تماس تلفنی اوباما با شاه سعودی

شنبه 19 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

تماس تلفنی اوباما با شاه سعودی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با شاه عربستان تحولات منطقه را با وی بررسی کرد.

خبرگزاری فارس: تماس تلفنی اوباما با شاه سعودی

به گزارش فارس، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن اعلام کرد که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا تحولات منطقه را در تماسی تلفنی با عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی بررسی کرد.

بنا بر اعلام این روزنامه، باراک اوباما مسائل مشترک دو کشور، تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه را با عبدالله بن عبدالعزیز بررسی کرد.

در این خبر به جزئیات بیشتری اشاره نشده است.

انتهای پیام/.++

   


در جستجوی چریک‌‌های پنهان استکبار -1
فراماسون ها جلادان شب وهنرمندان روز

خبرگزاری فارس: در حالی که احزاب وابسته، انجمن‌های مخفی و ماسونی با تمام توان خود به مبارزه با فرهنگ اسلامی، ملت مسلمان ایران و تخریب موقعیت و منزلت رهبران با بصیرت عالم اسلام می‌پرداختند، هسته‌های چریک‌های مخفی نیز به صورت موازی و در مواردی با هم‌افزائی یکدیگر و در ادامه فعالیت انجمن‌های مخفی و ماسونی و فرقه های دست آموز، به حذف فیزیکی شخصیت‌های تأثیرگذار ملت و نیز ترور رهبران و عالمان می‌پرداختند.

خبرگزاری فارس: فراماسون ها جلادان شب وهنرمندان روز

 چرا چریک
فعالیت چریک‌های پنهان استکبار، در بلاد اسلامی، مکمل و توأم با فعالیت احزاب وابسته، انجمن‌های مخفی و ماسونی بوده و زمینه بسط نفوذ عمال غرب در ممالک اسلامی را مهیا می‌ساخت. در حالی که احزاب وابسته، انجمن‌های مخفی و ماسونی با تمام توان خود به مبارزه با فرهنگ اسلامی، ملت مسلمان ایران و تخریب موقعیت و منزلت رهبران با بصیرت عالم اسلام می‌پرداختند، هسته‌های چریک‌های مخفی نیز به صورت موازی و در مواردی با هم‌افزائی یکدیگر و در ادامه فعالیت انجمن‌های مخفی و ماسونی و فرقه های دست آموز، به حذف فیزیکی شخصیت‌های تأثیرگذار ملت و نیز ترور رهبران و عالمان می‌پرداختند. فی الواقع، هسته‌های چریکی، بازوان تروریستی لژهای فراماسونری بودند. اگر لژهای ماسونی در روشنای روز با ظاهری علمی، فرهنگی و هنری، دست‌کش مخملین خود را به سوی ایران دراز می‌کردند، هسته‌های ترور آنان شبانگاهان، با دستان چدنی و پولادین، به جان ملت ایران می افتادند.  
آیا، با زیر زمینی شدن فعالیت ماسون‌ها و انجمن‌های مخفی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هسته‌های ترور و چریک‌های مخفی آنان معدوم شدند یا آنان نیز فعالیت پیچیده و مخفی خود را نهان‌تر ساختند؟!
شاید ساده‌لوحی باشد که تصور کنیم عمال استکبار، نمونه‌های امروزین "کمیته مجازات" دوره مشروطه و شخصیت‌هائی چون حیدر عمواوغلی، را شبیه سازی نکرده باشند. روح مطهر شهیدانی چون دکتر شهریاری، دکتر علی محمدی و داریوش رضائی نژاد ما را بر آن وا می‌دارد که به خویشتن یادآوری کنیم؛ «مبادا تصور کنیم که با خفتن ما، دشمن هم خوابیده است.»
پیش تر در سلسله گزارش‌های "تبارشناسی قبائل فتنه" به برخی از اقدامات تروریستی و خشونت‌بار عمال استکبار جهانی در دوران انقلاب اسلامی اشاره کردیم، در سلسله مقالات آتی با اشاره به مصادیقی روشن‌تر به بسط همین مباحث خواهیم پرداخت. 
 
 هشداری برای جدی گرفتن
سوم آبان ماه سال جاری بود که داود احمدی نژاد با آخرین هشدار، ما را به احتمال تحرکات تروریستی در کشور رهنمون ساخت.
وی طی گفتگوئی با سایت "شبکه زندگی" که در دیگر رسانه‌ها نیز بازتاب وسیعی یافت، با اشاره به آخرین تحرکات گروه‌های انحرافی برای کسب کرسی‌های مجلس شورای اسلامی دوره نهم گفت: جریانات انحرافی از دیر باز ساماندهی و سازماندهی خود را انجام داده‌اند برای اینکه انقلاب را در اختیار خودشان بگیرند.
وی که نماینده ویژه رئیس جمهور در پدافند غیرعامل بوده، یادآور شد: «جریانات انحرافی برای ضربه به نظام، در حوزه اقتصاد و فرهنگ، حلقه‌های جداگانه‌ای از حلقه‌های فرهنگی و اقتصادی نظام درست کرده‌اند و تاکید کرد: آنها می‌خواهند انتخابات را طوری سازماندهی کنند تا افرادی به مجلس بروند که با فرهنگ انقلاب و به طور کلی با همه چیز انقلاب هماهنگ نباشند.
وی این روند را ایجاد مسیری جدای از مسیر انقلاب و قانون اساسی توصیف کرد و عنوان داشت: آن‌ها تا به امروز هم نشان داده‌اند که قانون گریزند و اصلاً قانونمدار نیستند... مطمئن باشید بر اساس آن اطلاعاتی که ما داریم و خبر ما و اطلاعات ما نیز موثق است، با توجه به اینکه در فاز فرهنگی و سیاسی شکست خورده اند، می‌خواهند وارد فاز نظامی شوند. نقطه اوج این فاز هم ‌‌همان ۱۱ روز معروف بود...»
داود احمدی نژاد البته به نکته ای تصریح کرد که برای ما مهم است. او این حلقه، را جدای از دیگر جریان‌های معاندی که تا امروز در نظام بوده‌اند، ندانست و گفت: «جریان انحرافی، درادامه همان جریانهای معاند است.»
 
 خاستگاه متفاوت؛ راه مشترک
اشاره اخیر نماینده سابق رئیس جمهور در پدافند غیر عامل به ما یادآوری می‌کند که لزومی ندارد، ورود یک گروه سیاسی به فاز نظامی را نیازمند فرصت معینی جهت اقدامات لجستیکی و دستیابی به "تسلیحات و تدارکات نظامی" بدانیم و تصور کنیم تا ظهور یک سیمای خشونت بار از یک گروه و تا زمان ورود یک گروه به فاز نظامی، وقت بسیار است. چرا که اگر «راه مشترک» اقتضا کند، تدارکات چریک‌های مخفی استکبار، به سرعت می‌تواند همسو با اهداف گروه انحرافی مورد نظر و یا گروه‌های سیاسی دیگر به میدان بیاید.
ملت هوشیار ایران، با مروری بر تجربه برآمدن و سپس مهار فتنه 1388 می توانند چگونگی همگرائی و همگامی گروه‌هائی مختلفی که خاستگاه فکری بسیار متفاوت و حتی متضادی دارند، ‌در راه براندازی جمهوری اسلامی، را مشاهده کنند. در این همگامی ‌شاهد بودیم که عناصر یک گروهک تروریستی سلطنت طلب، با عناصر حزب صهیونیستی بهائیت، فرقه دراویش گنابادی، جبهه مرتد ملی، توده ای ها، گروهک منحله مجاهدین انقلاب، حزب منحله مشارکت، گروهک منحله محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، (هواداران باند سید مهدی هاشمی و بیت منتظری) گروهک روحانیون مبارز و چند تن از مدعیان مرجعیت (نظیر بیات، صانعی، منتظری، دستغیب) و سران رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی در یک مسیر، موضع تقابلی با نظام اسلامی اتخاذ کردند.
در هیاهوی این لشکر مخالف خوان، ردپای چریک های مخفی هم نمایان می شد؛ ناگزیریم که چند عبارت را مرور کنیم؛
- افرادی در آشوبهای سال۸۸ با سلاح های غیر سازمانی نیروهای مسلح در خیابانها، کشته شدند.
- رسانه ها از چند مورد تهاجم مسلحانه ناکام به پایگاه های بسیج و مراکز نظامی گزارش دادند.
- چند مورد خودروهای رها شده پر از اسلحه در میان جمعیتهای آشوبگر کشف شد که سلاح های آن، سلاح سازمانی نهادهای نظامی و انتظامی نبودند.
این البته بدان معنا نیست که تمام کسانی که از روز نخست، به اعتراض نسبت به انتخابات سال۸۸ پرداختند، عناصری مسلح و معارض بودند؛ چراکه به هیج وجه مقصود ما آن نیست. شواهد حاکی است که بسیاری از آنها در آغاز اعتراضات، دروغ بزرگ تقلب در انتخابات را باور کرده بودند اما وقتی مستند روشنی از مدعیان تقلب ارائه نشد، صف خود را از مدعیان دروغ پرداز جدا ساخته و حتی در نقطه مقابل زیاده خواهان ایستادند تا جایی که بسیاری از آنها در 9 دی 1388، به اعتراض علیه فتنه گران پرداختند. مقصود ما اما تنها، جستجوی رد پای هسته های تروریستی است که از یک بستر اعتراضی بهره جستند و همانند غورباقه هایی شده بودند که در میان شهرآشوبی، نقش هفت تیر کشان را ایفا می کردند. از این ردپاها بازهم می توان فهرست کرد؛ 
- در زیر زمین مسجد (ه–غ) یک عضو گروهک روحانیون مبارز مقادیر زیادی اسلحه کشف شد.
- در حالی که در لابه لای گروه هوادار علی محمد دستغیب، گروهی قداره کش به زد و خورد با مردم می پرداختند، در مسجد دستغیب تونل های مخفی کشف شد.
- در خانه فرد دیگری در شیراز – با هویت مشخص -اسلحه یافتند. او یک سال پیشتر، شاید بدان امید که بتواند تعدادی از عشایر جنوب را به معارضه جوئی با نظام فراخواند، پیشنهاد مسلح ساختن آنها را مطرح کرده بود.
- یک سال پیش تر گزارشی از کشف یک نقب مخفی از یک سفارت غربی در تهران منتشر شد. در آینده –انشاءالله- سعی خواهیم کرد درباره تمامی این گزاره ها، گزارش های مستندی ارائه دهیم.  
 
 راهبرد تولید فرقه های دست آموز
استعمار پیر انگلیس، یکی از راهبردهای خود را برای درهم شکستن وحدت دینی و فرهنگی بلاد اسلامی، تولید فله ای فرقه های مذهبی دست آموز و یا بازسازی فرقه های کهن قرار داده است.
بر اساس همین راهبرد، بود که در هندوستان فرقه "سیک"، در پاکستان فرقه قادیانی(احمدیه)، در ایران، بابیت و سپس بهائیت، در جزیره العرب و... تاسیس شدند. به علاوه برخی از گرایش های همسو با استعمار مانند "اسماعیلیه مستعلویه قاسم شاهیه خوجه آقاخانیه" در برابر دیگر "خوجه های اسماعیلی" و نیز "اسماعیلیه داودیه" و یا "دراویش گنابادی" در برابر دیگر دراویش "شاه نعمت اللهی" و... مورد حمایت استعمار پیر قرار گرفتند.
 
 کارکردهای چندگانه فرقه ها
البته کارکردهای این فرقه های دست آموز یا بازسازی شده، چندگانه بوده و تنها وحدت فرهنگی بلاد اسلامی را خدشه دار نمی ساختند. از جمله این فرقه ها، محافلی پویا برای جاسوسی و گردآوری اخبار و اطلاعات بودند.
چنانکه "اسماعیلیه آقاخانیه" نخستین شبکه خبرگیری را برای مهار بلوچ ها و طوایف سیستانی، زابلی، ابدالی و پشتون بنا نهادند و راه تجزیه بلوچستان و افغانستان از ایؤان را هموار ساختند.
هنوز محافل بهائیان و «ضیافت های شبه مذهبی 19 روزه» آنان، بهترین کانون برای گردآوری و تبادل اخبار و ارسال آنها به مقر این فرقه در رپیم صهیونیستی است. عناصر این فرقه در پوشش تدوین پایان نامه تحصیلی برای دانشگاه زیر زمینی خود، چندین گزارش به اصطلاح حقوق بشری از ایران گردآوری و به خارج از کشور فرستاده اند. نگارنده این سطور توانسته است به چند مورد از این پایان نامه ها، دسترسی یابد. مدعیات افسانه پردازانه این پایان نامه ها، کاملا در راستای پرونده سازی برای ایجاد فشار نهادهای به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران اسلامی بوده اند. این موارد جدای از پیوند وثیق فرقه صهیونیستی بهائیت با عناصری مانند شیرین عبادی و عمادالدین باقی و همکاری آنها برای مستندسازی به اصطلاح حقوق بشری آنهاست.
به علاوه، فعالیت تجاری-اقتصادی این فرقه های دست آموز، را نباید از نظر دور داشت. از کارکردهای این فرقه ها، برای استعمار پیر و استکبار جهانی، فروپاشی بازار سنتی بلاد اسلامی و بسط نفوذ کمپانی های انگلیسی- صهیونیستی از جمله کمپانی هند شرقی، بود. اگر فرصتی برای مقایسه رشد سریع اقتصادی عناصر این فرقه ها، همانند پارسیان هند، جهودان و بهائیان، همراه با انزوای اقتصادی بازرگانان مسلمان در سده اخیر صورت گیرد، کارکرد این فرقه ها برای فروپاشی اقتصاد ملی در بلاد اسلامی آشکارتر خواهد شد.
"ارباب جمشید"، "ارباب کیخسرو شاهرخ"، "شاپور جی ریپورتر" و... از زرتشتیان، "منصور روحانی"، "هژبراله پژدانی" و... از بهائیان چنان سریع به ثروت های افسانه ای دست یافتند که داستان ثروت برخی از آنها، هنوز زبانزد مردم کوی و برزن است.
شگفت آنکه علمای با بصیرت، فعالیت مشکوک اقتصادی آنها را زیر نظر داشتند. آنان درک به روز و دقیقی از چگونگی نقش کمپانی انگلیسی هند شرقی، برای استعمار پیر در پروژه تسخیر شبه قاره، داشتند. به همین منظور، همزمان با نهضت تحریم و مقابله با قراردادهای مغایر با استقلال اقتصادی، در حد توان خویش، ایده های عملیاتی برای دفاع از اقتصاد ملی ارائه می دادند. تنها، یکی از این ایده ها، تأسیس "شرکت اسلامیه" به سفارش شاگردان مجتهد و مبرز میرزای شیرازی در بلاد اسلامی بود. این شرکت، که در تهران، اصفهان، قم، تبریز و شهرهای مهم عراق، هند و حتی قفقاز نمایندگی داشت، از مبادله کالاهای اجنبی پرهیز می کرد و با تبلیغ و عرضه کالاهای بلاد اسلامی، وظیفه داشت از تولیدات مسلمانان حمایت کند تا راه نفوذ اقتصادی و سپس سیاسی استعمار پیر را سد کند. اسناد چگونگی شکل گیری و فعالیت این شرکت موجود است و امید است رسانه ها، از جمله شبکه نوپای "بازار" که با هدفی مشابه تاسیس شده است به معرفی این پدیده به اصحاب اقتصاد و بازار بپردازند.
 
 هسته های ترور یا محافل فرقه ای
اما شاید بتوان در پس کارکرد "تفرقه افکنی" و تقابل با وحدت فرهنگی بلاد اسلامی، مهم ترین کارکرد فرقه های دست آموز و یا بازسازی شده برای استعمار و استکبار پیر را عملیات تخریبی، خشونت بار و تروریستی و یا به تعبیر برادران افغان «دهشت افکنی» دانست.
این فرقه ها، مهمترین کانون های مشروعیت بخشی به باورهای "تکفیری" و "ترورهای فیزیکی" و یا حتی غارت و تخریب مواریث فرهنگی هستند. وهابیت با همین رویکرد، بقاع متبرکه را تخریب می کند، شیعه را مشرک و مهدور الدم قلمداد می کند و علمای اسلام را می کشد.
در هند، سیک ها همین رویکرد را علیه مسلمانان در پیش گرفتند که تخریب مسجد بابُری و کشتار مسلمانان در همین راستا بود. در پاکستان، سپاه صحابه و تکفیری ها، قتلهای بسیاری مرتکب شدند و هنوز هم در پاراچنار، محبان اهل بیت (س) را می کشند. در ایران، علی محمد باب، تخریب تمام اماکن مقدسه ماقبل آئین خود را به پروانش تکلیف کرد. 
در ایران، ریشه های برخوردهای حذفی و جنایات زیر زمینی چریک های مخفی وابسته به استعمار را می توان حداقل از زمان پدیده علی محمد باب و فرقه صهیونیستی بهائیت جستجو کرد. به گونه ای که در دوره ناصرالدین شاه قاجار، اساساً لقب "بابی" مترادف با "تروریست" شمرده می شد.
مریدان علی محمد باب، از جمله زرین تاج (طاهره قره العین)، آیت الله شیخ محمد تقی برغانی مجتهد بزرگ را به شهادت رساندند. آن «عالم اصولی»، که پس از شهادت به شهید ثالث ملقب گردید و از پدر فرزانه خود رسم مناظره با «علمای اخباری» را آموخته بود، در مبارزه با فرقه های انحرافی کوشا بود. او نخستین کسی بود که انحراف شیخ احمد احسائی، موسس فرقه شیخیه را شناخت و به ارتداد او حکم داد.
بابیان و بهائیان، پس از اعدام علی محمد باب، در یک اقدام تروریستی نافرجام، سعی کردند ناصرالدین شاه را نیز به قتل برسانند و به خیال خام خود، سلطنت ایران را به دست بگیرند. خشم ناصرالدین شاه، از این اقدام، موجب بازداشت آنها گردید. زرین تاج(قره العین) محبوس و کشته شد و حسنیعلی نوری(بها)، با فشار عمال استعمار، از مرگ نجات یافت و البته به قلمرو عثمانی تبعید شد.
 
 هم افزایی چریک های مخفی، فرقه ها و لژها
فرقه های دست آموز و یا سازماندهی شده استعمار پیر، با حلقه های ماسونی یک همسوئی مداوم دارند. به گونه ای که شاید بتوان گفت؛ چریک های مخفی، فرقه های دست آموز و لژهای ماسونی، سه چهره و سه ضلع مکمل با کارکردهای تخصصی، در خدمت استعمار و استکبار جهانی هستند.
ماسونرها، چنانکه پیش تر گفتیم با لبخند ملیح، اتخاذ ژست سیمای به ظاهر فرهنگی، علمی و هنری، همان موضعی را در قبال فرهنگ اسلامی و امت اسلامی اتخاذ می کنند که فرقه های دست آموز. همسو با این دو ضلع، چریک های مخفی، با دهشت افکنی و حذف فیزیکی در فاز نظامی، به تکمیل عملیات نفوذ استکبار جهانی در بلاد اسلامی می پردازند. 
ساماندهی سیاسی و هدایت عملیاتی اغلب عناصر این فرقه های دست آموز، در قالب لژهای ماسونی و حلقه انجمنهای مخفی صورت می گرفت. چنانکه ستاد فرماندهی عالی چریک های مخفی نیز همین لژهای فراماسونری بودند که به طور مستقیم(همانند الگوی کمیته مجازات انقلابی) و یا با واسطه (همانند عملیات تکفیری و تروریستی وهابیت، بهائیت و...) جلادان خود را به صحنه می فرستند.
تعداد قابل توجهی از چهره های شاخص لژهای "فراموشخانه"، "بیداری" و حتی لژ شبه صوفیانه "انجمن اخوت"، عناصر فرقه های دست آموز بودند.
میرزا ابوالحسن خان ایلچی – خواهر زاده ابراهیم خان کلانتر- از نخستین ماسون های ایرانی، اصالتاً از یهودیان جدید الاسلام بود. میرزا ملکم خان، موسس نخستین لژ ایران نیز ارمنی جدید الاسلام بود.
 
 چرا به آمریکا بد می‌گوئید!
یکی از مشهورترین "هسته های چریک های مخفی استعمار" «کمیته مجازات» وابسته به حزب دموکرات و لژ بیداری بود. این کمیته، از محافل تأثیر گذار در تاریخ معاصر ایران بود که نقش بازوی شبه نظامی لژهای فراماسونری را برای پیگیری اهداف تروریستی ایفا می کرد تا زمینه دگردیسی نظام مشروطه به یک رژیم سکولار و لائیک را هموار سازد. اغلب اعضای موثر کمیته مجازات، مسلمان نبودند. درباره این کمیته در فرصتی دیگر سخن خواهیم گفت. تا این بحث به اطناب نکشد و تنها برای آشنائی با عمق کینه عمال استعمار نسبت به علمای اسلام، به ماجرای یکی از اهداف کمیته مجازات اشاره می کنیم.
 آقای "علی(رجبی) دوانی" (ره) در لابلای کتابهای خطی آیت‌الله شیخ عباس قمی (محدث) صاحب "مفاتیح الجنان" نوشته کوتاهی را یافته بود که محتوای آن تهدید افراد «کمیته مجازات دموکرات مشهد» علیه آن بزرگوار است. وی در جلد 11 کتاب "مفاخر اسلام" این تهدید را در ضمن تحلیلی از خود و گزارشی تاریخی از عبدالله شهبازی درباره کمیته مجازات نقل می کند که ما چکیده آن را در ادامه می آوریم:
عین نوشته تهدید آمیز کمیته مجازات، این است: «آقای آقا شیخ عباس قمی! پدر سوخته! شنیدم که در منبر از آمریکائی‌ها حرف بد می‌زنید،‌ اگر شنیده شد که دو مرتبه از این گونه مزخرفات بگویید و تکذیب نکنید، همین دوشنبه به ضرب گلوله شکمت را مثل سگ پاره پوره خواهیم کرد. کمیته مجازات دموکرات مشهد»
این تهدید مربوط به زمانی است که محدث قمی، در مشهد اقامت داشته،‌ و ماه مبارک رمضان منبر می‌رفته اند. آن بزرگوار، در حاشیه‌ همان دستخط با مرکب قرمز نوشته بودند: «در چند سال قبل، در ماه رمضان، "احقر" منبر می‌رفتم. در اواخر ماه، این کاغذ را برای من فرستادند، و آن روز دوشنبه که موعد بود روز یک‌ شنبه آن، من به دیدن حاجی‌ها رفتم... مبلغی دفعتاً برای من رسید از حاجی‌ها، همان وقت من هم به حج مشرف شدم و دموکرات هم از بین رفت.» طبق این نامه تهدید آمیز، حاج شیخ عباس قمی، در منبر، درباره خطر نفوذ امریکا در ایران سخن گفته اند. سفری که ایشان به آن اشاره می‌کند، حج سوم آن بزرگوار بوده که در سال 1341 ه‍ .ق از مشهد بدان عزیمت کرده اند.
به گفته عبدالله شهبازی، سران کمیته مجازات، به ویژه اسدالله خان ابوالفتح‌زاده، ابراهیم‌خان منشی‌زاده و محمد‌نظرخان مشکات الممالک،‌ بهایی بودند و به تبلیغات بهایی گری شهرت داشتند. ابوالفتح‌زاده، منشی‌زاده و مشکات‌الممالک تا پایان کار کمیته مجازات، هسته اصلی آن محسوب می‌شدند و در جلسات سه نفره خود، مشی کمیته را تعیین می‌کردند.
چرا باید کمیته مجازات مخالف سخنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی علیه آمریکاییها باشد؟ در این دوران، ماسونهای لژ بیداری و سازمانهای علنی آن، مانند حزب دمکرات ایران، تلاش وسیعی برای جلب نظر آمریکا به ایران داشتند. در حالی که آمریکا یک نیروی استعماری تازه نفس در برابر روس و انگلیس بود. سران حزب دمکرات، طرح استخدام مورگان شوستر آمریکایی را در همان زمان در مجلس شورای ملی تصویب کردند. همزمان سران بهائیت از محافل بهائی دعوت کردند که در روز ورود شوستر از وی استقبال شایانی به عمل آوردند و دو نفر به نمایندگی از ایشان برای استقبال از شوستر به بندر انزلی رفته و هنگام ورود شوستر به تهران، قریب به 100 نفر از بهائیان تهران به قریه مهر‌آباد برای استقبال از او رفتند. این در حالی بود که هیچ یک از مأمورین دولتی به استقبال وی نرفت.
پس از ورود شوستر به ایران، با حمایت دموکراتها، مجلس به وی اختیارات تام داد. در همین زمان بود که محافل مرموز، عباس افندی(عبد البها؛ رئیس وقت فرقه بهائیت) را به اروپا و آمریکا دعوت کردند و در این سفر سه ساله، رسانه‌های غربی تبلیغات وسیعی برای وی داشتند. وی در مجامع فراماسونری سخنرانی‌هایی درباره «مذهب انسانیت» و «تجدد در دین» داشت. همزمان تلاش بهائیان برای گسترش نفوذ آمریکایی‌ها در ایران ادامه یافت.
شهبازی در تحلیل خود از این شرایط می نویسد: «یک رابطه مرموز و پنج جانبه‌ای میان آمریکاییها، بهاییان، فراماسونری، حزب دموکرات و کمیته مجازات مشاهده می‌شود و در این چارچوب است که سخنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی علیه آمریکاییان و علت تهدید او توسط کمیته مجازات روشن می‌گردد.»
آقای دوانی در این خصوص می نویسد: پس از واقعه اخراج مورگان شوستر و اعدام سران کمیته مجازات وابسته به حزب دموکرات در تهران، باز هم فعالیت «کمیته‌ مجازات حزب دموکرات» به طور پنهانی در ایالات ادامه داشت، و آنها که تز جدائی روحانیت را از سیاست دنبال می‌کردند و تحت حمایت غرب بودند دست از شرارت بر نمی‌داشتند. در همین زمان، محدث قمی با اطلاع از نفوذ امریکائی‌ها و فعالیت مبلغان تبشیری آنها در بعضی از شهرهای ایران و از جمله مشهد، علناً در منبر از آنها انتقاد می‌کرده و همان نیز باعث نوشتن آن نامه‌ تهدید آمیز شده بود... مبلغان امریکائی در آن موقع، در مشهد تبلیغات وسیع تبشیری داشته‌اند و برای گمراه ساختن افراد و مسیحی کردن آنها سعی می کردند. همین موضوع موجب می‌شد که محدث قمی در منبر علناً از آنها نام ببرد و خطر وجود آنها را از نظر سیاسی و دینی در مشهد و جاهای دیگر، به مردم گوشزد کند.
نکته قابل توجه اینکه لبه تیز حمله این گروه تروریستی و مرموز، علیه علما بود. آنها ضمن اقدام به قتل سید عبدالله بهبهانی از رهبران مشروطیت و مجتهدان تهران، میرزا محسن مجتهد، فرزند محمد‌باقر صدرالعلما، افراد دیگری چون شهید شیخ فضل الله نوری را ترور کردند که البته این ترور ناکام ماند.

نویسنده:دکتر مهدی سیف اللهی


منبع:http://9day.ir/article/513

ادامه دارد...

   


همزمان با ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) انجام می‌شود؛
پاسداشت شهدای شهرک باغ خواص ورامین با قدمتی بیش از 20 سال

خبرگزاری فارس: دیدار با خانواده‌های شهدای شهرک باغ خواص از توابع شهرستان ورامین در روزهای هشتم و نهم ماه‌محرم بیش از 20 سال است که با حضور آحاد مردم در قالب هیئت‌های عزاداری برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: پاسداشت شهدای شهرک باغ خواص ورامین با قدمتی بیش از 20 سال

 به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، دیدار با خانواده‌های شهدای ورامین، سنتی است که از سال 63 در شب تاسوعا و عاشورای حسینی و با حضور عزاداران شهرک باغ خواص از توابع شهرستان ورامین با شکوهی خاص برگزار می‌شود و یاد و خاطره این شتابندگان به دیدار معشوق گرامی داشته می‌شود. در این مراسم معنوی، خانواده هر شهید نیز با دادن شیر و شربت از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کند.

شهرک باغ خواص یکی از قدیمی‌ترین روستاهای شهرستان ورامین است که پیشینه مذهبی بسیار کهنی دارد و سابقه عزاداری آن به بیش از 140 سال قبل برمی‌گردد؛ شیوه عزاداری اهالی این شهرک نیز در طول زمان متناسب با شرایط و امکانات، قدری متفاوت شده است.

در دهه اول ماه محرم هر شب یکی از خانواده‌های شهدا بانی مسجد بقیة‌الله (ع) باغ خواص می‌شود و به یاد عزیزان سفر کرده خود خیرات می‌دهند.

پایگاه بسیج ابوذر باغ خواص به عنوان یکی از اولین پایگاه‌های بسیج در سطح شهرستان ورامین در سال 61 تأسیس شده است و در روزگاری که جمعیت این ناحیه از 500  نفر تجاوز نمی‌کرده است، 40 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که سرلشکر شهید «منصور ستاری» فرمانده وقت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی که مدت زیادی همراه پدر خود در این منطقه زندگی می‌کرده است، یکی از شهدای شاخص این منطقه است. 

علاوه بر این شهیدان ناصر تاجیک اسماعیلی اولین شهید منطقه، محمدرضا تاجیک، محسن فرین‌شاد، علی قشقایی، حمید بابایی، محمود قشقایی، علی صالحی، محمد تاجیک، محمدرضا تاجیک، منصور تاجیک، هاشم ابوالحسنی، محمود ابوالحسنی، محمداسماعیل هجی‌پور، محمدرضا تاجیک، محمد حبیبی، جلال قشقائیان، محمدعلی کریمی، عباس مرادی، محسن منشاد، غلامعلی عطایی‌صفا، ابوالقاسم عباسی، محمد حیدری، مرتضی تاجیک، سیدمرتضی باقرحسینی، داود قشقایی، محمد حبیبی، اسدالله تاجیک، علی تاجیک ‌قشقایی، مجید ابوالحسنی، سیدجلال حسینی، حسین(علی) وحیدی، رمضان بهرامی، محمد حبیبی، رحمت‌الله کریمی، امیر تاجیک، سیدجلال حسینی، ناصر معصومی‌فرج، محمد باقری، محمد تاجیک، احسان سلیمانی و شهید امید محمدیان شهدایی هستند که در طول مبارزات انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس جان خود را نثار حفظ آرمان‌های امام خمینی (ره) و اسلام کرده‌اند.

علاوه بر ده‌ها شهید گلگون کفن که مزارشان امروز میعادگاه عاشقان طریق ایثار و جهاد است، اهالی شهرک باغ خواص به حضور ده‌ها رزمنده و جانباز نیز از در میان خود افتخار می‌کنند.
انتهای پیام/

   


اینتر به دنبال شکار دروگبا

شنبه 19 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

اینتر به دنبال شکار دروگبا

خبرگزاری فارس: باشگاه بحران زده اینتر به دنبال جذب مهاجم ساحل‌عاجی چلسی در نقل و انتقالات ژانویه است.

خبرگزاری فارس: اینتر به دنبال شکار دروگبا

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کوریره دلو اسپورت، دیدیه دروگبا در این فصل لیگ برتر انگلیس به ندرت در ترکیب ثابت تیمش به میدان رفته و در بیشتر بازی‌ها نیمکت نشین بوده است.
 
سران اینتر از این فرصت استفاده کرده و برای جذب وی اقدام کرده‌اند. اینتری‌ها قصد دارند در ژانویه دروگبا را به جوزپه مه‌آتزا ببرند و لئوناردو دامیائو، بازیکن جوان و برزیلی خود را نیز به عنوان بخشی از قرارداد روانه چلسی کنند.
 
از سوی دیگر سران نرآتزوری قصد دارند دیگو میلیتو، مهاجم آرژانتینی خود را نیز به فروش برسانند و با مبلغ به‌دست آمده از فروش او، قرارداد مائورو زاراته را از قرضی به دائمی تبدیل کنند ولی از دیدیه دروگبا به عنوان هدف نخست این باشگاه نام برده می‌شود.
 
پیش از این دروگبا مورد توجه میلان نیز قرار داشته ولی به دلایلی این انتقال به نتیجه نرسید. به نظر می‌رسد اگر سران چلسی با انتقال دروگبا به اینترمیلان موافقت کنند، انتقال دامیائو به چلسی نیز انجام گیرد. این بازیکن ۲۲ ساله مورد توجه بسیاری از تیم‌های اروپایی قرار گرفته و به احتمال زیاد می‌تواند به عنوان بخشی از قرارداد دروگبا به چلسی منتقل شود.
انتهای پیام/آ

   


از 3 روز گذشته تاکنون؛
اصفهان با پدیده اینورژن مواجه شده است

خبرگزاری فارس: مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از سه روز گذشته تا کنون پدیده اینورژن در اصفهان ایجاد شده اما این پدیده با عنوان وارونگی دما در مرحله هشدار قرار دارد و هنوز به مرحله بحرانی نرسیده است.

خبرگزاری فارس: اصفهان با پدیده اینورژن مواجه شده است

منصور شیشه فروش امروز در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر پدیده اینورژن یا وارونگی دما در بیشتر شهر‌های بزرگ و صنعتی کشور بروز پیدا کرده است و این پدیده به صورت معمول در نیمه دوم سال ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه وارونگی دمای بیشتر مناطق کشور با سکون هوا ارتباط مستقیم دارد، اضافه کرد: این پدیده تنها به اصفهان اختصاص ندارد و هم‌اکنون شهر‌های صنعتی موجود در سطح کشور با اینورژن مواجه شده‌اند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر توصیه‌های لازم در مورد این پدیده به مردم ارائه شده است، تصریح کرد: جلسات متعددی در استانداری اصفهان در ارتباط با این موضوع و کنترل پدیده اینورژن در اصفهان برگزار شده است و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه محیط زیست اصفهان به صورت مداوم و مستمر گزارش‌های خود را در مورد وضعیت وارونگی دمای هوا ارائه می‌دهد، ادامه داد: آمار و نتایج وضعیت هوای اصفهان به صورت 24 ساعت توسط مسئولان محیط زیست بررسی می‌شود و هوا‌شناسی نیز گزارش‌های خود را در این زمینه به ستاد مدیریت بحران استانداری ارائه می‌دهد.
شیشه فروش با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت موجود در این زمینه کنترل شده است، تاکید کرد: از سه روز گذشته تا کنون پدیده اینورژن در اصفهان ایجاد شده اما این پدیده با عنوان وارونگی دما در مرحله هشدار قرار دارد و هنوز به مرحله بحرانی نرسیده است.
وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز اقدامات لازم در راستای این موضوع صورت می‌گیرد، افزود: هم‌اکنون باید طرح زوج و فرد در برخی از معابر شهری اصفهان رعایت شود و افراد باید از خودرو‌های شخصی در سطح شهر به میزان کم‌تری استفاده کنند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه حمل و نقل مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید افزایش یابد، بیان داشت: صنایع آلاینده نیز باید میزان آلایندگی خود را کنترل کنند و کاهش پدیده اینورژن با همکاری این واحد‌ها محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه اصفهان در سال گذشته نیز با پدیده اینورژن مواجه شده است، گفت: روند میزان آلودگی هوا، میزان ذرات ریز و شاخص کیفیت هوا به صورت مستمر بررسی می‌شود و در حال حاضر وارونگی دمای هوای اصفهان نگران‌کننده نیست.
انتهای پیام/م20

   


این هفته در کمیسیون آموزش مجلس؛
وزرای علوم و آموزش و پرورش به "6 سؤال" 4 نماینده پاسخ می‌دهند

خبرگزاری فارس: وزرای علوم و آموزش و پرورش این هفته جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می‌شوند.

خبرگزاری فارس: وزرای علوم و آموزش و پرورش به "6 سؤال" 4 نماینده پاسخ می‌دهند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش روز یکشنبه این هفته با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به سؤالات ۳ نفر از نمایندگان پاسخ می‌دهد.

همچنین قرار است که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی هفته جاری سند تحول در آموزش و پرورش که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است را مورد بررسی قرار دهند.

بررسی لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیئت‌های انضباطی نیروهای مسلح دیگر دستور کار اعضای این کمیسیون طی روز یکشنبه است.

اعضای این کمیسیون روز سه‌شنبه نیز قرار است به بررسی قانون وزارت نفت و همچنین بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان علوم آسیا بپردازد.

کامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات نیز روز سه‌شنبه جهت پاسخگویی به ۳ سؤال عیسی جعفری نماینده مردم کبودرآهنگ در کمیسیون آموزش مجلس حاضر می‌شود.

همچنین اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز روز یکشنبه این هفته بعد از بررسی آخرین اخبار گزارش مسئولین شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران در خصوص وضعیت پروژه‌های در دست اجرا و برنامه‌های آتی این شرکت را استماع می‌کنند.

برنامه‌های کاری روز سه‌شنبه اعضای این کمیسیون نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/

   


خانواده‏ شهدای عاشورای حسینی افغانستان در گفت‏وگو با فارس:
محل دفن شهدای عاشورا در کابل به نام "شهدای عاشورا" نام‌گذاری شود

خبرگزاری فارس: شماری از خانواده‏های شهدای عاشورا در "کابل"، "مزارشریف" و "قندهار" با تأکید بر پیگیری این حادثه از سوی دولت و جامعه جهانی خواستار نامگذاری تپه‏ محل دفن اعضای خانواده‌شان به نام تپه "شهدای عاشورا" شدند.

خبرگزاری فارس: محل دفن شهدای عاشورا در کابل به نام "شهدای عاشورا" نام‌گذاری شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، خانواده شهدا و زخمی شدگان حادثه روز عاشورا در کابل و 2 شهر دیگر افغانستان با گلایه از دولت این کشور در رابطه با عدم اعلام عزای عمومی برای یک روز در این کشور، خواستار پیگیری جدی این حادثه از سوی دولت شدند.
 
شهدای عاشورا با خون خود به امام حسین لبیک گفتند
 
"محمد جواد احمدی" از افرادی که یکی از اعضای خانواده خود را در این حادثه از دست داده است، به خبرنگار فارس گفت: بزرگ‏ترین آرزوی ما این است که خداوند و امام زمان علیه‏السلام شهادت این شهیدان را از ما بپذیرند، ما در ماتم این عزیزان بسیار غمگین و محزون شده‏ایم.

وی افزود: شهادت این عزاداران ادامه راه امام حسین علیه‏السلام است و این شهیدان لبیک "یاحسین" را با خون خود نوشتند.

احمدی علاوه کرد: خانواده‏های شهدا از دولت اسلامی افغانستان می‌خواهند، تپه‏ای که همه شهیدان روز عاشورا در آن دفن شده‏اند به نام تپه "شهیدان عاشورای حسینی" نامگذاری شود.

شهادت در راه امام حسین علیه‏السلام افتخار ما است

"چراغ‏علی" نیز یکی از اعضای خانواده‌ این شهدا است، او با بیان این که شهادت در راه اسلام مایه افتخار است، گفت: مردم افغانستان به خصوص شهروندان کابل به خاطر تقدیم این شهیدان در راه خدا به خود می‏بالند.

وی با اشاره به این که دستگیری و مجازات عاملان اصلی این رویدادها مهمترین خواسته ما از دولت و جامعه جهانی است، اظهار داشت: در این صورت گروه‌های تروریستی با عبرت از این برخورد دیگر به خود اجازه انجام چنین اقداماتی را نمی‌دهند.

چراغ‏علی تصریح کرد: ما حسینی هستیم و حسینی باقی خواهیم ماند و اکنون که یک عضو خانواده ما در این راه شهید شده ما حاضریم همه شهید شویم تا راه امام حسین علیه‏السلام ادامه پیدا کند و اسلام زنده بماند.
 
مردم باید به زخمی‌های حادثه کابل خون اهدا کنند
 
"محمد تمیم" که 2 عضو خانواده‏اش در این حادثه زخمی شده‌اند و اکنون در بیمارستان بستری هستند، گفت: از مردم افغانستان می‏خواهم تا به زخمیان این حادثه خون اهدا کنند.

وی با بیان این که اهدای خون به این زخمی‏ها در حقیقت اهدای خون به تحقق اهداف اسلام است، گفت: در حال حاضر شماری از زخمی‏شدگان این حادثه در بیمارستان‏ هستند و توانایی مالی معالجه کامل خود را ندارند.

تمیم اظهار داشت: دولت و مردم افغانستان باید به یاری آنان بشتابند و در حد توان خود سعی کنند زندگی سالم را به آنان باز گردانند.

باید عزای عمومی اعلام می‏شد

"فاطمه پویا" یکی از حاضران در مراسم تجلیل از "شهدای عاشورا" در کابل به فارس گفت: مردم افغانستان از دولت انتظار داشتند تا برای یک روز هم که شده در این کشور عزای عمومی اعلام می‌کرد.

وی ادامه داد: مشخص کردن این روز از یک سو می‌توانست باعث تسکین روحیه مردم و خانواده شهدا شود و از سوی دیگر پاسخی قاطع به دشمنان وحدت و برادری این کشور باشد.

در مراسم گرامی‏داشت عاشورای حسینی مردم شهرهای کابل، مزارشریف و قندهار افغانستان از سوی "لشکر جنگوی" پاکستان هدف حملات تروریستی و انفجار قرار گرفتند که در نتیجه آن بیش از 200  تن شهید و زخمی شدند.

انتهای پیام/م

   


رویترز: با سقوط هواپیمای آمریکایی
تلاش‌های واشنگتن برای جاسوسی در ایران لو رفت

خبرگزاری فارس: به گفته مقامات آمریکا و دیگر افراد آگاه، عملیات جاسوسی آمریکا در ایران، سالها و از طرق مختلف در جریان بوده است. در عین حال مقامات آمریکایی در موضعی انفعالی، اظهار داشتند که این هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط کرده است و نه به دلیل خاموش شدن و یا هک شدن کامپیوتر آن توسط ایران.

خبرگزاری فارس: تلاش‌های واشنگتن برای جاسوسی در ایران لو رفت

خبرگزاری فارس: به گزارش فارس، به نقل از "رویترز"، سقوط هواپیمای بدون سرنشین سازمان سیا در ایران از آنچه که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا ترجیح می‌دهند تا مخفی بماند، پرده برداشت: تلاش های شدید جاسوسی در کشوری که در آن آمریکا حضور رسمی ندارد.

ایران روز پنجشنبه فیلم هواپیمای بدون سرنشین را نشان داد که تا حد زیادی دست نخورده به نظر می‌رسید. سخنگوی پنتاگون و سیا در مورد تایید اینکه این هواپیما، همان هواپیمای گم شده RQ - 170 است، ابراز نظر نکردند.

به گفته یک مقام آگاه، این هواپیمای بدون سرنشین در حال انجام ماموریت بر فراز ایران بوده است.

یک  مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که اعتقاد بر این است که این هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط کرده است و نه به دلیل خاموش شدن و یا هک شدن کامپیوتر آن توسط ایران.

اگر چه این خطر وجود دارد که ایران از این هواپیما برای برای ساخت فن آوری معکوس استفاده کند و یا آن را به کشورهای دیگر مانند چین بفروشد، مقامات آمریکا معتقدند که ایران قادر نخواهد بود تا به سیستم‌های کامپیوتری این هواپیما راه یابد و به جزئیات ماموریت نظارتی آمریکا پی ببرد.

به گفته مقامات آمریکا و دیگر افراد آگاه، عملیات جاسوسی آمریکا در ایران، سالها و از طرق مختلف در جریان بوده است.

یک کارشناس خصوصی دفاعی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که زمانی که او در سال 2008 از مرکز فرماندهی یک پایگاه نظامی آمریکا در خلیج فارس ملاقات کرد، واضح بود که سیستم‌ها در حال دریافت اطلاعات از داخل ایران هستند.

به گفته این کارشناس، به نظر می رسید برخی از این اطلاعات از هواپیمایی در ارتفاع بالا و برخی اطلاعات دیگر از سنسورهای الکترونیکی زمینی که آمریکا موفق شده است تا به نحوی بر روی زمین در ایران نصب کند، در حال دریافت بودند.

انتهای پیام/200767/ص

   


چرا رژیم‌ صهیونیستی «سگ نگهبان» آمریکاست؟

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری، در مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در بخشی از بیانات خود، رژیم صهیونیستی را «سگ نگهبان» آمریکا خطاب کردند.رژیم صهیونیستی رژیمی غیر مشروع است که همواره در یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های خود و به دلایل مشخص و نامشخص بسیاری، حفاظت از منافع آمریکا در خاورمیانه به‌عنوان راهبرد اصلی او مطرح بوده است.

خبرگزاری فارس: چرا رژیم‌ صهیونیستی «سگ نگهبان» آمریکاست؟

مقام معظم رهبری، در مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در بخشی از بیانات خود، رژیم صهیونیستی را «سگ نگهبان» آمریکا خطاب کردند.
معظم‌له فرمودند: «هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آن‌ها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد.»
رژیم صهیونیستی از نزدیک به 60 سال قبل با غصب و اشغال بخش‌هایی از خاک کشور فلسطین، در منطقه خاورمیانه حضور یافت؛ رژیمی غیر مشروع که همواره در یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های خود و به دلایل مشخص و نامشخص بسیاری، حفاظت از منافع آمریکا در خاورمیانه به‌عنوان راهبرد اصلی او مطرح بوده است؛ رژیمی نامشروع که حتی برای دفاع از منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه، جنگ نیز به راه می‌اندازد.
عاملان اصلی به‌راه‌انداختن جنگ 33 روزه
این ایالات متحده آمریکا و جرج بوش رئیس جمهور وقت آن است که در هنگام آغاز حمله اسرائیل به مرزهای لبنان و جنگ با حزب‌ا...، این جنگ را دفاع از ایالات متحده می‌نامد.
البته قبل از آن نیز برخی رسانه‌های آمریکایی از خبری موهوم پرده برداشته بودند که می‌گفت اسرائیل به زودی و با حمایت آمریکا جنگی را در خاورمیانه به راه خواهد انداخت که در واقع جنگ نماینده کاخ سفید یعنی رژیم صهیونیستی با نماینده ایران یعنی حزب‌ا... خواهد بود.
«ازرائیل یاکی» از مشاوران وقت دولت جرج بوش است. او در یکی از سخنرانی‌های خود که در روزهای پایانی جنگ 33 روزه منتشر شد، گفته بود: «کاخ سفید مدت‏ها به دنبال دلیلى براى حمله‏ بازدارنده علیه حزب‏الله بود. ما مى‏خواستیم حزب‏اللَّه را نابود کنیم و اکنون کسى را براى این‏کار اجیر کرده‏ایم.»
روزنامه «نیویورکر» نیز یک هفته پس از پایان جنگ 33 روزه و پیروزی حزب‌ا... می‌نویسد: «دولت بوش قصد داشت به ایران حمله کند؛ اما برای این کار، ابتدا می‌بایست حزب‌ا... را حذف می‌کرد.»
سیمور هرش، روزنامه مشهور آمریکایی، هم در یکی از مقالات رسانه‌ای خود تأکید می‌کند که آمریکا از قبل از جنگ 33 روزه، از حمله رژیم صهیونیستی به حزب‌ا... آگاه بوده و آن را تأیید می‌کرده است.
چنگ و دندان‌هایی که رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد
مقامات رژیم اشغالگر قدس همچنین در زمینه چنگ و دندان نشان دادن به حریف اصلی دولت آمریکا یعنی جمهوری اسلامی ایران ید طولایی دارند.
آن‌ها در حالی که تمام افکار عمومی در جهان می‌دانند رژیم صهیونیستی بدون حمایت مالی و تسلیحاتی کاخ سفید توانایی مقابله با هیچ چالش نظامی را ندارد، بارها و بارها جمهوری اسلامی را به حمله نظامی تهدید کرده‌اند.
در واقع، رژیمی که حتی توانایی مقابله با گروه‌های نظامی دولت حماس و یا حزب‌ا... را ندارد و این مسأله را در عمل هم نشان داده است، در لحظاتی که ایالات متحده پرونده‌هایی را برای فضاسازی علیه کشورمان در زمینه مسائل هسته‌ای علم کرده است، به تهدید نظامی ایران اسلامی می‌پردازد؛ تهدیدهایی که حتی رسانه صهیونیستی هاآرتص نیز اذعان می‌کند از سال 2005 همواره علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شوند اما هیچ‌گاه عملی نمی‌شوند.
ضرورت‌هایی که اسرائیل را مجبور می‌کند سگ نگهبان باشد
صهیونیست‌ها البته ضرورت‌های دیگری نیز برای سرسپردگی ذلیلانه به ایالات متحده دارند.
بر اساس تحقیقی که در سایت آمریکایی «گزارش واشنگتن» منتشر شده است، مقامات کاخ سفید طی سال‌های 1996 تا 2008 بیش از 114 میلیارد دلار از پول‌های به دست آمده از مالیات‌های پرداختی توسط مردم آمریکا را به رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند.
این در حالی است که «شرل مک‌آرتور» نویسنده گزارش مذکور تأکید می‌کند سرجمع این رقم که از گزارش‌های رسمی نهادهای آمریکا استخراج شده، برآوردی محافظه‌کارانه است و اصل رقم کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی باید بسیار بیش‌تر از این باشد.
لیست کمک‌ها و حمایت‌هایی که مقامات کاخ سفید از رژیم صهیونیستی به عمل می‌آورند تا این رژیم سرپا بماند، شامل بندهای مختلفی است. حمایت‌های مختلفی که آن‌قدر جدی و تعیین کننده هستند که مقامات رژیم صهیونیستی را مجبور می‌سازند تا به شدت و علی‌رغم قیافه حق به جانب خود در مواجهه با آمریکا، تلاش بی‌حدّ و حصری انجام دهند تا در نقشی مثل یک سگ نگهبان به خوبی بتوانند منافع واشنگتن را در خاورمیانه و در بسیاری از نقاط دنیا حفظ کنند.
خبرگزاری فارس می‌افزاید: در ادامه تحقیق خود در این زمینه به سندی برخوردیم که توسط گروه تحقیقات کنگره آمریکا منتشر شده و طی آن لیست بلندبالایی از کمک‌های کاخ سفید به رژیم صهیونیستی مورد معرفی قرار گرفته است.
در مقدمه این گزارش آمده است که پس از جنگ جهانی دوم؛ بزرگ‌ترین دریافت کننده کمک از ایالات متحده کسی نبوده است جز رژیم صهیونیستی.
در این گزارش همچنین تصریح می‌شود کمک‌هایی که صهیونیست‌ها از کاخ سفید دریافت می‌کنند، کمک‌هایی خاص! است و پروتکل‌های موجود به هیچ کشور دیگری اجازه برقراری چنین روابط نزدیکی را با آمریکا نمی‌دهد.
در این سند رسمی که در سال 2010 منتشر گردیده، عناوین زیادی از کمک‌های ایالات متحده به رژیم صهیونیستی قید شده است که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
- قرارداد 10 ساله کمک نظامی آمریکا به رژیم اشغالگر قدس که اخیراً منعقد شده است.
- ارائه تسهیلات به تل‌آویو برای تأمین نقدینگی مورد نیاز به منظور انجام فعالیت‌هایی مرتبط با تسلیحات نظامی
- اختصاص بودجه برای برنامه‌های مشترک موشکی بین ایالات متحده و رژیم صهیونیستی
- تضمین‌های آمریکا برای انتقال تسلیحات تولید شده در سرزمین‌های اشغالی و توسط صهیونیست‌ها به اشخاص ثالث
- ضمانت وام‌های رژیم صهیونیستی توسط دولت آمریکا
- ارائه خدمات به پناهندگان به رژیم صهیونیستی توسط دولت آمریکا
- کمک‌های اضطراری آمریکا به رژیم صهیونیستی که در هر قالبی می‌توانند مطرح شوند.
- اعطای وام به رژیم صهیونیستی برای بهبود اقتصادی این رژیم جعلی
تمام این اسناد و خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که رژیم اشغالگر قدس چاره‌ای جز ایفای نقش «سگ نگهبانی» برای ایالات متحده ندارد.
در واقع سران این رژیم مجبورند سگ‌های نگهبان آمریکا در منطقه خاورمیانه باشند تا مقامات کاخ سفید نیز با پول مالیات‌هایی که از مردم این کشور می‌گیرند، بتوانند حیات اسرائیل را تضمین کنند.
البته استکبار جهانی و ایالات متحده آمریکا تعدادی «سگ زنجیری» نیز در منطقه خاورمیانه دارند که وظیفه رسانه‌هاست تا بیش‌تر به معرفی و افشای چهره ننگین آن‌ها بپردارند.

انتهای پیام/

   


   


   


   


دبیر علمی پانزدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی:
60 درصد کاربران رایانه روش صحیح استفاده از کامپیوتر را رعایت نمی‌کنند

خبرگزاری فارس: دبیر علمی پانزدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی گفت: 60 درصد کاربران رایانه روش صحیح استفاده از کامپیوتر از جمله صحیح نشستن و انجام ورزش‌های کششی برای استراحت را رعایت نمی‌کنند.

خبرگزاری فارس: 60 درصد کاربران رایانه روش صحیح استفاده از کامپیوتر را رعایت نمی‌کنند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیداحمد رئیس‌السادات در نشست خبری پانزدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی و توانبخشی اظهار داشت: بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته 60 درصد کاربران روش صحیح استفاده از کامپیوتر از جمله نشستن مناسب و انجام ورزش‌های کششی به همراه استراحت متمادی را رعایت نمی‌کنند و این امر منجر به دردهای گردن، شانه‌ها، گز‌گز و خوابیدگی انگشتان، گرفتگی ساق پا و در نهایت کمردرد را منجر می‌شود.

وی افزود: در این راستا کاربران رایانه باید مواردی چون نشستن مناسب، استراحت در فواصل مختلف، ورزش‌های کششی و در نهایت استفاده صحیح از رایانه و لوازم جانبی آن را رعایت کنند.

رئیس‌السادات با اشاره به برگزاری پانزدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی و توانبخشی گفت: این کنگره برای بازآموزی و آشنایی با فناوری‌های نوین طب فیزیکی و توانبخشی با هدف استفاده از پتانسیل و قابلیت‌های رشته‌های گفتاردرمانی، کاردرمانی، پرستاری، توانبخشی و در نهایت همکاری بین‌بخشی با سایر رشته‌هایی مانند ارتوپدی، طب ورزش، روانپزشکی و انواع جراحی‌های برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از ویژگی‌های ارزشمند این کنگره حضور بین‌المللی اساتیدی از کشورهایی چون آمریکا، آلمان و انگلستان است افزود: در این راستا پرفسور ایرانی‌الاصلی از آمریکا در مباحث پوکی استخوان و پرفسوز مایکل تیسر از آلمان در مباحث ویتامین D و دردهای سیستماتیک اسکلتی سخنرانی خواهند کرد.

وی با اشاره به پذیرش 220 مقاله و 70 سخنرانی در این کنگره اظهار داشت:‌در این راستا کارگاه‌هایی نیز در زمینه سونوگرافی و کاربرد طب فیزیکی و همچنین کودکان و توانبخشی و در نهایت لیزرتراپی برگزار می‌شود.

رئیس‌السادات تصریح کرد: در پانزدهمین کنگره سراسری طب فیزیکی و توانبخشی به موارد مغفولی که تاکنون در حوزه توانبخشی از جمله پرستاری توانبخشی و آموزش توانبخشی برای پزشکان عمومی پرداخته می‌شود زیرا پزشکان عمومی بر حسب نهادینه شدن سیستم ارجاع و پزشک خانواده باید به موارد طب فیزیکی و توانبخشی آشنایی یابند.

رئیس‌السادات اظهار داشت: این کنگره با 12 امتیاز بازآموزی دارای محورهای از جمله سندروم‌های درد، طب ورزشی و ورزش‌درمانی، اورتز و پورتز، طب فیزیکی و در نهایت روشهای اینتروشن در طب فیزیکی و تازه‌های الکترودیاکتوز پرداخته می‌شود.
انتهای پیام/

   


طالبیان به فارس خبر داد؛
تجلیل از یک شاعر پیشکسوت در جشنواره شعر فجر

خبرگزاری فارس: قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و ادب گفت: احتمالا در جشنواره شعر فجر امسال از یکی از چهره‌های شعری یا پیشکسوتان داخلی تجلیل خواهد شد.

خبرگزاری فارس: تجلیل از یک شاعر پیشکسوت در جشنواره شعر فجر

یحیی طالبیان، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و ادب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس در خصوص برگزیده شدن دبیران جشنواره شعر فجر اظهار داشت: «پرویز بیگی حبیب‌آبادی» و «رضا حمیدی» با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ترتیب به عنوان دبیران علمی و اجرایی ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب و معرفی شدند.

وی ابراز داشت: دبیر اجرایی ساز و کارهای اجرایی، تدارکات، پشتیبانی، منابع و اعتبارات را دنبال می‌کند، اما دبیر علمی یا دبیر می‌تواند یک معاون داشته باشد که این معاون از سوی شخص دبیر تعیین می‌شود.

طالبیان در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شاهد یادبود دو شاعر کشورمان «غلامرضا بروسان و الهام اسلامی» در آئین اختتامیه جشنواره شعر فجر خواهیم بود یا نه، تاکید کرد: بنده به عنوان مقام مسئول به خانواده این دو شاعر تسلیت گفتم. این دو می‌توانستند عرصه شعر آینده کشور را با نوآوری و ابتکارات خود متحول کنند اما تا به امروز در جشنواره شعر فجر به این مناسبت برنامه‌ای تدارک دیده نشده است.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و ادب در پاسخ به پرسش دیگر فارس مبنی بر برگزاری جلسات سیاستگذاری گفت: تاکنون 3 جلسه سیاستگذاری با حضور اعضا برگزار شده است.

طالبیان در خصوص روند کند برگزاری این جشنواره یا اینکه آیا نسبت به سایر جشنواره‌ها توجه کمتری به آن می‌شود، اضافه کرد: جلسات سیاستگذاری کاری است؛ در نهایت در این جلسات کاری رایزنی شده و اعضا به تبادل آراء می‌پردازند، در نهایت یک رای رد و یا مورد قبول واقع می‌شود که پس از این مراحل مصوبه نهایی این جلسه از سوی ستاد اعلام می‌شود.

به گفته وی، از این رو که این جلسات اغلب کاری است، بنابراین چندان خبر قابل درجی از این جلسات برای رسانه‌ها ارسال نمی‌شود، اما امیدواریم تمام ساز و کارها فراهم شود تا در روز معین شده جشنواره شعر فجر برگزار شود.

وی درباره بخش ویژه جشنواره شعر فجر تصریح کرد: احتمالا در جشنواره شعر فجر امسال از یکی از چهره‌های شعری یا پیشکسوت داخلی تجلیل خواهد شد.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و ادب درباره بخش بین‌الملل جشنواره شعر فجر و همایش شاعران ایران و جهان و اینکه این دو جشنواره موازی کاری محسوب نمی‌شوند، گفت: با برگزاری جشنواره شعر فجر و همایش شاعران شاهد موازی کاری نیستیم. به لحاظ اینکه در همایش شاعران ایران و جهان تنوع و گستردگی بیشتری دارد و نوع اجرای آن با جشنواره فجر متفاوت است و به دلیل اهداف متفاوت، برگزاری این جشنواره و همایش موازی کاری محسوب نمی‌‌شود.
انتهای پیام/ک

   


غرور ملی پس از یک شکار طلایی

شنبه 19 آذر 1390 نویسنده: مینا ب |

غرور ملی پس از یک شکار طلایی

خبرگزاری فارس: اقدام سریع و به هنگام نیروی هوا فضای سپاه در رونمایی از هواپیمای جاسوسی فوق مدرن و رادار گریز آمریکایی نه تنها کاخ سفید را مجبور به اعتراف به شکستی تلخ و تاریخی کرد بلکه موجب شد خبر قدرت شگفت آور و غرورآفرین کشورمان درجنگ الکترونیکی و سایبری و دفاع و پاسداری از حریم هوایی ایران به سرعت در راس اخبار جهانی قرارگیرد.

خبرگزاری فارس: غرور ملی پس از یک شکار طلایی

سرانجام ماجرای تسلط و در اختیارگرفتن هواپیمای جاسوسی «٠٧١ RQ» آمریکا توسط ایران در مناطق شرقی کشورمان در صدر مهم  ترین خبرهای مشهورترین و موثرترین شبکه های بین المللی خبری قرار گرفت.
ماجرا و خبری که کاخ سفید تا چند روز پیش آن را کتمان می کرد اما به سرعت مجبور شد اطلاعاتی قطره چکانی در باره این موضوع مهم ارائه کند.
اقدام سریع و به هنگام نیروی هوا فضای سپاه در رونمایی از هواپیمای جاسوسی فوق مدرن و رادار گریز آمریکایی نه تنها کاخ سفید را مجبور به اعتراف به شکستی تلخ و تاریخی کرد بلکه موجب شد خبر قدرت شگفت آور و غرورآفرین کشورمان درجنگ الکترونیکی و سایبری و دفاع و پاسداری از حریم هوایی ایران به سرعت در راس اخبار جهانی قرارگیرد.
رونمایی از «پهپاد» فوق پیشرفته و فوق سری آمریکایی از چند جهت کاخ سفید، پنتاگون، «سیا» و همچنین بسیاری دیگر از دشمنان و بدخواهان ایران را در موضع انفعال، اعتراف و شگفتی قرار داد.
* پس از رونمایی و به معرض نمایش گذاشته شدن این پرنده جاسوسی رادارگریز آمریکایی توسط ایران، سندی دیگر به پرونده رسوایی های سران کاخ سفید و ادعاهای گزاف آنان اضافه شد. چرا که آنان ابتدا ادعا کردند که این هواپیمای بدون سرنشین ناپدید شده است بعد مدعی شدند که ممکن است به خاطر نقص فنی سقوط کرده باشد سپس گفتند که اگر این هواپیما در جایی از کنترل خارج شود براساس طراحی های پیچیده پیش از دستیابی به آن بلافاصله یا به مرکز اعزام برمی گردد یا خود به خود منفجر خواهد شد و چیز به درد بخوری از آن باقی نخواهد ماند. آنها به هیچ وجه این واقعیت را نمی پذیرفتند که هواپیمای جاسوسی شان ممکن است گرفتار «کمین الکترونیکی» ایران شده باشد.
مقامات آمریکایی پس از اعتراف به اصل ماجرای هواپیمای RQ170 مدعی شدند که این هواپیما وارد حریم هوایی ایران نشده است اما دستیابی و تسلط متخصصان جنگ و دفاع الکترونیکی کشورمان بر پهپاد جاسوسی فوق مدرن آمریکایی که به گفته کارشناسان جدیدترین محصول شرکت «لاکهید مارتین» است در یکی از مناطق شرقی ایران بار دیگر علاوه بر اثبات ادعاهای کذب آمریکا به روشنی نشان داد که از قرار معلوم دشمنی سران کاخ سفید با ملت ایران و جمهوری اسلامی تمام شدنی نیست و امروز برای همه به خوبی روشن شده است که ترفند «آمریکایی اوبامایی» پنهان کردن «مشت چدنی در زیر دستکش مخملی» نیز توسط عملکرد خود آمریکایی ها همچنان نقش بر آب بوده و خواهد بود.
* طول دو بال این پرنده فوق پیشرفته جاسوسی حدود ۲۶متر، طول بدنه حدود 4.5متر و ارتفاع آن (بدون احتساب چرخ ها) یک متر و ۸۴سانتیمتر و وزن تقریبی آن ۳۸۵۰ کیلو گرم (هنگام بلندشدن از باند) است و پس از هر سوخت گیری می تواند ۱۵۰۰کیلومتر پرواز کند. تصاویر پخش شده این هواپیما که به روشنی از صدمه جدی وارد نشدن به آن حکایت می کرد به خوبی نشانگر توان بسیار بالای بازدارندگی و تخصص فوق العاده متخصصان دفاع سایبری کشورمان است تخصص و توانمندی فوق العاده ای که در عین تحمیل سالها تحریم های سخت بر کشورمان از سوی آمریکا و هم پیمانانش نه تنها سران کاخ سفید، پنتاگون و «سیا» را بلکه همه جهان را شگفت زده کرد و دشمنان ملت و رجزخوانان علیه ایران را به «بهتی» مرگ آور فرو برد. اهمیت این هواپیما برای واشنگتن تا بدان حد است که حتی نقشه ای جنون آمیز را طراحی کردند طرحی که بنابر اعلام آسوشیتدپرس و فاکس نیوز از اعزام کماندو به داخل ایران برای برگرداندن حتی لاشه هواپیمای جاسوسی حکایت می کرد که این طرح به خاطر ترس از شدت عمل ایران در نطفه خفه شد.
بی گمان دستیابی به این گونه تخصص ها و توانمندی ها تنها و تنها در سایه توکل دانشمندان جوان ایران به خدای شهیدان سرافراز این سرزمین و ایثارگری و جهاد و تلاش شبانه روزی این عزیزان برای سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی و باورمندی به «خودباوری» و توان ملی مردان و زنان و جوانان و متخصصان این سرزمین و کشور تمدن آفرین و فرهنگ ساز و سرزمین عاشوراهای مکرر است.
قدرمسلم آمریکا حتی در مخیله اش هم نمی گذشت که ایران و ایرانی به چنین توان تخصصی پیشرفته در جنگ سایبری و دفاع الکترونیکی دست یافته باشد.
هواپیمای جاسوسی آمریکایی RQ170 که بنابر اظهارات کارشناسان دارای رادارها و حسگرهای فوق پیشرفته است و قابلیت کنترل از راه دور حتی از خود آمریکا را نیز دارا می باشد، قدرت فوق العاده ای برای تصویربرداری توسط لنزهای پیشرفته و توان استراق سمع بالایی نیز دارد همچنین از توان بسیار بالایی برای تشخیص اورانیوم و مواد رادیواکتیو برخوردار است.
این هواپیمای جاسوسی که آمریکایی ها به آن صفت تامل برانگیز «جانور قندهار» را نیز داده اند علی رغم کدگذاری های پیچیده این توان را داشته که در صورت بروز خطر به صورت اتوماتیک منفجر شود تا هیچ کسی نتواند به اطلاعات آن دست پیدا کند و مسلم است که دستیابی ایران به چنین سیستم فنی الکترونیکی پیشرفته و فوق مدرنی علاوه بر مهر تایید گذاشتن بر توان دفاع الکترونیکی و تخصص بالای دانشمندان ایرانی، امکان فوق العاده استثنایی برای کشورمان ایجاد می کند که علاوه بر دستیابی به اطلاعات فوق سری جمع آوری شده توسط این پرنده الکترونیکی جاسوسی با استفاده از روش مهندسی معکوس، به تکنولوژی و توان ساخت چنین سیستم هایی نیز دست پیدا کند و آمریکا را انگشت به دهان تر و بهت او را افزون تر کند و افسر سابق سیا و برخی دیگر از مقامات آمریکا و پنتاگون را وادار به گفتن این جمله کنند: که تصاویر نشان داده شده از RQ170 توسط ایران نشان می دهد که ایران توانسته است از طریق رخنه سایبری این هواپیما را تحت کنترل و فرمان خود درآورد. اهمیت این توفیق ایران تا بدان حد است که همین مقامات گفته اند ما باید سیستم این گونه هواپیماها را تقویت و پیشرفته تر کنیم چرا که بدون این هواپیماها ما درباره ایران دچار «سیاهچاله اطلاعاتی» خواهیم شد.
و شاید این ماجرا نیز از مصادیق «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» باشد. از نکات قابل اشاره در ماجرای دستیابی ایران به هواپیمای فوق مدرن جاسوسی آمریکا این که این توانمندی می تواند باعث شود که دشمنان ملت ایران به دیگر توانمندی های دفاعی و بازدارندگی ادعا شده، اعلام شده و اعلام نشده و اصطلاحا «زیرخاکی»  ایران باور پیدا کنند و از گنده گویی ها و گزافه گویی ها و رجزخوانی  علیه ایران عزیز پرهیز کنند و باور کنند که اگر حتی دورترین و غیرحساس ترین نقطه در خاک ایران زمین مورد تهدید و حمله یک دیوانه متجاوز مثل رژیم صهیونیستی، آمریکا یا هر تجاوزگر دیگری قرار گیرد، موشک های دوربرد ایران به راحتی حتی توان هدف گیری قلب تل آویو را دارند.
و همان طور که چندی پیش اشاره شد فرزندان دریادل ایران در نیروی دریایی و در خلیج فارس این توانمندی را نیز پیدا کرده اند که در صورت هر نوع تهدید و تجاوزی از سوی آمریکا یا هر قدرت دیگری حتی ناوهای غول پیکر و هواپیمابر آنان را در عمق آب های خلیج فارس غرق کنند.
* نکته دیگر این که گرچه در این چند روز دستگاه دیپلماسی کشورمان اقداماتی برای تذکر به آمریکا انجام داده، از جمله این که سفیر سوئیس را به عنوان حافظ منافع ایران احضار کرده است و نامه ای نیز به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به این اقدام مقامات آمریکایی ارائه کرده اند، اما دستگاه دیپلماسی خصوصا وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی، مجلس و حتی قوه قضاییه با انجام اقداماتی سریع، دقیق و حقوقی باید تلاش کنند صدای اعتراض و مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانند و این اقدام کاخ سفید علیه کشورمان را به عنوان سندی روشن از تجاوز به حریم هوایی ایران در مجامع حقوقی بین المللی جهان ثبت کنند، برای تحقق چنین امری باید بلافاصله هیئتی متخصص برای دفاع از این حق قانونی تشکیل شود و سند این تجاوز آمریکا به حریم هوایی ایران در سازمان ملل و دیگر مجامع حقوقی بین المللی به ثبت برسد.
نکته دیگر این که به هر صورت این هواپیمای جاسوسی فوق مدرن آمریکایی از پایگاه هوایی «شیندند» واقع در ۱۲۰ کیلومتری جنوب هرات در افغانستان از زمین برخاسته و به حریم هوایی کشورمان تجاوز کرده است، سران این کشور باید با اعتماد به ملت خود و ایجاد عزم ملی و افزایش توان ملی خود هرچه زودتر بساط اشغال و اشغالگران را از سرزمین افغانستان و از سر مردم مظلوم این کشور مسلمان جمع کنند تا هم مردم افغانستان نفس راحتی بکشند و از شر اشغالگران و تجاوزکاران رهایی پیدا کنند و هم دشمن کینه توز ایران «خیمه غصبی» خود را از همسایگی و حریم ایران عزیز برچیند و بگذارد ملت ها و مردم جهان خصوصا مردم منطقه خودشان برای آینده خود و کشور خود تصمیم بگیرند.
و اما نکته آخر، ماجرای این «شکار طلایی» و این توانمندی فوق العاده علاوه بر این که دل مردم ایران را با هر گرایش و سلیقه ای شاد کرد و برگ غرور آفرین دیگری بر تاریخ ایران اضافه کرد به خوبی نشان داد که چه متخصصان و دلسوزان متعهد و گمنامی در این کشور شبانه روزی برای پیشرفت و عزت و سربلندی ایران بی هیچ ادعایی جهاد می کنند و عده ای نیز با سیاسی کاری تنها به دنبال مطرح کردن خود، و منافع خود و تضعیف روحیه ها و ایجاد تنش و اختلاف هستند. اما ایران عزیز به همت بزرگ مردان و بزرگ زنان متخصص و متعهد همچنان به سوی سرافرازی هر چه بیشتر در حرکت خواهد بود.

نویسنده: کورش شجاعی
منبع : روزنامه خراسان 19/09/1390
انتهای پیام /
 

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات