اخبار ایران tag:http://skied1374.mihanblog.com 2020-09-30T05:47:55+01:00 mihanblog.com فارس بیش از هر زمان آماده جذب سرمایه‌گذار است 2012-07-30T17:44:29+01:00 2012-07-30T17:44:29+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/706 مینا ب مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس: فارس بیش از هر زمان آماده جذب سرمایه‌گذار است خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: فضای کنونی این استان بیش از هرزمان دیگری مهیای جذب حداکثری سرمایه‌گذاران است. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، علی همت در جلسه با گروهی از سرمایه‌گذاران با اشاره به وجود تعامل و هماهنگی مناسب بین دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در استان فارس اظهار داشت: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان نی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:
فارس بیش از هر زمان آماده جذب سرمایه‌گذار است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: فضای کنونی این استان بیش از هرزمان دیگری مهیای جذب حداکثری سرمایه‌گذاران است.

خبرگزاری فارس: فارس بیش از هر زمان آماده جذب سرمایه‌گذار است

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، علی همت در جلسه با گروهی از سرمایه‌گذاران با اشاره به وجود تعامل و هماهنگی مناسب بین دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در استان فارس اظهار داشت: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان نیز بسترهای لازم برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در 56 شهرک و ناحیه صنعتی در استان فارس زیرساخت‌های لازم برای استقرار صنایع فراهم شده است گفت: 20 شهرک صنعتی جدید در دو سال اخیر در استان فارس به مرحله واگذاری زمین رسید که این موضوع سبب شد استان فارس رکورد ساخت شهرک صنعتی را در کشور به خود اختصاص دهد که این موفقیت با حمایت‌های ویژه استاندار فارس حاصل شده است.

We believe the best products of saffron, pistachio and nuts are being produced in iran. Iran is the most aptful country in the world of export and import of nuts, fig saffron and pistachio.

وی افزود: تمام ظرفیت‌های قانونی را برای حمایت حداکثری از سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به کار بسته‌ایم تا شاهد افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه هم‌اکنون تمام مناطق این استان دارای حداقل یک شهرک و ناحیه صنعتی است گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان فارس در مناطق مختلف، هر شهرک صنعتی می‌تواند زمینه اشتغال و توسعه صنعتی پایدار را در شهرستان‌های فارس، فراهم کند.

همت واگذاری زمین به صورت اقساطی، تخفیف در واگذاری زمین تا سقف 50 درصد در مناطق محروم و اعطای تخفیفات به ازای اشتغال‌زایی در واحدهای صنعتی را از مشوق‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی فارس اعلام کرد.

وی با اشاره به رشد 60 درصد سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس در سال گذشته گفت: این موضوع بیانگر اهتمام مدیریت ارشد این استان و سایر دستگاه‌های اجرایی و نیز فعالیت‌های صورت گرفته در شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران است.

در این جلسه مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی فارس برای سرمایه‌گذاران تشریح و مقرر شد سرمایه‌گذاران براساس اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان فارس و نیز پتانسیل‌های موجود در شهرک‌های صنعتی نسبت به ایجاد واحدهای صنعتی اقدام کنند.

]]>
سر و صدایی از درب منزل همسایه‌مان توجه مرا به خود جلب کرد 2012-07-23T16:50:56+01:00 2012-07-23T16:50:56+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/705 مینا ب فرمانده انتظامی استان البرز: تلاش نفس‌گیر پلیس استان البرز برای رهایی گروگان خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان البرز گفت: سارق منزلی که با گروگان گرفتن دختر جوان قصد داشت اموال قیمتی منزل را به سرقت ببرد با حضور به موقع مأموران انتظامی استان البرز دستگیر شد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، سردار علیرضا اکبرشاهی اظهار داشت: طی تماس تلفنی دختر جوانی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه سارقی با تهدید چاقو و به زور، وارد منزل آنها شده و در حال جمع کردن فرمانده انتظامی استان البرز:
تلاش نفس‌گیر پلیس استان البرز برای رهایی گروگان

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان البرز گفت: سارق منزلی که با گروگان گرفتن دختر جوان قصد داشت اموال قیمتی منزل را به سرقت ببرد با حضور به موقع مأموران انتظامی استان البرز دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: تلاش نفس‌گیر پلیس استان البرز برای رهایی گروگان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، سردار علیرضا اکبرشاهی اظهار داشت: طی تماس تلفنی دختر جوانی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه سارقی با تهدید چاقو و به زور، وارد منزل آنها شده و در حال جمع کردن اموال سرقتی است با گرفتن آدرس منزل مورد نظر بلافاصله چند اکیپ مجهز به محل مورد نظر اعزام شدند.

اکبرشاهی افزود: مأموران با حضور در منطقه و وارد شدن به ساختمان، واحد مسکونی مورد نظر را تحت محاصره قرار دادند و با رعایت تمام جوانب از جمله آسیب نرسیدن به دختر جوانی که در منزل بود، موفق شدند با بریدن شیشه یکی از پنجره‌ها به آرامی وارد منزل شوند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: مأموران پس از آنکه وارد منزل شدند قصد داشتند تا سارق را که چاقویی بزرگ در دست داشت با دعوت به آرامش، مجاب به تسلیم شدن کنند اما سارق وقتی متوجه شد که در محاصره مأموران است و همه راه‌های فرار بر روی او بسته شده با قرار دادن چاقو بر گلوی دختر جوان مأموران را تهدید کرد که چنانچه اجازه فرار به او ندهند دختر را خواهد کشت.

اکبرشاهی گفت: با حضور مأموران در منزل اضطراب و ترس تمام وجود سارق را فرا گرفت و قدرت تصمیم‌گیری را از او سلب کرد بنابراین کوچک‌ترین حرکت اشتباه مأموران جان دختر جوان را به خطر می‌انداخت، از همین رو برای اینکه بتوان دختر جوان را از دست گروگان‌گیر که حالت جنون به او دست داده بود، رها کرد دستور حضور اکیپ‌های ویژه رهایی گروگان در محل مورد نظر صادر شد.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: با حضور سریع مأموران ویژه رهایی گروگان، عملیات روانی برای نجات گروگان آغاز شد اما هرچه زمان بیشتری می‌گذشت، سارق برای آسیب رساندن به دختر جوان مصمم‌تر می‌شد تا اینکه مأموران تصمیم گرفتند برای نجات و رهایی گروگان راه فرار متهم را باز کنند.

وی افزود: سارق با درخواست یک‌ دستگاه خودرو و تهدید به اینکه چنانچه تحت تعقیب قرار گیرد بدون شک دختر را خواهد کشت از ساختمان خارج شد و به سمت خودرویی که برای فرار او آماده شده بود، حرکت کرد.

اکبرشاهی ادامه داد: مأموران رهایی گروگان که دوره‌ها و آموزش‌های فنی را سپری کرده و مهارت‌های لازم برای رهایی گروگان را در اختیار داشتند با استفاده از ابزارهای تخصصی رهایی گروگان توانستند از فاصله دور قدرت حرکت را از سارق سلب و در یک لحظه با عملیات برق‌آسا گروگان‌گیر را خلع سلاح و دختر جوان را بدون آنکه آسیبی به او برسد، آزاد کنند.

دختر جوان پس از اینکه توسط پلیس از دست گروگان‌گیر آزاد شد ضمن تقدیر و تشکر از ماموران نیروی انتظامی در تشریح این حادثه گفت: ساعت یک بعد از ظهر در منزل تنها بودم که سر و صدایی از درب منزل همسایه‌مان توجه مرا به خود جلب کرد.

وی ادامه داد: وقتی به بیرون از منزل رفتم مشاهده کردم یک نفر با حالت اضطراب به وسیله شاه کلید قصد باز کردن درب منزل همسایه را دارد.

دختر جوان اضافه کرد: وقتی به او اعتراض کردم بلافاصله برای اینکه با سر و صدا دیگر همسایه‌ها را خبر نکنم مرا به گروگان گرفت.

دختر جوان ادامه داد: وقتی سارق در حال گشتن کمدها و جمع‌آوری اموال قیمتی بود از فرصت استفاده کردم و با پلیس تماس گرفتم که پس از نزدیک به هفت دقیقه مأموران از پنجره اتاق وارد منزل شدند.

سارق و گروگان گیر دستگیر شده نیز با اعتراف به جرایم خود گفت: پس از شناسایی آپارتمان‌هایی که درب ورودی آنها باز بود وارد ساختمان می‌شدم و زنگ منازلی که حفاظ نداشتند را می‌زدم و چنانچه کسی در خانه نبود با استفاده از شاه کلید درب را باز و وارد منزل می‌شدم.

پس از بازجویی‌های فنی پلیس مشخص شد که متهم دستگیر شده چندی پیش با همکاری یکی از دوستان خود یک دستگاه خودرو پراید را نیز به سرقت برده است، بنابراین با انجام اقدامات اطلاعاتی همدست وی دستگیر و خودرو سرقتی کشف و ضبط شد.

]]>
پل ارتباطی خلخال با اردبیل قطع گردید 2012-06-29T03:51:01+01:00 2012-06-29T03:51:01+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/704 مینا ب پل ارتباطی خلخال با  اردبیل قطع گردید خلخال، اردبیل - راه ارتباطی شهرستان خلخال به اردبیل به دلیل جاری شدن سیل و تخریب یك دهنه پل بزرگ در این مسیر مسدود شد. به گزارش خبرنگار ایرنا، در پی جاری شدن سیل پنجشنبه شب پل ارتباطی واقع بر روی رودخانه 'كالار چایی' در پنج كیلومتری راه خلخال به اردبیل تخریب شد. هم اكنون به دلیل تخریب پل رودخانه كالار چایی دسترسی به مركز استان و شهرستان كوثر از طریق راه خلخال به اردبیل امكان پذیر نبوده و مسافران در دو طرف این پل د

پل ارتباطی خلخال با  اردبیل قطع گردید

خلخال، اردبیل - راه ارتباطی شهرستان خلخال به اردبیل به دلیل جاری شدن سیل و تخریب یك دهنه پل بزرگ در این مسیر مسدود شد.

1391/04/08 - 21:12

به گزارش خبرنگار ایرنا، در پی جاری شدن سیل پنجشنبه شب پل ارتباطی واقع بر روی رودخانه 'كالار چایی' در پنج كیلومتری راه خلخال به اردبیل تخریب شد.

هم اكنون به دلیل تخریب پل رودخانه كالار چایی دسترسی به مركز استان و شهرستان كوثر از طریق راه خلخال به اردبیل امكان پذیر نبوده و مسافران در دو طرف این پل در انتظار ترمیم پل و یا ایجاد هر راه ارتباطی ممكن از سوی مسوولان شهرستان برای رسیدن به مقصد خود هستند.

بارش باران در سطح وسیعی از منطقه جاری شدن سیلاب را به دنبال داشته و خسارات سنگینی را به بخش های كشاورزی، باغی ، تاسیسات زیربنایی و راه های این شهرستان وارد كرد.

7119/594/530**1368**

]]>
روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم 2012-03-29T15:25:30+01:00 2012-03-29T15:25:30+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/703 مینا ب روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم خبرگزاری فارس: انتشار یک فیلم جدید از دستگیری قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی بر ادعای پلیس آمریکا مبنی بر اینکه این قتل به انگیزه دفاع شخصی صورت گرفته است، خط بطلان کشید. به گزارش فارس، فیلمی که به تازگی تازه منتشر شده است باب جدیدی در پرونده «تریون مارتین»، نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی که به دست «جورج زیمرمن» به قتل رسید، گشوده است. این فیلم که شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» آن را منتشر کرده است بر ادعای «جورج زیمرمن» و پلیس فلوریدا مبنی
روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

خبرگزاری فارس: انتشار یک فیلم جدید از دستگیری قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی بر ادعای پلیس آمریکا مبنی بر اینکه این قتل به انگیزه دفاع شخصی صورت گرفته است، خط بطلان کشید.

خبرگزاری فارس: روشدن دست پلیس و قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی + فیلم

به گزارش فارس، فیلمی که به تازگی تازه منتشر شده است باب جدیدی در پرونده «تریون مارتین»، نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی که به دست «جورج زیمرمن» به قتل رسید، گشوده است. این فیلم که شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» آن را منتشر کرده است بر ادعای «جورج زیمرمن» و پلیس فلوریدا مبنی بر اینکه انگیزه قتل این نوجوان، دفاع شخصی بوده است، خط بطلان می‌کشد.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» گزارش داد این فیلم «جورج زیمرمن» را لحظاتی بعد از قتل،  در حالی نشان می‌دهد که روی چهره و پشت سر وی اثری از خون یا کبودی دیده نمی‌شود؛

 

فیلم را اینجا مشاهده کنید
 

«جورج زیمرمن» در ۲۶ فوریه سال جاری یک نوجوان سیاه‌پوست و ۱۷ ساله آمریکایی به نام «تریون مارتین» را به خاطر اینکه به طور اتفاقی وارد ملک شخصی او شده بود با شلیک گلوله به قتل رساند.

«زیمرمن» بعد از اینکه به پلیس گفت که «تریون مارتین» با مشت به بینی او ضربه زده بود، او را نقش زمین کرده و سرش را به زمین کوبیده بود، از سوی پلیس بازداشت یا متهم نشد، چرا که به زعم پلیس حق داشته است در مقابل تهاجم نوجوان سیاه‌پوست از خودش دفاع کند.

پلیس فلوریدا نیز در گزارش‌های اولیه اعلام کرد که زیمرمن هنگام دستگیری از ناحیه سر و بینی به شدت خونریزی داشت.

متعاقب این اعلام پلیس، وکیل زیمرمن نیز به شدت اصرار داشت که بینی وی در نتیجه درگیری با «تریون مارتین» دچار شکستگی شده است.

با این وجود، فیلمی که به تازگی شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» به دست آورده نشان می‌دهد اثری از هیچ نوع جراحت، خون یا کبودی روی صورت یا پست سر «جورج زیمرمن» نیست.

قتل این نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی و تبرئه شدن «تریون مارتین» در مراحل اولیه این پرونده، موج گستره اعتراضات سراسری در آمریکا را به دنبال داشت؛ معترضان با تجمع در شهرهای مختلف آمریکا، خواستار اجرای عدالت در مورد «جورج زیمرمن» شدند که به اعتقاد آنها به خاطر «سفیدپوست بودن» با برخورد نرم و مسامحه‌کارانه پلیس روبرو شده بود.

اعتراضات گسترده مردمی، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را نیز به واکنش در خصوص این پرونده وا داشت؛ باراک اوباما جمعه هفته گذشته، ۲۳ مارس، ضمن ابراز همدردی با خانوده این نوجوان سیاه‌پوست اظهار کرد که اگر فرزند پسری داشت، بسیار شبیه «تریون مارتین» می‌بود.

تلاش‌های فعالان سیاه‌پوست آمریکایی و سایر اقشار مردم آمریکا برای کشاندن «جورج زیمرمن» پای میز محاکمه تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.

انتهای پیام/د.ص 

 

]]>
وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد 2012-03-29T15:25:27+01:00 2012-03-29T15:25:27+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/702 مینا ب در پی افشای همکاری نظامی با عربستان وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سوئد در پی افشای توافق محرمانه با عربستان برای احداث کارخانه مهمات سازی در خاک عربستان، استعفا کرد. به گزارش فارس به نقل از گاردین، "استن تولگفورس" وزیر دفاع سوئد که پس از افشای توافق نظامی این کشور با عربستان از سوی رسانه‌های سوئدی به شدت تحت فشار قرار گرفته بود، امروز مجبور به استعفا شد. وی پیش تر هرگونه تخلف در این توافق نظامی را رد کرده و اعلام کرده بود قرار داد ما بین دو کشور برای کمک ب در پی افشای همکاری نظامی با عربستان
وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سوئد در پی افشای توافق محرمانه با عربستان برای احداث کارخانه مهمات سازی در خاک عربستان، استعفا کرد.

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سوئد مجبور به استعفا شد

به گزارش فارس به نقل از گاردین، "استن تولگفورس" وزیر دفاع سوئد که پس از افشای توافق نظامی این کشور با عربستان از سوی رسانه‌های سوئدی به شدت تحت فشار قرار گرفته بود، امروز مجبور به استعفا شد.

وی پیش تر هرگونه تخلف در این توافق نظامی را رد کرده و اعلام کرده بود قرار داد ما بین دو کشور برای کمک به عربستان در جهت ساخت کارخانه تولید موشک‌های ضد تانک بوده است.

فشارها بر وزیر دفاع سوئد پس از آن آغاز شد که رادیو دولتی سوئد از توافق نظامی سوئد و عربستان پرده برداشت.  با وجود نبود هرگونه منع قرارداد نظامی با عربستان، رسانه‌های سوئد از مخفیانه صورت گرفتن این توافق به شدت انتقاد کردند.

توگلفورس در دفاع از این همکاری نظامی دو جانبه، آن را در راستای قرارداد همکاری نظامی دو جانبه سال ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ خواند.

فشارها برای استعفای وزیر دفاع بیش‌تر از سوی جناح چپ مخالف دولت صورت می‌گرفت که دولت را به پنهان‌کاری در زمینه شرکت در طرح‌های نظامی عربستان متهم می‌کردند.

فعالان حقوق بشر سوئد نیز دولت را به دلیل فروش تسلیحات و همکاری نظامی با رژیم دیکتاتوری و غیردموکراتیک عربستان مورد انتقاد قرار دادند.

گفتنی است تولگفورس از سال ۲۰۰۷ وزیر دفاع سوئد بود.

انتهای پیام/س.ص

]]>
راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است 2012-03-29T15:25:22+01:00 2012-03-29T15:25:22+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/701 مینا ب جانشین سپاه البرز: راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است خبرگزاری فارس: جانشین سپاه ناحیه البرز گفت: امروز راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ محمد برزگر در بازدید از اردوگاه راهیان نور سپاه شهرستان البرز گفت: در سال 90 و 91 بیش از یک هزار و 700 نفر بازدید کننده از مناطق عملیاتی جنوب کشور داریم که این کاروان‌ها در غالب برادران و خواهران در چهار دور جانشین سپاه البرز:
راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است

خبرگزاری فارس: جانشین سپاه ناحیه البرز گفت: امروز راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است.

خبرگزاری فارس: راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ محمد برزگر در بازدید از اردوگاه راهیان نور سپاه شهرستان البرز گفت: در سال 90 و 91 بیش از یک هزار و 700 نفر بازدید کننده از مناطق عملیاتی جنوب کشور داریم که این کاروان‌ها در غالب برادران و خواهران در چهار دوره از مناطق عملیاتی شلمچه، فکه، اروندکنار، طلائیه و پاسگاه زید بازدید می ‌کنند.

وی افزود: در هر دوره برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی ورزشی برای زائران راهیان نور تدارک دیده شده است که در پایان هر دوره نیز طی برگزاری مراسم اختتامیه از برترین‌ها تجلیل می‌شود.

جانشین سپاه البرز یادآور شد: امروز راهیان نور بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است زیرا در راهیان نور جوانان و نوجوانان با افرادی آشنا می‌شوند که با نبود هیچ گونه امکانات در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کردند.

وی اضافه کرد: امیدواریم که بتوانیم فرهنگ شهادت، ایثار، بصیرت و آگاهی را که از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است به جوانان انتقال دهیم.

انتهای پیام/س20/پ3003

]]>
آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است 2012-03-29T15:25:16+01:00 2012-03-29T15:25:16+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/700 مینا ب معاون وزیر علوم: آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آران و بیدگل را خوزستان آینده ی ایران قلمداد کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، سید جواد ساداتی‌نژاد بعد از ظهر امروز در سومین همایش فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: با تبیین جایگاه علم و فناوری در شهرستان آران و بیدگل آینده درخشانی در انتظار این منطقه است. وی با بیان اینکه قدرت و شأنیت هر منطقه‌ بر اساس علم و فناوری آن منطق معاون وزیر علوم:
آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آران و بیدگل را خوزستان آینده ی ایران قلمداد کرد.

خبرگزاری فارس: آران و بیدگل خوزستان آینده ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، سید جواد ساداتی‌نژاد بعد از ظهر امروز در سومین همایش فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: با تبیین جایگاه علم و فناوری در شهرستان آران و بیدگل آینده درخشانی در انتظار این منطقه است.

وی با بیان اینکه قدرت و شأنیت هر منطقه‌ بر اساس علم و فناوری آن منطقه مشخص می‌شود عنوان کرد: وجود منابع انسانی غیرتمند آرانی و بیدگلی از خصوصیات بارز این منطقه به شمار می‌رود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه با تأسیس یک دانشگاه دولتی مستقل در آران و بیدگل نقایص این شهرستان برطرف می‌شود تصریح کرد: اجتماع نخبگان در دانشگاه‌ها جهت رفع دردهای موجود در منطقه از فواید مؤثر تأسیس دانشگاه دولتی در آران و بیدگل است.

ساداتی‌نژاد در ادامه انرژی خورشیدی بخش کویری شهرستان آران و بیدگل را از سرمایه‌های عظیم این منطقه دانست و گفت: آران و بیدگل، خوزستان آینده ی ایران است که با به طور متوسط روزانه 10ساعت نور خورشید منبع انرژی عظیمی را در اختیار دارد.

وی درپایان از تپه‌های سیلیسی کویر آران و بیدگل، آب شور منطقه و  دریاچه ی نمک به عنوان سرمایه‌های ارزشمند این شهرستان نام برد و افزود: جذب گردشگر و گسترش صنعت توریسم، به شهرستان آران و بیدگل هویت بخشیده و شأنیت کشوری را برای آن به ارمغان آورده است.

سومین هم اندیشی فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل، به همت ستاد برگزاری نماز جمعه و همکاری دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  فرمانداری، حوزه‌های علمیه امیر‌المؤمنین(ع)، المهدی(عج)، حضرت زینب(س) خواهران، اداره تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری آران و بیدگل در کانون شهید عربیان برگزار شد.

انتهای پیام/س10

]]>
برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول 2012-03-29T15:25:13+01:00 2012-03-29T15:25:13+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/699 مینا ب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال شهرداری تبریز و صبای قم در نیمه اول با برتری قمی‌ها به پایان رسید. به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های شهرداری تبریز و صبای قم از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز به میزبانی ورزشگاه یارگار امام  (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با برتری ۲ بر یک مهمان همراه شد. محسن بیات در دقیقه ۸ و رضا عنایتی در دقیقه ۴۵ برای صبا هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال شهرداری تبریز و صبای قم در نیمه اول با برتری قمی‌ها به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: برتری صبا مقابل شهرداری در نیمه اول

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های شهرداری تبریز و صبای قم از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز به میزبانی ورزشگاه یارگار امام  (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با برتری ۲ بر یک مهمان همراه شد.

محسن بیات در دقیقه ۸ و رضا عنایتی در دقیقه ۴۵ برای صبا و جعفر بذری در دقیقه ۴۱ برای شهرداری گلزنی کردند.

قضاوت این دیدار بر عهده محمود رفیعی است.

این دیدار قرار بود در تاریخ ۲۷ اسفند سال ۹۰ برگزار شود که به دلیل شرایط نامساعد جوی لغو و به امروز موکول شد.

انتهای پیام/ز

]]>
یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها 2012-03-29T15:25:07+01:00 2012-03-29T15:25:07+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/698 مینا ب یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند. به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با حمله به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند. در حمله این نیروها به منطقه "السهله" 9 فعال بحرین
یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

خبرگزاری فارس: یورش نیروهای امنیتی آل‌خلیفه به منازل فعالان بحرینی و بازداشت آنها

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با حمله به منازل فعالان بحرینی در مناطق مختلف این یورش برده و ده‌ها نفر از این فعالان را بازداشت کردند.

در حمله این نیروها به منطقه "السهله" 9 فعال بحرینی بازداشت شدند، این درحالی است که در منطقه "البلاد القدیم" نیز نیروهای امنیتی آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی با یورش به چند منزل 7 فعال را بازداشت کردند.

اما ایستادگی و مقاومت ساکنان منطقه "بنی جمره" در برابر یورش نظامیان آل‌خلیفه موجب بروز درگیری‌هایی بین طرفین شد.

از سوی دیگر، ائتلاف 14 فوریه با انتشار بیانیه‌ای مردم بحرین را به شرکت در تظاهرات بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) دعوت و هدف از برگزاری این تظاهرات را اعتراض به جنایات نظامیان اشغالگر سعودی و تقدیم گل به خانواده شهید "هانی عبد العزیز" اعلام کرد که مارس سال گذشته توسط نظامیان سعودی به شهادت رسید.

این درحالی است که جریان اسلامی "الوفاء" نیز روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای ملاقات معاون سفیر آمریکا در بحرین از مجروحان نظامی رژیم آل‌خلیفه را نادیده گرفتن اقدامات سرکوب‌گرانه و جنایات این رژیم در حق مردم این کشور و بیانگر همدستی آمریکا در جنایات آل‌خلیفه برشمرد.

روز گذشته ساکنان منطقه "بنی جمره" با برگزاری تظاهراتی سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم آل‌خلیفه با حمایت اشغالگران سعودی را محکوم کردند.

روستای "ابوصیبع" نیز روز گذشته شاهد تظاهراتی گسترده جهت اعلام همبستگی با بازداشت‌شدگان مناطق "المعامیر" و "کرزکان" بود.

اما در منطقه "کرزکان" ساکنان این منطقه با برگزاری تظاهراتی خواستار  محاکمه و مجازات قاتلان معترضان بحرینی و در رأس آنها "حمد بن عیسی آل‌خلیفه"، پادشاه بحرین شدند.

ساکنان جزیره الستره نیز در تظاهرات روز گذشته خود خواستار آزادی فوری "عبد الهادی الخواجه"، فعال سیاسی برجسته بحرینی شدند که از حدود 50 روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

این در حالی است که سازمان بین المللی کار نیز از رژیم آل‌خلیفه خواست گزارش نهایی خود را درباره پرونده افراد اخراج شده از مشاغل خود به دلیل شرکت در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز ارائه دهد.

انتهای پیام/++

]]>
برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی 2012-03-29T15:25:04+01:00 2012-03-29T15:25:04+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/697 مینا ب استاندار خراسان شمالی خبر داد برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی گفت:‌ باید وام کشاورزی تنها در امور کشاورزی هزینه شود. به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ابوطالب شفقت در نشست با بخشداران خراسان شمالی بر نظارت بخشداران به عملکرد تعاونی‌های روستایی تاکید کرد و اظهار کرد: اگر وام کشاورزی در امور غیر کشاورزی پرداخت و هزینه شود به عنوان دخل و تصرف در اموال عمومی با همه عوامل دخیل در این زمینه برخورد می‌شود. استاندار خراسان شمالی خبر داد
برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی گفت:‌ باید وام کشاورزی تنها در امور کشاورزی هزینه شود.

خبرگزاری فارس: برخورد قانونی با تخلف‌های وام کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ابوطالب شفقت در نشست با بخشداران خراسان شمالی بر نظارت بخشداران به عملکرد تعاونی‌های روستایی تاکید کرد و اظهار کرد: اگر وام کشاورزی در امور غیر کشاورزی پرداخت و هزینه شود به عنوان دخل و تصرف در اموال عمومی با همه عوامل دخیل در این زمینه برخورد می‌شود.

وی همچنین در این دیدار ضمن تبیین هدف‌گذاری های کاری در سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" افزود: باید زحمات مردم منتج به سرمایه و درآمد برای آنان شود.

شفقت به افزایش تولید، افزایش بهره وری، جلوگیری از خروج دام زنده و شیر و سایر محصولات خام کشاورزی از استان و استحصال و تولید محصولات جانبی تاکید کرد و گفت: باید برای  افزایش تولید ملی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی به نوسازی باغ‌ها، بهره وری آب، گردشگری، هدایت تجارت، توسعه سرمایه گذاری‌های بومی به عنوان ظرفیت‌های بعدی برای توسعه عمران و آبادانی استان اشاره کرد.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام اخیر بخشداران استان برای بازدید از تأسیسات نفتی جنوب و عسلویه اشاره کرد و اظهار کرد: در سال 84 مدیریت و حتی پیمانکاری تأسیسات نفتی عسلویه در دست شرکت‌های خارجی بود و با هدایت مرحله به مرحله رهبر معظم انقلاب امروز مدیریت این پایگاه مهم اقتصادی کاملاً در دست ایرانی‌ها است.

وی به پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: پیشرفت‌های گسترده ایرانیان،  وضع و طراحی قوانین و حقوق و رعایت آن‌ها در گذشته در دنیا بی نظیر است و خودباوری و بازگشت ما به اصل خودمان همچنان موجب پیشرفت ایران اسلامی و مورد استفاده بشریت و دنیا می‌شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی یادآور شد: این افتخارات را باید قدر بدانیم و برای آینده برنامه ریزی کنیم و بدانیم که نتیجه آن؛  اشتغال، استقلال و نشاط و رونق کسب و کار و البته یاس دشمنان خواهد بود.

انتهای پیام/س30

]]>
صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است 2012-03-29T15:25:00+01:00 2012-03-29T15:25:00+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/696 مینا ب فرماندار گرمه: صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان گرمه گفت:‌ صنعت گردشگری در این شهرستان نوپا رونق یافته است. منصور درتومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بر اساس آمار شمار مسافران ورودی نوروزی از شهرستان گرمه امسال نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی یافته است. وی با اشاره به این که شهرستان گرمه با پیشینه تاریخی از مناطق مهم گردشگری استان خراسان شمالی به شمار می‌رود گفت: وجود قلعه جلال‌الدین گرمه که از آن به عنوان موزه این شهرستان فرماندار گرمه:
صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان گرمه گفت:‌ صنعت گردشگری در این شهرستان نوپا رونق یافته است.

خبرگزاری فارس: صنعت گردشگری در گرمه رونق یافته است

منصور درتومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بر اساس آمار شمار مسافران ورودی نوروزی از شهرستان گرمه امسال نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی یافته است.

وی با اشاره به این که شهرستان گرمه با پیشینه تاریخی از مناطق مهم گردشگری استان خراسان شمالی به شمار می‌رود گفت: وجود قلعه جلال‌الدین گرمه که از آن به عنوان موزه این شهرستان استفاده شده، طی ایام نوروز پذیرای زائران و مسافران نوروزی در گرمه بود.

درتومی همچنین برپایی بازارچه صنایع دستی در دو راهی دشت شهرستان گرمه را برشمرد و افزود: این بازارچه در مسیر ورودی زائران امام هشتم (ع) از مسیر شمال قرار داشته که با استقبال چشمگیر مسافران مواجه شده است.

نماینده عالی دولت در گرمه تصریح کرد: قطعاً توسعه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان نقش بسزایی دارد و امسال با حمایت از بخش خصوصی برای توسعه هر چه بیشتر صنعت گردشگری تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، آموزش و پرورش ، شهرداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر ، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی عضویت دارند، گفت:‌ این دستگاه‌ها مشارکت خوبی را برای ارائه خدمات به مسافران به کار گرفته‌اند.

شهرستان گرمه در غرب خراسان شمالی در مسیر ورودی مسافران از استان‌های شمالی و مرکز کشور است.

گرمه در 160 کیلومتری غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

انتهای پیام/س20

]]>
اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور 2012-03-29T15:24:54+01:00 2012-03-29T15:24:54+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/695 مینا ب فرمانده سپاه آبیک اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه آبیک گفت: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند و استقبال مردم آبیک بی‌نظیر بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ رضا اسفندیاری از استقبال بی‌نظیر مردم آبیک برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد و افزود: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند. وی با اشاره به استقبال بی‌ فرمانده سپاه آبیک
اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه آبیک گفت: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند و استقبال مردم آبیک بی‌نظیر بوده است.

خبرگزاری فارس: اعزام 1000 نفر از آبیک به راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ رضا اسفندیاری از استقبال بی‌نظیر مردم آبیک برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد و افزود: تاکنون 1000 نفر از زائران سپاه ناحیه آبیک به راهیان نور اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر جوانان از اردوهای راهیان نور بیان کرد: بسیاری از هم‌وطنان عزیز متقاضی اعزام مجدد به این مناطق بودند ولی متأسفانه نتوانستیم به علت محدودیت زمان و محل اسکان کاروان‌های بیشتری اعزام کنیم.

اسفندیاری در ادامه گفت: با توجه به جنگ نرمی که دشمن علیه کشور و جوانان ما به راه انداخته است باید با بهره‌گیری از مکتب سبز علوی و سرخ حسینی برای مقابله با این تهاجم فرهنگی آماده شویم و برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از روش‌های مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی با اشاره به فرمایشاتی از امام راحل (ره) بیان کرد: ملتی که شهادت داشته باشد، اسارت ندارد.

وی مفهوم اسارت در این دوران را وابستگی به کشورهای بیگانه دانست و افزود: مهم‌ترین عامل پیروزی، داشتن رهبری عادل و فقیه است که خوشبختانه خداوند متعال این نعمت را به کشور عزیزمان عنایت کرده است و باید قدر این نعمت الهی را دانسته و همواره پشتیبان مقام معظم رهبری باشیم.

اسفندیاری به شهادت امام جمعه آبیک در دوران دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: شهید طباطبایی در دوران دفاع مقدس امام جمعه شهر آبیک بودند و زمانی احساس مسئولیت کردند و بعد از اجازه 15 روزه از نماینده ولی فقیه در استان، آیت‌ا‌لله باریک‌بین به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و به شهادت می‌رسد.

فرمانده سپاه آبیک تصریح کرد: باید سعی کنیم این اندوخته معنوی را پس از بازگشت به شهرها حفظ کرده و تلاش کنیم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

وی در خاتمه به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: به دو روش می‌توان شهدا را فراموش نکرد، نخست اینکه کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس منتشر شده و در اختیار مردم قرار گیرد و دوم اینکه وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنیم و آنها را در زندگی به عنوان الگو و سرمشق به کار بگیریم.

انتهای پیام/س30/پ3003

]]>
تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول 2012-03-29T15:24:51+01:00 2012-03-29T15:24:51+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/694 مینا ب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر در نیمه اول با تساوی خاتمه یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت 17 امروز به میزبانی ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. قضاوت این دیدار برعهده البرز حاجی‌پور است. وی در این نیمه به وحید هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر در نیمه اول با تساوی خاتمه یافت.

خبرگزاری فارس: تساوی فجرسپاسی مقابل شاهین در نیمه اول

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های فوتبال فجرسپاسی شیراز و شاهین بوشهر از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت 17 امروز به میزبانی ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

قضاوت این دیدار برعهده البرز حاجی‌پور است. وی در این نیمه به وحید طالب‌لو از شاهین کارت زرد نشان داد.

این دیدار از هفته بیست و هشتم لیگ برتر به دلیل حضور شاهین بوشهر در فینال رقابت‌های جام حذفی به امروز موکول شده بود.

انتهای پیام/ز

]]>
1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند 2012-03-29T15:24:38+01:00 2012-03-29T15:24:38+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/693 مینا ب در خراسان شمالی 1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت:‌یک‌هزار و 870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران در نوروز فعالیت می‌کنند. گل‌محمد الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: این تاکسی‌ها در 18 شهر خراسان شمالی فعال بوده و اقدام به جا به جایی شهروندان و مسافران نوروزی می‌نمایند. وی همچنین ساماندهی 2 هزار و 530 دستگاه آژانس برای جابه‌جایی شهروندان در طول ایام نوروز، فعال سازی گشت‌های نظارتی، در خراسان شمالی
1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت:‌یک‌هزار و 870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران در نوروز فعالیت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 1870 تاکسی برای ارائه خدمات به مسافران فعالند

گل‌محمد الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: این تاکسی‌ها در 18 شهر خراسان شمالی فعال بوده و اقدام به جا به جایی شهروندان و مسافران نوروزی می‌نمایند.

وی همچنین ساماندهی 2 هزار و 530 دستگاه آژانس برای جابه‌جایی شهروندان در طول ایام نوروز، فعال سازی گشت‌های نظارتی، اجرای طرح‌های ترافیکی با مشارکت راهنمایی و رانندگی را از جمله فعالیت‌های در ایام نوروز توسط معاونت خدمات رسانی ستاد تسهیلات عنوان کرد.

الهی همچنین ساماندهی 30 پارک در سطح 18 شهرداری خراسان شمالی برای اسکان و اطراق زائران و مسافران را از دیگر اقدامات به منظور آمادگی نوروزی برشمرد و گفت: این بوستان‌ها در ایام نوروز با خیل مسافران نوروزی مواجه است.

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی ارائه خدمات سازمان‌های خدماتی زیرپوشش شهرداری‌های این استان را نیز در همین مدت عنوان کرد و افزود: در بخش آتش‌نشانی 23 ایستگاه در سه شیفت به حالت آماده باش درآمده و خدمات لازم را در هنگام وقوع حوادث ارائه کردند.

وی یادآور شد: این ایستگاه‌ها به هفت دستگاه آمبولانس و 110 دستگاه اقلام جراحی مجهز شدند.

الهی مشارکت شهرداری‌ها در برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی ایام نوروز در خراسان شمالی را برشمرد و گفت: این نمایشگاه‌ها با تعامل شهرداری‌های استان در ورودی و یا خروجی شهرها برپا شده است.

بیش از نیمی از جمعیت 843 هزار نفری خراسان شمالی در شهرهای این استان سکونت دارند.

انتهای پیام/س20

]]>
شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت 2012-03-29T15:24:35+01:00 2012-03-29T15:24:35+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/692 مینا ب مسئول بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر: شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت خبرگزاری فارس: مسئول سازمان بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: سردار شهید رضا حسن‌پور نقش ویژه‌ای در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان داشت. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ حسین صلح‌جو در جمع زائران راهیان نور استان قزوین در منطقه عملیاتی رمضان ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقد مسئول بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر:
شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت

خبرگزاری فارس: مسئول سازمان بسیج اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: سردار شهید رضا حسن‌پور نقش ویژه‌ای در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان داشت.

خبرگزاری فارس: شهید حسن‌پور در آزادسازی منطقه عملیاتی رمضان نقش ویژه‌ای داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین سرهنگ حسین صلح‌جو در جمع زائران راهیان نور استان قزوین در منطقه عملیاتی رمضان ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: از جمله شهدایی که در این عملیات جانفشانی کردند، سردار شهید رضا حسن‌پور است که در آزادسازی این منطقه نقش به سزایی داشت.

وی افزود: مدیریت فرماندهی شهید حسن‌پور باعث غافلگیری و شکست دشمن در این منطقه شد.

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین یادآور شد: در عملیات رمضان از لشکر 17 علی‌ابن ابیطالب نیز در این عملیات حضور داشتند که نیروهای رزمنده استان قزوین و استان قم در کنار یکدیگر علیه دشمن جنگیدند و از جمله شهدایی که از این لشکر به شهادت رسیدند شهید زارعی بود، شهید زارعی دقیقا زمانی به شهادت رسید که بنده پست نگهبانی قبل از ایشان بودم و زمانی که این شهید بزرگوار پست نگهبانی را تحویل گرفتند هنوز مدت کوتاهی از پست نگهبانی‌اش نگذشته بود که با اصابت گلوله‌ای به این سنگر، به شهادت رسیدند.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که ما زمانی که وصیت‌نامه این شهید بزرگوار را که دقیقا دو روز قبل از شهادتش نوشته شده، نگاه کردیم، تاریخ شهادت خود را در وصیت‌نامه نوشته بود که به ما ثابت می‌کند شهادت هنر مردان خدا و مجاهدان فی سبیل‌الله است.

صلح‌جو در پایان خاطر نشان کرد: در این منطقه عملیاتی 12 شهید گمنام دفن شده است که این شهدای ارزشمند در ششم محرم در عملیات پاکسازی پیدا شده و در این منطقه تشییع شدند.

انتهای پیام/س30

]]>
دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند 2012-03-29T15:24:30+01:00 2012-03-29T15:24:30+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/691 مینا ب دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند خبرگزاری فارس: پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند. به تازگی شماری از دانشجویان به منظور بازپرداخت وام دانشجویی سی هزار یورویی خود تصمیم گرفته اند صورت خو
دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند

خبرگزاری فارس: پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند.

خبرگزاری فارس: دانشجویان انگلیسی برای پرداخت شهریه صورت خود را اجاره می دهند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پرداخت شهریه دانشگاه ها به معضلی بزرگ برای دانشجویان این کشور تبدیل شده است و و برای حل این مشکل به ابتکارهای گوناگونی روی آورده اند.

به تازگی شماری از دانشجویان به منظور بازپرداخت وام دانشجویی سی هزار یورویی خود تصمیم گرفته اند صورت خود را به شرکتهای تبلیغاتی برای چاپ آگهی های بازرگانی اجاره دهند.

شرکتها می توانند صورت این دانشجویان را به مدت یک تا چند روز از یکصد پوند تا بیشتر کرایه کنند.

دانشجویان البته می گویند از صورت آنان صرفا برای انتشار تبلیغات شرکتها در اینترنت استفاده خواهد شد.

بازپرداخت وامهای دانشجویی از دغدغه های اصلی دانشجویان انگلیسی است. بسیاری از آنان در سالهای دوهزار و ده و دوهزار و یازده علیه افزایش شهریه های دانشگاهها تظاهرات کرده بودند.

مشتریان زیادی برای این ابتکار دانشجویان پیدا شده است و مبتکران این طرح تا کنون بیش از سی و پنج هزار یورو جمع آوری کرده اند.

انتهای پیام/

 

]]>
امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور 2012-03-29T15:24:25+01:00 2012-03-29T15:24:25+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/690 مینا ب معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور خبر داد امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: بیش از 136 هزار نفر در جاده‌های اصلی و فرعی کشور امداد‌رسانی شده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، یوسف صنایعی گفت: امسال بیش از 2 هزار عملیات امدادرسانی در جاده‌های اصلی و فرعی کشور انجام شده و در این راستا 136 هزار و 900 نفر در حوادثی مانند تصادف، گرفتار شده در کولاک معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور خبر داد
امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

خبرگزاری فارس: معاون حقوقی و پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: بیش از 136 هزار نفر در جاده‌های اصلی و فرعی کشور امداد‌رسانی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: امدادرسانی به 136 هزار مسافر نوروزی در جاده‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، یوسف صنایعی گفت: امسال بیش از 2 هزار عملیات امدادرسانی در جاده‌های اصلی و فرعی کشور انجام شده و در این راستا 136 هزار و 900 نفر در حوادثی مانند تصادف، گرفتار شده در کولاک و برف امداد رسانی شده‌اند.

وی تعداد پایگاه‌ها و پست‌های امدادی فعال کشو را یک هزار پایگاه اعلام کرد و افزود: از آغاز اجرای امداد نوروزی یعنی از 28 اسفند 90 تا کنون امدادگران جمعیت هلال احمر نزدیک به 18 هزار مصدوم در محل حادثه ارائه خدمات کرده و 1361 نفر مصدوم را برای درمان به مراکز درمانی در نقاط مختلف کشور انتقال داده‌اند.

صنایعی با اشاره به اینکه در اجرای طرح امداد نوروزی بیش از 2 هزار پزشک و پیراپزشک و پرستار با جمعیت هلال احمر کشور همکاری می‌کنند گفت: در ایام نوروز تا کنون 53 هزار نفر روز امدادگر در پایگاه‌ها و پست‌های امدادی با این جمعیت همکاری کرده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: در مدت اجرای طرح نوروزی 106 هزار مسافر تاکنون توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده و 10 هزار بسته اقلام ضروری در بین آنها توزیع شده است و 14 فروند بالگرد نیز در سراسر کشور آماده خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: 23 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح استان که در مجموع از آغاز طرح تا امروز 120 مورد عملیات توسط امدادگران صورت گرفته، که در این عملیات 4137 نفر آمار نجات یافته‌گان هستند.

یحیی زینالپوردر ادامه استقرار پست بین‌المللی راهنمایی در مرز بازرگان که به ابتکار استان صورت گرفته است را از شاخص‌ترین اقدامات استان برشمرد و افزود: حضورجوانان مسلط به زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه در این پست‌ها برای راهنمایی مسافرین خارجی قابل توجه است.

انتهای پیام/س30

]]>
سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند 2012-03-29T15:24:22+01:00 2012-03-29T15:24:22+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/689 مینا ب با حضور مدیر شبکه یک سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند خبرگزاری فارس: سازندگان مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» با حضور مدیر شبکه یک سیما، کیک پایان تولید این سریال نوروزی را بریدند. ● گزارش تصویری مرتبط------------------------------- به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مهدی فرجی صبح امروز -10 فروردین ماه- به همراه عباس اکبری مدیر گروه سریال‌های تلویزیونی شبکه یک و سمیرا رستمی مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما در لوکیشین مجموعه تلویزیونی چک برگشتی که در حال حاضر از شبکه یک سیما پخش م با حضور مدیر شبکه یک
سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند

خبرگزاری فارس: سازندگان مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» با حضور مدیر شبکه یک سیما، کیک پایان تولید این سریال نوروزی را بریدند.

خبرگزاری فارس: سازندگان «چک برگشتی» کیک پایان را بریدند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مهدی فرجی صبح امروز -10 فروردین ماه- به همراه عباس اکبری مدیر گروه سریال‌های تلویزیونی شبکه یک و سمیرا رستمی مدیر روابط عمومی شبکه یک سیما در لوکیشین مجموعه تلویزیونی چک برگشتی که در حال حاضر از شبکه یک سیما پخش می‌شود، حاضر شده و در جشن پایان تولید این مراسم شرکت کردند.

بنا بر این گزارش، تصویربرداری این سریال نوروزی در مدت 40 روز انجام شد و صبح امروز عوامل سکانس پایانی سریال را در لوکیشنی حوالی خیابان هنگام تهران گرفتند.

در جشن امروز عوامل سازنده چک برگشتی، علاوه بر سیروس مقدم کارگردان و الهام غفوری تهیه کننده، افرادی نظیر امیر جعفری، ریما رامین‌فر، هدایت هاشمی، بهاره رهنما، سروش صحت، علی صالحی، هومن برق نورد، یوسف صیادی، محسن تنابنده و پیمان قاسم‌خانی نیز حضور داشتند.

عوامل این مجموعه پس از گپ و گفت با مدیر شبکه یک درباره روند ساخت سریال و صرف نهار، کیک پایان تولید سریال نوروزی چک برگشتی را بریدند.

انتهای پیام/ف

]]>
6 نفر در حوادث رانندگی نوروزی در خراسان شمالی کشته شدند 2012-03-29T15:24:18+01:00 2012-03-29T15:24:18+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/688 مینا ب یک مسئول اورژانس در خراسان شمالی: 6 نفر در حوادث رانندگی نوروزی در خراسان شمالی کشته شدند خبرگزاری فارس: مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:‌ طی 25 اسفند ماه سال گذشته تا 8 فروردین مجموعاً 6 نفر در حوادث رانندگی در این استان کشته شده‌اند.  غلامرضا اکباتان امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت:‌ از این تعداد 5 نفر قبل از رسیدن آمبولانس و یک نفر در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند. وی افزود:‌ طی این مدت 645 مأ یک مسئول اورژانس در خراسان شمالی:
6 نفر در حوادث رانندگی نوروزی در خراسان شمالی کشته شدند

خبرگزاری فارس: مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:‌ طی 25 اسفند ماه سال گذشته تا 8 فروردین مجموعاً 6 نفر در حوادث رانندگی در این استان کشته شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 6 نفر در حوادث رانندگی نوروزی در خراسان شمالی کشته شدند

 غلامرضا اکباتان امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت:‌ از این تعداد 5 نفر قبل از رسیدن آمبولانس و یک نفر در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

وی افزود:‌ طی این مدت 645 مأموریت توسط این مرکز انجام شده است که از این تعداد عملیات 235 مأموریت تصادفی بوده است.

اکباتان تصریح کرد: همچنین 40 مورد مأموریت بین مراکز درمانی نیز توسط آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خراسان شمالی انجام شده که 26 مورد غیر تصادفی و 14 مورد تصادفی بوده‌اند.

وی یادآور شد: علاوه به راین در ایستگاه سلامت چهار کمپ اسکان مسافران نوروزی در شهرهای خراسان شمالی دایر بوده که به این ایستگاه‌ها مراجعه و درمان سرپایی شدند.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

انتهای پیام/س30

]]>
رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین 2012-03-29T15:24:14+01:00 2012-03-29T15:24:14+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/687 مینا ب نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین خبرگزاری فارس: به گفته مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی استان قزوین، بازدید از نمایشگاه اسباب‌بازی نسبت به سال گذشته دو برابر رشد داشته است. آرش حاجی‌کریمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: از روز سوم فروردین ماه سال 91 تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از 10 هزار نفر و در مجموع بیش از 80 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده و هر یک به طور متوسط دو و نیم نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد
رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین

خبرگزاری فارس: به گفته مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی استان قزوین، بازدید از نمایشگاه اسباب‌بازی نسبت به سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

خبرگزاری فارس: رشد دو برابری بازدید از نمایشگاه ملی اسباب‌بازی قزوین

آرش حاجی‌کریمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: از روز سوم فروردین ماه سال 91 تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از 10 هزار نفر و در مجموع بیش از 80 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده و هر یک به طور متوسط دو و نیم ساعت در نمایشگاه حضور داشتند که از این نظر یک رشد 65 درصدی در نتایج نظرسنجی‌ها به چشم می‌خورد.

حاجی کریمی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان جشنواره دوم تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه اسباب‌بازی با یک رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته به 120 هزار نفر برسد.

وی ادامه داد: در نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی که در نوروز گذشته در همین محل برگزار شد بیش از 100 هزار نفر از نمایشگاه بازدید کرده و به طور میانگین یک و نیم ساعت در محل حضور داشتند.

مسئول نظرسنجی دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی افزود: به این ترتیب آمار بازدید از نمایشگاه تا پایان این جشنواره با یک رشد دو برابری، از 150 هزار نفرساعت در سال گذشته به 300 هزار نفرساعت در سال 91 افزایش می‌یابد.

حاجی‌کریمی علت این رشد را از دیدگاه بازدیدکنندگان، تعدد و تنوع برنامه‌ها، افزایش تعداد غرفه‌ها و نیز تبلیغات و برنامه‌ریزی دقیق و گسترده عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع 70 درصد از بازدیدکنندگان را ساکنان استان قزوین، حدود 20 درصد را ساکنان استان‌های تهران و البرز و 10 درصد باقیمانده را نیز هموطنانی از سایر استان‌ها و نیز گردشگران و دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

حاجی‌کریمی با اشاره به اینکه گردشگران و دانشجویان خارجی روزانه یک تا یک و نیم درصد از کل بازدیدکنندگان را شامل می‌شوند تصریح کرد: از میان استان‌های کشور نیز استان‌های شمالی از جمله گیلان و مازندران، استان‌های مرکزی از جمله تبریز، مازندران و اصفهان و نیز استان‌های جنوبی به ترتیب بیشترین و کم‌ترین بازدید را داشته‌اند.

وی 60 و نیم درصد از بازدیدکنندگان را مرد و 39 و نیم درصد را زن عنوان کرد و افزود: از بین تمامی بازدیدکنندگان، 27 و دو دهم درصد از طیف سنی زیر 30 سال، 48 و یک دهم درصد بین 21 تا 35 سال، 18 و نیم درصد بین 36 تا 50 سال و شش و دو دهم درصد از طیف سنی بالای 50 سال بوده‌اند.

حاجی‌کریمی با اعلام اینکه 23 و شش دهم از بازدیدکنندگان از قشر کارمند، هشت دهم از قشر کارگر، دو و نیم درصد بازنشسته و یک و هفت دهم درصد بیکار بوده‌اند تصریح کرد: 21 و نیم درصد از این افراد، محصل، 15 و دو دهم درصد دانشجو، 15 و شش دهم درصد خانه‌دار و 18 و شش دهم درصد نیز دارای شغل آزاد بوده‌اند.

دومین جشنواره بازی و اسباب‌بازی کودکان دیروز و امروز در کنار هفتمین نمایشگاه صنایع دستی استان قزوین از سوم فروردین ماه سال جاری در کاروانسرای تاریخی سعدالسلطنه آغاز شده و تا دوازدهم فروردین ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/س10

]]>
95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند 2012-03-25T08:09:27+01:00 2012-03-25T08:09:27+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/686 مینا ب مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر: 95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: 95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند. غلامعباس حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی در امر گازرسانی و توسعه شبکه گاز استان اقدامات ارزنده‌ای انجام گرفت و بسیاری از شهرها و روستاهای استان گازدار شدند. وی افزود: در تمام شهرستان‌های 9 گانه استان بوشهر در سال گذشته عملیات شبکه‌گازی و گازرسانی انجام گرفته و حجم و کیفیت اقدام مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر:
95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: 95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند.

خبرگزاری فارس: 95 روستا و شهر استان بوشهر گازدار هستند

غلامعباس حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی در امر گازرسانی و توسعه شبکه گاز استان اقدامات ارزنده‌ای انجام گرفت و بسیاری از شهرها و روستاهای استان گازدار شدند.

وی افزود: در تمام شهرستان‌های 9 گانه استان بوشهر در سال گذشته عملیات شبکه‌گازی و گازرسانی انجام گرفته و حجم و کیفیت اقدامات انجام گرفته رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان بوشهر در مدت زمان کوتاهی که از تاسیس آن می‌گذرد، خدمات و اقدامات متعددی را در سطح استان به انجام رسانده که این امر در خور توجه است.

حسینی از اجرای 2100 کیلومتر شبکه گاز در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای دولت نهم تاکنون بیش از 2100 کیلومتر شبکه در استان اجرا شده و بسیاری از شهرها و روستاهای استان تحت پوشش گازطبیعی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه 95 روستا و شهر استان گازدار هستند گفت: 24 شهر و 71 روستای استان بوشهر کاملا به شبکه گاز متصل شده‌اند و روز به روز بر تعداد خانوارهای برخوردار از گاز افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز بوشهر یادآور شد: در حال حاضر بیش از 72 درصد شهرهای استان بوشهر گازدار شده‌اند و تا خرداد امسال بیش از 100 روستای استان گازدار خواهند شد.

حسینی بیان کرد: در سال تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی باید تلاش بیشتر و بهتری انجام دهیم و شرکت گاز استان بوشهر در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

انتهای پیام/خ۲۰ 

]]>
به موفقیت در مسابقات آسیایی و جهانی کاراته فکر می‌کنم 2012-03-25T08:09:23+01:00 2012-03-25T08:09:23+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/685 مینا ب علیپور در گفت‌وگو با فارس: به موفقیت در مسابقات آسیایی و جهانی کاراته فکر می‌کنم خبرگزاری فارس: ملی‌پوش کاراته استان قم گفت: در سال جدید با تمام توان و انگیزه خود به کسب مدال از رقابت‌های جهانی و آسیایی فکر می‌کنیم. سعید علیپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم، اظهار داشت: تمریناتم را بیشتر کرده‌ام و با روحیه بالا و انگیزه زیاد کار می‌کنم تا بتوانم مدال طلا و عنوان قهرمانی رقابت‌های آسیایی و جهانی کاراته را از آن خود کنم. وی ادامه داد: تجربیات زیادی از حضور در مسابقات مختلف دار علیپور در گفت‌وگو با فارس:
به موفقیت در مسابقات آسیایی و جهانی کاراته فکر می‌کنم

خبرگزاری فارس: ملی‌پوش کاراته استان قم گفت: در سال جدید با تمام توان و انگیزه خود به کسب مدال از رقابت‌های جهانی و آسیایی فکر می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: به موفقیت در مسابقات آسیایی و جهانی کاراته فکر می‌کنم

سعید علیپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم، اظهار داشت: تمریناتم را بیشتر کرده‌ام و با روحیه بالا و انگیزه زیاد کار می‌کنم تا بتوانم مدال طلا و عنوان قهرمانی رقابت‌های آسیایی و جهانی کاراته را از آن خود کنم.

وی ادامه داد: تجربیات زیادی از حضور در مسابقات مختلف دارم و تقریبا حریفان خود را نیز در پیکارهای قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان می‌شناسم، در صورتی که مورد نظر کادر فنی تیم ملی باشم با تمام توان برای سرافرازی کاراته ایران تلاش خواهم کرد.

ملی پوش کاراته استان قم ابراز داشت: در رقابت‌های سوپر لیگ کاراته باشگاه‌های کشور نیز تلاش کردم تا یکی از بهترین نفرات تیمم باشم و رقابت‌های انتخابی تیم ملی نیز فرصت خوبی بود تا توان خود را در جدال با برترین‌های کشور محک بزنم.

وی تصریح کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته که در زنجان برگزار شد، از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و این امر کاملا طبیعی است، زیرا تمام نفرات شرکت کننده در این انتخابی برای عضویت تیم ملی در رقابت‌های مهم برون مرزی سال 91 تلاش می‌کردند.

علیپور یاد آور شد: رقابت‌های انتخابی تیم ملی بزرگسالان کاراته در شرایطی برگزار شد که چهره‌های سرشناس کاراته کشورمان که سابقه کسب مدال از بازی‌های آسیایی دوحه 2006، رقابت‌های کاراته جوانان جهان و مسابقات قهرمانی آسیا را داشتند، در این دوره حضور یافته بودند و کار برای موفقیت بسیار سخت و نفس گیر بود.

وی عنوان کرد: با برنامه ریزی فدراسیون کاراته، در مسابقات انتخابی تیم ملی 554 کاراته کا در سالن انقلاب زنجان با یکدیگر به رقابت پرداختند که به عنوان عضو تیم اعزامی قم توانستم در وزن منهای 60 کیلوگرم عنوان قهرمانی را کسب کنم.

علیپور که در سوپر لیگ کاراته باشگاه‌های کشور نیز یکی از مهره‌های کارساز تیمش یعنی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان بود، تصریح کرد: در انتخابی تیم ملی به دنبال این بودم که بار دیگر توانمندی خود را به‌خوبی نشان داده و با کسب مدال طلا بار دیگر به تیم ملی راه یابم.

این ملی پوش کاراته استان قم در دیدار نهایی وزن منهای 60 کیلوگرم رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته رده سنی بزرگسالان کشورمان، پویا سلطانی عضو سابق تیم ملی جوانان از استان زنجان را با شکست بدرقه کرد، ضمن اینکه در این وزن محمد غروبی عضو اعزامی تیم ملی به کامبت گیمز 2010 از استان گیلان و سعید بیات، کاراته کای موثر تیم ارژن فارس در سوپر لیگ که این بار لباس تیم زادگاهش یعنی زنجان را بر تن داشت، بر سکوی سوم قرار گرفتند، در حالی که در این وزن 93 نفر حضور داشتند.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>
تاکید مجدد جماعت اخوان المسلمون مصر بر انحلال کابینه الجنزوری 2012-03-25T08:09:19+01:00 2012-03-25T08:09:19+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/684 مینا ب تاکید مجدد جماعت اخوان المسلمون مصر بر انحلال کابینه الجنزوری خبرگزاری فارس: جماعت اخوان المسلمون مصر بار دیگر بر خواسته خود جهت انحلال کابینه انتصابی کمال الجنزوری تاکید کرد. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون مصر بار دیگر بر خواسته خود جهت انحلال کابینه انتصابی کمال الجنزوری تاکید کرد. آزادی و عدالت دلیل این پافشاری و اصرار خود را ناکامی دولت انتقالی الجنزوری در اداره امور کشور در مرحله انتقالی بیان کرد. به همین مناس
تاکید مجدد جماعت اخوان المسلمون مصر بر انحلال کابینه الجنزوری

خبرگزاری فارس: جماعت اخوان المسلمون مصر بار دیگر بر خواسته خود جهت انحلال کابینه انتصابی کمال الجنزوری تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تاکید مجدد جماعت اخوان المسلمون مصر بر انحلال کابینه الجنزوری

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون مصر بار دیگر بر خواسته خود جهت انحلال کابینه انتصابی کمال الجنزوری تاکید کرد.

آزادی و عدالت دلیل این پافشاری و اصرار خود را ناکامی دولت انتقالی الجنزوری در اداره امور کشور در مرحله انتقالی بیان کرد.

به همین مناسبت جماعت اخوان المسلمون مصر با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که شاخه سیاسی این جماعت تلاش خود را بکار برده تا طی مرحله انتقالی همواره منافع عالی ملت مصر را مد نظر داشته باشد.

این بیانیه هرگونه سازش و مدارای حزب آزادی و عدالت یا جماعت اخوان المسلمون را با شورای عالی نظامی حاکم بر مصر رد و تاکید کرد که شاخه سیاسی این جنبش تلاش خود را بر انتقال مسالمت آمیز قدرت از شورای عالی نظامی به قدرت غیرنظامی منتخب متمرکز کرده است.

همچنین جماعت اخوان المسلمون تاکید کرده است که تمام تلاش خود را جهت تحقق اهداف انقلاب و خواسته‌ها و چشم‌داشت‌های مردم مصر بکار بسته است.

انتهای پیام/++

]]>
گواردیولا: کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد 2012-03-25T08:09:16+01:00 2012-03-25T08:09:16+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/683 مینا ب پس از پیروزی برابر مایورکا گواردیولا: کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا پس از پیروزی تیمش در هفته سی‌ام لالیگا گفت: متاسفانه کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، جوزپه گواردیولا اخراج 4 بازیکن خود در هفته‌های اخیر و نوع قضاوت داوران در قبال دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را بسیار مشکوک توصیف کرد. وی ادامه داد: مشخص است که کمیته انضباطی و کمیته داوران فدراسیون فوتبال قصد نادی پس از پیروزی برابر مایورکا
گواردیولا: کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا پس از پیروزی تیمش در هفته سی‌ام لالیگا گفت: متاسفانه کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد.

خبرگزاری فارس: گواردیولا: کمیته انضباطی با رئال و بارسلونا مشکل دارد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، جوزپه گواردیولا اخراج 4 بازیکن خود در هفته‌های اخیر و نوع قضاوت داوران در قبال دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را بسیار مشکوک توصیف کرد.

وی ادامه داد: مشخص است که کمیته انضباطی و کمیته داوران فدراسیون فوتبال قصد نادیده گرفتن عدالت را ندارند اما واضح است که نگاه داوران به رئال مادرید و بارسلونا نگران کننده شده و قضاوت داوران در بازی های این 2 تیم بسیار مشکوک و پر اشتباه بوده است.

وی افزود: تیمی که در هر بازی بیش از 70 درصد مالکیت توپ و میدان را در اختیار دارد باید بیشترین محکومیت‌ها را پذیرا باشد؟ این سزاوار تیم بزرگی چون بارسلونا نیست. اخراج مربیان و بازیکنان رئال مادرید نیز با وسواس و سخت‌گیری عجیب داور همراه بود و خود من هم تعجب کردم.

بارسلونا با نتیجه 2 بر صفر مقابل مایورکا به پیروزی رسید و این هفته فاصله 6 امتیازی با مادرید حفظ شد.

انتهای پیام/م

]]>
حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر یکی از شهدای این کشور 2012-03-25T08:09:12+01:00 2012-03-25T08:09:12+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/682 مینا ب حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر یکی از شهدای این کشور خبرگزاری فارس: روز گذشته ده‌ها هزار بحرینی در مراسم تشییع پیکر شهید "احمد عبدالنبی" شرکت کردند که بر اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه به شهادت رسیده بود. به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، ده‌ها هزار بحرینی روز در گذشته در مراسم تشییع و خاکسپاری شهید "احمد عبدالنبی" در منطقه "شهرکان" شرکت کردند. به دنبال شلیک گسترده گازهای سمی و اشک‌آور در مناطق مسکونی شهر "شهرکان" عبدالن
حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر یکی از شهدای این کشور

خبرگزاری فارس: روز گذشته ده‌ها هزار بحرینی در مراسم تشییع پیکر شهید "احمد عبدالنبی" شرکت کردند که بر اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه به شهادت رسیده بود.

خبرگزاری فارس: حضور گسترده مردم بحرین در تشییع پیکر یکی از شهدای این کشور

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، ده‌ها هزار بحرینی روز در گذشته در مراسم تشییع و خاکسپاری شهید "احمد عبدالنبی" در منطقه "شهرکان" شرکت کردند.

به دنبال شلیک گسترده گازهای سمی و اشک‌آور در مناطق مسکونی شهر "شهرکان" عبدالنبی (31 ساله) به شدت دچار مصدومیت شد و پس از انتقال به بیمارستان "السلمانیه" در منامه، پایتخت بحرین به شهادت رسید.

تشییع‌کنندگان بحرینی با سردادن شعارهایی بر سرنگونی رژیم آل‌خلیفه و محاکمه قاتلان مردم این کشور تاکید کردند.

پیکر شهید عبد النبی در حالی روز گذشته به خاک سپرده شد که جمعه گذشته نیز مردم بحرین یک زن بحرینی از ساکنان شهر "العالی" را نیز تشییع کردند که در اثر حمله نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه به منزل این زن بحرینی و شلیک گازهای سمی و اشک‌آور به شهادت رسیده بود.

جمعه گذشته همچنین مناطق مختلف بحرین شاهد برگزاری تظاهرات‌های گسترده مردمی تحت عنوان "مخالفت با نظامیان اشغالگر سعودی" بود که در آن نمایندگان جمعیت‌ها و گروه‌های سیاسی بحرینی هم مشارکت داشتند.

انتهای پیام/++

]]>
نگاهی به لابی صنعت‌داروسازی فرانسه و تاثیر آن در سیاست پاریس 2012-03-25T08:09:08+01:00 2012-03-25T08:09:08+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/681 مینا ب خبرنگار فارس در پاریس گزارش می‌دهد نگاهی به لابی صنعت‌داروسازی فرانسه و تاثیر آن در سیاست پاریس خبرگزاری فارس: شرکت‌های داروسازی در فرانسه برای رسیدن به بازارهای مورد نظر مناسبات فراوانی با رجال سیاسی و احزاب مختلف در فرانسه دارند. به گزارش خبرنگار فارس در فرانسه، لابی صنعت دارو در فرانسه یکی از صاحبان و ذی‌نفوذان بزرگ اقتصاد فرانسه است. همانطور که در سیاست اینگونه است. در نتیجه این ذی‌نفوذان در حوزه سیاسی، نظامی، مالی و قضایی نیز دارای قدرت هستند. ویژگی این حوزه [صنعت دارو] این است که خبرنگار فارس در پاریس گزارش می‌دهد
نگاهی به لابی صنعت‌داروسازی فرانسه و تاثیر آن در سیاست پاریس

خبرگزاری فارس: شرکت‌های داروسازی در فرانسه برای رسیدن به بازارهای مورد نظر مناسبات فراوانی با رجال سیاسی و احزاب مختلف در فرانسه دارند.

خبرگزاری فارس: نگاهی به لابی صنعت‌داروسازی فرانسه و تاثیر آن در سیاست پاریس

به گزارش خبرنگار فارس در فرانسه، لابی صنعت دارو در فرانسه یکی از صاحبان و ذی‌نفوذان بزرگ اقتصاد فرانسه است. همانطور که در سیاست اینگونه است. در نتیجه این ذی‌نفوذان در حوزه سیاسی، نظامی، مالی و قضایی نیز دارای قدرت هستند. ویژگی این حوزه [صنعت دارو] این است که در بخش بهداشت و مدنی و همچنین از طریق پژوهش‌هایی که مقامات مسئول و ارتش فرانسه درخواست‌ می‌کنند، در بخش نظامی فعالیت می‌کنند. بنابراین این قدرتمندان وارد بودجه کل کشور نیز می‌شوند چرا که بخش بهداشتی بزرگ‌ترین بودجه کشور فرانسه را دارد و بخش بهداشت و اجتماعی بیشترین کمبود بودجه را نیز دارد. همچنین این بخش شهرتی جهانی دارد بخصوص اینکه داروهای فرانسوی یکی از رایج‌ترین و بهترین داروهای جهان قلمداد می‌شود.

نگاهی از جنبه اجتماعی

فرانسوی‌ها در طول سال، داروی زیادی مصرف می‌کنند. این مصرف، سود میلیاردی بسیاری را وارد جیب صاحبان شرکت‌های داروسازی و آزمایشگاه‌های پزشکی می‌کند. در سال‌های گذشته به دلیل شیوه‌های فریب و فساد در بدنه پزشکی و بدنه مصرف‌کنندگان دولت‌های متوالی فرانسه ده‌ها دارو را از بیست داروهای مورد حمایت تامین اجتماعی خط زدند. شرکت‌ها، داروهای مشابه را با داروهای اصل جابه‌جا کردند یعنی با همان ترکیب شیمیایی ولی با هزینه‌ای کمتر. بر همه اینها، بودجه شرکت‌های دارویی بسیار بزرگ شد همچنانکه این شرکت‌های از بخش‌هایی محسوب می‌شوند که کمترین زیان را از بحران جهانی بورس دیدند. این شرکت‌ها در محافل سیاسی، رسانه‌ای و تجاری فرانسه نفوذ عمیقی دارند و همین امر سبب شده است پس از لابی سلاح، این شرکت‌ها بزرگ‌ترین لابی در فرانسه باشند.

رشوه بخش سیاسی

کار شرکت‌های دارو به تلاش برای رسیدن به بازارها به هر قیمت، محدود نمی‌شود. این شرکت‌ها برای رسیدن به این هدف، مناسبات ممتازی با رجال سیاسی در فرانسه از جمله احزاب، مسئولان، کارشناسان و نهادهای رسمی دارند. این شرکت‌ها در شورای نمایندگان فرانسه (پارلمان) دوستان زیادی دارند. رسوایی دارویی مدیاتور که ده‌ها نفر قربانی آن شدند و تحقیقات هنوز در خصوص آن از 20 سال پیش ادامه دارد بدون اینکه پیشرفتی در آن دیده شود یا قربانیان و خانواده‌هایشان خسارتی دریافت کنند، نمونه‌ای از این موارد است. طبق گفته ژرار بابت، کسی که ضرر این دارو را کشف و قربانیان آن را آشکار کرد، شرکت‌های داروسازی به رسانه‌های مختلف رشوه می‌دهند، همه رسانه‌ها با گرایش‌های مختلف [تا محصولاتشان را تبلیغ کنند] همچنانکه بر شرکت‌ها فشار وارد می‌کنند و صاحبان داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی را با هدایای مالی، دعوت‌های گردشگری، دعوت به کنفرانس‌های خارج و تولیدات گران‌قیمت تحریک و تشویق می‌کنند تا به خواسته‌هایشان تن دهند.

این شرکت‌های داروساز همچنین از احزاب سیاسی و طرح‌های شهرسازی و منطقه‌ای نیز حمایت مالی می‌کنند و به شهرداری‌ها و جمعیت‌های دولتی نیز کمک مالی می‌کنند. علاوه بر این، از تبلیغات انتخاباتی نامزدها با هر گرایش سیاسی که باشند، حمایت می‌کنند. این شرکت‌های سفرهای تفریحی رجال سیاسی و خانواده‌ها و اطرافیان آنان را تقبل می‌کنند و هدایایی نیز می‌دهند و کنفرانس‌ها و همایش‌هایی برای آنان ترتیب می‌دهند. این رشوه‌ها غیرمستقیم نیز ممکن است باشد و ممکن است از طریق برگزاری کنفرانسی در هتلی باشد که عواید آن به یک رجل سیاسی برسد یا اینکه در رستورانی برگزار شود که از نزدیکان اوست یا اینکه ممکن است از طریق حمایت از یک منطقه انتخاباتی مهم صورت بگیرد.

نفوذ در دستگاه ارتش و صنعت اسلحه‌سازی

نفوذ شرکت‌های داروسازی در فرانسه به ارتش و شرکت‌های اسلحه‌سازی نیز می‌رسد. شرکت‌های تسلیحاتی با شرکت‌های دارویی و شرکت‌های ساخت سلاح‌های بیولوژی و شیمیایی نیز همکاری می‌کنند. علاوه بر این، پژوهش‌هایی درباره تاثیرات مختلف سلاح‌های مختلف با هر ترکیب میکروبی جدید که کشف می‌شود، انجام می‌دهند. شرکت‌های تسلیحاتی همچنین از شرکت‌های داروسازی درخواست‌های زیادی دارند. این امر سبب نفوذ زیاد شرکت‌های داروسازی در محافل تسلیحاتی در همه سطوح می‌شود. این وضعیت بر ارتش فرانسه هم کاملا منطبق است به طوری که شرکت‌های داروسازی نفوذ عمیقی در افسران، فرماندهان ارتش و بخصوص در بدنه پزشکی ارتش دارند. این شرکت‌ها برای دستیابی به قراردادهای بیشتر با ارتش فرانسه رقابت می‌کنند و تلاش می‌کنند دوستی افسران و بازرسان بهداشتی ارتش را کسب کنند. از جمله اشکال نفوذ شرکت‌های دارویی در ارتش فرانسه این است که بسیاری از افسران بازنشسته را به عنوان مشاوران عالی در بزرگترین شرکت های دارو سازی استخدام می‌کنند تا تبلیغ کالای پزشکی و دارویی آنان در فرانسه و کشورهایی شود که ارتش فرانسه نفوذ زیادی در آن داد مانند آفریقا و اعضای ناتو و در محافل ارتش‌های اروپایی.

نفوذ در میان پزشکان

میان بیماری و داروساز، پزشک حلقه وصل است. پزشک است که موفقیت دارو را تعیین و صرف‌نظر از نوع و تاثیرش موفقیت آن را تضمین می‌کند. این کار از طریق تجویز آن و ترجیح دادن آن بر سایر داروهای رقیب انجام می‌شود. پزشک در درآمد مالی داروهای این شرکت‌ها سهیم است. برای همین برخی شرکت‌های صنعت داروسازی تبلیغات بزرگی را حمایت مالی می‌کنند که گاه هزینه آن از هزینه پژوهش‌های سال گذشته بیشتر شده است، همچنانکه تلاش‌های خرید پزشکان با روندی صعودی از طریق برگزاری کنفرانس‌ها و حمایت مالی از پژوهش‌ها و حمایت از متخصصان و بازی کردن با منافع متعارض، ادامه دارد. شرکت‌های داروساز برای تبلیغ کالای خود، ارتشی از نمایندگان پزشکانی را به کار می‌گیرند که به بیمارستان‌ها و مطب‌ها تردد می‌کنند اما همین مقدار کفایت نمی‌کند و پزشکان را تحت پوشش تلاش‌های علمی در معرض تحریک‌ها و مشوق‌های گوناگون مالی و غیرمالی قرار می‌دهند.

بودجه‌های نجومی

شرکت‌های داروسازی در فرانسه، از ثروتمندترین شرکتهای فرانسه هستند. این شرکت‌ها با صدها میلیارد یورو بر عرش بودجه‌ها تکیه زده‌اند. این شرکت‌ها به شرکت‌های نفتی و تسلیحاتی فخر می‌فروشند و در بودجه، به دلیل بودجه بهداشتی که 30 درصد کل بودجه را می‌بلعد، بیشترین سهم را دارند. علاوه بر این، این شرکت‌ها در همه نقاط دنیا پراکنده‌اند و در چهارگوشه دنیا مستقرند و آوازه خوبی در خصوص کیفیت دارو و جدیت در پژوهش‌ها و پیشگامی در اکتشافات دارند. این شرکت‌ها همچنین سیاست حمایت از طرح‌های سازمان ملل (یونیسف) را دنبال می‌کند و هدفش کسب حمایت افکار عمومی و ورود به بازارهای جهانی است.

انتهای پیام/ق

]]>
فکه سکوتی غریب دارد 2012-03-25T08:09:05+01:00 2012-03-25T08:09:05+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/680 مینا ب یادداشت/ فکه سکوتی غریب دارد خبرگزاری فارس: فکه سکوتی غریب دارد تشنه‌ام اما نمی‌خواهم آبی بنوشم مانند 120 شهیدی که در فکه با زبان تشنه شهید شدند و سال‌ها بعد پیکرشان تفحص شد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، راه می‌افتم هوا گرم و سرزمین رملی‌است، وارد منطقه می‌شویم از تابلوی یادمان عبور می‌کنیم دالانی و معبری دیده می‌شود در دو طرف معبر سبزه‌های تازه روییده خودنمایی می‌کنند راه رفتن در بین رمل‌ها سخت است جلو می‌رویم شیشه‌ای خودنمایی می‌کند و در کنار آن قاب عکسی، قابی که در عین سادگی یادداشت/
فکه سکوتی غریب دارد

خبرگزاری فارس: فکه سکوتی غریب دارد تشنه‌ام اما نمی‌خواهم آبی بنوشم مانند 120 شهیدی که در فکه با زبان تشنه شهید شدند و سال‌ها بعد پیکرشان تفحص شد.

خبرگزاری فارس: فکه سکوتی غریب دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، راه می‌افتم هوا گرم و سرزمین رملی‌است، وارد منطقه می‌شویم از تابلوی یادمان عبور می‌کنیم دالانی و معبری دیده می‌شود در دو طرف معبر سبزه‌های تازه روییده خودنمایی می‌کنند راه رفتن در بین رمل‌ها سخت است جلو می‌رویم شیشه‌ای خودنمایی می‌کند و در کنار آن قاب عکسی، قابی که در عین سادگی در زیر شیشه خود گوهری گران‌سنگ دارد، اینجا مقتل سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی و نام این سرزمین فکه است.

زبانم از تشنگی خشک شده اما دلم نمی‌خواهد آب بنوشم انگار می‌خواهم خودم را برای لحظه‌ای پاک کنم مانند 120 شهیدی که در فکه با زبان تشنه شهید شدند و سال‌ها بعد پیکرشان تفحص شد.

سکوتی غریب منطقه را در خود فرا گرفته انگار زمین هنوز شرمگین پاکانی است که خونشان بر او ریخته است.

گام بر می‌دارم کمی که جلوتر می‌روم صدایی توجهم را به خود جلب می‌کند پرنده‌ای آواز می‌خواند سرم را بلند می‌کنم، آواز پرنده دلرباست لحظه‌ای می‌اندیشم دلم باز می‌شود تازه متوجه می‌شوم در این سرزمین چه می‌گذرد.

آری شهدا در پیشگاه مولا و مقتدای خویش سرخوش و دلشادند و شاید پرنده هم به همین دلیل ترب‌ناک می‌خواند گویا ماموریت یافته تا وصفی از آن مجلس آسمانی را به گوش ما زمینیان در راه مانده برساند.

باز می‌گردم با یک دنیا عشق و در دل از شهدا می‌خواهم چراغ هدایتم در زندگی و به روز حساب شفیعم باشند.

انتهای پیام/خ۲۰

 

]]>
آلگری: سیلوا به بازی بارسا نمی رسد 2012-03-25T08:09:01+01:00 2012-03-25T08:09:01+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/679 مینا ب زلاتان جزو بهترین ها است آلگری: سیلوا به بازی بارسا نمی رسد خبرگزاری فارس: سرمربی میلان معتقد است مدافع تیمش به بازی با بارسا در لیگ قهرمانان نمی رسد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، میلان در دیدار حساس این هفته خود برابر رم، در حالی که یک بر صفر از حریف عقب افتاد توانست بازی را با نتیجه 2 بر یک به سود خود به پایان برساند. ماسیمیلیانو آلگری در مورد بازی گفت: در نیمه نخست ما بازی بسیار خوبی ارائه کردیم. رمی ها در اولین فرصتی که به دست آوردند دروازه ما را باز کرد زلاتان جزو بهترین ها است
آلگری: سیلوا به بازی بارسا نمی رسد

خبرگزاری فارس: سرمربی میلان معتقد است مدافع تیمش به بازی با بارسا در لیگ قهرمانان نمی رسد.

خبرگزاری فارس: آلگری: سیلوا به بازی بارسا نمی رسد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، میلان در دیدار حساس این هفته خود برابر رم، در حالی که یک بر صفر از حریف عقب افتاد توانست بازی را با نتیجه 2 بر یک به سود خود به پایان برساند.

ماسیمیلیانو آلگری در مورد بازی گفت: در نیمه نخست ما بازی بسیار خوبی ارائه کردیم. رمی ها در اولین فرصتی که به دست آوردند دروازه ما را باز کردند که این موضوع برای ما خوشایند نبود. در نیمه دوم با روحیه ای بالا وارد زمین شدیم تا بتوانیم پیروزی را از آن خود کنیم که با تلاش فراوان آن را به دست آوردیم. زلاتان ابراهیموویچ در این بازی 2 گل زد. فکر می کنم او جزو بهترین ها است.

پیش از این دیدار و در جریان تمرین قبل از بازی، تیاگو سیلوا مدافع برزیلی میلان آسیب دید ولی آلگری تصمیم گرفت او را در ترکیب ثابت این پیکار سخت قرار دهد. حضور سیلوا در زمین 10 دقیقه طول کشید تا او به اجبار جای خود را به زامبروتا بدهد.

آلگری در این مورد نیز گفت: برای حضور او در میدان ریسک کردم که جواب نداد. مجبور شدم او را بیرون بیاورم و تصور می کنم روز چهارشنبه برای پیکار حساس برابر بارسلونا نیز او را در اختیار نخواهیم داشت.

انتهای پیام/م

]]>
اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل 2012-03-25T08:08:54+01:00 2012-03-25T08:08:54+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/678 مینا ب مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل: اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: از ابتدای تعطیلات تا پایان روز پنجم بیش از 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس و باشگاه فرهنگیان اردبیل اسکان داده شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده صبح امروز در جریان بازدید از ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان اردبیل اظهار داشت: در همین مدت بالغ بر یک هزار و 87 خانوار فرهنگی در ستاد اسکان نوروزی استان اردبیل سکونت داده شدند. وی افزود: در این مدت مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل:
اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: از ابتدای تعطیلات تا پایان روز پنجم بیش از 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس و باشگاه فرهنگیان اردبیل اسکان داده شدند.

خبرگزاری فارس: اسکان 4 هزار و 500 فرهنگی در مدارس اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده صبح امروز در جریان بازدید از ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان اردبیل اظهار داشت: در همین مدت بالغ بر یک هزار و 87 خانوار فرهنگی در ستاد اسکان نوروزی استان اردبیل سکونت داده شدند.

وی افزود: در این مدت 4 هزار و 500 نفر در ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان اردبیل پذیرش شده و در بیش از 500 کلاس درس در این استان اسکان داده شده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: اغلب مسافران نوروزی این استان از جاذبه‌های توریستی چشمه‌های آبگرم این استان به ویژه شهرستان سرعین بهره‌مند شده و از این جاذبه‌ها استفاده کرده‌اند.

محمودزاده اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با آغاز هفته دوم سفرها و با مساعد شدن شرایط جوی، شاهد حضور بیشتر مسافران فرهنگی در استان اردبیل باشیم.

عضو ستاد تسهیلات سفر های نوروزی استان با بیان اینکه بهترین امکانات و شرایط برای اسکان فرهنگیان در این ایام تدارک دیده شده است گفت: با تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر مهیا کردن سفرهای آسان و ساده برای فرهنگیان، تلاش کردیم تا در استان نیز بستر این کار را مهیا کنیم.

محمودزاده گفت: بهترین مدارس، امکانات و نیروی انسانی برای این امر تدارک دیده شده و اعضای ستاد نیز با آمادگی 100 درصد شبانه‌روزی در خدمت مسافران نوروزی هستند تا به آنها خدمات ارائه کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از توزیع بسته‌های فرهنگی بین دانش‌آموزان خانوارهای فرهنگی اسکان یافته خبر داد و گفت: دانش‌آموزان در این سفرها می‌توانند خاطرات خود را از زیبایی‌های سفر به استان اردبیل و حضور در مناطق زیبا و با جاذبه‌های گردشگری متنوع نوشته و با ارسال به ستاد اسکان استان اردبیل، در مسابقه تدارک دیده شده شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این بازدید رییس اداره تعاون و رفاه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در سخنانی اظهار داشت: 972 نفر روز مسافر نوروزی از سراسر کشور در پنجمین روز فروردین سال 1391 در ستادهای اسکان فرهنگیان استان اردبیل مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته‌اند.

فراهم احمدی گفت: در پنجم فروردین 901  نفر از فرهنگیان مسافر نوروزی از استان‌های زنجان، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، مازندران، آذربایجان غربی، گیلان و کردستان تا روز چهارم فروردین امسال در قالب 293 خانوار در ستادهای اسکان استان اردبیل پذیرش شده و خدمات لازم به آنان ارائه گردید.

وی افزود: این عزیزان در ستادهای اسکان سرعین، نیر، نمین، پارس‌آباد، خلخال، نواحی یک و دو اردبیل، مشگین‌شهر و خانه‌های معلم سرعین و اردبیل مورد پذیرش قرار گرفتند و تعداد 315 پرس غذای گرم رایگان به عزیزان فرهنگی و خانواده‌های آنان توزیع گردید.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
اعزام 750 مهندس قمی به اردوهای راهیان نور 2012-03-25T08:08:51+01:00 2012-03-25T08:08:51+01:00 tag:http://skied1374.mihanblog.com/post/677 مینا ب مسئول بسیج مهندسین استان قم خبر داد اعزام 750 مهندس قمی به اردوهای راهیان نور خبرگزاری فارس:‌ مسئول بسیج مهندسین استان قم از اعزام 750 مهندس بسیجی از استان قم در قالب سه کاروان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حسین نباتی در حاشیه بازدید از اردوهای راهیان نور در جنوب کشور اظهار داشت: اعزام‌های بسیج مهندسین از 26 اسفند آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: این کاروان‌ها که از اعضای بسیج مهندسی مسئول بسیج مهندسین استان قم خبر داد
اعزام 750 مهندس قمی به اردوهای راهیان نور

خبرگزاری فارس:‌ مسئول بسیج مهندسین استان قم از اعزام 750 مهندس بسیجی از استان قم در قالب سه کاروان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعزام 750 مهندس قمی به اردوهای راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حسین نباتی در حاشیه بازدید از اردوهای راهیان نور در جنوب کشور اظهار داشت: اعزام‌های بسیج مهندسین از 26 اسفند آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این کاروان‌ها که از اعضای بسیج مهندسین استان قم به همراه خانواده‌شان تشکیل شده است، در روز نخست حضورشان در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس از سد دز بازدید خواهند کرد.

مسئول بسیج مهندسین استان قم اضافه کرد: یادمان شهدای فتح‌المبین، یادمان شهدای محمودوند، یادمان شهدای والفجر هشت، شلمچه، طلائیه، هویزه و دهلاویه از جمله یادمان‌هایی است که مهندسین بسیجی از آن بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در جریان این اردوها، افزود: مراسم افتتاحیه و اختتامیه در این اردوها با حضور شخصیت‌های برجسته دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود و اعضای کاروان نیز که خاطراتی از دوران دفاع مقدس دارند، به بازگو کردن این خاطرات می‌پردازند.

نباتی در پایان خاطرنشان کرد: در طول مسیر نیز قلم‌های الکترونیکی که مطالب مربوط به دفاع مقدس و برخی مطالب مذهبی در آن گنجانده شده در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/خ۳۰

]]>