روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

خبرگزاری فارس: انتشار یک فیلم جدید از دستگیری قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی بر ادعای پلیس آمریکا مبنی بر اینکه این قتل به انگیزه دفاع شخصی صورت گرفته است، خط بطلان کشید.

خبرگزاری فارس: روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

به گزارش فارس، فیلمی که به تازگی تازه منتشر شده است باب جدیدی در پرونده «تریون مارتین»، نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی که به دست «جورج زیمرمن» به قتل رسید، گشوده است. این فیلم که شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» آن را منتشر کرده است بر ادعای «جورج زیمرمن» و پلیس فلوریدا مبنی بر اینکه انگیزه قتل این نوجوان، دفاع شخصی بوده است، خط بطلان می‌کشد.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» گزارش داد این فیلم «جورج زیمرمن» را لحظاتی بعد از قتل،  در حالی نشان می‌دهد که روی چهره و پشت سر وی اثری از خون یا کبودی دیده نمی‌شود؛

 

فیلم را اینجا مشاهده کنید
 

«جورج زیمرمن» در ۲۶ فوریه سال جاری یک نوجوان سیاه‌پوست و ۱۷ ساله آمریکایی به نام «تریون مارتین» را به خاطر اینکه به طور اتفاقی وارد ملک شخصی او شده بود با شلیک گلوله به قتل رساند.

«زیمرمن» بعد از اینکه به پلیس گفت که «تریون مارتین» با مشت به بینی او ضربه زده بود، او را نقش زمین کرده و سرش را به زمین کوبیده بود، از سوی پلیس بازداشت یا متهم نشد، چرا که به زعم پلیس حق داشته است در مقابل تهاجم نوجوان سیاه‌پوست از خودش دفاع کند.

پلیس فلوریدا نیز در گزارش‌های اولیه اعلام کرد که زیمرمن هنگام دستگیری از ناحیه سر و بینی به شدت خونریزی داشت.

متعاقب این اعلام پلیس، وکیل زیمرمن نیز به شدت اصرار داشت که بینی وی در نتیجه درگیری با «تریون مارتین» دچار شکستگی شده است.

با این وجود، فیلمی که به تازگی شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» به دست آورده نشان می‌دهد اثری از هیچ نوع جراحت، خون یا کبودی روی صورت یا پست سر «جورج زیمرمن» نیست.

قتل این نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی و تبرئه شدن «تریون مارتین» در مراحل اولیه این پرونده، موج گستره اعتراضات سراسری در آمریکا را به دنبال داشت؛ معترضان با تجمع در شهرهای مختلف آمریکا، خواستار اجرای عدالت در مورد «جورج زیمرمن» شدند که به اعتقاد آنها به خاطر «سفیدپوست بودن» با برخورد نرم و مسامحه‌کارانه پلیس روبرو شده بود.

اعتراضات گسترده مردمی، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را نیز به واکنش در خصوص این پرونده وا داشت؛ باراک اوباما جمعه هفته گذشته، ۲۳ مارس، ضمن ابراز همدردی با خانوده این نوجوان سیاه‌پوست اظهار کرد که اگر فرزند پسری داشت، بسیار شبیه «تریون مارتین» می‌بود.

تلاش‌های فعالان سیاه‌پوست آمریکایی و سایر اقشار مردم آمریکا برای کشاندن «جورج زیمرمن» پای میز محاکمه تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.

انتهای پیام/د.ص 

 

   


وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

در پی افشای همکاری نظامی با عربستان
وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سوئد در پی افشای توافق محرمانه با عربستان برای احداث کارخانه مهمات سازی در خاک عربستان، استعفا کرد.

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد

به گزارش فارس به نقل از گاردین، "استن تولگفورس" وزیر دفاع سوئد که پس از افشای توافق نظامی این کشور با عربستان از سوی رسانه‌های سوئدی به شدت تحت فشار قرار گرفته بود، امروز مجبور به استعفا شد.

وی پیش تر هرگونه تخلف در این توافق نظامی را رد کرده و اعلام کرده بود قرار داد ما بین دو کشور برای کمک به عربستان در جهت ساخت کارخانه تولید موشک‌های ضد تانک بوده است.

فشارها بر وزیر دفاع سوئد پس از آن آغاز شد که رادیو دولتی سوئد از توافق نظامی سوئد و عربستان پرده برداشت.  با وجود نبود هرگونه منع قرارداد نظامی با عربستان، رسانه‌های سوئد از مخفیانه صورت گرفتن این توافق به شدت انتقاد کردند.

توگلفورس در دفاع از این همکاری نظامی دو جانبه، آن را در راستای قرارداد همکاری نظامی دو جانبه سال ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ خواند.

فشارها برای استعفای وزیر دفاع بیش‌تر از سوی جناح چپ مخالف دولت صورت می‌گرفت که دولت را به پنهان‌کاری در زمینه شرکت در طرح‌های نظامی عربستان متهم می‌کردند.

فعالان حقوق بشر سوئد نیز دولت را به دلیل فروش تسلیحات و همکاری نظامی با رژیم دیکتاتوری و غیردموکراتیک عربستان مورد انتقاد قرار دادند.

گفتنی است تولگفورس از سال ۲۰۰۷ وزیر دفاع سوئد بود.

انتهای پیام/س.ص

   


جانشین سپاه البرز:
راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است

خبرگزاری فارس: جانشین سپاه ناحیه البرز گفت: امروز راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است.

خبرگزاری فارس: راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ محمد برزگر در بازدید از اردوگاه راهیان نور سپاه شهرستان البرز گفت: در سال 90 و 91 بیش از یک هزار و 700 نفر بازدید کننده از مناطق عملیاتی جنوب کشور داریم که این کاروان‌ها در غالب برادران و خواهران در چهار دوره از مناطق عملیاتی شلمچه، فکه، اروندکنار، طلائیه و پاسگاه زید بازدید می ‌کنند.

وی افزود: در هر دوره برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی ورزشی برای زائران راهیان نور تدارک دیده شده است که در پایان هر دوره نیز طی برگزاری مراسم اختتامیه از برترین‌ها تجلیل می‌شود.

جانشین سپاه البرز یادآور شد: امروز راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است زیرا در راهیان نور جوانان و نوجوانان با افرادی آشنا می‌شوند که با نبود هیچ گونه امکانات در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کردند.

وی اضافه کرد: امیدواریم که بتوانیم فرهنگ شهادت، ایثار، بصیرت و آگاهی را که از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است به جوانان انتقال دهیم.

انتهای پیام/س20/پ3003

   


آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

معاون وزیر علوم:
آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آران و بیدگل را خوزستان آینده ی ایران قلمداد کرد.

خبرگزاری فارس: آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، سید جواد ساداتی‌نژاد بعد از ظهر امروز در سومین همایش فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: با تبیین جایگاه علم و فناوری در شهرستان آران و بیدگل آینده درخشانی در انتظار این منطقه است.

وی با بیان اینکه قدرت و شأنیت هر منطقه‌ بر اساس علم و فناوری آن منطقه مشخص می‌شود عنوان کرد: وجود منابع انسانی غیرتمند آرانی و بیدگلی از خصوصیات بارز این منطقه به شمار می‌رود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه با تأسیس یک دانشگاه دولتی مستقل در آران و بیدگل نقایص این شهرستان برطرف می‌شود تصریح کرد: اجتماع نخبگان در دانشگاه‌ها جهت رفع دردهای موجود در منطقه از فواید مؤثر تأسیس دانشگاه دولتی در آران و بیدگل است.

ساداتی‌نژاد در ادامه انرژی خورشیدی بخش کویری شهرستان آران و بیدگل را از سرمایه‌های عظیم این منطقه دانست و گفت: آران و بیدگل، خوزستان آینده ی ایران است که با به طور متوسط روزانه 10ساعت نور خورشید منبع انرژی عظیمی را در اختیار دارد.

وی درپایان از تپه‌های سیلیسی کویر آران و بیدگل، آب شور منطقه و  دریاچه ی نمک به عنوان سرمایه‌های ارزشمند این شهرستان نام برد و افزود: جذب گردشگر و گسترش صنعت توریسم، به شهرستان آران و بیدگل هویت بخشیده و شأنیت کشوری را برای آن به ارمغان آورده است.

سومین هم اندیشی فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل، به همت ستاد برگزاری نماز جمعه و همکاری دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  فرمانداری، حوزه‌های علمیه امیر‌المؤمنین(ع)، المهدی(عج)، حضرت زینب(س) خواهران، اداره تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری آران و بیدگل در کانون شهید عربیان برگزار شد.

انتهای پیام/س10

   


برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال شهرداری تبریز و صبای قم در نیمه اول با برتری قمی‌ها به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های شهرداری تبریز و صبای قم از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز به میزبانی ورزشگاه یارگار امام  (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با برتری ۲ بر یک مهمان همراه شد.

محسن بیات در دقیقه ۸ و رضا عنایتی در دقیقه ۴۵ برای صبا و جعفر بذری در دقیقه ۴۱ برای شهرداری گلزنی کردند.

قضاوت این دیدار بر عهده محمود رفیعی است.

این دیدار قرار بود در تاریخ ۲۷ اسفند سال ۹۰ برگزار شود که به دلیل شرایط نامساعد جوی لغو و به امروز موکول شد.

انتهای پیام/ز

   


یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

خبرگزاری فارس: یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با حمله به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

در حمله این نیروها به منطقه "السهله" 9 فعال بحرینی بازداشت شدند، این درحالی است که در منطقه "البلاد القدیم" نیز نیروهای امنیتی آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی با یورش به چند منزل 7 فعال را بازداشت کردند.

اما ایستادگی و مقاومت ساکنان منطقه "بنی جمره" در برابر یورش نظامیان آل‌خلیفه موجب بروز درگیری‌هایی بین طرفین شد.

از سوی دیگر، ائتلاف 14 فوریه با انتشار بیانیه‌ای مردم بحرین را به شرکت در تظاهرات بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) دعوت و هدف از برگزاری این تظاهرات را اعتراض به جنایات نظامیان اشغالگر سعودی و تقدیم گل به خانواده شهید "هانی عبد العزیز" اعلام کرد که مارس سال گذشته توسط نظامیان سعودی به شهادت رسید.

این درحالی است که جریان اسلامی "الوفاء" نیز روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای ملاقات معاون سفیر آمریکا در بحرین از مجروحان نظامی رژیم آل‌خلیفه را نادیده گرفتن اقدامات سرکوب‌گرانه و جنایات این رژیم در حق مردم این کشور و بیانگر همدستی آمریکا در جنایات آل‌خلیفه برشمرد.

روز گذشته ساکنان منطقه "بنی جمره" با برگزاری تظاهراتی سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم آل‌خلیفه با حمایت اشغالگران سعودی را محکوم کردند.

روستای "ابوصیبع" نیز روز گذشته شاهد تظاهراتی گسترده جهت اعلام همبستگی با بازداشت‌شدگان مناطق "المعامیر" و "کرزکان" بود.

اما در منطقه "کرزکان" ساکنان این منطقه با برگزاری تظاهراتی خواستار  محاکمه و مجازات قاتلان معترضان بحرینی و در رأس آنها "حمد بن عیسی آل‌خلیفه"، پادشاه بحرین شدند.

ساکنان جزیره الستره نیز در تظاهرات روز گذشته خود خواستار آزادی فوری "عبد الهادی الخواجه"، فعال سیاسی برجسته بحرینی شدند که از حدود 50 روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

این در حالی است که سازمان بین المللی کار نیز از رژیم آل‌خلیفه خواست گزارش نهایی خود را درباره پرونده افراد اخراج شده از مشاغل خود به دلیل شرکت در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز ارائه دهد.

انتهای پیام/++

   


برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

استاندار خراسان شمالی خبر داد
برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی گفت:‌ باید وام کشاورزی تنها در امور کشاورزی هزینه شود.

خبرگزاری فارس: برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ابوطالب شفقت در نشست با بخشداران خراسان شمالی بر نظارت بخشداران به عملکرد تعاونی‌های روستایی تاکید کرد و اظهار کرد: اگر وام کشاورزی در امور غیر کشاورزی پرداخت و هزینه شود به عنوان دخل و تصرف در اموال عمومی با همه عوامل دخیل در این زمینه برخورد می‌شود.

وی همچنین در این دیدار ضمن تبیین هدف‌گذاری های کاری در سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" افزود: باید زحمات مردم منتج به سرمایه و درآمد برای آنان شود.

شفقت به افزایش تولید، افزایش بهره وری، جلوگیری از خروج دام زنده و شیر و سایر محصولات خام کشاورزی از استان و استحصال و تولید محصولات جانبی تاکید کرد و گفت: باید برای  افزایش تولید ملی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی به نوسازی باغ‌ها، بهره وری آب، گردشگری، هدایت تجارت، توسعه سرمایه گذاری‌های بومی به عنوان ظرفیت‌های بعدی برای توسعه عمران و آبادانی استان اشاره کرد.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام اخیر بخشداران استان برای بازدید از تأسیسات نفتی جنوب و عسلویه اشاره کرد و اظهار کرد: در سال 84 مدیریت و حتی پیمانکاری تأسیسات نفتی عسلویه در دست شرکت‌های خارجی بود و با هدایت مرحله به مرحله رهبر معظم انقلاب امروز مدیریت این پایگاه مهم اقتصادی کاملاً در دست ایرانی‌ها است.

وی به پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: پیشرفت‌های گسترده ایرانیان،  وضع و طراحی قوانین و حقوق و رعایت آن‌ها در گذشته در دنیا بی نظیر است و خودباوری و بازگشت ما به اصل خودمان همچنان موجب پیشرفت ایران اسلامی و مورد استفاده بشریت و دنیا می‌شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی یادآور شد: این افتخارات را باید قدر بدانیم و برای آینده برنامه ریزی کنیم و بدانیم که نتیجه آن؛  اشتغال، استقلال و نشاط و رونق کسب و کار و البته یاس دشمنان خواهد بود.

انتهای پیام/س30

   


صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

فرماندار گرمه:
صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان گرمه گفت:‌ صنعت گردشگری در این شهرستان نوپا رونق یافته است.

خبرگزاری فارس: صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

منصور درتومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بر اساس آمار شمار مسافران ورودی نوروزی از شهرستان گرمه امسال نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی یافته است.

وی با اشاره به این که شهرستان گرمه با پیشینه تاریخی از مناطق مهم گردشگری استان خراسان شمالی به شمار می‌رود گفت: وجود قلعه جلال‌الدین گرمه که از آن به عنوان موزه این شهرستان استفاده شده، طی ایام نوروز پذیرای زائران و مسافران نوروزی در گرمه بود.

درتومی همچنین برپایی بازارچه صنایع دستی در دو راهی دشت شهرستان گرمه را برشمرد و افزود: این بازارچه در مسیر ورودی زائران امام هشتم (ع) از مسیر شمال قرار داشته که با استقبال چشمگیر مسافران مواجه شده است.

نماینده عالی دولت در گرمه تصریح کرد: قطعاً توسعه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان نقش بسزایی دارد و امسال با حمایت از بخش خصوصی برای توسعه هر چه بیشتر صنعت گردشگری تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، آموزش و پرورش ، شهرداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر ، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی عضویت دارند، گفت:‌ این دستگاه‌ها مشارکت خوبی را برای ارائه خدمات به مسافران به کار گرفته‌اند.

شهرستان گرمه در غرب خراسان شمالی در مسیر ورودی مسافران از استان‌های شمالی و مرکز کشور است.

گرمه در 160 کیلومتری غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

انتهای پیام/س20

   


اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

فرمانده سپاه آبیک
اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه آبیک گفت: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند و استقبال مردم آبیک بی‌نظیر بوده است.

خبرگزاری فارس: اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ رضا اسفندیاری از استقبال بی‌نظیر مردم آبیک برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد و افزود: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر جوانان از اردوهای راهیان نور بیان کرد: بسیاری از هم‌وطنان عزیز متقاضی اعزام مجدد به این مناطق بودند ولی متأسفانه نتوانستیم به علت محدودیت زمان و محل اسکان کاروان‌های بیشتری اعزام کنیم.

اسفندیاری در ادامه گفت: با توجه به جنگ نرمی که دشمن علیه کشور و جوانان ما به راه انداخته است باید با بهره‌گیری از مکتب سبز علوی و سرخ حسینی برای مقابله با این تهاجم فرهنگی آماده شویم و برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از روش‌های مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی با اشاره به فرمایشاتی از امام راحل (ره) بیان کرد: ملتی که شهادت داشته باشد، اسارت ندارد.

وی مفهوم اسارت در این دوران را وابستگی به کشورهای بیگانه دانست و افزود: مهم‌ترین عامل پیروزی، داشتن رهبری عادل و فقیه است که خوشبختانه خداوند متعال این نعمت را به کشور عزیزمان عنایت کرده است و باید قدر این نعمت الهی را دانسته و همواره پشتیبان مقام معظم رهبری باشیم.

اسفندیاری به شهادت امام جمعه آبیک در دوران دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: شهید طباطبایی در دوران دفاع مقدس امام جمعه شهر آبیک بودند و زمانی احساس مسئولیت کردند و بعد از اجازه 15 روزه از نماینده ولی فقیه در استان، آیت‌ا‌لله باریک‌بین به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و به شهادت می‌رسد.

فرمانده سپاه آبیک تصریح کرد: باید سعی کنیم این اندوخته معنوی را پس از بازگشت به شهرها حفظ کرده و تلاش کنیم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

وی در خاتمه به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: به دو روش می‌توان شهدا را فراموش نکرد، نخست اینکه کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس منتشر شده و در اختیار مردم قرار گیرد و دوم اینکه وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنیم و آنها را در زندگی به عنوان الگو و سرمشق به کار بگیریم.

انتهای پیام/س30/پ3003

   


تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر در نیمه اول با تساوی خاتمه یافت.

خبرگزاری فارس: تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت 17 امروز به میزبانی ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

قضاوت این دیدار برعهده البرز حاجی‌پور است. وی در این نیمه به وحید طالب‌لو از شاهین کارت زرد نشان داد.

این دیدار از هفته بیست و هشتم لیگ برتر به دلیل حضور شاهین بوشهر در فینال رقابت‌های جام حذفی به امروز موکول شده بود.

انتهای پیام/ز

   


در خراسان شمالی
1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت:‌یک‌هزار و 870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران در نوروز فعالیت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند

گل‌محمد الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: این تاکسی‌ها در 18 شهر خراسان شمالی فعال بوده و اقدام به جا به جایی شهروندان و مسافران نوروزی می‌نمایند.

وی همچنین ساماندهی 2 هزار و 530 دستگاه آژانس برای جابه‌جایی شهروندان در طول ایام نوروز، فعال سازی گشت‌های نظارتی، اجرای طرح‌های ترافیکی با مشارکت راهنمایی و رانندگی را از جمله فعالیت‌های در ایام نوروز توسط معاونت خدمات رسانی ستاد تسهیلات عنوان کرد.

الهی همچنین ساماندهی 30 پارک در سطح 18 شهرداری خراسان شمالی برای اسکان و اطراق زائران و مسافران را از دیگر اقدامات به منظور آمادگی نوروزی برشمرد و گفت: این بوستان‌ها در ایام نوروز با خیل مسافران نوروزی مواجه است.

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی ارائه خدمات سازمان‌های خدماتی زیرپوشش شهرداری‌های این استان را نیز در همین مدت عنوان کرد و افزود: در بخش آتش‌نشانی 23 ایستگاه در سه شیفت به حالت آماده باش درآمده و خدمات لازم را در هنگام وقوع حوادث ارائه کردند.

وی یادآور شد: این ایستگاه‌ها به هفت دستگاه آمبولانس و 110 دستگاه اقلام جراحی مجهز شدند.

الهی مشارکت شهرداری‌ها در برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی ایام نوروز در خراسان شمالی را برشمرد و گفت: این نمایشگاه‌ها با تعامل شهرداری‌های استان در ورودی و یا خروجی شهرها برپا شده است.

بیش از نیمی از جمعیت 843 هزار نفری خراسان شمالی در شهرهای این استان سکونت دارند.

انتهای پیام/س20

   


مسئول بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر:
شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت

خبرگزاری فارس: مسئول سازمان بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: سردار شهید رضا حسن‌پور نقش ویژه‌ای در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان داشت.

خبرگزاری فارس: شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ حسین صلح‌جو در جمع زائران راهیان نور استان قزوین در منطقه عملیاتی رمضان ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: از جمله شهدایی که در این عملیات جانفشانی کردند، سردار شهید رضا حسن‌پور است که در آزادسازی این منطقه نقش به سزایی داشت.

وی افزود: مدیریت فرماندهی شهید حسن‌پور باعث غافلگیری و شکست دشمن در این منطقه شد.

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین یادآور شد: در عملیات رمضان از لشکر 17 علی‌ابن ابیطالب نیز در این عملیات حضور داشتند که نیروهای رزمنده استان قزوین و استان قم در کنار یکدیگر علیه دشمن جنگیدند و از جمله شهدایی که از این لشکر به شهادت رسیدند شهید زارعی بود، شهید زارعی دقیقا زمانی به شهادت رسید که بنده پست نگهبانی قبل از ایشان بودم و زمانی که این شهید بزرگوار پست نگهبانی را تحویل گرفتند هنوز مدت کوتاهی از پست نگهبانی‌اش نگذشته بود که با اصابت گلوله‌ای به این سنگر، به شهادت رسیدند.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که ما زمانی که وصیت‌نامه این شهید بزرگوار را که دقیقا دو روز قبل از شهادتش نوشته شده، نگاه کردیم، تاریخ شهادت خود را در وصیت‌نامه نوشته بود که به ما ثابت می‌کند شهادت هنر مردان خدا و مجاهدان فی سبیل‌الله است.

صلح‌جو در پایان خاطر نشان کرد: در این منطقه عملیاتی 12 شهید گمنام دفن شده است که این شهدای ارزشمند در ششم محرم در عملیات پاکسازی پیدا شده و در این منطقه تشییع شدند.

انتهای پیام/س30

   


دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند

خبرگزاری فارس: پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند.

خبرگزاری فارس: دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند.

به تازگی شماری از دانشجویان به منظور بازپرداخت وام دانشجویی سی هزار یورویی خود تصمیم گرفته اند صورت خود را به شرکتهای تبلیغاتی برای چاپ آگهی های بازرگانی اجاره دهند.

شرکتها می توانند صورت این دانشجویان را به مدت یک تا چند روز از یکصد پوند تا بیشتر کرایه کنند.

دانشجویان البته می گویند از صورت آنان صرفا برای انتشار تبلیغات شرکتها در اینترنت استفاده خواهد شد.

بازپرداخت وامهای دانشجویی از دغدغه های اصلی دانشجویان انگلیسی است. بسیاری از آنان در سالهای دوهزار و ده و دوهزار و یازده علیه افزایش شهریه های دانشگاهها تظاهرات کرده بودند.

مشتریان زیادی برای این ابتکار دانشجویان پیدا شده است و مبتکران این طرح تا کنون بیش از سی و پنج هزار یورو جمع آوری کرده اند.

انتهای پیام/

 

   


معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور خبر داد
امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: بیش از 136 هزار نفر در جاده‌های اصلی و فرعی کشور امداد‌رسانی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، یوسف صنایعی گفت: امسال بیش از 2 هزار عملیات امدادرسانی در جاده‌های اصلی و فرعی کشور انجام شده و در این راستا 136 هزار و 900 نفر در حوادثی مانند تصادف، گرفتار شده در کولاک و برف امداد رسانی شده‌اند.

وی تعداد پایگاه‌ها و پست‌های امدادی فعال کشو را یک هزار پایگاه اعلام کرد و افزود: از آغاز اجرای امداد نوروزی یعنی از 28 اسفند 90 تا کنون امدادگران جمعیت هلال احمر نزدیک به 18 هزار مصدوم در محل حادثه ارائه خدمات کرده و 1361 نفر مصدوم را برای درمان به مراکز درمانی در نقاط مختلف کشور انتقال داده‌اند.

صنایعی با اشاره به اینکه در اجرای طرح امداد نوروزی بیش از 2 هزار پزشک و پیراپزشک و پرستار با جمعیت هلال احمر کشور همکاری می‌کنند گفت: در ایام نوروز تا کنون 53 هزار نفر روز امدادگر در پایگاه‌ها و پست‌های امدادی با این جمعیت همکاری کرده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: در مدت اجرای طرح نوروزی 106 هزار مسافر تاکنون توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده و 10 هزار بسته اقلام ضروری در بین آنها توزیع شده است و 14 فروند بالگرد نیز در سراسر کشور آماده خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: 23 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح استان که در مجموع از آغاز طرح تا امروز 120 مورد عملیات توسط امدادگران صورت گرفته، که در این عملیات 4137 نفر آمار نجات یافته‌گان هستند.

یحیی زینالپوردر ادامه استقرار پست بین‌المللی راهنمایی در مرز بازرگان که به ابتکار استان صورت گرفته است را از شاخص‌ترین اقدامات استان برشمرد و افزود: حضورجوانان مسلط به زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه در این پست‌ها برای راهنمایی مسافرین خارجی قابل توجه است.

انتهای پیام/س30

   


سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

با حضور مدیر شبکه یک
سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند

خبرگزاری فارس: سازندگان مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» با حضور مدیر شبکه یک سیما، کیک پایان تولید این سریال نوروزی را بریدند.

خبرگزاری فارس: سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مهدی فرجی صبح امروز -10 فروردین ماه- به همراه عباس اکبری مدیر گروه سریال‌های تلویزیونی شبکه یک و سمیرا رستمی مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما در لوکیشین مجموعه تلویزیونی چک برگشتی که در حال حاضر از شبکه یک سیما پخش می‌شود، حاضر شده و در جشن پایان تولید این مراسم شرکت کردند.

بنا بر این گزارش، تصویربرداری این سریال نوروزی در مدت 40 روز انجام شد و صبح امروز عوامل سکانس پایانی سریال را در لوکیشنی حوالی خیابان هنگام تهران گرفتند.

در جشن امروز عوامل سازنده چک برگشتی، علاوه بر سیروس مقدم کارگردان و الهام غفوری تهیه کننده، افرادی نظیر امیر جعفری، ریما رامین‌فر، هدایت هاشمی، بهاره رهنما، سروش صحت، علی صالحی، هومن برق نورد، یوسف صیادی، محسن تنابنده و پیمان قاسم‌خانی نیز حضور داشتند.

عوامل این مجموعه پس از گپ و گفت با مدیر شبکه یک درباره روند ساخت سریال و صرف نهار، کیک پایان تولید سریال نوروزی چک برگشتی را بریدند.

انتهای پیام/ف

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات