آشوب ها کردند. این حضور به حدی علنی بود که تعدادی از کارکنان سفارت توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند، اگرچه بنا به دلایل نا معلوم این افراد پس از چندی آزاد و در مقابل قاضی حاضر نشدند.
     بر اساس گزارش های رسمی جدای از کارکنان محلی سفارت انگلیس که در اغتشاشات حضور مستقیم داشتند، برخی از کارکنان غیر محلی نیز در صحنه آشوب ها حضوری فعال داشتند. بر این اساس، گزارشها حاکی از آن است که «آلکس پنیفلد» دبیر اول سیاسی و «توماس برن» دبیر دوم سیاسی در مورخه 24/3/1388 در خیابان سنایی حین درگیری و تظاهرات حضور داشته اند. علاوه بر این، «ساموئل مورگان» دیپلمات بخش روابط عمومی این سفارتخانه نیز در مورخه 25/3/1388 در حوالی خیابان شهید مطهری و شریعتی حین تظاهرات و دستگیری برخی معترضین حضور داشته است. علاوه بر این «توماس برن» و «پاول بلامی» معاون بخش ویزا(اخراجی از کشور) نیز در برخی از درگیری ها حضور داشته است که اسناد این حضور در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد. تمامی اینها در حالی است که حسین رسام وابسته مطبوعاتی سفارت انگلیس در تهران که در همین ایام بازداشت شد، به صراحت پرده از نقش سفارت استعمارگر پیر در اغتشاشات برداشت.اما هیچ کدام از این دستگیری ها نتوانست از اشتیاق بریتانیا برای دخالت در امور ایران بکاهد چراکه درست یک سال بعد کارکنان سفارت، بار دیگر نقش مهمی در درگیری های پراکنده روز 25 بهمن تهران ایفا کردند. بر اساس گزارش ها افراد وابسته به لانه جاسوسی انگلیس روز 25 بهمن با حضور در صحنه درگیری ها با ماشینهای پلاک سیاسی اقدام به فیلمبرداری و عکسبرداری از درون ماشینها می نمودند.
     همچنین ترددهای مشکوکی در نقاط حادثه خیز تهران در ساعاتی قبل از اغتشاشات داشتند.
    همچنین مقامات انگلیسی بارها با دخالت در امور داخلی ایران از فتنه گران حمایت کردند.
    چند ماه پیش ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس، در ادامه حمایت های خود از جریان فتنه، خواستار پایان حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد.، هیگ که تا همین چند هفته پیش به کمک صدها هزار نیروی نظامی مشغول سرکوب معترضان انگلیسی بوده است، با اشاره به ادعای حمایت ایران از انقلابهای مردمی در دیگر نقاط جهان اسلام و همزمان سرکوبی اعتراضات مردم کشور خود، مقامات ایران را به دورویی متهم کرد.وی که در نشست نشریه “تایمز” برای حمایت از مخالفان جمهوری اسلامی از جمله زندانیان فتنه 88 شرکت کرده بود، همچنین از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواسته است قطعنامه ای قوی علیه آنچه “نقض حقوق بشر” در ایران خوانده، صادر کند.هیگ ادعا کرد: مخالفت دولتمردان ایران با درخواستهای مردم این کشور برای آزادیهای بیشتر و همچنین سرکوب اعتراضات مردمی باعث انزوای ایران شده است و همچنین باعث شده است تا این کشور نتواند مناسبات عادی با دیگر کشورهای جهان برقرار کند!این در حالی است که مقامات انگلیسی، در ماجرای وقوع اغتشاشات در ایران و فتنه 88، به صورت مداوم، اراذل و اوباشی را که اقدام به ضرب و شتم مردم، برهنه کردن عابران و توهین به ارزش های اسلامی و ملی می کردند “معترض” نامیدند و به حمایت ویژه سیاسی و تبلیغاتی از آنان پرداختند.
     وزیر خارجه انگلیس همچنین تابستان امسال نیز با انتشار بیانیه ای به مناسبت دومین سالگرد انتخابات در ایران با طرح ادعاهایی واهی تلاش کرد تا روح دوباره ای در کالبد محتضر فتنه بدمد.
    در این بیانیه به آنچه سرکوب مردم خواهان اصلاحات خوانده شده، اعتراض و اعلام شده که به عنوان یک ملت، وجدان ما به ما اجازه نمی دهد در مقابل به بند کشیده شدن مردم به دلیل دفاع از حقوق خود بر پایه قانون اساسی سکوت کنیم.وزارت خارجه انگلیس ضمن دخالت مجدد و بی شرمانه خود در امور داخلی ایران، مدعی حمایت ایران از حاکمان سوریه در مقابله با اعتراضات شده، در حالی که امروز شواهد زیادی مبنی بر حضور افراد مسلح آموزش دیده مورد حمایت غرب در سوریه وجود دارد که تلاش می کنند با کشتار مردم و نیروهای امنیتی سوریه وضعیت سیاسی- اجتماعی این کشور را به سود خود تغییر دهند، تنها به این دلیل که بشار اسد حاضر نشده دست از اتحاد با مقاومت برداشته و از این جبهه جدا شود.
         
 منبع:روزنامه رسالت، شماره 7424 به تاریخ 9/9/90
انتهای پیام/

   


کرب و بلا هست اگر حج نشد

پنجشنبه 10 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

شعر هادی جانفدا به مناسبت ماه محرم/
کرب و بلا هست اگر حج نشد

خبرگزاری فارس: هادی جانفدا شعری به مناسبت فرا رسیدم محرم سروده و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است.

خبرگزاری فارس: کرب و بلا هست اگر حج نشد

به گزارش خبرگزاری فارس، هادی جانفدا از شاعران کشورمان شعری به مناسبت فرا رسیدم محرم سروده و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است. این شعر به شرح زیر است:

بغض مرا بار شتر می‌کنید
کوله عشق است که پر می‌کنید
 

می‌روی آنگونه که طوفان کنی
آنچه نکرده‌ست کسی آن کنی
 
بغض جدا ماندن اگر می‌گذاشت
هر قدم از رفتن تو گریه داشت
 
شیوه آواز سفر دشتی است
کعبه از آن سمت که برگشتی است
 
راه خداجوییتان کج نشد
کرب و بلا هست اگر حج نشد
انتهای پیام/و

   


تظاهرات گسترده پرتغالی‌ها در اعتراض به سیاستهای ریاضت اقتصادی

خبرگزاری فارس: پارلمان پرتغال علی رغم مخالفتهای عمومی مردم این کشور سیاستهای ریاضت اقتصادی سال 2012 را تصویب کرده است.

خبرگزاری فارس: تظاهرات گسترده پرتغالی‌ها در اعتراض به سیاستهای ریاضت اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز پرتغال که برای رهایی از خطر ورشکستگی مالی و اقتصادی مجبور به دریافت کمکهای مالی بین المللی شده با شدیدترین و بی سابقه ترین رکود اقتصادی در 40 سال اخیر روبرو است .
بودجه سال 2012 پرتغال به گونه ای تنظیم شده است تا این کشور بتواند کمک مالی 78 میلیارد یورویی صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا را دریافت کند . دولت پرتغال در برابر اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول متعهد شده تا کسری بودجه خود را در سال 2011 میلادی به کمتر از 5.9 درصد تولید ناخالص داخلی و در سال 2012 نیز به کمتر از 4.5 درصد تولید ناخالص داخلی کاهش دهد .
بر اساس این گزارش هزاران نفر از مردم پرتغال در اعتراض به تصویب بودجه ریاضتی سال 2012 در پارلمان این کشور در مقابل ساختمان پارلمان تظاهرات کردند . یک معترض پرتغالی در این باره تاکید کرد بیش از 13 سال در بخش دولتی کار کرده ام اکنون ساعات کاری من بیشتر شده و حقوق کمتری دریافت می کنم، سال آینده هم وضعیت بدتر خواهد شد .
پرتغال پس از ایرلند و یونان سومین کشوری است که کمکهای مالی بین المللی دریافت کرده است .
انتهای پیام/ح
 

   


کوروش زارعی در گفت‌وگو با فارس خواستار شد؛
هنرمندان عزاداری‌های سنتی مردم را در قالب هنر به عینیت تبدیل کنند

خبرگزاری فارس: یک بازیگر و کارگردان تئاتر با اشاره به رسالت هنرمندان امروز در قبال قیام عاشورا گفت: در کنار عزاداری‌های سنتی، هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون باید شنیده‌های مردم را به عینیت تبدیل کنند و در قالب یک اثر هنری برای مردم نمایان سازند.

خبرگزاری فارس: هنرمندان عزاداری‌های سنتی مردم را در قالب هنر به عینیت تبدیل کنند

«کوروش زارعی» بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره لزوم توجه هنرمندان به واقعه عاشورا بیان کرد: به هر حال مساله و واقعه عاشورا، مساله‌ای است با خون و گوشت مردم ما عجین است و از دوران کودکی آن را لمس و با روضه‌ها و نوحه‌هایی که برای امام حسین(ع) سروده شده، زندگی کرده‌اند و برای فرا رسیدن زمان عزاداری آن حضرت لحظه شماری می‌کنند. در این خصوص هنرمندان هم از این وادی به دور نیستند و فعالیت شان را منطبق با این روزها انجام می دهند.
وی که به تازگی از سفر حج تمتع بازگشته است، به رعب و وحشت از عزاداری اباعبدالله الحسین در کشورهایی که علیه اهل بیت و شیعیان فعالیت می‌کنند، اشاره و تشریح کرد: آخرین پروازهای بازگشت زائران ایرانی از مکه، روز 15 آذرماه بود و این در حالی بود که عربستان هیچ‌گونه همکاری با ایران در نقل و انتقال زائران نداشت.
زارعی ادامه داد: سعودی‌ها وقتی دیدند که خروج ایرانی‌ها تا 15 آذر طول می‌کشد که مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی است و با توجه به بیداری اسلامی که در برخی نواحی عربستان رخ داده بود، ترسیدند که شروع ماه محرم با حضور ایرانی ها و عزاداری آنها در مکه و مدینه تداخل کند و همین موضوع باعث شود شیعیان حاضر در عربستان به ایرانی‌ها ملحق شوند، به حجاج ایرانی پرواز دادند تا سریع از عربستان خارج شوند. بنابراین قیام اباعبدالله هنوز که هنوز است، تاثیر خودش را دارد و دولت‌های زورگو و استکبار ستیز، از این قیام و عزاداری برای آن حضرت در هراس هستند.
این هنرمند متعهد کشور با اشاره به اینکه هنرمندان در قبال قیام اباعبدالله الحسین موظف هستند، گفت: هنرمند امروز که فرزند زمانه خودش هم است، وظیفه‌ای در قبال این رسالت بزرگ یعنی قیام حضرت امام حسین (ع) دارد. در کنار عزاداری‌های سنتی مردم، هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون باید شنیده های مردم را به عینیت تبدیل کنند و در قالب یک اثر هنری برای مردم نمایان سازند.
بازیگر سریال یوسف پیامبر(ع) در ادامه خاطرنشان کرد: هنر به ویژه تئاتر می‌تواند تاثیرگذاری خوبی بین مردم هم به لحاظ عاطفی و اندیشه‌ای داشته باشد. همچنین ما می توانیم نگاه ها و تحلیل‌های جدیدی نسبت به این واقعه در شرایط فعلی جهان برای مخاطبان داشته باشیم.
وی افزود: همچنین حرف‌های ناگفته و تازه درباره قیام امام حسین (ع)، وظیفه هنرمند را نسبت به روشن کردن این وقایع سنگین تر و همین امر ضرورت تولید چنین آثاری را با مضامینی عاشورایی دو چندان می کند.
کوروش زارعی با بیان اینکه هنرمندان به تولید آثار عاشورایی همت گمارند، تاکید کرد: هنرمندان باید به سمت تولید آثاری با مضامین عاشورایی و همچنین نشان دادن زورگویی‌های استعمارگران روی آورند؛ چرا که در حال حاضر بسیاری از قدرت‌ها در حال نسل‌کشی و شیعه‌کشی هستند. بنابراین هنرمندانی که اعتقاد راسخ به آقا اباعبدالله دارند، رسالت بزرگی در این زمینه دارند و در قالب هنر و نمایش، رسالتش را به انجام برساند.

* ویژه‌نامه محرم و صفر خبرگزاری فارس/92

انتهای پیام/ک

   


خواجه‌سروی به فارس خبر داد:
برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری دو هزار کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاحیه خانه فرهنگ دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از برگزاری دو هزار کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌های کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد و اظهار داشت: مهم‌ترین مانع برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌های کشور در حال حاضر فقدان تعریفی واحد از کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها است.
وی در ادامه با اشاره به تدوین آیین‌نامه برای ساماندهی برگزاری این کرسی‌ها خاطرنشان کرد: در آیین نامه جدید به طور صریح انواع کرسی ذکر و مقایسه شده و بزودی شاهد تعریف یکسان خواهیم بود.
وی افزود: در سال گذشته این آیین‌نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ و به مدت یک سال به شکل آزمایشی در حال انجام است.
معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر این آیین نامه با نظر دانشگاه‌ها اصلاح شده و به زودی تا سه هفته آینده به کل دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
وی میزان هزینه در نظر گرفته شده برای هر کرسی آزاد اندیشی را بین دو تا سه میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: در سال گذشته یک هزار کرسی در دانشگاه‌ها تشکیل و امسال دو هزار کرسی آزاداندیشی پیش بینی شده است.
خواجه سروری در ادامه یکی از موانع مهم را عدم آشنایی دست‌اندرکاران برگزاری کرسی آزاداندیشی عنوان و تصریح کرد: برای آشنایی دست اندرکاران کارگاه‌های آموزشی تدارک دیده شده است و نخستین کارگاه آموزشی نیز چندی پیش در اصفهان برگزار شد.
خواجه سروری ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با این بستر سازی فضا را برای برگزاری کرسی آزاد اندیشی همراه با امنیت و اطمینان خاطر دانشجویان و اساتید فراهم آوریم.
وی همچنین در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌هایی که صندوق قرض الحسنه دانشجویی راه‌اندازی کرده‌اند مبلغ 50 میلیون ریال کمک بلاعوض می‌کند.
خواجه سروی، اظهار داشت: معادل این مبلغ توسط دانشگاه ها و بقیه سرمایه از پرداختی‌های دانشجویان تامین می‌شود و همچنین این صندوق دانشجویی و هیئت امنای آن از دانشجویان تشکیل می‌شود و بنا است نیازهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دانشجویان را تامین کند.
ی از راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه در 10 دانشگاه از میان دو هزار موسسه آموزش عالی خبر داد و اظهار داشت: دانشجویان با آورده پائینی می‌توانند عضو این صندوق‌ها شوند.
وی گفت: طبق اساس نامه تاسیس این صندوق‌ها، هیئت مدیره در زمینه مبلغ وام و مدت بازگشت آن تصمیم می‌گیرد.
معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هدف از تشکیل این صندوق‌ها را کمک به حل مشکلات مالی دانشجویان و مشارکت خود آنان در این امر خداپسندانه عنوان کرد.
وی همچنین در ادامه از راه‌اندازی خانه فرهنگ در دانشگاه‌ها خبر داد و اظهار داشت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان از جمله دانشجویان خوابگاهی از سال 84 تصمیم گرفته شد در کنار خوابگاه‌های دانشجویی خانه فرهنگ ساخته شود که در پردیس اصلی این سیاست دنبال شده است.
وی تعداد خانه‌های فرهنگ که تاکنون در دانشگاه‌های کشور ساخته شده را 30 واحد عنوان کرد و افزود: این وزارتخانه هم اکنون دو طرح در زمینه ساخت خانه‌های فرهنگ را در دست اجرا دارد.
خواجه سروی گفت: در مرحله نخست هدف ساخت خانه‌های فرهنگ ویژه خوابگاه‌های دانشجویی است و در مرحله دوم این خانه‌ها با نگرش ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و دینی برای برطرف سازی کل نیازهای دانشجویان ساخته خواهند شد.
انتهای پیام/

   


بی بی سی فارسی اصلی ترین سردمدار جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی

خبرگزاری فارس: یکی از شبکه های فارسی زبان که سهم گسترده ای در سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران دارد شبکه بی بی سی فارسی است . شبکه ای که با حمایت رسمی دولت انگلیس فعالیت می کند و عملابازوی رسانه ای استعمار گر پیر محسوب می شود .

خبرگزاری فارس: بی بی سی فارسی اصلی ترین سردمدار جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی

یکی از شبکه های فارسی زبان که سهم گسترده ای در سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران دارد شبکه بی بی سی فارسی است . شبکه ای که با حمایت رسمی دولت انگلیس فعالیت می کند و عملابازوی رسانه ای استعمار گر پیر محسوب می شود . نوع نگاه بی بی سی فارسی به مسائل داخلی ایران با سایر شبکه ها از جمله voa بسیار متفاوت و البته زیرکانه است .در بی بی سی فارسی تلاش ها بر این است که بخشی از اخبار ایران همان گونه که هست پوشش داده شود تا مخاطب حسن ناآشنایی با این شبکه را نداشته باشد اما در نهایت این استعمار پیر است که اطلاعات و پیشفرض های خود را به مخاطبان تحمیل می سازد.«بی .بی .سی » فارسی در روز چهارشنبه، پانزدهم دی ماه سال 87 پس از یک دوره طولانی تبلیغ و ایجاد انتظار برای مخاطبان ( از سال 2007 تا کنون ) پخش برنامه های خود را روی ماهواره برای مخاطبان فارسی زبان آغاز کرد.هم اکنون شبکه «بی .بی .سی » برنامه ریزی خود را برای 170 میلیون مخاطب فارسی زبان با بهره گیری از 150 خبرنگار، 150 نیروی فنی و 50 نیروی اداری و با تمرکز بر بیش از صد دفتر خبری در دنیا طراحی نموده است.بر خلاف شبکه فارسی صدای آمریکا (VOA) که پیام های خود را مستقیم به بیننده القا می کند، تهیه کنندگان و بویژه سردبیران شبکه«بی .بی .سی » از هوشمندی وافری برخوردارند و خبر ها را به گونه ای طراحی می کنند که بیننده غیر مستقیم مورد هدف قرار گیرد.«بی .بی .سی » همچنین تلاش می کند با بهره گیری از کارشناسان گوناگون و حتی از درون ایران، محتوای پیام ها را به گونه ای در هم تنیده و دقیق طراحی کند که بیننده بی محابا در معرض پیام های گوناگون قرار گیرد؛ در این راه، از روانشناسی رنگ ها، شیوه دقیق اجرا، تقدم و تاخر هدفمند اخبار، شیوه بدیع مصاحبه ها و پرهیز از اظهارنظرهای صریح و دور از هر گونه رفتار کلیشه ای مرسوم بهره می گیرد. یکی از نواقص بزرگی که در تلویزیون های لس آنجلس هست، کیفیت پایین برنامه ها و رعایت نکردن ابتدایی ترین اصول حرفه ای رسانه است. شبکه
    «بی .بی .سی » با بهره گیری از استودیوهای مجهز، دکورهای زیبا و حرفه ای، تولید برنامه های مستند قوی و گزارش های متنوع و نیز تولید برنامه های ترکیبی خاص متناسب با ذائقه ایرانی ضمن اینکه تلویزیون های لس آنجلسی و صدای آمریکا را دچار افت مخاطب کرده است، باب جدیدی از جنگ روانی علیه ایران اسلامی را آغاز نموده است.
    البته این رسانه بارها نشان داده است که به دنبال رسالت خبری خویش نیست و تنها درصدد است تا اخباری علیه ایران پخش کند.
    به عنوان مثال انفجار زاغه مهمات در یکی از پادگان های نظامی کشور نیز باعث شد تا بی بی سی فارسی با ذوق زدگی زاید الوصفی به بازتاب این خبر بپردازد و در نیمه های شب به این نتیجه برسد که ملت ایران احساس کردند آمریکا حمله کرده و جو تهران نیز کاملاناآرام بوده است!!این شبکه بارها نشان داده است که استانداردهای اطلاع رسانی را رعایت نمی کند و تنها به دنبال فضا سازی های سیاسی است.بی بی سی فارسی با نشان دادن توجه بیش از حد به خبر این انفجار، با یک ساعت پخش زودتر، با دامن زدن به شایعات در لابه لای گزارش ها، استفاده از منابع ناموثق، استفاده ابزاری و غیرحرفه ای از مشاهدات مردمی و بزرگ نمایی مسئله؛ با رفتار غیرحرفه ای اش اعتماد بخشی از مخاطبان را از دست داد و برخلاف ادعای خود بربی طرفی، کاملاجانبدارانه و یک طرفه به این حادثه نگاه کرد .
    با این حال باید گفت بدون شک بی بی سی فارسی اصلی ترین سردمدار جنگ نرم علیه مخاطبان ایرانی است چرا که این شبکه با دقت و ظرافت درصدد تغییر نگرش افراد نسبت به مسائل سیاسی و تزریق بی اعتمادی نسبت به نظام جمهوری اسلامی است.

تویسنده: طهورا مهدوی

انتهای پیام/

   


در دادگاه خانواده؛
حقه پرداخت مهریه ۱۱۰ سکه‌ای بردن آبروی زن

خبرگزاری فارس: زنی در دادگاه خانواده گفت: شوهرم برای اینکه آبروی مرا در مقابل اقوام ببرد و بگوید که من ناسازگاری می‌کنم، مرا تحریک کرد تا مهریه‌ام را به اجرا بگذارم.

خبرگزاری فارس: حقه پرداخت مهریه ۱۱۰ سکه‌ای بردن آبروی زن

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه 240 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این زن در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه حدود 12 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، گفت: شوهرم حاضر به پرداخت مهریه من است ولی گفته است که باید برای گرفتن آن به دادگاه آمده و مهریه‌ام را درخواست کنم.

وی ادامه داد: متوجه شدم که شوهرم می‌خواهد در مقابل اقوام مرا خراب کند و به آنها بفهماند که من زن زندگی نیستم که مهریه‌ام را خواهانم؛ در واقع شوهرم بدجنس است.

زن بیان کرد: یکی از دوستانم که در جریان این حقه شوهرم بود مرا با خبر کرد و من بعد از دادن درخواست تازه متوجه این موضوع شدم و نمی‌دانم در برابر چنین رفتار شوهرم چه کاری انجام دهم.

وی با اشاره به اینکه شوهرم به من حقه زد، گفت: مهریه‌ام را نخواسته و در حال حاضر درخواست جدایی دارم چون دیگر به شوهرم اعتماد نداشته و نمی‌توانم در کنارش به زندگی ادامه دهم.

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان اینکه مهریه همسرم را می‌پردازم، اظهار داشت: در حال حاضر که همسرم مهریه‌اش را درخواست کرده است، خوشحالم چون اقوام به خوبی من پی می‌برند.

وی ادامه داد: چنانچه همسرم بخواهد جدا شود من حرفی ندارم ولی به خواسته‌ام رسیدم و او با لجبازی زندگی خود را خراب می‌کند.

مرد عنوان کرد: من حقه‌ای به همسرم نزدم فقط می‌خواستم به اقوام بفهمانم که او نمی‌تواند به خاطر من از مهریه‌اش بگذرد و آن را به هر شکلی درخواست می‌کند.

زن در ادامه بیان کرد: شوهرم باعث شد که دیگر به او اعتماد نداشته باشم؛ من از مهریه‌ام می‌گذرم و نمی‌خواهم که شوهرم پولی به عنوان مهریه‌ام که 110 سکه است بپردازد.

وی بیان کرد: شوهرم برای اینکه آبروی مرا در مقابل اقوام ببرد و بگوید که من ناسازگار هستم، مرا تحریک کرد تا مهریه‌ام را به اجرا بگذارد.

قاضی این شعبه بعد از شنیدن اظهارات زن و مرد، حکمی صادر نکرده و آن دو را به مصالحه دعوت کرد.
انتهای پیام/ 

   


رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس در گفت‌وگو با فارس:
سفارت رژیم انگلیس ارتباطی با مردم این کشور نداشت/ مردم انگلیس از اقدام دانشجویان حمایت کنند

خبرگزاری فارس: نجابت با بیان اینکه تسخیر سفارت انگلیس ارتباطی با مردم این کشور نداشت و پاسخی به جنایات حاکمان این رژیم بود، از مردم انگلیس خواست از اقدام دانشجویان ایرانی حمایت کنند.

خبرگزاری فارس: سفارت رژیم انگلیس ارتباطی با مردم این کشور نداشت/ مردم انگلیس از اقدام دانشجویان حمایت کنند

حسن نجابت رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و رژیم سلطنتی انگلیس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه گروه دوستی ایران و انگلیس یک سازمان فرادولتی است، اظهار داشت: در دیدارهای که با نمایندگان و سفرایی انگلیس داشتم‌ بارها به آنها گوشزد کردم که ملت ایران از اقدامات ضدحقوق‌بشری، ضد ایرانی و تروریستی رژیم انگلیس به شدت عصبانی است و حکومت انگلیس باید رفتار خود را برای بهبود ذهنیت مردم ایران اصلاح کند.

وی با بیان اینکه رویکرد ایران در رابطه با رژیم انگلیس همواره مبتنی بر منطق بوده است، تصریح کرد: انگلیسی در حمله به عراق، پیرو بی‌چون و چرایی آمریکا شدند و صدهزار انسان بی‌گناه را به خاک‌وخون کشیدند و در مقابل ادعای حمایت از حقوق بشر را مطرح کردند که این برای ملت ایران غیر قابل قبول بود.

نجابت با بیان اینکه انگلیسی‌ها علی‌رغم اینکه می‌دانستند برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز است جنجال علیه ایران به راه انداختند، خاطر نشان کرد: در همه قطعنامه‌‌های که علیه ایران صادر شد انگلیس نقش آفرین بود و بعد از ناکارآمدی تحریم‌ها در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران وارد شدند.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح کاهش رابطه با انگلیس در مجلس، گفت: دانشجویان ایرانی که خواهان قطع رابطه کامل به رژیم انگلیس بودند، در اقدامی خودجوش سفارت انگلیس را تسخیر کردند در حالی پلیس دیپلماتیک برای مقابله با دانشجویان اقدام و امنیت دیپلمات‌ها و کارکنان را تامین کرد اما در مقابل یک گروه مسلح در سال59 به سفارت ایران در لندن حمله کردند اما پلیس انگلیس تنها تماشا کرد تا دیپلمات‌های ایرانی به شهادت رسیدند و هیچ خبری از جلسه شورای امنیت نشد.

وی با بیان اینکه دولت و ملت ایران خود را همواره در کنار مردم انگلیس دیده و خواهد دید، گفت: تسخیر سفارت لندن هیچ ارتباطی با مردم انگلیس ندارد چرا که دانشجویان ایرانی هیچگونه بی‌احترامی خاصی به مردم انگلیس نکردند و حتی می‌توان گفت اقدام دانشجویان ایرانی در راستای حمایت از حقوق مردم انگلیس از جمله مسلمانان و رنگی‌پوست‌هایی این کشور بود.

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس در پایان خطاب به مردم انگلیس گفت: جنایات انگلیس علیه مردم ایران و ملت‌های منطقه به هیچ عنوان قابل قبول نبود و انتظار می‌رود شما از اقدام دانشجویان خشمگین ایرانی حمایت کنید.
انتهای پیام/

   


گزارش فارس از تشییع پیکر یک شهید گمنام در تهران/
پیکر مطهر شهید گمنام 20 ساله در مرکز یگان‌های ویژه پاسداران ناجا آرام گرفت

خبرگزاری فارس: پیکر مطهر شهید گمنام 20 ساله پس از مشایعت دلسوختگان مکتب عاشورا و تشییع بر روی دستان عزاداران سید و سالار شهیدان در مرکز یگان‌های ویژه پاسداران ناجا به خاک سپرده شد.

خبرگزاری فارس: پیکر مطهر شهید گمنام 20 ساله در مرکز یگان‌های ویژه پاسداران ناجا آرام گرفت

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، امروز مسافری از کربلای فتح‌المبین میزبان عزاداران حسینی یود؛ مسافری 20 ساله که مانند علی‌اکبر (ع) از روح‌الله رخست پیکار گرفت و به سوی میدان رزم شتافت و امروز بعد از سال‌ها مانند علی‌اصغر (ع) بازگشته است.

این شهید را فقط آسمانیان می‌شناسند و زمینیان به او می‌گویند عبدالله. این مهمان آسمانی شب گذشته شمع محفل سوگواران حسینی بود و امروز بر بال ملائک تشییع تا در منزلی در میان ما است، آرام گیرد. سلام بر استخوان‌هایی که سبک می‌آیند و دل‌های ما را سبک می‌کنند.

 پیکر مسافر جوان گمنام کربلای فتح‌المبین ساعاتی پیش از مقابل مسجد امام محمد تقی (ع) واقع در خیابان پیروزی بر شانه‌های سربازان صدیق ولایت در یگان‌های ویژه پاسداران ناجا و امت شهیدپرور تهران در میان زمزمه و نوحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) به سوی مقبرة الشهدا مرکز یگان‌های ویژه پاسداران ناجا تشییع شد.

تشییع پیکر مطهر این شهید گمنام در حالی انجام شد که جمع کثیری از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس برای مشایعت فرزند گمنام حضرت‌روح‌الله به محل تدفین شهید آمده‌بودند.

عاشقان دلسوخته طریق عاشورا بر پیکر مطهر شهیدی که در تابوت آرمیده بود، نماز شهید اقامه کردند و سپس به نیابت از پدران و مادران انتظار و در میان نغمه‌های «یا حسین» و «یا زهرا» پیکر مطهر این شهید گمنام و مسافر منطقه فتح‌المبین را در منزلگاه ابدی‌اش به خاک سپردند.

به گزارش توانا، حجت‌الاسلام نیک نهاد رئیس عقیدتی سیاسی و سردار مجتبی فرمانده مرکز یگان‌های ویژه پاسداران ناجا در این مراسم سخنرانی کردند.

حجت‌الاسلام نیک نهاد در این مراسم اظهار داشت: بسیاری از شهدا می‌خواستند مانند سید و سالار شهیدان حضرت حسین‌بن‌علی (ع) به شهادت برسند؛ برخی‌هاشان آرزو داشتند قمر بنی‌هاشم را در حالی زیارت کنند که دو دست‌شان را همچون او در راه ولایت داده‌اند یا مانند علی اکبر امام حسین (ع) با پیکری تکه‌تکه به دیدار خداوند بشتابند اما خیلی از شهدا هم بوده‌اند که دوست داشتند گمنام شهید شوند.

وی گفت: امروز ما میزبان یک شهید گمنام هستیم و حرف‌مان به شهدا این است که خون شما امروز به ثمر نشست و انقلاب اسلامی را تثبیت و مقتدر کرد.
 
حجت‌الاسلام نیک نهاد با بیان اینکه از ثمره خون پاک شهدا است که در جهان نظامی به اقتدار جمهوری اسلامی ایران نیست، خاطرنشان کرد: تمام عظمت، پیشرفت و اقتدار نظام در ابعاد مختلف را مدیون خون شهدا هستیم.
انتهای پیام/

   


یوونتوس هافبک بلژیکی کالیاری را می‌خواهد

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا به دنبال جذب هافبک بلژیکی تیم فوتبال کالیاری است.

خبرگزاری فارس: یوونتوس هافبک بلژیکی کالیاری را می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس، بانوی پیر به دنبال جذب "رادجا نانین‌گولاین" هافبک 23 ساله و بلژیکی تیم فوتبال کالیاری است.
مدیر بارنامه‌های این بازیکن خط میانی کالیاری درخواست بیانکونری را برای جذب رادجا در گفت‌و‌گو با گازتا دلو اسپورت تایید کرده است.
دو غول دیگر ایتالیا ، آث میلان و اینتر نیز خواهان جذب این ستاره جوان بلژیکی هستند.
در این باره مدیر تیم فوتبال کالیاری ماسیمو سلینو با فروش این بازیکن در ماه ژانویه موافقت کرده اما فقط به شرطی که تیم‌های خواهان این بازیکن قیمت مناسبی را برای این انتقال درنظر بگیرند.
انتهای پیام/آ 

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic